ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aszpital baner podstrona

Rajcy uchwalili kwotę na przydomowe oczyszczalnie ścieków

› Aktualności› Samorząd 9 miesięcy temu    31.12.2019
Karina Muszalska
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. zdjęcie poglądowe

Żerkowski magistrat już od dawna wspomaga ze środków własnego budżetu budowę indywidualnych oczyszczalni przydomowych. W roku 2020 w budżecie zaplanowano znacznie mniejsza kwotę. Jaki jest powód?

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

 

Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków ma na celu ochronę środowiska naturalnego, a ubiegać się o nią mogą mieszkańcy tych miejscowości w gminie Żerków, w których nie planuje się budowy kanalizacji sanitarnej.

 

 

Wnioski mogą również składać ci, którzy mieszkają na terenach, gdzie kanalizacja jest już wybudowana, ale podłączenie do niej jest technicznie utrudnione lub zbyt drogie. Oczyszczalnie przydomowe w żerkowskiej gminie cieszyły się sporym zainteresowaniem, a wnioski były rozpatrywane na bieżąco. W obecnym budżecie na ten cel przeznaczono znacznie mniejsza kwotę. Dlaczego?

 

[Radni wprowadzają zmiany. Czyżby pojawił się inwestor? Czytaj TUTAJ].

 

Program budowy wspomnianych oczyszczalni na terenie gminy Żerków, prowadzony jest od kilku lat. Magistrat chce teraz wspomóc mieszkańców w wymianie starych pieców, które zanieczyszczają środowisko. Pieniądze zostały więc podzielone na dwa zadania: dofinasowanie przydomowych oczyszczalni i montaż nowego pieca.

 

 

Zmniejszyła się liczba zainteresowanych mieszkańców wynikająca z faktu, że znaczna liczba gospodarstw domowych już skorzystała z programu. Obecnie z dofinansowań na przydomowe oczyszczalnie ścieków korzystają przede wszystkim mieszkańcy budujący nowe domy - zapewnia sekretarz gminy, Bartłomiej Nowicki.

 

[Wigilijna niespodzianka od burmistrza. Czytaj szczegóły TUTAJ].

 

Kwota dofinansowania wynosi aż 90 procent kosztów montażu oczyszczalni, a ale nie więcej niż 7,5 tys. zł. Co w przypadku kiedy zaplanowana pula pieniędzy nie wystarczy? Wtedy wnioski, które nie rozpatrzone zostaną pozytywnie, przejdą na kolejny rok budżetowy. Natomiast w nadchodzącym roku budżetowym przeznaczono 67 tys. zł na wspomniany cel.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

R E K L A M ADzień chłopaka_2020
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ karyna
9 miesięcy temu ocena: 100%  2
Kobieto ogarnij się. Aż 90% ale nie więcej niż 7,5 tys. Jeśli 7,5 tys na maksa stanowi 90% to 100% wynosi 8,33 tys. Cena przydomowych oczyszczalni wynosi od 10,5 tys w górę/moja kosztowała 11300/ więc owe 7,5 tys zł stanowi 65%. Najpierw sprawdź/przelicz/ potem pisz bo najczęściej wypisujesz głupoty.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gosc
9 miesięcy temu ocena: 100%  1
Sorry, ale dawniej ludzie nie mieli dofinansowania i przydomowe oczyszczalnie robili. Mój brat nie miał żadnego dofinansowania więc takie gadanie i obliczanie jest śmieszne jak dla mnie. Żyjemy w czasach gdzie musimy myśleć.o swoich odpadach bo nikt o nich nie pomyśli A myślenie, że można gdzieś to wypierniczyc jest nie na ten czas. Jeśli nie zadbamy o ekologię teraz to po nas ludzie nie będą mogli zyc