ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY
R E K L A M AMoto tech B1_09_2020

Radni opozycji nakręcili film. Temat: Sprzedaż ponad 41 ha gminnej ziemi

miesiąc temu    2.09.2020
Anna Konieczna
komentarzy 184 ocen 41 / 56%
A A A
Konferencja prasowa radnych jarocińskiej opozycji - od prawej: Zbigniew Surdukowski, Dorota Czechak, Jerzy Walczak i Tomasz KlauzaKonferencja prasowa radnych jarocińskiej opozycji - od prawej: Zbigniew Surdukowski, Dorota Czechak, Jerzy Walczak i Tomasz Klauza fot. A. Konieczna

Jarocin. 41 ha gruntów w Jarocinie. Co zrobić z 41 ha gruntów w Jarocinie. O co chodzi z terenem 41 ha gruntów? 

 

Radni jarocińskiej opozycji zwołali konferencję prasową. Spotkali się z dziennikarzami w restauracji „Eden” w Witaszycach i zaprezentowali film, który sami nakręcili.Przedstawia on historię ponad 41 ha gminnej ziemi, którą miasto wystawiło na sprzedaż. Odnosi się również do kampanii promującej konsultacje społeczne z mieszkańcami na temat przeznaczenia gruntu.

R E K L A M ABolsius

 

[cały film można obejrzeć PONIŻEJ]
 

Na ten temat pisaliśmy wielokrotnie na naszym portalu jarocinska.pl i w papierowym wydaniu Gazety Jarocińskiej [więcej czytaj między innymi TUTAJ].
 

Sprzedaży gminnej ziemi sprzeciwiali się radni miejskiej opozycji. Twierdzili, że gmina straci na tej transakcji co najmniej kilkadziesiąt milionów złotych. Napisali nawet list otwarty do burmistrza z apelem, żeby wycofał się ze swoich planów. Sprawą zainteresowały się Centralne Biuro Antykorupcyjne, prokuratura i sąd [o tym pisaliśmy więcej TUTAJ].
 

Burmistrz Adam Pawlicki argumentuje z kolei, że uchwalenie dla terenu planu zagospodarowania przestrzennego zgodnego ze studium uwarunkowań, mogłoby narazić miasto na lokalizację w tym miejscu również uciążliwych inwestycji. Dodatkowo z wyliczeń samorządu wynika, że odpowiednie przygotowanie pod inwestycje, wymagałoby kilkudziesięciomilionowych nakładów z kasy gminy.  

 

Na konferencji prasowej radni: Tomasz Klauza, Jerzy Walczak, Dorota Czechak oraz Zbigniew Surdukowski pokazali kilkunastominutowy film przedstawiający historię ponad 41 hektarów gminnej ziemi opatrzony własnym komentarzem.

Jak zaznaczył Tomasz Klauza, już wcześniej podjęli próby zaprezentowania filmu mieszkańcom.
 

 

[o działaniach miejskiej opozycji przeciwko budowy składowiska azbestu pod Jarocinem - czytaj więcej TUTAJ]

 

 

- Burmistrz dwukrotnie nam to uniemożliwił. Zwróciliśmy się o udostępnienie dziedzińca w Zespole Szkół nr 5 w Jarocinie, gdzie chcieliśmy się spotkać z mieszkańcami. Adam Pawlicki nam odmówił bez żadnego uzasadnienia, po prostu „nie, bo nie”. Po raz drugi próbowaliśmy pokazać film w czasie spotkania z mieszkańcami w JOK-u w ramach konsultacji na temat przeznaczenia tego gruntu. Tam też nam odmówiono - stwierdził radny Klauza.
 

 

Wcześniej, w trakcie trwających konsultacji, własne wideo dotyczące tego terenu przygotowała gmina. Zarzucono w nim radnym opozycji, że ci chcą "przemysłu w centrum Jarocina" [ZOBACZ TUTAJ]

 

[konsultacje społeczne dotyczące przyszłości jaroci nskiego rynku - czytaj więcej na ten temat TUTAJ]

 

Z kolei radny Jerzy Walczak podkreślił:
 

 

- To, co robimy to jest realizacja zadań, które wynikają z wykonywania mandatu radnego. Naszym obowiązkiem jest stać na straży interesów mieszkańców i majątku gminy Jarocin. Robimy to, bo do tego zobowiązaliśmy się składając przysięgę i przyjmując mandat radnego gminy Jarocin.
 

 

I dodał:
 

- Zapowiadamy, że na tym nie poprzestaniemy. Jeżeli będziemy uważali, że działania organu wykonawczego (burmistrz Jarocina - przyp. red.) nie służą w naszej ocenie interesowi gminy Jarocin, to będziemy robili wszystko, co jest dopuszczalne prawem, aby te działania zmienić. Robimy to i będziemy robić bez względu na konsekwencje, jakie ze strony burmistrza Adama Pawlickiego mogą nas spotkać. A takie już nas spotykają.

 

 

FILM ZAPREZENTOWANY PRZEZ RADNYCH JAROCIŃSKIJ OPOZYCJI

 

 

 

Nowy - 35. numer Gazety Jarocińskiej w 2020 roku dostępny już w sprzedaży. Przeczytasz w nim wiele ważnych i ciekawych materiałów oraz wywiadów. 

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

Jakie powinno być przeznaczenie 42 ha gruntów w Jarocinie?

