ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

PWiK montuje specjalny system, żeby oszczędzać wodę

ponad rok temu    5.08.2019
Anna Konieczna
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A

Chcą zainwestować prawie 2 miliony złotych, żeby ograniczać straty, monitorować przecieki i oszczędzać wodę. Czy im się to uda?

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie rozpoczyna kolejne zadanie w ramach projektu „Gospodarka wodno-ściekowa na terenie gminy Jarocin”. Tym razem wdrażany jest „inteligentny system zarządzania sieciami wodno-kanalizacyjnymi, w tym również kanalizacją deszczową”. Spółka gminna podpisała umowę z warszawską firmą Sygnity na wykonanie zadania.

 

 

[akt aoskarżenie wobec byłego wicestarosty, zarzuca mu się oszustwo - więcej czytaj TUTAJ]

 

 

Firma ma czas na wprowadzenie systemu do końca czerwca przyszłego roku. Prace obejmą między innymi wykonanie analizy, dostarczenie wymaganych licencji i sprzętu komputerowego oraz pozyskanie danych i przygotowanie całego systemu z przeszkoleniem pracowników.

 

 

Jak podkreśla Remigiusz Nowojewski, prezes PWiK „wdrożenie systemu ma zapewnić oszczędności wody, monitorowanie przecieków, strat wody z sieci wodociągowej i monitorowanie wycieku ścieków do środowiska oraz zapobiegać infiltracji wód do sieci kanalizacyjnych”. System ma także ułatwić kontakt między przedsiębiorstwem a mieszkańcem.

 

 

[o programie oszczędnościowym innej gminnej spółki czytaj TUTAJ]

 

 

 

Dzięki systemowi będziemy mogli szybciej reagować na pojawiające się awarie i sytuacje nieprzewidziane. Tym samym zminimalizujemy skutki awarii, straty wody na sieci, co wpłynie na oszczędność zasobów wody - dodaje Elżbieta Kostka, kierownik jednostki realizującej projekt.

 

 

Wdrożenie systemu będzie kosztowało 1 miliona 845 tysięcy złotych. Inwestycja jest realizowana w ramach projektu „Gospodarka wodno-ściekowa na terenie gminy Jarocin”, który obejmuje wykonanie 5 zadań o łącznej wartości ponad 255 milionów złotych. Połowę tej kwoty - 128 milionów Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie pozyskało z funduszy unijnych.

 

 

[10 milionów na drogi - zobacz kto dostał pieniądze - szczegóły TUTAJ]

 

 

Projekt pozwolił między innymi na budowę nowoczesnej stacji odzysku surowców, w której z osadów pościekowych odzyskiwany będzie nawóz i biogaz. Powstała także nowa Stacja Uzdatniania Wody w Stefanowie, przebudowano najstarszy kanał przesyłowy w Jarocinie [o tym więcej czytaj TUTAJ]. Poza tym zaawansowane są prace związane z przebudową sieci wodno-kanalizacyjnej wraz z rewitalizacją osiedla Kopernika i jarocińskiej starówki [szczegóły zobacz TUTAJ].

 

W siedzibie jarocińskiego PWiK nastąpiło podpisanie umowy na wdożenie „inteligentnego systemu zarządzania sieciami wodno-kanalizacyjnymi, w tym również kanalizacją deszczową”.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ jarocin to bardzo bogata gmina
ponad rok temu ocena: 100%  3
Znowu Rozwój !!! Skazanego ...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 1404
ponad rok temu 2
Jak będzie robił Drobud to im się uda..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Olga
ponad rok temu ocena: 100%  1
Na myjniach samochodowych suszy nie widać. Mieszkam w pobliżu dwóch myjni i całe noce leje się woda, o dniu nie wspomnę. Świadomość ludzi o zasobach wody jest znikoma, albo to bezmózgi. Płacę to leję, a że moje dzieci w przyszłości nie będą miały wody to nie mój problem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji