ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Przerwany gazociąg i pożar balotów słomy

› Aktualności› Na sygnale miesiąc temu    6.08.2020
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Działania strażaków w Chrzanie Działania strażaków w Chrzanie  fot. Fanpage OSP Żerków

12 razy wyjeżdżali wczoraj jarocińscy strażacy. Najpoważniejszym zdarzeniem był przerwany gazociąg w Chrzanie (gm. Żerków).

 

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Do uszkodzenia sieci gazowej doszło w czasie prac ziemnych. Na miejscu pracowali strażacy z JRG Jarocin, OSP Żerków i OSP Chrzan. W pierwszej kolejności ratownicy zabezpieczyli teren prowadzonych działań, rozstawili kurtynę wodną w celu eliminacji wycieku.

 

Lokatorzy pobliskich budynków opuścili je przed przybyciem straży pożarnej. Usunięciem awarii zajęło się pogotowie gazowe. Działania trwały ponad godzinę.

 Czytaj również: Śmiertelny wypadek, pożar autobusu i kombajnuPrócz akcji w Chrzanie strażacy pracowali na drodze Brzostów-Zalesie, gdzie usuwali powalony konar drzewa. Kilka razy zostali wezwani do usuwania agresywnych owadów. Interweniowali dwa razy w Komorzu, Śmiełowie, na ul. Leśnej w Jarocinie i w Cielczy. Natomiast w Mieszkowie zebrali z jezdni rozbite szkło.

 

Z kolei średzcy strażacy gasili pożar w Boguszynie. Na polu zapaliły się baloty słomy i ściernisko. W godzinnej akcji uczestniczyły OSP Boguszyn, OSP KSRG Klęka, OSP KSRG Nowe Miasto nad Wartą.

 

 

Nowy - 31. numer Gazety Jarocińskiej w 2020 roku dostępny już w sprzedaży.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ buba
miesiąc temu ocena: 100%  2
Czy autorka artykułu mogłaby przybliżyć czytelnikom, w jaki sposób rozstawienie kurtyny wodnej może wpłynąć na wyciek gazu, a tym bardziej na jego wyeliminowanie? Sam bym chętnie się czegoś nauczył...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jan
miesiąc temu ocena: 0%  1
Wstąp w szeregi OSP a nauczysz się jeszcze więcej