ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M Abaseny a1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Radny PiS w akcji. "To nie przystoi radnemu" [ZOBACZ WIDEO]

› Aktualności ponad rok temu    17.06.2019
Anna Konieczna
komentarzy 15 ocen 0 / 0%
A A A
Zbigniew Surdukowski podaje rękę radnemu Przemysławowi MasłowskiemuZbigniew Surdukowski podaje rękę radnemu Przemysławowi Masłowskiemu

Nie pierwszy raz dyskusja radnych podczas posiedzenia w jarocińskim Ratuszu miała momentami zupełnie absurdalny przebieg. Tym razem dużym przyczynkiem do tego stały się zaskakujące wypowiedzi radnego Zbigniewa Surdukowskiego, kandydata PiS-u na burmistrza Jarocina w ubiegłorocznych wyborach samorządowych i szefa jarocińskiego KRUS-u. Gdzie się kończy powaga rady, a zaczyna groteska - oceńcie sami.

 

Najwięcej absurdalnbych sytuacji miało miejsce w czasie procedowania projektów dwóch uchwał: w sprawie regulaminu, który ma obowiązywać w parku Radolińskich oraz w sprawie zwiększenia funduszu sołeckiego.

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

 

Z pozoru prozaiczne zagadnienia stały się przyczynkiem nie tylko zaskakujących wypowiedzi, ale i zachowań radnych [kto wszedł do składu rady miejskiej po ubiegłorocznych wyborach - szczegóły TUTAJ].

 

 

[rodzina z ulicy Żerkowskiej w Jarocinie straciła w pożarze dach nad głową - zobacz, jak jej pomóc TUTAJ]

 

 

Brylował radny Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Surdukowski, który był kandydatem na burmistrza Jarocina w ubiegórocznych wyborach samorządowych [więcej na ten temat TUTAJ]. Projekt regulaminu nazwał bublem legislacyjnym. Stwierdził, że radni „zamiast dyskutować o dokarmianiu kaczek i rowerach w parku, powinni regulamin przegłosować a nie zajmować się bzdurami”.

 

 

- Dyskutujemy o kaczkach (o ich dokarmianiu - przyp. red.), deskorolkach i innych rzeczach, które są bublem legislacyjnym. Chciałby wiedzieć, kto jest jego autorem - stwierdził Surdukowski.

 

 

Na to natychmiast zareagował wiceburmistrz Robert Kaźmierczak. - Biorę na siebie w stu procentach funkcję winnego. Ale nie wiem, dlaczego to jest bublem legislacyjnym (…) - stwierdził.

 

 

I nieco zażenowany podpowiedział radnym rozwiązanie problemu dokarmiania kaczek, czyli - w opinii Surdukowskiego - „bzdur”, o których dyskutują. - W niektórych miejscach w kraju postawiono kaczkomaty, żeby móc sobie tak kupić torebkę z ziarnami. Może to jest jakieś wyjście dla nas - dodał. Czym wywołał salwę śmiech uczestników posiedzenia.

 

 

[kolejna odsłona Jarocin Festiwalu 2019 - zobacz szczegóły]

 

 

W sukurs wiceburmistrzowi przyszedł przewodniczący rady Rajmund Banaszyński. - Proszę się nie śmiać. We wrocławskim ZOO takie kaczkomaty były już kilka ładnych lat temu - stwierdził. A po chwili wtrącił: - Żeby jeszcze bardziej rozluźnić atmosferę powiem, że dobiegają do mnie głosy od siedzących za mną, żeby do regulaminu wprowadzić jeszcze jednej punkt - zakaz wstępu kaczek do parku.

 

 

- Mnie chodziło o to, żeby dobrze przygotować ten regulamin, a nie w oparach absurdu, chichów i śmichów obniżać powagę rady miejskiej - tłumaczył Surdukowski.

 

 

I dopiero to wywołało prawdziwą burzę.

 

 

- To radny Surdukowski zajmuje się przeważnie głupotami na sesjach i wypowiada się w taki sposób, ze powoduje śmiech na sali - stwierdziła radna Karolina Wielińska - Kuś. Dołączył się także radny Przemysław Masłowski. - Panie radny Surdukowski mówi pan o powadze rady, a jak pan się wyraził o koleżance z rady? To dopiero nie przystoi radnemu.

 

 

 

[burmistrz sprzedaje działki - w tle postępowanie prokuratury - wiecej czytaj TUTAJ]

 

 

Okazało się, że chodzi o wiceprzewodniczącą rady miejskiej Lechosławę Dębską, która wyjaśniła: - Radny Surdukowski (w czasie posiedzenia komisji dzień wcześniej - przyp. red.) zwrócił się do mnie: „Niech pani radna bredni nie opowiada”. Zaczynam 25 rok pracy w radzie. Być może jestem głupia, bo brednie mówię. A jeśli ludzie mi ufają i przez tyle lat wybierają, to chyba do tego najniższego poziomu debilizmu nie doszłam - stwierdziła Dębska.

 

 

W tej sytuacji radny PiS-u zapowiedział, że nie da się sprowokować.