ankieta dodana 26.08.2020, ilość wszystkich głosów: 531
Na inwestycje, budowę nowych firm
62%
Powinien zostać rolniczy, bez możliwości inwestycji
14%
Na cele mieszkaniowe, jednorodzinne, bloki etc.
23%
Nie potrafię odpowiedzieć
1%
+ 23 głosów: 41 (56%) 18 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (184)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ edaara44
2 dni temu 20:13 184
For students who have part-time jobs, the only solution that one has is to buy essay papers online since one has to balance between their studies and work. In addition, one has to find time to do other things in life such as focusing on hobbies and meeting friends. This cannot be possible if one happens to spend most of their time working on essays assigned to them. https://www.capstoneproject.ne...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ FIRMA FARMACEUTYCZNA ZA 5 KOŁA
miesiąc temu ocena: 82%  183
a tak nieśmiało zapytam, co z obiecaną fabryką farmaceutyczną, wredne złośliwce i zazdrośniki (chamy i nieudaczniki) śmieją się na mieście, że kupiliście ją w Warszawce w sklepie ze spółkami? To jak to było - cała prawda jak w prokuraturze i na Wichrowej w Poznaniu - bez ściemy?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ aidungeon
miesiąc temu 182
Thank you for giving us this useful information https://maps-goo.com...
~ nn
miesiąc temu ocena: 100%  181
Hmmm. Czytam totalną nawalankę jednych na drugich. Nie mam ochoty wdawać się w tą pyskówkę, ale ciśnie mi sie jedno pytanie.... Co powie A.P. jarociniakom ,kiedy po kupieniu przez tzw rolnika 42 hektarów ten zjawi się w urzędzie z wnioskiem o odrolnienie tej nieruchomości? Stan prawny na dzień dzisiejszy jest taki ,że do odrolnienia gruntu który znajduje się w granicach miasta wystarczy złożyć przez właściciela wniosku! Dzisiaj takim właścicielem jest gmina która może taki wniosek złożyć w starostwie i ten grunt zostanie odrolniony! No i burmistrz przestanie beczeć ,że ten grunt może sprzedać tylko rolnikowi za 3,5 miliona , tylko sprzeda po cenach rynkowych tym którzy mają pomysł na to miejsce. Proste? Tylko dlaczego na to burmistrz nie wpadł? A może właśnie wpadł ??? ;)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Niby masz rację....
miesiąc temu ocena: 75%  180
...ale tylko NIBY ! A to duża różnica ! Po odrolnieniu gruntu podatek płaci się po stawce jak dla typowej nieruchomości 36 gr za 1 m2 czyli 3600 zł za hektar, czyli za 42 ha to wyjdzie 151 200 zł rocznie ! Żeby ten grunt "uruchomić" w sensie uatrakcyjnić dla potencjalnych nabywców i uzbroić, uuuuu.... trzeba jeszcze duuuużo, duuuuużo kasy i wielu zabiegów wymagających ładnych paru lat ! Obstawiam zatem tysiaka (jak dla mnie to dużo !), że w najbliższej dekadzie będzie tam rosła albo kukurydza, albo buraczki, albo jakieś zboże ! A może powstaną tam szklarnie ? Koszt 1 ha pod szkłem to ponoć coś koło 3 mln złociszy. Więc 42 ha może od razu nie, ale z 5 ha ... Przyjmuję zakłady ;-)
~ mieszkaniec
miesiąc temu ocena: 55%  179
ludzie czytajcie ze zrozumieniem ,to nie radni chcą smrodowiska na tej działce tylko tam ma być rozwój!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :)))
miesiąc temu ocena: 53%  178
300 tys to jest dużo w porównaniu do setki milionów inwestycji w gminie ? Dobre Dobre :))).Ty chyba widzisz pinezki zamiast złotówek skoro nie potrafisz odróżnić wartości :)))
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Głupi i głupszy
miesiąc temu ocena: 75%  177
Dochodzę do wniosku, że jarocińska opozycja to jest jakiś konglomerat ciężkiego debilizmu. Oto jak wygląda cały ciąg zdarzeń: gmina ogłasza przetarg ma zbycie gruntów rolnych, wg prawa mogą go kupic tylko rolnicy zamieszkujący i prowadzący gospodarstwo w naszej gminie -> opozycja uznaje że doszło do naruszenia prawa bo cena jest za niska (mimo że gmina sprzedaje wszystkie nieruchomości po otrzymaniu wyceny zewnętrznego rzeczoznawcy) radni ci uznali że skoro kiedyś te grunty zostały wpisane kiedyś jako potencjalny grunt z przeznaczeniem na przemysł/usługi to jest to teren inwestycyjny (uwaga radny Surdukowski jest podobno prawnikiem). Mimo że grunt jest ziemią rolną i trzeba by go odrolnić i przygotować pod ewentualne potrzeby inwestorów co kosztowałoby z grubsza około 40 mln, więcej biż roczne wydatki gminy na przedszkola i szkoły i zajęłoby kilka lat, opozycja brbie w swoje fantasmagorie na temat przetargu. Wzywa CBA -> CBA wydaje opibie że przetarg powinien być unieważniony -> oferent składa sprawę do sądu aby uznano przetarg za ważny -> sąd uznaje że gmina przeprowadziła procedurę zgodnie z prawem (CBA oraz opozycja się mylili) -> gmina musi ponieść koszty sądowe bo w wyniku działań opozycji musiała unieważnić prawidłowyprzetarg. Oto mniej więcej jak się kształtuje ta sprawa. A opozycyjne dekle jeszcze się beszczelnie cieszą że gmina dzięki ich działaniom straciła pieniądze
~ :-))))))
miesiąc temu ocena: 50%  176
Czyli 300 000 zł straconych na koszty sądowe, że względu na decyzję podejmowane przez władze gminne z ZJ, to są drobne ? Może dla waszego ziemianskiego słońca, ale nie dla zwykłych mieszkańców gminy, którzy płacą gminie podatki. No ale ziemian stać, a dług spoleczek rośnie....
~ :-))))))
miesiąc temu ocena: 50%  175
Czy radni ZJ zarządają od swojego burmistrza i jego urzędników wyjaśnień w sprawie 300 000 zl wydanych przeź gminę na sprawy sądowe związane z tym niesczesnym uniwaznionym przetargiem ? To naprawdę duże pieniądze dla budżetu mieszkańców gminy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Niezłe dzieło
miesiąc temu ocena: 47%  174
No na pewno material spokojnie może walczyć o Oskara w kategori ,,zawodowi iluzjoniści pokrzywdzeni losem’’
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Christopher Nolan
miesiąc temu ocena: 53%  173
Klauza skontaktuj mnie z autorem tego filmiku waszego, to prawdziwe arcydzieło, muszę z bim nawiązać współprace przy moim kolejnym filmie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sufit
miesiąc temu ocena: 53%  172
Gmina ponosi straty z tytułu donosicielstwa grupy radnych. A ci by chcieli jeszcze dopuścić do budowy fabryk pomiędzy strefami mieszkalnymi. To są jacyś pomyleńcy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Orka
miesiąc temu ocena: 100%  171
Cieszysz się bo wiesz że w radnych majątkowo nie można pociągnąć do odpowiedzialności nawet w sytuacji gdy ewidentnie działają na szkode gminy. Pisz dalej te donosy niedojdo tyle ci z życia zostało
~ :-)))))))))
miesiąc temu ocena: 60%  170
Niech gmina poda do sądu tą grupę radnych i to udowodni :-)
~ Xyz
miesiąc temu ocena: 61%  169
Opozycja chciałaby dopuścić do budowy fabryk pod naszymi oknami! Nie ma na to naszej szkody!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ opalona
miesiąc temu ocena: 43%  168
....tak, tak nie ma szkody(!!!)
~ Szopka teatralna The Continues
miesiąc temu ocena: 64%  167
Ooo ,Monty Python nakręcił film :))) miło się ogląda ten 14 minutowy kabaret :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kompromitacja opozycji
miesiąc temu ocena: 57%  166
W wyniku działań opozycji gmina traci 300 tys., a ci się otwarcie jeszcze z tego cieszą. Przecież ci ludzie się skompromitowali do reszty
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :-)))))))))
miesiąc temu ocena: 70%  165
Opozycja nie rządzi w gminie Jarocin, i to nie opozycja oglaszala ten nieszczęsny przetarg. Czy któryś z urzędników ziemianskich został już odwołany w związku z tym uniewaznionym przetargiem ? Czy 300 000 zl wydane na koszty sadowe to duzo czy malo ?
~ Uuu
miesiąc temu ocena: 59%  164
I te 300 tysi strat jakie poniosła gmina przez te cyrki opozycji jeszcze opozycja będzie długo spłacać :))))
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :-)))))))))
miesiąc temu ocena: 48%  163
Opozycja nie rządzi w gminie tylko ziemianie. Opozycja nie zakwestionowała tego przetargu tylko CBA. Jakby wszystko było w porządku to chyba nikt by nie uniewaznial tego przetargu. Więc nie zrzucajcie na opozycję odpowiedzialnosci za wasze nieudolne decyzje drodzy ziemianie.
~ Orest
miesiąc temu ocena: 65%  162
Klauza a pochwal się jak to zostałeś przyjęty ty i wasze pomysły dotyczace tego gruntu w JOKu na konsultacjach. Trauma jeszcze pozostała?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wróżka
miesiąc temu ocena: 67%  161
Czyżby początek końca kompromitującej się kontrowersyjnej opozycji ? Czas już sam pokaże
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :-)))))))))
miesiąc temu ocena: 47%  160
No raczej poczatek konca urzednikow odpowiedzialnych za ten przetarg. Czy ziemianie pokryja te 300 tys. z wlasnych pieniążków?
~ WES CREWEN
miesiąc temu ocena: 45%  159
Wróżka - Zębuszka (o j K E L N E R , K E L N E R )
~ :-)))))))))
miesiąc temu ocena: 48%  158
Drdzy Radni ziemiansko- jarocinscy, moze w końcu zaczniecze kontrolowac dzialania waszego burmistrza i podległych mu urzędników. 300 000 zł to ogromne pieniądze i nie leżą ot tak sobie na ulicy !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :))))
miesiąc temu ocena: 50%  157
Ojj Ojj głuptasku , jedno czego ci brakuje to na pewno wiedzy jakiej nie posiadasz jeszcze odnoście twojej ukochanej opozycji a kierujesz sie przekazem i wyłącznie medianlnym :) inaczej mówiąc wprowadzasz kontrolowany rodzaj frustracji budującej swoje ego na tle wspomnianej niewiedzy doszukujesz się wszelkiego uznania twoich odpowiedzi i przyznania racji :)))))
~ :-)))))))))
miesiąc temu ocena: 50%  156
Ziemianom puszczaja nerwy !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Link
miesiąc temu ocena: 56%  155
Tobie puściły zwieracze XD
~ Szkodzą Gminie
miesiąc temu ocena: 54%  154
Fałszywy donos opozycji naraził Gminę na straty. Taka jest prawda. Organy ścigania powinny wytoczyć im proces za celowe wprowadzanie w błąd
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szkodzą Gminie
miesiąc temu ocena: 60%  153
Fałszywy donos opozycji naraził Gminę na straty. Taka jest prawda. Organy ścigania powinny wytoczyć im proces za celowe wprowadzanie w błąd
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szkodzą Gminie
miesiąc temu ocena: 72%  152
Fałszywy donos opozycji naraził Gminę na straty. Taka jest prawda. Organy ścigania powinny wytoczyć im proces za celowe wprowadzanie w błąd
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szkodzą Gminie
miesiąc temu ocena: 54%  151
Fałszywy donos opozycji naraził Gminę na straty. Taka jest prawda. Organy ścigania powinny wytoczyć im proces za celowe wprowadzanie w błąd
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ta ekipa na zdjęciu
miesiąc temu ocena: 67%  150
To paradoks demokracji pompowany przez media, które bezkrytycznie emitują każde ich słowa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lizak
miesiąc temu ocena: 67%  149
Pasowali by na Białoruś, tam by się mentalnie odnaleźli i batuszki Saszki
~ Smród
miesiąc temu ocena: 64%  148
Klauza z takim przejęciem opowiadasz o smrodzie w mieście a chciałeśjwszcze żeby się przemysł wprowadził do miasta? Zatrudnij się jako palacz w kotłowni i sam se wdychaj czad!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :-)))))))))
miesiąc temu ocena: 36%  147
Smród w mieście Jarocin to następny symbol długich lat władzy ziemiaskiej w tym mieście. Teraz jeszcze dojdzie 41 ha po ktorej rozlewana bedzie gnojówka. Miasto Jarocin w koncu zostanie rowno obdarowane smrodem.
~ Rowerek
miesiąc temu ocena: 64%  146
Co mnie obchodzi jakieś bajanie o przetargu? Prawda jest taka że opozycjoniści chcieli dać możliwość budowy fabryk i to jest skandal
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Konfident Jurij
miesiąc temu ocena: 60%  145
Ile już donosów dziś wysłane? Dzienna norma wyrobiona? Kardaszjan patrzy i rozlicza
~ Szkodzą Gminie
miesiąc temu ocena: 50%  144
Fałszywy donos opozycji naraził Gminę na straty. Taka jest prawda. Organy ścigania powinny wytoczyć im proces za celowe wprowadzanie w błąd
~ :-)))))))))
miesiąc temu ocena: 47%  143
300 000 zł realnie poniesionych kosztow sądowych z gminnych środków. Czy ktoś z ziemianskich radnych kontroluje jeszcze działania ziemianskich władz gminnych, czy robią to tylko radni o0ozycji ? Czy ktos w urzednikow gminnych poniósł juz odpowiedzialnosc za ten "przetarg" ?
~ Bel
miesiąc temu ocena: 59%  142
No tak nieprawidłowości w przetargu to jest cacy, a chęc rozwoju przemysłu na terenach przemysłowych toz to rozbój w biały dzień
~ Kot Filemon
miesiąc temu ocena: 63%  141
Klauza, Walczak, Iwicka, Surdukowski, Czdchakowa - chcieliście fabryk w centrum. Taka jest prawda. Chcieliśvie truć mieszkańców i narażać ich na ryzyko chorób. Taka jest prawda. Jesteście skończeni. Taka jest prawda
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :-)))))))))
miesiąc temu ocena: 50%  140
Czy to opozycja zasugerowała unieważnienie przetargu czy CBA ? Jakby wszystko było w porządku to chyba by CBA by nie zasugerowało uniewznienia ? Opozycja teraz nie rządzi tylko ziemianie, więc powinni ponosić odpowiedzialność za ta nieudana procedurę przetargową, chyba że gmina jest tak bogatą że 300 000 zł nie robi różnicy w ROZWOJU
~ :-)))))))))
miesiąc temu ocena: 44%  139
Narazie to ziemia nie sprzedana i straciliśmy 300 tys. zł na koszty sądowe, a ty piszesz coś o tym czego chciała opozycja. Czy ktoś z ziemianskich władz gminy poniósł odpowiedzialność za te 300 tyś. zl i za przeprowadzenie tego "przetargu" ? Bo nic nie słyszałem?
~ Powinni ponieść koszty
miesiąc temu ocena: 55%  138
za swoje donosy powinni ponieść koszty strat jakie ma Gmina przez nich
~ :-)))))))))
miesiąc temu ocena: 38%  137
To w końcu ile już gmina zapłaciła z naszych gminnych pieniędzy, za sprawy sądowe związane z tym "rozwojowym przetargiem" ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :-)))))))))
miesiąc temu ocena: 31%  136
Z tego co wiem to CBA zasugerowało unieważnienie przetargu. Więc może ziemianskie wladze gminne podadzą do sądu CBA i zarządają zwrotu tych 300 tyś. Zł ? Skoro wszystko z przetargiem było w porządku to na pewno gmina wygra !
~ Nie pal głupa Juryś
miesiąc temu ocena: 67%  135
Koszty to blisko 300 tysięcy przed apelacją, nie wiem czy gmina ją złożyła czy nie. A dlaczego gmina poniosła te koszty? Bo grupa radnych złożyła donos do CBA że gmina chce zbyć ziemię za bezcen (83 tys za ha ziemi uprawnej, ładny mi bezcen). W wyniku czego przetarg został unieważniony a oferent się odwołał. Wszystkie koszty wynikają z działań opozycji która się cieszy że w wyniku jej działań zamiast remontu jakiejś drogi osiedlowej gmina wydała już 300 tys na ich rozgrywki.
~ Referendyści aferzyści
miesiąc temu ocena: 54%  134
Co bardziej rozsądni odbijają od tego towarzystwa. Zostali już tam tylko przesyceni nienawiścią i jadem, którzy mają żal do świata że im nie wyszło
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wes crewen
miesiąc temu 133
212 k.k.
~ Bel
miesiąc temu ocena: 37%  132
A dla mnie liczą się fakty. Otwarte koperty przed przetargiem, nikogo to nie oburza? Gdyby nie CBA wszystko przebiegłaby „prawidłowo”. Ciekawe ile jeszcze było takich przetargów?! Przysłaniane tego innymi tematami to robienie z ludzi idiotów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Romek
miesiąc temu 131
A o to już trzeba zapytać Sąd, rozumiem, ze jest to wyrok prawomocny? i Gmina wydaje ten grunt i nie ma się o co kłócić
~ Worek
miesiąc temu ocena: 57%  130
To dlaczego sąd uznał że procedura była wykonana prawidłowo i nakazał wydanie tego gruntu? Proszę odpowiedz
~ Bel
miesiąc temu ocena: 44%  129
Krokodyl masz racje ze przetarg był transparentny, nawet bardzo transparentny dla osób zainteresowanych, jak widać dla niektórych przejrzyste i jawne były oferty innych konkurentów przed przetargiem
~ Toporek
miesiąc temu ocena: 64%  128
To opozycja próbuje jakichs sztuczek medialnych, opowiada coś o jakichś kopertach a sednem sprawy jest to że chcieli stawiać gabryki tuż przy rynku
~ Bel
miesiąc temu ocena: 35%  127
Jakbyście nie zaklinali rzeczywistości to otwarte koperty podczas przetargu to jest nieprawidłowość :)
~ :-)))))))))
miesiąc temu ocena: 38%  126
Otwarte koperty i częste wizyty CBA zostaną symbolami rządów ziemianstwa i Skazanego za ... w gminie Jarocin.
~ Krokodyl
miesiąc temu ocena: 74%  125
Klausik już się nie produkuj bo wylewu dostaniesz. Sąd uznał że podczas przetargu nie doszło do nieprawidłowości wpływających na jego transparentność i nakazał wydać ziemię nabywcy czyli uznał że wszystko odbyło się zgodnie z prawem
~ Bel
miesiąc temu ocena: 24%  124
Widać poziom ludzi? A może jednego człowieka łapkujacego w dół, pewnie sam brał w tym udział w tych wałach. Wspominanie i tym ze wykryto nieprawidłowości jest bardzo niepopularne
~ Igorrr
miesiąc temu ocena: 32%  123
Dokładnie!!! Nie obchodzi mnie walka burmistrz- opozycja. Ale na tym przykładzie widać ze przetarg był ustawiony. Ktoś powinien za to odpowiedzieć.
~ Ciężkie życie referendysty
miesiąc temu ocena: 76%  122
No co tam Juryj kolejne procesy w drodze, i kolejne przegrane wyroki. Wydatki na odszkodowania i koszty sądowe rosną. Udźwigniesz to? Załóż zbiórke internetową niektórzy tak nawet próbują ratować szpitale
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zbyszek wierzymy w Ciebie
miesiąc temu ocena: 100%  121
https://youtu.be/C8rAzY7j_mw...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kto to powiedział?
miesiąc temu ocena: 100%  120
"czy jest jakaś analogia logiczna do waszych prognoz odnośnie skali zaśnieżenia przyszłej zimy do metody obliczenia prognozowanych wpły- wów do budżetu za lata 2020-2040? Czy to jest jakaś w ogóle inna metodyka obliczania?"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zibi IQ230
miesiąc temu ocena: 100%  119
To prawdziwy tytan intelektu wyprzedzający swoje czasy. Elon Musk przy nim to dzieciak z przedszkola
~ ???
miesiąc temu ocena: 100%  118
A jakie było pytanie?
~ Jarocinianka
miesiąc temu ocena: 57%  117
W Jarocinie nie ma klimatu dla biznesu! Wszędzie w około powstają nowe firmy. Nie polecam tego miasta żeby tu się osiedlać. Brak pracy, wygórowane ceny mieszkań.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :-)))))))))
miesiąc temu ocena: 55%  116
Ale jest klimat dla rolników z gnojówka na polach ( smrod).:-)
~ Rachmistrz
miesiąc temu ocena: 20%  115
Gdybym myślał o sutej emeryturze to bym walczył o nią jak lew! Szczególnie nie za swoją kasę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ edc
miesiąc temu ocena: 51%  114
Brawo radni opozycji. Bardzo dobrze robicie pokazując TAKIE działania burmistrza.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :-)))))))))
miesiąc temu ocena: 56%  113
Dokładnie. Gdyby nie oni , kolejny etap ROZWOJU słońca ziemianstwa zakończył by się sukcesem.
~ Hektor
miesiąc temu ocena: 54%  112
Niby co takiego pokazali? Tylko się zbłaźnili. Dlaczego w tym filmie nie wspombieli dlaczego sąd makazał wydanie tego gruntu oferentowi? Bo w orzeczeniu uznał że przetarg został przeprowadzony zgodbie z prawem bez naruszenia przepisów, ale to już nie pasuje do narracji radnych opozycji którzy wzywali CBA i prokurature. Tyle warte te ich wywody co historia pijaka spod monopolowego
~ Jarociniak
miesiąc temu ocena: 41%  111
Obejrzałem. Wyrażam wielki szacunek dla radnych, którzy mają odwagę pokazywać nam to, o czym nie piszą nawet tak otwarcie lokalne media, ale zależności są zrozumiałe. Słucham w relacji z konferencji, że Pan radny cztery razy został pozwany do sądu przez prezesów gminnych spółek. Tym bardziej szacunek dla Pana radnego pan działa w interesie publicznym, a prezesi na procesy z Panem wydają publiczne pieniądze bo tak kazał szef wszystkich szefów. Nie poddawajcie się. Prawda dotrze do mieszkańców, a kłamstwo władzy przegra. Prawda zawsze wygrywa. Wytrwajcie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ekler
miesiąc temu ocena: 59%  110
Wszystkie procesy przegrał więc te jego wywody to bardziej mity i własne fantazje niż rzetelna pracs radnego - za którą pobiera diete fundowaną z naszych podatków. Wolność słowa to nie dowolność nie można opowiadać czego się tylko chce o ludziach i instytuvjach i bie oglądać się na konsekwencje. Słaby bait ogólnie, pisać sobie samemu pochwały
~ Korniszon
miesiąc temu ocena: 57%  109
Rederendziarze dziś micno w natarciu, najpierw samobój z pomysłem umieszczeniem pezemysłu w sąsiedztwoe trzech osiedli mieszkalnych, konferencja która miała zmienić przekaz medialny okazała się niewypałem, i ostatnia deska ratunku w postaci festiwalu łgarstw i pomówień na forum zawiodła. Maene widoki przed wami, ale też z gó... bata nie ulepisz
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Stado referendalnych troli
miesiąc temu ocena: 63%  108
Mało orginalny jesteś ropuch. Wymyśl coś lepszego nawet takiego półgłówka jak ty chyba na to stać
~ nick
miesiąc temu ocena: 45%  107
idź już spać kelner
~ Mieszkaniec
miesiąc temu ocena: 52%  106
Sprzątanie po obecnej władzy będzie trwało kilka dobrych lat, nie wspominając o spłacie obligacji do 2040 roku. Obecna władza chce udowadniać, że białe jest czarne a czarne jest białe - totalna demoralizacja. Szkoda tego Jarocina, szkoda tego jadu podawanego nam przez obecne władze. Opozycja jaka by nie była to należy ją wysłuchać, mieć do niej szacunek - w taki sposób można okazać swoją wielkość jako człowieka i szefa. Kiedy wreszcie to się skończy i wszyscy zaczniemy (wspólnie) budować Jarocin, który nie będzie miejscem tylko dla wybranych, miejscem gdzie uczciwość, kompetencję będą miały znaczenie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ NICK
miesiąc temu ocena: 33%  105
Sfrustrowany wróć na rondo sprzedawać hot dogi ,do niczego więcej się nie nadajesz
~ Sfrustrowany
miesiąc temu ocena: 76%  104
Sądząc po bogatym słownictwie i kwiecistym stylu wypowiedzi, jakieś pół roku temu zostałeś poproszony o opuszczenie pokładu obecnej władzy. Komu jak komu, ale tobie szybki powrót na salony jarocińskiej władzy nie grozi, tym bardziej że próbujesz tam wrócić na plecach ludzi którymi nie tak dawno gardziłeś. Innych wyzywasz od kelnerów a sam nigdy nie byłeś nikim więcej aniżeli lokajem. Stąd te kompleksy?
~ :-)))))))))
miesiąc temu ocena: 49%  103
A jeszcze jedno pytanko: ile to już gmina zapłaciła z naszych gminnych pieniędzy, za te nieudany plan rozwojowy słońca ziemianstwa. Czy może słońce płaci ze swoich pieniążków????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zarośnięta ropucha
miesiąc temu ocena: 43%  102
Idź spać zabojadzie niski bo nie wstaniesz do pracy lansować LGBT-
~ :-))))))
miesiąc temu ocena: 40%  101
O cisza po zadaniu konkretnego pytania. Ziemianstwo całe zamilkło.
~ Zorro
miesiąc temu ocena: 72%  100
Jiryś z Ługów wszystkie sprawy z gminą przegrywa więc to on ponosi koszty, więc nie ma się co bać:D
~ :-))))))
miesiąc temu ocena: 11%  99
Chodzi o koszty spraw sądowych? Ktoś? Coś?
~ Tomaszek
miesiąc temu ocena: 72%  98
Jurij a mówiłeś że ten plan z przemysłem na Poznańskiej jest genialny i zrobimy burmistrzowi szach mat. Widzisz co się porobiło?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fanatyk fekaliów
miesiąc temu ocena: 74%  97
Ty Klausik lubisz chyba siarczane odorki, trzy tygodnie temu mocno się produkowałeś w temacie zapachów na Polnej, wszystkich próbowałeś przekonać że to z sortowni śmieci a bie obornik z pól. Boli cię to wysypisko co? Jak kardasznik splajtuje to jeszcze będziesz prosił o robote na taśmie
~ Klau$
miesiąc temu ocena: 73%  96
Myj ząbki i do spania bo jutro do Kardaszjania trzeba iść
~ :-)))))))))
miesiąc temu ocena: 33%  95
No chyba panujący smród w mieście zaszachowal rozwojowe plany słońca ziemianstwa. Czy mieszkańcy miasta Jarocin wytrzymają kolejnego rolnika rozlewajacego gnojówke na 41 ha? :-)
~ BP herbu Melepeta
miesiąc temu ocena: 38%  94
Kelnerku! Pobudka! Za mało hejtu w hejcie. Stać Cię na wiecej, mój Ty geniuszu czarnego piaru a la buraczek z Krzana. To mówisz, że to nie Ty otwierałeś te koperty o których pisało CBA? A napiszesz kto? Napisz Nam wszystkim. P.S. Kelnerku możesz się podpisać Melepeta. BP uwielbia ten pseudonim :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Na Ługach...
miesiąc temu ocena: 79%  93
Znów depresja i jazgot. Miała być wielka akcja propagandowa i ucieczka do przodu a tu jeszcze bardziej grzęzną w dziurze którą sami sobie wykopali
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :-))))))
miesiąc temu ocena: 37%  92
Ktoś ewidentnie pokrzyzowal plany sprzedaży ziemi rolnikowi, późniejszemu odrolnieniu i sprzedaży pod działki budowlane. ROZWÓJ słońca ziemianstwa został na chwilę wstrzymany.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :-)))))))))
miesiąc temu ocena: 43%  91
Stawianie komuś zarzutu o jąkanie się to nie jest na miejscu, szczególnie przy poziomie operowania językiem polskim, obecnego burmistrza - słońca jarocińskiego ziemianstwa:-))))))
~ Definicja referendalnego trola
miesiąc temu ocena: 69%  90
Klausik - mitoman, jąkała, marzy mu się burmistrzowanie mimi że ma ptoblemy z czytaniem i jest pacynką kardasznika. Ogólnie unikać, nie wierzyć w cokolwiek mówi, a jak go spotkać na ulicy to najlepiej uciec na drugą stronę
~ :-)))))))))
miesiąc temu ocena: 28%  89
Ty masz chyba obsesje na punkcie jakiegoś klausika. Nie znam gościa ale znam zamysł Rozwojowy słońca ziemianstwa. Niestety to się nie uda.
~ Yorguś
miesiąc temu ocena: 74%  88
Klausen , idz już spać lepiej , bo majaczysz o rozwoju o którym w ogóle nie masz zielonego pojęcia :)
~ Kanarek
miesiąc temu ocena: 79%  87
Co ty Klausik? Nieudany plan Kardasznika właśnie wydałeś? Przecież to miała być tajemnica. Jutro się nasłuchasz od swego pana
~ Szczupak
miesiąc temu ocena: 70%  86
Panie Klauza nie wierze w ani jedno pana słowo. Jesteś pan twarzą akcji referendalnej, gdzie padały zarzuty o likwidacji szkół w Jarocinie i kompletnemu upadkowi edukacji na naszym terenie. Buła to zwykła chucpa obliczona no przejęcie władzy. Dostałeś się pan do Rady i zamiast działać na rzecz mieszkańców to tylko myślisz jak uderzyć w birmistrza. Efektem tego są nieprzemyślane pomysły jak o tym przemyśle na Poznańskiej. Wszystko byle tylko w kontrze do burmistrza to wasz jedyny program
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jastrząb
miesiąc temu ocena: 59%  85
Ja wczoraj oglądałem film w TV że przylecieli kosmici i rozdupcyli pół Ameryki. Mniej więcej tyle w tych wywodach referendystów aferzystów prawdy co w tym filmie o kosmitach
~ sroka
miesiąc temu ocena: 39%  84
A ja wierzę w to co przekazali we filmie. Wszystko jest logiczne, udokumentowane, a znając poczynania burmistrza tym bardziej im wierzę.
~ Podgrzybek
miesiąc temu ocena: 72%  83
Na prędce sklecony filmik ma przykryć fatalny pomysł opozycji o przeznaczeniu tego terenu na teren przemysłowy. Ludzie im pokazali co o tym sądzą więc teraz próbują oczerniać burmistrza. To ich jedyna taktyka
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tulipan
miesiąc temu ocena: 74%  82
I kto ma w to uwierzyć? Przecież ci ludzie otwarcie krytykowali i to nie raz inwestycje JTBS w mieszkania komunalne, że to co nieopłacalnego i że gminy nie stać na takie wydatki. JAR nieopodal tych terenów sprzedawał działki budowlane i to też było często krytykowane, że to nie jest zadanie gminy. I teraz nagle zmiana o 180 stopni i argumentacja że gmina ma zjmować się deweloperką? Zero wiarygodności po stronie tych ludzi. Zero!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Morderczy Pingwin
miesiąc temu ocena: 77%  81
Przemysł i tereny pod zakłady produkcyjne około kilometra od Rynku. No pomysł na miarę palenia fajki przy dystrybutorze podczas tankowania. Widać niektórych wystarczy zostawić samych sobie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Urzędnik Jarocinski
