ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M Abaseny a1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Radni chcą zarabiać więcej. Znamy szczegóły [SONDA]

7 miesięcy temu    28.11.2019
Anna Konieczna
komentarzy 35 ocen 0 / 0%
A A A
Posiedzenie Rady Powiatu JarocińskiegoPosiedzenie Rady Powiatu Jarocińskiego fot. A. Konieczna

Przewodniczący Jan Szczerbań zwołał kolejne posiedzenie Rady Powiatu Jarocińskiego. W programie znalazło się 13 punktów. Jednym z ważniejszych jest projekt uchwały w sprawie podniesienia wysokości diet, które są co miesiąc wypłacane rajcom.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Minął rok od wyborów samorządowych. Rada Powiatu Jarocińskiego w pełnym składzie spotkała się od tego czasu dwanaście razy. Przewodniczący Jan Szczerbań zwołał właśnie trzynaste posiedzenie.

 

 

Radni wysłuchają sprawozdania z działalności zarządu powiatu i szefa rady oraz informacji z funkcjonowania Domu Dziecka w Górze.

 

 

[starosta Lidia Czechak po roku od wyboru podsumowała rządy w powiecie - szczegóły TUTAJ]

 

 

Przegłosują również trzy projekty uchwał. Dwie dotyczą zmian w planach finansowych powiatu - w tegorocznym budżecie oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej.

 

 

Trzecia uchwała podnosi wysokość nieopodatkowanych diet radnych o 100 złotych - z 990 złotych na 1090 złotych miesięcznie.


 

 

[były wicestarosta i powiatowi urzędnicy staną przed sądem - więcej na ten temat czytaj TUTAJ]

 

 

Posiedzenie odbędzie się w czwartek - 28 listopada w Sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Jarocinie, początek o godz. 15.00. Wstęp wolny.

 

 

 

[AKTUALIZACJA 16.00]

 

Po godzinie od rozpoczęcia przewodniczący Jan Szczerbań zakończył obrady XXI sesji Rady Powiatu Jarocińskiego.

 

 

Radni - na wniosek klubu Ziemi Jarocińskiej, który jest w powiatowej opozycji - podnieśli sobie diety z 990 złotych na 1090 złotych miesięcznie. Uzasadnieniem była niska do tej pory - w porównaniu do osciennych samorządów - wysokość uposażenia członków rady powiatu. Podwyżka będzie obowiązywała od nowego roku.

 

Przeciwny był tylko radny Stanisław Martuzalski, a Hanna Szałkowska wstrzymała się od głosu.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Diety

Czy Twoim zdaniem radni Rady Powiatu Jarocińskiego zasługują na podwyżkę? 