 

 

- Jestem konsekwentny w swoim trwaniu. Jako radny i członek Prawa i Sprawiedliwości nie podzielam tych wątpliwości. My zawsze w PiS-ie wierzyliśmy ludziom. To są dojrzałe jednostki. A moim zdaniem jest to celowe sprowadzenie dyskusji do absurdu.

 

 

 

Jego późniejsza wypowiedź zaskoczyła wszystkich jeszcze bardziej.

 

 

[między innymi o drożyźnie, o tragicznej śmierci kobiety po upadku do oczka wodnego i o nowym komendancie Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie - tylko w najnowszym wydaniu "Gazety Jarocińskiej" - zobacz, co jeszcze można przeczytać]

 

 

- Radna Lechosława Dębska oskarżyła mnie o bardzo niecne czyny i straszną mową nienawiści napadła na moją osobę. Ja jej oczywiście po chrześcijańsku wybaczam. Wybaczam tez radnemu Masłowskiemu. Kochajmy się!

 

 

I z tym zawołaniem podszedł do Przemysława Masłowskiego i podał mu rękę.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

Z posiedzenia Rady Miejskiej Jarocina

Czy Twoim zdaniem Zbigniew Surdukowski byłby lepszym burmistrzem od Adama Pawlickiego?

ankieta dodana 06.06.2019, ilość wszystkich głosów: 112
Tak
43%
Nie
42%
Nie mam zdania
15%
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (15)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ TEZY DEMOKRACJI
ponad rok temu 15
TO , ŻE KTOŚ JEST WYBIERANY DEMOKRATYCZNIE ILEŚ KADENCJI TO JEDNO, ALE DRUGIE, CO RACZEJ OCZYWISTE TO WŁAŚNIE TO: JACY WYBORCY TAKI ICH WYBRANIEC. ps. wydaje mi się , ze bardziej przedsiębiorcza/wykształcona część młodych jarociniaków wyjeżdża z Jarocina, nie mieszka tu a wiec ci młodzi ambitni Jarociniacy od urodzenia , nie są w Jarocinie wyborcami, budują dobrobyt innych miast.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jarocin
ponad rok temu ocena: 50%  14
Radny Klauza zablysnal .Masakra.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gniezno
ponad rok temu ocena: 0%  13
Skąd się urwał gostek
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Śmieciarz
ponad rok temu ocena: 100%  12
Ten jarociński ROZWÓJ coś bardzo śmierdzi- piszą mi znajomi ....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacekpl
ponad rok temu ocena: 75%  11
Japonia , Korea Płd , Chiny nie zajmują się kaczkami , kurkami ,świkami patrzą w przyszłość na 10 15 25 lat do przodu jakie realia ich czekają , młodzi w regionie chcą mieć pracę i płacę a na kaczki , kurki, świnki to na dobrej emie można do parku czy ZoO iść . https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zła zmiana na szczęście nie nastąpiła
ponad rok temu ocena: 53%  10
Wystarczy odsłuchać wypowiedzi Surdukowskiego , aby wyrobić sobie zdanie o nim że to czlowiek pomyłka.. Jak taki de... mógł być kandydatem na burmistrza z PiS
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 2237
ponad rok temu ocena: 100%  9
A Ty kim jesteś ? Skąd wyszedłeś na przepustkę ? Co to za zakład ?
~ leśne dziadki
ponad rok temu ocena: 69%  8
pani Dębska, czas wiedzieć kiedy zejść ze sceny, inaczej skończy pani jak Pilarczykowa czy Gruchalski, są ciekawsze rzeczy w życiu niż dieta radnej
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ last one
ponad rok temu ocena: 60%  7
żenada - radni i burmistrzowie żeby zarządzać budżetem miasta obowiązkowo muszą mieć wyższe wykształcenie prawnicze, ekonomiczne lub administracyjne uczelni Państwowej a tak to tylko amatorzy z przypadku przyklejeni do stołków
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Michu
ponad rok temu ocena: 50%  6
Wytłumaczcie mi jak Surdykowski mógł startować na burmistrza jak ten człowiek nie ogarnia co mówi , kto z pisu poparł jego kandydaturę
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rychu
ponad rok temu ocena: 70%  5
- a twój burmistrz ogarnia ? A jego dwóch ,,vice'' ? Były ,,vice'' grzebiący dziś w śmieciach też ZGO nie ogarnia. ,,Ogarniają'' bardzo dobrze wszystkie podwyzki opłat...
~ Rudy
ponad rok temu ocena: 46%  4
Widać, że ten Surdukowski to zwykły Pisior.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gminnik
ponad rok temu ocena: 100%  3
13 reklam na jednej stronie / 6 akapitów tekstu. Przy czym jedna z sekcji rozdzielonych reklamami to "Z pozoru prozaiczne zagadnienia stały się przyczynkiem nie tylko zaskakujących wypowiedzi, ale i zachowań radnych". Z resztą... Też mi wiadomości. Pozwolę sobie to streścić w jednym zdaniu: "Odbyła się sesje rady".
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A