miesiąc temu ocena: 33%  80
Jedna rzecz jest taka. Zmienia się Jarocin jak nigdy. Ale zadłużenie Gminy Jarocin i Spolek Gminych szanownii Państwo jest kosmiczne. Np.taka spółka Sport Jarocin. Patrząc realnie to jest bankrutem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :-)))))))))
miesiąc temu ocena: 53%  79
Ostrzegalem. ROZWÓJ słońca ziemianstwa znajdzie drogo nas kosztował!
~ Komornik $tefan
miesiąc temu ocena: 76%  78
No szpital to tak, nie ma co do tego wątpliwości. Ale już jestem dogadany z odpowiednimi osobami na licytację mienia, podział 70/30, więc szykuje się świetny interes.
~ pja
miesiąc temu ocena: 23%  77
I będzie bankrutem.
~ Jojo
miesiąc temu ocena: 83%  76
Idź pod szpital i poczekaj na prezesa jak będzie wychodził, to dopiero zobaczysz jak wygląda bankrut
~ Urzędnik Jarocinski
miesiąc temu ocena: 41%  75
Kto zgadnie ile pieniążków + - wyciągnął Drobud z Gminy Jarocin przez 3 lata
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :-)))))))))
miesiąc temu ocena: 64%  74
To wiedzą tylko Adam i Andrzej !
~ Sofa
miesiąc temu ocena: 74%  73
Co Klausik, widzisz że bikt tej twojej bajki o deweloperce nie boerze na poważnie więc wracasz do utartych sloganów o remontach dróg. Juryś klepoe te farmazony od 10 lat i tylko zbiera wyroki za pomówienia. Nie idź tą drogą Klausik;)
~ Rynna
miesiąc temu ocena: 73%  72
Co rury słabo schodzą, jak nie ma prezesów o lepkich rączkach w spółkach miejskich to interes się słabo kręci? Zmień branże na roboty drogowe i zacznij oferować niższe stawki - widzisz jaki super biznesplan! Nic tylko działać a nie pisać głupoty na forum.
~ Andrzej
miesiąc temu ocena: 35%  71
Kelner ma rację. Dobry Kelner. Kelner dostanie cukierka.
~ Kelner
miesiąc temu ocena: 26%  70
Zdecydowanie za mało!
~ Foks
miesiąc temu ocena: 75%  69
Słaba próba odwrócenia uwagi od swych własnych pomysłów. Przez rok była gadka o przemyśle i miejscach pracy jak ich ludzie na konsultacjach zmiaażdżyli to się nagle wycofują rakiem i bajdurzą o działkach budowlanych. Powiedz Klauza jeszcze że jakbyś był burmistrzem to byś te działki rozdał ludziom za darmo i im jeszcze domy pobudował XD
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Izrael
miesiąc temu ocena: 74%  68
Skąd się oni urwali? Przecież oni nie mają pojęcia o podstawowych pojęciach. Klauza niby radny pierwszej kadencji, ale podobno z ambicjami na fotel burmistrza, Surdukowski niby to samo ale niby dyrektor agencji rządowej plus wykształcenie prawnicze więc powinien podstawowe pojęcia administracyjne i samorządowe rozróżniać no i pan Walczak - wieloletni radny, były kandydat na burmistrza i zatwardziały krytyk każdego pomysłu burmistrza. Najpierw się dokształcić a dopiero później pchać przed miktofon
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Listwa
miesiąc temu ocena: 67%  67
Dajcie spokój z tą szopką medialną. Tydzień temu na spotkaniu w JOKu zostali wypunktowani przez burmistrza a mieszkańcy prawie ich wywieźli na taczce. Teraz chybcikiem próbują wmawiać że im chodziło o deweloperkę. Kogo chcecie nabrać? Samych siebie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kelner pośmiewiskiem prezesów
miesiąc temu ocena: 31%  66
Cytuję: "Po tym, jak raz za razem przyłapywano Kelnera na łgarstwie, przylgnęła do niego opinia kłamcy i pingpongowego pajacyka."
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kino Bambino
miesiąc temu ocena: 83%  65
Ciekawe masz fantazje. To twój sposób ma liczne kompleksy i brak pewności siebie? No ale z ciebie całe miasto darło łacha blisko dwie dekady - a wielu darzy cię autentyczną niechęcią. To musi zostawić trwałe ślady na psychice
~ Kebab z frytkami
miesiąc temu ocena: 70%  64
Przecież ten cały radny Walczak jest niepoważny. Od ponad 10 lat głosi jakie to niby nieprawidłowości się dzieją w gminie i że już, już za chwile czeka nas samorządowa katastrofa z bankructwem gminy na czele (podpowieďź dla mniej zorientowanych: gmina z roku na rok pod rządami Adama zwiększa swoje przychody a zadłużenie utrzymywane jest na bezpiecznym i stałym poziomie procentowym). Przez te lata składa donosy gdzie tylko się da, efektów tych jego sensacji brak - no teraz przez zamieszanie z tymi gruntami gmina straciła blisko 4 mln złotych. Gmina powinna zbadać moim zdaniem możliwości odzyskania choć części tych środków od radnego ma drodze prawnej. Na burmistrza startował to chyba nawet 4% nie dostał. Panie radny jak jesteś taki samorządowy szeryf to zacznij badać sytuacje szpitala powiatowego bo to jest jedyna spółka z udziałem samorządu na naszym terenie której grozi bankructwo
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kelner z bananami
miesiąc temu ocena: 41%  63
Kelnerzy, czy to Ty otworzyłeś kopertę, o której pisze CBA?
~ pja
miesiąc temu ocena: 39%  62
Przeczytałam wszystkie komentarze do tej pory. Widać z nich, że Pan Burmistrz ma bardzo złośliwy i prostacki elektorat. A przysłowie mówi: kto z kim przystaje, takim się staje. Żyjemy w czasach demokracji i każdy ma prawo do swojego zdania, nawet Ci opozycjoniści. Czy przemysł to tylko śmierdzące kominy ? Zastanówcie się mieszkańcy, czy grunt w tym miejscu dla jakiś przemyślanych zakładów pracy to będzie zagłada Jarocina. A gdzie jest browar LECHA w Poznaniu? Na odludziu, nie obok osiedli mieszkaniowych. Według mnie ten grunt to już od dawna śmierdzi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pja do Kredensa
miesiąc temu 61
Nie tylko Pan Walczak ma wyroki, jest jeszcze skazany za ... . Czytałam te wypociny. Jak ktoś się interesuje lokalną polityką "ziemiaństwa" to widzi powiązania, układy, panujące zasady działania. Więc nie dopatruj się w mojej wypowiedzi jakiegoś oszustwa tylko zrób porządek na swoim polu działania.
~ Kredens
miesiąc temu ocena: 63%  60
Dobre sobie, kogo chcesz tu oszukać i czym? Ludzie związani z opozycją ( nie wiem czy sami radni, ale tego na pewno nie można wykluczyć) regularnie wylewają tutaj kubły pomyj pod adresem Burmistrza i obecnych władz gminy. Tylko przypomne, że to Jerzy Walczak ma na swym koncie liczne wyroki za mówienie nieprawdy na temat działań Burmistrza, oraz sytuacji w gminie i spółkach miejskich
~ Fufacz
miesiąc temu ocena: 79%  59
A ty Surdyk aż na Poznańską dotrłeś? W kampanii żeś opowiadał, że do rynku to ty nie dochodzisz, także widać robisz postępy w poznawaniu naszego miasta
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pulpeciki
miesiąc temu ocena: 81%  58
A ty Zibi IQ230 już zapombiałeś vo obiecałeś w swojej wiekopomnej kampani na burmistrza? W materiałach promocyjnych pokazywałeś zakłady azotowe i opowiadałeś coś o zakładach zbrojeniowych czy innych hutach. A teraz co, magle jesteś przeviwko własnym pomysłom?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rebel
miesiąc temu ocena: 73%  57
Klaus, pozdrów tam jutro Kardasznika jak ci przy porannej kawce będzie robił kolejne pranie mózgu. Ciekawe czy już byłyprezes ZGO, Mariusz Z. opowiedział o wszystkich swoich przekrętach w zamian za złagodzenie wyroku? Kto pójdzie razem z nim na dno? Gonada, Kolczyk a może twój Pan?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Robi
miesiąc temu ocena: 68%  56
Klauza, mieszkamy na jednej ulicy. W stronę tego terenu jest kilkaset metrów. Nie wiem jak bardzo trzeba nie mieć wyobraźni by na własne życzenie budować pod swoim domem zakładt produkcyjne. Ale za 3 lata ci wystawimy z sąsiadami rachunek w wyborach, nie bój się, nie zapomnimy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Referendalne kity i mity
miesiąc temu ocena: 67%  55
Referendziarze zwołali konferencje na której próbowali się wybielać, że obi to wszystko z dobroci dla mieszkańców i w interesie gminy. Prawda jest taka, że nie macie pomysłu na tę gminę i waszym jedynym celem jest opór i przeszkadzanie burmistrzowi, to później wychodzą takie kwiatki jak postulat strefy przemysłowej w pobliżu centrum. Marnie wam coś doradza ten Mops, oj marnie, ale z drugiej strony jakby jeszcze był w stanie coś dobrego wymyślić to czy Adam by go pogonił?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Prawda nie wyzwoli, prawda pogrąży.
miesiąc temu ocena: 42%  54
Normalnie cyrk w wykonaniu burmistrza. Jak można tak manipulować? Dziwny przetarg był też kiedy sprzedawano teren przy szpitalu z belwederkiem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rocky
miesiąc temu ocena: 64%  53
No prawda póki co to pogrążyła gminną opozycje, którzy się wysypali ze swoich trefnych pomysłów, zresztą wystarczy popatrzeć na tych ludzi, co oni niby dobrego mogą wymyślić?
~ MDT
miesiąc temu ocena: 46%  52
Adam bądź ludzki pan i pozwól trollom kelnerowym iść do dom bo dziś Międzynarodowy Dzień Trolla a im klawiatury się grzeją.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do BW
miesiąc temu ocena: 42%  51
Panie Walczak pan powie ile kosztowała ta kampania na bilbordach z kominami w internecie, filmik, te koperty dostarczane do domów? Czy to PRmotion robiło? Panie Bartek pan napisze tu jako pan BW a nie jako te te Bogusie, Jasie, Tomaszki. Pan pisze śmiało boś pan odważny człowiek ;)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mops - człowiek klęska
miesiąc temu ocena: 82%  50
Wróciłeś z pracy i się produkujesz. Co by nie mówić to Klaus i Juryś są poprostu za głupi na to by robić rozbiór zdania i analizę językową. Ale to i tak nie zmienia faktu że jesteś małym, zawistnym podrzegaczem, który wszystko przegrał. Pilnuj tego co masz, i nie angażuj się w spinowanie bo już u Rysia w 2014 pokazałeś ile warte są twoje cenne rady
~ fabryka widmo
miesiąc temu ocena: 38%  49
Co ze spalarnią śmieci, co ze składowiskiem azbestu?? Może to wszystko powstanie w centrum miasta haha Okazuje się, że całe miasto jest centrum tylko czego świata, wszechświata? Na bilbordach jest kłamstwo w formie manipulacji, to jest też ciekawy zabieg językowy, nie blisko centrum a w samym centrum, to fabryka pewnie stanie na rynku zamiast ratusza. Idąc dalej to jest pomówienie wobec faktu, iż grunty o które trwa spór to peryferie miasta. Dymiące fabryki a to dobre, ciekawe kto by chciał takie coś postawić tutaj. W Klęce, Witaszyczkach, Kotlinie są zakłady, to też jest przemysł a nikt nie narzeka raczej. Patrząc obecnie na miasto, to pewnie teren dedykowany jest w domyśle deweloperce, czy rolny czy już mieszkalny. Drogę wybuduje znana już firma oczywiście wyłoniona w tzw. przetargu. Układy w tym mieście tylko przez tyle lat. Pracujący w Poznaniu, Środzie, Wrześni, mogą mieć super osiedle, bo kogo będzie niby stać na te mieszkania, jeśli by tam powstały, chyba, że komunalne plus
~ co tam słychać w obozie fasolki szparagowej
miesiąc temu ocena: 76%  48
zabolało i komentarze się powywalało! a tak nawiasem co tam robi teściowa starościny? jaki ma w tym inrteres? nie wierzę ze tam jest w interesie mieszkańców, hahahahahahaha Żenua
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Klatka
miesiąc temu ocena: 71%  47
Jest w interesie pobieranej diety i nic więcej. Radną też została raczej tylko dlatego że ją ludzie pomylili z synową;)
~ Od 5 lat ta sama zdarta płyta !
miesiąc temu ocena: 60%  46
Referendyści 5 lat temu marzyli od zdetronizowaniu Pawlickiego ! Czym to wtedy nie straszyli Jarociniaków, jakie to plagi miały nas nawiedzić, jaki to Armageddon miał się objawić ! Tymczasem minęło 5 lat, zapowiadanej apokalipsy nie było a ci dalej straszą Pawlickim ! Czy oni żadnych przemyśleń nie mają, nie wyciągają wniosków ze swoich porażek ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Blisko
miesiąc temu ocena: 17%  45
Pilnuj hotelu w Albanii piesek
~ DEWELOPER
miesiąc temu ocena: 57%  44
CHĘTNIE KUPIĘ OD MIASTA TERENY ZA 8 zł metr kwadratowy a później sprzedam je Wam drodzy wyborcy za minimum 140 zł za metr kwadratowy. Oczywiście podzielę się z kasą ze Śniętym Mikołajem. I o to chodzi rozwijajmy się. Grunt to rozwój.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wes creven
miesiąc temu ocena: 25%  43
No to dziekan też w to zamieszany? Się dzieje? Sodoma i Mamona
~ Referendalny troll z Ługów
miesiąc temu ocena: 60%  42
Koszty odrolnienia, zmiany warunków zabudwy, uzgodnienia z energetyką zmiany pięciu linii wysokiego napięcia i partycypowanie w kosztach tego procesu, koszty podziałów geodezyjnych i notarialnych plus koszty jeszcze kilku/ kilkunastu procedur. A do tego wszystkiego czas, dużo czasu bo tego wszystkiego nie załatwisz w kwartał tylko co najmniej zajmie to pare lat. Bo i musisz być rolnikiem lub księdzem, bo obecnie w Polsce (dzięki ustawie autorstwa PiS) ziemie rolną może tylko nabyć rolnik z terenu gminy na którwj się on znajduje lub ksiądz. Koniec końców coś tam zarobisz, ale raczej w granicach 10 zł za metr a nie 130 jak tutaj sugerujesz.
~ Tofik
miesiąc temu ocena: 54%  41
Panie Klauza co pan zrobił jako radny dla swojego osiedla i jego mieszkańców? Czym pan się zajmujesz w tej radzie? Takimi głupotami jak w tym filmiku?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sodomita referendalny
miesiąc temu ocena: 100%  40
Przytul się do włochatych pleców swojego starego zdemoralizowany pokurczu
~ Wes creven
miesiąc temu ocena: 36%  39
Trolusiu Bartusiu spokojnie - jeszcze 43 wpisy i lulu z misiem przytulisiem, chłopczyku
~ obserwator
miesiąc temu ocena: 48%  38
cóż za hipokryzja władzy gminnej, w Golinie to można budować śmierdzące firmy pomimo sprzeciwu mieszkańców, w Jarocinie nie. Tak dzieli się mieszkańców gminy na lepszych i gorszych, niech każdy odpowie sobie teraz sam do której grupy należy..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Trollnia kelnerownia
miesiąc temu ocena: 57%  37
Dwa urzędowe Bartki piszą i piszą i całe popołudnie skopane bo jak nie przypilnują forum to jutro tyłki im skopie papa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wes creven
miesiąc temu ocena: 30%  36
Biedne lauferki ratlerki - zenuaria
~ Esej
miesiąc temu ocena: 82%  35
Co tam w Ostrowskiej kulturze? Nowy kreator już zorganizował koncert kapeli bezzębnych żuli śpiewających bułgarski folk zmiksowany z rege? Bo to taka alternatywa;)
~ Moris
miesiąc temu ocena: 66%  34
Klauza i Walczak pochwalcie się jakimiś merytorycznymi wnioskami zgłaszanymi na sesjach, co zrobiliście dla .ieszkańców przez dwa lata? Jedyne czym się zjmujecie to pisanie donosów do prokuratury i CBA?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Opalona
miesiąc temu ocena: 0%  33
A jak walczyć z Pz?
~ Florian
miesiąc temu ocena: 65%  32
Przecież ta opozycja nie wie jaka jest różnica między gruntem pod zabudowę przemysłową a gruntem o klasie rolnej i kto może nabyć ten drugi. Za co oni biorą pieniądze?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bogusław
miesiąc temu ocena: 66%  31
Panie Klauza, pan już dał popisowy występ w ubiegły czwartek na konsultacjach w JOKu. Takiej kompromitacji w czyimś wykonaniu to dawno nie widziałem. A się słyszy że chciałbyś stanąć w wyborach przeciw Adamowi. To będzie mecz do jednej bramki.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wes creven
miesiąc temu ocena: 25%  30
...do celi w Rawiczu chyba?
~ Omega
miesiąc temu ocena: 70%  29
Każdy ma prawo do marzeń, ale bez przesady. Przecież to była typowa marionetka
~ Andrzej
miesiąc temu ocena: 33%  28
Nowy Świat
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Co za debil
miesiąc temu ocena: 100%  27
Co to jest 'bekgrand'? To jakiś wasz referendalny kod przychlasta? Zaczęła się szkoła więc może warto poćwiczyć angielski przygłupie
~ Wes creven
miesiąc temu ocena: 20%  26
I wspomniana droga już na bekgrandzie
~ Jożin, jestem zawiedziony !
miesiąc temu ocena: 63%  25
Obejrzałem materiał i jestem rozczarowany ! Spodziewałem się jakiejś bomby atomowej, a tu jakieś - pitu, pitu ! Żenua !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ciro
miesiąc temu ocena: 100%  24
Już ci ulżyło posrańcu? Skończyłeś na dziś swój recital spierdolenia? Wes Creven? Nawet idioto napisać tego nie potrafisz!
~ Wes creven
miesiąc temu ocena: 22%  23
Trolu 2 zyla od wpisu dzieciak ci z gminnego miecha płaci?
~ Banan
miesiąc temu ocena: 62%  22
Ja po tych ludziach to się niczego już sensownego nie spodziewam. W końcu trzon tej ekipy to referendyści którzy 5 lat twmu wieszczyli zamykanie szkół i brak dostępu do edukacji dla dzieci lub szkoły z bajońskim czesnym. Co z tych wizji się sprawdziło? Absolutnie nic. Tutaj też widać wyraźnie że za bardzo nie wiadomo co chodzi tym ludziom i sami się plączą w swych wywodach.
~ Działka 10%
miesiąc temu ocena: 37%  21
Działkowiec to ten który ma działkę od każdego przetargu? Stawka 10 % wciąż obowiązuje czy wprowadzili podwyżkę?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lopez
miesiąc temu ocena: 73%  20
Kup sobie słownik Juryś, a jak cię nie stać, w końcu jako przedsiębiorca wykazujesz dochód w wysokości nieco ponad 2 tys na miesiąc wiwlki biznesmenie, to niech ci wytłumaczy koleżanka polonistka. Tak na marginesie to ty masz maturę zdaną?
~ Działkowiec
miesiąc temu ocena: 55%  19
Opozycja wykopała sobie grób polityczny proponując tam przemysł. Dziękujemy Wam i nie chce od Was już nic
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ obiektywnie
miesiąc temu ocena: 31%  18
Najlepsze są te bilbordy z dymiącymi kominami, które mają rzekomo powstać w centru miasta, pytanie gdzie w centrum miasta są wolne grunty, przy Konstytucji, koło Marche czy za Lidlem? Chyba komuś pomyliły się pojęcia, obecnie jest tendencja do przesuwania centrum na południe miasta co też widać np. po lokalizacji nowych punktów handlowych, usługowych i zabudowie mieszkalnej. To samo ugrupowanie oskarżało innych o wprowadzenie w błąd i straszenie ludzi beczkami z toksycznymi odpadami, tymczasem na bilbordach robią to samo z kominami, piep..enie głupot, że gmina nie ma wpływu i mieszkańcy na powstanie uciążliwej fabryki, a świniarnie czy kurniki mogą blokować na wsiach. Kto wydaje decyzje środowiskowe, jak nie instytucje samorządowe, inspektoraty? Grunty są na obrzeżach miasta!!! Niech w Jaro powstanie normalny zakład pracy w końcu nie tak śmierdzący. Po co kolejne mieszkania, jak ludzie nie będą mieli pracy w pobliżu, kto będzie chciał tu mieszkać, oprócz emerytów
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ekonom
miesiąc temu ocena: 56%  17
Można sprzedawać o po 15 tys za metr, jest poprostu cos takiego popyt-podaż, no ale co ty możesz wiedziec o podstawach ekonomii tak jak i języka polskiego, biznesmenie za dychę
~ byznesmen
miesiąc temu ocena: 42%  16
Kolejne mieszkania są bardzo potrzebne bo po co sprzedawać po 5 tysi za metr jak obecnie jeśli kolejne będzie można pyknąć po 6 tysi... No pomyśli sebix warto czy nie?
~ Trapez
miesiąc temu ocena: 60%  15
Co zabolało cię referendysto opozycjonisto? Myśleliście że donosami zaszkodzicie burmistrzowi a sami sobie wykopaliście polityczny grób. Teraz marne próby wybielania siebie i odwracania kota ogonem
~ Korektor
miesiąc temu ocena: 70%  14
Radni opzycji sami pokazali na tym filmiku jak blisko ten teren znajduje się rynku, minuta jazdy autem i skręcasz w droge dojazdową. Z tym terenem sasiadują bezpośrednio osiedla mieszkaniowe na ktorych mieszka pewnie z kilka tysięcy mieszkańców. Owszem decyzje wydaje urzędnik ale wszystkiego zabronić nie będzie, a Jarocin to za małe miasto żeby na 40ha postawić biurowce, a każdy zakład produkcyjny jest mniej lub bardziej uciążliwy dla sąsiedztwa.
~ Budowlaniec
miesiąc temu ocena: 34%  13
Tam powstaną domy, bloki, osiedla. Teren jest większy niz osiedle konstytucji.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ orfrusz
miesiąc temu ocena: 35%  12
Grunt o którym mowa powinien zostać sorzedany przez gminę pod zabudowę miszkaniową. Opozycja ma rację, ale pozwoliła birmistrzowi zrobić czarny pijar wokół tego o czym mówili. Opozycji brakuje dobrego "pijaru". No cóż prędzej, czy później powstana tam oiekne domy i nowe osiedle :) może jakaś fajna nazwa?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ NICK
miesiąc temu ocena: 50%  11
DROBUD PARK
~ Michu
miesiąc temu ocena: 45%  10
No jasne że mam dobrą nazwę osiedle referendalne a blokowisko to będzie referendum plaza
~ Jeden
miesiąc temu ocena: 62%  9
Burmistrz dopuszcza tam mieszkaniówkę ale opozycja chce przemysł. Sami to pokazali
~ Ziemianin
miesiąc temu ocena: 43%  8
maja rację ta ziemia jest o wiele więcej warta niż te kilka mln.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :-)))))))))
miesiąc temu ocena: 49%  7
Niektórzy dbają o interes mieszkańców, a niektórzy dbają o interes Kanbudu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Klaus jąkała
miesiąc temu ocena: 69%  6
A ty czyje interesy reprezentujesz? Swojego patrona Kardasznika?