ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aszpital baner podstrona

Przy wspólnym stole. Porozmawiajmy o ekologii

› Aktualności› Wydarzenia 17 dni temu    14.09.2020
Lidia Sokowicz
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Troska o planetę, ekologiczny tryb życia będą tematami dyskusji w ramach projektu „Rozmowy przy wspólnym stole”. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, w przeddzień finału akcji "Sprzątanie Świata".

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

 

Chcecie dowiedzieć się jak zadbać o środowisko? Jak dobrze segregować śmieci? Posłuchać, jak inni to robią? Zorientować się, czy bycie „eko” musi być drogie? A może także włączyć się do dyskusji? Przyjdź na spotkanie zatytułowane „Jak oszczędzam planetę? Sposoby na codzienne ekologiczne życie” . Zostało ono zaplanowano w czytelni Biblioteki Głównej w pałacu Radolińskich na czwartek 17 września. Początek o godz. 17.00.

 

 

Spotkanie wpisuje się w odbywający się zawsze w trzeci weekend września finał największej akcji ekologicznej: "Sprzątanie świata. Polska". Tegoroczna, 27. już edycja niewątpliwie różnić będzie się od poprzednich z powodu pandemii, dlatego Fundacja Nasza Ziemia zaproponowała szkołom przeprowadzenie akcji terenowej, a w razie trudności z uzyskaniem zgody od rodziców, zajęć edukacyjnych.

 

 

Tegoroczna akcja Sprzątania świata przebiegać będzie pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. Chodzi o to, aby zachęcać Polaków, inspirować i motywować do rezygnacji z plastiku tam, gdzie jest to możliwe. Zarówno do jego redukcji z życia codziennego tam, gdzie są możliwe inne, bardziej ekologiczne rozwiązania, jak i do prawidłowej, odpowiedzialnej segregacji plastiku w gospodarstwach domowych.

 

Z inicjatywą sprzątania terenu wokół zalewu w Roszkowie wystąpił zarząd koła Jarocin Miasto Polskiego Związku Wędkarskiego. Początek o godz. 16.00 przy stanicy w Siedleminie.

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!