ankieta dodana 28.11.2019, ilość wszystkich głosów: 129
Tak
9%
Nie
90%
Nie mam zdania
1%
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (35)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ co to jest po wodzie pływa i kaczka się nazywa?
7 miesięcy temu ocena: 43%  35
IDĄ CIĘŻKIE KACZYŃSKIE CZASY, BOLSZEWICKIE CZASY! ALE W JAROCINIE LUDZIOM PADŁO NA MÓZG, MODLĄ SIĘ DO KACZKOMANI I STALINA
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anna
7 miesięcy temu ocena: 75%  34
Już wiem co będzie w następnym wydaniu papierowej gazety. Jak ich znam, to będzie zestawienie diet i uposażeń radnych i zarządu. :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarock
7 miesięcy temu ocena: 100%  33
~do Anna : mam szacunek do Twej polemiki z anonimowymi internautami choć moje zdanie jest bliższe Twoim oponentom. Moim zdaniem radny nie powinien żądać za swoją działalność zapłaty... z rekompensatą jestem w stanie się zgodzić ale czy ale czy obecna , nieopodatkowana kwota nie jest dodatkowym żródłem dochodu ??? Moim zdaniem tak. Może warto przy następnych wyborach niech radni określą na ile wyceniają swoja rekompensatę na rzecz miasta i gminy... wybór będzie łatwiejszy.
~ Jaśmin
7 miesięcy temu ocena: 42%  32
widzę, że tutaj niektórzy proponują identyfikacje osób wpisujących komentarze, no no, no ???1 tym osobom przypominam, że inwigilację to już przechodziliśmy, chociaż teraz zaczyna wracać bo pisowcy jak w czasach bolszewickich wszystkiego i wszystkich się boją, Idą okropne kaczyńskie czasy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do ślepego
7 miesięcy temu ocena: 33%  31
Wolisz Tuskowo chłopskie łajdactwa ?
~ !
7 miesięcy temu ocena: 55%  30
Gazeta główny temat tego artykułu uczyniła z podwyżki diety. Tym samym pokazujecie że żerujecie na taniej sensacji.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kot
7 miesięcy temu ocena: 56%  29
Do Anna -Na Ziemie na Ziemie zejść trzeba a nie w obłokach bujać i farmazony pisać
~ Do ~dać im więcej
7 miesięcy temu ocena: 38%  28
Twój sarkazm bije po oczach. Tą wypowiedzią chciałam Ci uzmysłowić, że radni wykorzystują ją również na czynności reprezentacyjne, bo i od tego jest dieta. Przede wszystkim zapoznaj się ze znaczeniem słowa "dieta radnego". Dieta nie jest zarobkiem, to koszty poniesione w związku z wykonywaniem funkcji w tym przypadku radnego.
~ dać im więcej
7 miesięcy temu ocena: 58%  27
Do kot - przecież Anna napisała dlaczego jest to niełatwa praca - "Bardzo często są zapraszani na różnego rodzaju uroczystości, jubileusze, otwarcia itp." - już teraz wiem jak się męczą codzienną harówką nasze władze powiatowe.
~ Anna do kot
7 miesięcy temu ocena: 33%  26
To Ty nie masz pojęcia o pracy radnego. Chyba, ze byłeś radnym i Twoja praca kończyła się w taki sposób jak napisałeś. Znam radnych, którzy dużo czasu poświęcają na spotkania z mieszkańcami, na konsultacje w sprawie inwestycji. Łatwo komuś oceniać innych kiedy samemu się nic nie robi.
~ kot
7 miesięcy temu ocena: 75%  25
Do Anna- nie wiem czy żartujesz czy masz takie poczucie humoru pisząc że bycie radnym "to niełatwa praca" - nasiadówkę na której radzi się nad podziałem nie swoich pieniędzy bez żadnej konsekwencji nazywasz pracą - Kon by uśmiał
~ Jaśmin
7 miesięcy temu ocena: 56%  24
do ~ Anna: całkowicie się mylisz!!!!!!!!!! byłem kiedyś radnym kiedy diet nie wypłacano, a kiedy nastąpiły zmiany systemowe i wprowadzono diety, to skromnie powiem wspólnie z dwoma kolegami zrzekliśmy się diet na cele społeczne. Ale to były inne czasy inni ludzie i nie to miasto, niestety
~ Anna
7 miesięcy temu ocena: 42%  23
Kot, gdyby miała to być praca bez diety, to nikt nie podjąłby się tego, bo to niełatwa praca i związana z kosztami. Poza tym dieta pokrywa koszty wyjazdów, paliwa, wszystkiego tego co wiąże się z wykonywaniem funkcji radnego. Bardzo często są zapraszani na różnego rodzaju uroczystości, jubileusze, otwarcia itp. Nie chodzą tam z pustymi rękoma, a jeśli coś dają to z własnej diety. Dla jasności, tam jest w przypadku radnych, w innej sytuacji jest zarząd który ma środki na tego rodzaju uroczystości.
~ kot
7 miesięcy temu ocena: 73%  22
I bardzo dobrze gazeta zrobiła - moim zdaniem. Radni są po to by pomagać a nie zarabiać kosztem ludzi
~ :(
7 miesięcy temu ocena: 84%  21
