ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Pszczoły mają dziś swoje święto

› Aktualności› Samorząd 8 dni temu    20.05.2020
Anna Kopras Fijolek
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

20 maja przypada Światowy Dzień Pszczół ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych (ONZ).

Światowy dzień Pszczół to szczególna okazja do przypomnienia wpływu pszczół na życie człowieka i otaczającej przyrody. W bieżącym roku Samorząd Województwa Wielkopolskiego przeznaczy na wsparcie sektora pszczelarskiego kolejne środki.

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

18 maja Sejmik Województwa Wielkopolskiego zatwierdził podział środków finansowych przeznaczonych na zakup sadzonek drzew miododajnych na terenie województwa wielkopolskiego. Tegoroczna pomoc przeznaczona na realizację tego zadania to ponad 1,1 mln zł.

75 Wielkopolskich gmin złożyło wnioski na realizację tego zadania, które jest organizowane trzeci raz.

 

- 20 maja to światowy Dzień Pszczoły. Jest to okazja, aby podkreślić, że Samorząd Województwa Wielkopolskiego od lat wspiera pszczelarstwo w naszym regionie. Sejmik Województwa Wielkopolskiego przeznaczył w tym roku ponad 1,1, mln zł na zakup sadzonek drzew miododajnych. Dzięki wsparciu i trosce o środowisko na terenie województwa przybywa gatunków drzew miododajnych. Ponadto realizowany jest trzeci raz program poprawy warunków fitosanitarnych pszczół przez z zakup węzy pszczelej, na którą samorząd przeznaczył 2 mln zł

- mówi Krzysztof Grabowski Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

 

Wsparcie sektora pszczelarskiego cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony samorządów (zakup sadzonek drzew miododajnych) oraz pszczelarzy (zakup węzy pszczelej).

Powiat jarociński uzyskał dofinansowanie w kwocie 16.200 zł, natomiast powiat średzki - 18.000 zł.

R E K L A M AWOLNE MIEJSCA AR1
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A