ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Przez najbliższe dni nie będzie litości. Wzmożone kontrole policji

› Aktualności› Na sygnale 6 miesięcy temu    8.11.2019
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Wielkopolska Policja

Ruszyła akcja policji pod hasłem "Listopadowy weekend". Działania, które potrwają do poniedziałku, zaczęły się kaskadowymi pomiarami prędkości i są wymierzone przede wszystkim w tych, którzy drastycznie łamią przepisy - informuje Komenda Główna Policji.

 

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

W akcji uczestniczą również jarocińscy funkcjonariusze.

Przed nami przedłużony listopadowy weekend. Na drogach będzie większy ruch, ale też tradycyjnie, większa niż zwykle liczba policjantów będzie dbać o nasze bezpieczeństwo.

Funkcjonariusze będą kontrolować prędkość, zwracać uwagę na stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci, a także zwracać uwagę na pozostałe wykroczenia, które generują zagrożenie. W działania zostaną zaangażowane grupy SPEED, których zadaniem jest m.in. eliminowanie z ruchu drogowego kierujących pojazdami, którzy naruszyli przepisy, w szczególności nie dostosowali się do ograniczeń prędkości. Należy mieć na uwadze, że na bezpieczeństwo na drodze wpływa wiele czynników, m.in. respektowanie przepisów przez uczestników ruchu drogowego, sprawność pojazdu, stan psychofizyczny kierujących pojazdami, a także kultura jazdy, wzajemny szacunek i brak agresji. Niezwykle istotne, jest, aby piesi, którzy poruszają się jezdnią lub poboczem nosili elementy odblaskowe.

 

Czytaj również:  Auto uderzyło w betonowy przepust. Pasażer wypadł z pojazdu. Nie żyje [ZOBACZ TUTAJ].

 

KGP przypomina:

- Przestrzegaj przepisów ruchu drogowego, w szczególności w zakresie dozwolonych limitów prędkości, stanu trzeźwości korzystania z pasów bezpieczeństwa i właściwego przewożenia dzieci w pojazdach.

  - Kierując samochodem, podczas rozmowy telefonicznej korzystaj z zestawu głośnomówiącego.

- Dostosuj prędkość do warunków atmosferycznych, drogowych, swoich umiejętności oraz stanu psychofizycznego.

- Sygnalizuj swoje manewry na drodze z takim wyprzedzeniem i w taki sposób, by były widoczne dla innych uczestników ruchu.

- Zachowaj szczególną ostrożność przed przejściami dla pieszych, skrzyżowaniami.

- Obowiązkowo rób przerwy w trakcie wielogodzinnych podróży.

- Sprawdź przed wyjazdem stan techniczny pojazdu, w tym ogumienie, oświetlenie, poziom płynów eksploatacyjnych.

 

Jak wyglądało bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu w poprzedni weekend? [ZOBACZ TUTAJ].

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

R E K L A M AWOLNE MIEJSCA AR1
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ok
6 miesięcy temu ocena: 100%  2
po tytule "bez litości" to już myślałem że będą wzmożone kontrole przetargów w Jarocinie do 10 lat wstecz, a to taka błahostka znowu bez większych efektów...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxx
6 miesięcy temu 1
Dokładnie Jarocińska pisze setny raz jak by to dotyczyło Jarocina a kontroli żadnych żal
R E K L A M A