Do Redkacja Jeśli chodzi o transparentność to bardzo byśmy prosili aby wyeliminować anonimowe komentarzei zastąpić je zweryfikowanymi chociażby po adresie IP. Tak nie może być, że bezkarnie jeden drugiego obraża w internecie
~ Do Redakcji
7 miesięcy temu ocena: 59%  20
Do Redakcji! Podtrzymuje swoje zdanie powyżej. W tytule artykułu znalazła się informacja o podwyżce, dlaczego? Dlaczego nie ma w nim informacji o sprawozdaniu z funkcjonowania Domu Dziecka w Górze (właściwa nazwa Dom Wsparcia Dziecka i Rodziny DOMOSTWO w Górze), Dlaczego w tytule nie znalazła się informacja o tegorocznym budżecie czy Wieloletniej Prognozie Finansowej? Wasze tłumaczenie jest słabe i można było się takiego spodziewać. W moim odczuciu uprawiacie zwykłą propagandę.
~ Redakcja
7 miesięcy temu ocena: 50%  19
Może dla Pana/Pani przyglądanie się temu jak i na co wydawane są - jakby nie było - nasze wspólne pieniądze - jest "tanią sensacją". My stoimy na stanowisku, że mieszkańcy, wyborcy muszą wiedzieć - gdzie i na co trafiają publiczne środki. Samorząd musi być transparentny.
~ jarock
7 miesięcy temu ocena: 81%  18
Na inwestycje powiatowe nie ma pieniędzy, na szpital też -ale na wypłaty dla radnych i podwyżki fundusze zawsze będą. Po co nam te powiaty i radni skoro oni nic nie mogą ???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ .
7 miesięcy temu ocena: 43%  17
Radni koalicji nie będą mieć więcej niż do tej pory.
~ Do kotris
7 miesięcy temu ocena: 60%  16
Kłamiesz i to w dość nieudolny sposób, nie można wprowadzić podwyżki tylko dla części radnych. Radni dostają diete a pełnioncy funkcje (przewodniczacy rady, przewodniczacy komisji itd.) Dostają dodatek wyliczany od wysokosci podstawowej diety, czyli jeśli rośnie sama dieta to i wiecej dostają funkcyjni, no chyba ze w przypadku podwyzki diety radni obnizyliby sobie wielkosc dodatkow, ale w materialach sesyjnych nie ma o tym mowy, takze wychodzi na to że radni koalicji dostaną jeszcze wiecej niz po ye 100 zł. Chyba komus wstyd w tenczowej koalicji ze takie oczywiste klamstwa wypisujesz
~ kotris
7 miesięcy temu ocena: 42%  15
Podwyżka diety będzie na wniosek jednego z radnych z zj. i to oni dostaną taką podwyżkę, reszty radnych ona nie dotyczy.
~ xD
7 miesięcy temu ocena: 60%  14
I tak kelnerzy zarabiają więcej wiec nie ma się co oburzać
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Klaus
7 miesięcy temu ocena: 96%  13
O widze, że szpital wyszedł na prostą, pospłacano długi, a pensje pielęgniarkom i reszcie personelu wypłacanale są w całości a nie na raty, skoro radni powiatowi postanowili podnieść sobie wynagrodzenie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kotris
7 miesięcy temu ocena: 28%  12
Podwyżka diety obejmie radnych niefunkcyjnych z opozycji, czyli z zj.
~ wio
7 miesięcy temu ocena: 71%  11
Ktoś powiedział cyt "Dla pieniędzy ksiądz się modli dla pieniędzy człowiek się podli" Pasuje jak ulał do opisanej sytuacji
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Czy
7 miesięcy temu ocena: 78%  10
Brawo dla radnych kolejna super decyzja w czasie jedzenia apetyt rośnie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 12
7 miesięcy temu ocena: 81%  9
Ta funkcja powinna być bez wynagrodzenia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kat
7 miesięcy temu ocena: 76%  8
Na zachodzie Europy RADZĄ SPOŁECZNIE . Więc bierzmy z nich przykład!!!
~ społecznik
7 miesięcy temu ocena: 82%  7
Racja. Tylko czy wtedy bylby ktokolwiek chetny zeby RADZIC SPOLECZNIE?
~ marlena
7 miesięcy temu ocena: 27%  6
podwyżka dotyczy radnych opozycji...bo to dieta bez funkcji....funkcyjni bez zmian
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kris
7 miesięcy temu ocena: 63%  5
Wszystko idzie w górę to i diety muszą iść. Oj szczerbań na kasę to Ty cięty jednak jesteś. Tylko za mało sobie nie podnieście aby wam wystarczało.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kotrik
7 miesięcy temu ocena: 47%  4
Zanim coś napiszesz dowiedz się kto wnioskował o podwyżkę - opozycja.
~ Michu
7 miesięcy temu ocena: 79%  3
Czyli rozumiem finanse powiatu są w doskonałej sytuacji. Mogę prosić o uzasadnienie tej podwyżki?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ .
7 miesięcy temu ocena: 100%  2
Pytaj wnioskodawcę o uzasadnienie.
~ obserwator
7 miesięcy temu ocena: 48%  1
To nie jest podwyżka. Chcą tyle zarabiać ile w tym roku. Myślę, że podwyżka rekompensująca inflację każdemu się należy. Nam wszystkim też. Ja ich rozumiem.
R E K L A M A