ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Radni wprowadzają zmiany. Czyżby pojawił się inwestor?

› Aktualności› Samorząd 9 miesięcy temu    29.12.2019
Karina Muszalska
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. zdjęcie pogladowe

Burmistrz Żerkowa zaproponował duże zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego miasta. Sprawie przyjrzeli się samorządowcy i wydali swoja opinię. Dlaczego zostaną wprowadzone zmiany?

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego to dokument sporządzany przez samorząd lokalny (urzędy miast i gmin). W planie miejscowym określa się przeznaczenie terenów (działek lub ich części) na określone cele.

Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego zawiera zapisy określające warunki zabudowy. Te zaś muszą zostać spełnione przy realizacji inwestycji. Do warunków zabudowy zalicza się: wskaźniki zagospodarowania terenu, zasady kształtowania zabudowy, minimalne i maksymalne parametry wysokości budynków, gabaryty budynków, liczbę miejsc parkingowych i wiele innych.

 

[Wigilijna niespodzianka od burmistrza. Zobacz galerię TUTAJ].

 

Plan miejscowy uchwalany jest przez radę gminy. Za jego sporządzenie odpowiada prezydent miasta, burmistrz lub wójt gminy.

 

 

Na ostatniej sesji w żerkowskim magistracie, burmistrz Żerkowa, Michał Surma przedstawił radnym proponowane zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, które dotyczą przeznaczenia jednego z miejscowych terenów. 

 

[Chcesz przed końcem roku załatwić sprawy w żerkowskim urzędzie? Zobacz godziny jego otwarcia TUTAJ].

 

Teren, na którym zaproponowane zostały zmiany, był dotąd przeznaczony pod zabudowę domów jednorodzinnych. Burmistrz postanowił poszerzyć zakres jego przeznaczenia. Dlaczego?

 

Chodzi o umożliwienie realizacji zróżnicowanej oferty mieszkaniowej. Na wspomnianym terenie oprócz zabudowy jednorodzinnej mogłyby powstać budynki wielorodzinne oraz szeregowce. Nie podlega żadnym wątpliwościom, że tego typu zabudowa realizowana jest przez firmy deweloperskie.

 

[Zauważył dziwne światła na niebie. O czym mowa? Zobacz TUTAJ].

 

Żerkowscy radni nie mieli wątpliwości i jednogłośnie zadecydowali o przyjęciu proponowanych zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.

 

 

Obszarem, w którym wprowadzone zostaną zmiany, jest teren o powierzchni około 8,5 ha zlokalizowany w rejonie ulic: Targowisko i Morelowej w Żerkowie.

 

Czy w Żerkowie pojawił się inwestor budowlany z propozycją budowy domów jednorodzinnych bądź szeregowców? O tym dowiemy się wkrótce.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

R E K L A M ADzień chłopaka_2020
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ lupa2
9 miesięcy temu ocena: 50%  2
Może radni by najpierw zajeli się infrastrukturą drogową na ulicy Morelowej bo już teraz czasami nie idzie przejechać i nic lepiej nie jest na ulicy Czereśniowej. Więc jak przyszli mieszkańcy mają dojechać do swoich w przyszłości wybudowanych domów?Chodników też nie ma a to co jest wydzielone z pasa drogowego to twór poprzednika.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lupa
9 miesięcy temu ocena: 62%  1
Byczy pomysł i wykonanie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji