ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M Abaseny a1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Przemoc w rodzinie. Więcej Niebieskich Kart

› aktualności› wydarzenia ponad rok temu    14.02.2012
Karol Górski
komentarzy 25 ocen 0 / 0%
A A A
Dwóch mężczyzn trafiło do więzienia w ubiegłym roku za zastosowanie przemocy wobec najbliższych. Ofiary domowego koszmaru są najczęściej bezradne i pozostawione same sobie.

R E K L A M AGAZETA online SRT1

- Mąż wyciągnął ją z domu do budynku gospodarczego. Oprawca położył ofiarę na ziemię i przystawiał jej nóż do głowy. Kobiecie udało się uciec - opisuje Elżbieta Cuprych, pracownik socjalny z Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Jarocinie. To jeden z drastyczniejszych przypadków pastwienia się nad najbliższymi.

Specjaliści twierdzą, że zjawisko przemocy utrzymuje się na tym samym poziomie, ale coraz częściej przestaje być tematem tabu. Świadczy o tym chociażby liczba Niebieskich Kart, które zakłada policja. W roku 2010 było ich 50, a w 2011 - 82.

Gdzie ofiary przemocy mogą szukać pomocy? Ile osób usłyszało w ubiegłym roku wyroki za znęcanie się nad najbliższymi? Czytaj we wtorkowym wydaniu „Gazety Jarocińskiej”.

Byłeś lub byłaś ofiarą przemocy i chcesz anonimowo opowiedzieć naszym czytelnikom, jak udało Ci się uwolnić od oprawcy? A może nie potrafisz odejść od osoby, która się nad Tobą znęca? Napisz: k.gorski@jarocinska.pl

(era)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (25)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Gość1
ponad rok temu ocena: 86%  25
Dywagacje osób które nie zostały dotknięte przemocą domową. Kobiety wracają do oprawców! Bzdura!! Oprawcy dostają wyrok w zawieszeniu. Ustawa o usuwaniu z domu sprawców przemocy domowej to fikcje o czym powie wam nawet Wysoki Sąd :-/ Taki oprawca mieszka nadal z rodzina i znęca się nad nią tylko teraz jest cwańszy. Nie zostawia śladów, nie robi tego przy świadkach. Sąd nic mu nie zrobi. Nikt mu nic nie zrobi!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ase
ponad rok temu ocena: 83%  24
...Wystarczy tylko trochę się zastanowić. Gdyby sprawa zakończenia związku z patologicznym mężem była taka prosta, to masa kobiet nie tkwiłaby w takim stanie-ukrycia, strachu, niepewności...Szanowny "jarocin" piszesz, że znasz temat współuzależnienia, niestety pozwolę sobie temu zaprzeczyć, ponieważ gdyby tak było w rzeczywistości, to wiedziałby Pan, że kobiety są zastraszane i boją się reagować nawet jeżeli ktoś oferuje pomoc. Potrzeba do tego nie lada odwagi... Poza tym istnieje szereg mechanizmów, który powoduje, że kobieta taka nie korzysta z pomocy. Ona nie potrafi często myśleć o niczym innym jak o nałogach swojego męża, które często współtowarzyszą biciu. To jest na prawdę złożony temat i nie można powiedzieć, że się go zna tylko dlatego, że nazwa tego zjawiska wydaje się zrozumiała. Na prawdę radzę poczytać na ten temat albo porozmawiać z osobami (np: dziećmi), które to przeżyły. I nie mówię tego, żeby dopiec tylko dlatego że sam byłem świadkiem takich tragedii- niestety :(
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ase
ponad rok temu ocena: 80%  23
[quote name="jarocin"]Drogi ase,wiem co to współuzależnienie, ale otoczenie też ma prawo mieć zwyczajnie dosyć, prawda? dosyć burd i awantur "klatkowych". Pani którą mam na myśli chowa głowę w piasek i chroni swojego prześladowcę...to jak można jej pomóc skoro ona każdą pomoc odrzuca- cierpi dziecko które już w wieku wczesnoszkolnym cierpi na nerwicę. Więc nie mów mi że mam to rozumieć- bo całkiem tego nie potrafię! Konkubent ważniejszy od spokoju i spokojnego dzieciństwa własnego dziecka![/quote]No właśnie na tym polega współuzależnienie. Nie rozumiecie tego. Taka kobieta- jak również później dzieci- nie wyobraża sobie innego życia. Wiem, że wydaje się to dziwne, ale taka kobieta boi się reagować. Łatwo jest powiedzieć że należy skorzystać z pomocy. Ale proszę się postawić w sytuacji takiej kobiety, która jest osaczona przez męża. Ona dosłownie umiera ze strachu. Z resztą radze najpierw zapoznać się z tym tematem a następnie wystawiać werdykty....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarocin
ponad rok temu ocena: 75%  22
Drogi ase,wiem co to współuzależnienie, ale otoczenie też ma prawo mieć zwyczajnie dosyć, prawda? dosyć burd i awantur "klatkowych". Pani którą mam na myśli chowa głowę w piasek i chroni swojego prześladowcę...to jak można jej pomóc skoro ona każdą pomoc odrzuca- cierpi dziecko które już w wieku wczesnoszkolnym cierpi na nerwicę. Więc nie mów mi że mam to rozumieć- bo całkiem tego nie potrafię! Konkubent ważniejszy od spokoju i spokojnego dzieciństwa własnego dziecka!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ase
ponad rok temu ocena: 70%  21
[quote name="jarocin"]Panie Karolu- wraz z rodzina zgłosilismy sprawę sąsiadki na policję. po trzech dniach ta rzekomo biedna pobita kobieta szła za raczkę, roześmiana ze swoim oprawcą, szykanując ludzi którzy wezwali policję i chcieli pomóc jej i dziecku a za tydzień było to samo- skurczybyk prawie ja udusił, no i po tygodniu znowu zadowoleni trzymali się za raczkę. Więc ta sprawa ma dwie strony medalu.[/quote]Radzę poczytać o zjawisku tak zwanego współuzależnienia. Wtedy takie zachowania osób dotkniętych przemocą staną się bardziej zrozumiałe.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wstyd!!
ponad rok temu ocena: 75%  20
Tutaj w Pana sytuacji nie wierzę, że było to jednorazowe Pana zachowanie!Ponieważ przemoc ma tendencję do powtarzania się i jesli nie zwróci się do nikogo o pomoc to sama nie minie. Z tego w jaki sposób Pan misze można wywnioskować że przez przemoc chciał Pan przejąć władzę i kontrolę nad żoną.Rozumiem,że mógł Pan być zdenerwowany ale bez przesady nerwy to nie wytłumaczenie. A skoro w życiu Panu się nie układało albo nie odpowiadało Panu zachowanie zony trzeba było porozmawiać o tym i w normalny sposób zakończyć związek a nie posuwać się do tak nie odpowiedzialnych czynów i wytłumaczenie, że ktoś się wprowadził do niej to też nie wytłumaczenie bo gdyby Pan umiał rozmawiać z żoną nie doszłoby do tej sytuacji napewno a tym bardziej mając małe dziecko.Jak człowiek na oczach dziecka takie coś może robić? Ma Pan myślenie jakby życie Pana niczego nie nauczyło! Poprostu wstyd za takie zachowanie!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wstyd!!
ponad rok temu ocena: 69%  19
do OLAF!-człowieku czy Ty widzisz co piszesz? Zachowujesz się jakbyś był młodym nie dojrzałym "szczeniakiem"! Zero odpowiedzialności i dojrzałości z Twojej strony i wcale się nie dziwię że kobieta znalazła innego wcale...,ponieważ facet który tak robi i mówi, że wobec kobiet niektórych powinna być stosowana przemoc nie jest niczego i żadnej kobiety wart!!!Każdy układa sobie życie tak jak chce i obelgi w stosunku do Pana Karola są tu zbędne. W głowie mi się to nie mieści jak człowiek, który kocha swojego partnera może używać przemocy fizycznej czy fizycznej w stosunku do niej! Jeśli tak jest to nie jest to miłość bo osoby które się kochają nie krzywdzą się na wzajem!W Pana przypadku,np. wystarczyła szczera rozmowa z żoną, a jeśli nie dawał sobie Pan rady z sytuacja bo niby cały czas żona nad Panem się znęcała to trzeba było zwrócenie się do specjalistów, jest bardzo dużo rozwiązań aby wyjść z takiej sytuacji, nie ma takiego wytłumaczenia bo ona to robiła to musiałem oddać!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarocin
ponad rok temu ocena: 75%  18
Panie Karolu- dla mnie ofiarą jest kobieta która chce przyjąć ofiarowaną pomoc i chroni przede wszystkim swoje dziecko i wtedy trzeba jak najbardziej wyciągnąć rękę i wspierać wspierać wspierać.Ale jeżeli kobieta udaje że wszystko jest si, a do tego notorycznie chroni swojego oprawcę- to niech Pan wybaczy..Jest tyle ośrodków i instytucji które potrafią pomóc..a dziecku nikt odebranego dzieciństwa nie zwróci.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Karol Górski
ponad rok temu ocena: 83%  17
To niestety prawda, że w sądach jest ogromna dyskryminacja mężczyzn... Tylko edukacja i kampanie społeczne mogą to zmienić.Co do pierwszej części pana wypowiedzi - to się zdarza bardzo często, że kobieta wraca do oprawcy, bo jest od niego uzależniona psychicznie i tylko terapia dla ofiar przemocy może ją z tego uwolnić. Mnie też zdarzało się wzywać policję w podobnych sytuacjach i rodzina oprawcy, która dość licznie mieszka na mojej ulicy nie szczędziła mi gorzkich słów, ale to mnie nie powstrzymało przed wzywaniem policji podczas kolejnych awantur, bo wiem, że trzeba wzywać policję tyle razy, ile jest taka konieczność. Nawet jeśli ofiara po przyjeździe policji wypiera się, że została pobita. Tak uważam
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarocin
ponad rok temu ocena: 50%  16
A prawda jest taka że facet w sądzie nie ma najmniejszych szans: w walce o dzieci, w sprawie zasądzonych alimentów, w sprawie przemocy...bo istnieje przekonanie że tylko mąż czy konkubent jest oprawcą. Naprawdę czasami idzie się nasłuchać i napatrzeć jak kobieta staje sie potworem który niszczy swoją rodzinę, ale zawsze winny jest mężczyzna...nie zawsze. Ja nie uznaję rozwiązywania problemów przemocą, ale do diabła- tak jak w przypadku Olafa- czy trzeba dać sobie skopac tyłek i jeszcze nadstawiac drugi policzek?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarocin
ponad rok temu ocena: 88%  15
Panie Karolu- wraz z rodzina zgłosilismy sprawę sąsiadki na policję. po trzech dniach ta rzekomo biedna pobita kobieta szła za raczkę, roześmiana ze swoim oprawcą, szykanując ludzi którzy wezwali policję i chcieli pomóc jej i dziecku a za tydzień było to samo- skurczybyk prawie ja udusił, no i po tygodniu znowu zadowoleni trzymali się za raczkę. Więc ta sprawa ma dwie strony medalu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ase
ponad rok temu ocena: 80%  14
Drodzy Państwo chce zauważyć, że temat sprawy jest zupełnie inny niż Pan "kgórski" czy też jakieś "manipulowane" artykuły. Nie okłamujmy się, że każdy wie o tym, iż przemoc jest częstym zjawiskiem. I rozumiem, że można kogoś nie lubić albo uważać, że Gj jest taka a taka, ale wykażmy się się odrobiną społecznej empatii i spróbujmy się zastanowić jak pomóc takim rodzinom a nie zmieniajmy temat na te, które są nie do rozstrzygnięcia- czyli jaka jest gj albo ich dziennikarze- bo jeden ma taką opinie a drugi ma taką... Przez gadanie o "jarocinskiej" drodzy Państwo SAMI stawiacie ją w centrum uwagi... Co do przemocy uważam, że rzeczywiście wszelkie jej przejawy są złe i nie przynoszą nikomu nic dobrego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zaq12wsx
ponad rok temu ocena: 27%  13
Zmanipulowany artykuł o pewnym nauczycielu napisany przez pana KG to też przemoc psychiczna.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ don_salomon
ponad rok temu ocena: 60%  12
"NIC nie usprawiedliwia przemocy.""Każda przemoc jest zła. Każda."Ostatni sprawiedliwy? Proszę zacząć prawić morały swoim kolegom i koleżankom z redakcji, którzy manipulacją słowną ranią równie skutecznie jak pięść.Ktoś kiedyś powiedział - kto dostrzega drzazgę w czyimś oku, nie dostrzega belki we własnym.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ase
ponad rok temu ocena: 83%  11
Panowie, to tylko pokazuje waszą niedojrzałość, jeżeli nie potraficie żyć w zgodzie z kobietami, z którymi z własnej woli (a może nie?) się związaliście. Z niektórych wypowiedzi równie dobrze można by wnioskować, że można bić dzieci bo "są wkurzające i swoimi zachowaniami denerwują rodziców"- ale wiemy doskonale, że tak nie należy robić. Oczywiście jest to moje zdanie i zapewne nikt nie będzie nawet chciał tego przemyśleć, ale Panowie... Zarzucacie komuś niedojrzałość i brak doświadczenia "w sprawach małżeńskich" a sami nie potraficie rozwiązać "problemów z żoną" (pozwolę sobie to tak nazwać) inaczej niż za pomocą pięści. Zazwyczaj takie metody stosowało się wobec kolegów w... podstawówce albo gimnazjum kiedy miało się naście lat. A z tego co piszecie jesteście dorosłymi facetami a nie potraficie porozmawiać z kobietą albo poprosić o radę innych, zamiast tego bijecie żony i to na OCZACH WŁASNYCH DZIECI!!!- o czym sami piszecie! Tak postępuje dojrzały i odpowiedzialny mężczyzna?!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Karol Górski
ponad rok temu ocena: 86%  10
Jest różnica między "kopnięciem w nogę fotela" a "kopnięciem w zad". Jeśli Pańska żona stosowała wobec Pana przemoc psychiczną, to można było to inaczej załatwić, a nie też zastosować wobec niej przemoc, tyle że fizyczną. Wydawać by się mogło, że ta historia powinna Pana tego nauczyć... Każda przemoc jest zła. Każda.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Olaf
ponad rok temu ocena: 30%  9
Jak miałem 5lat wierzyłem w Św. Mikołaja (nie Kostkę) i też mi się wydawało, że skoro mama, tata mówią mi od urodzenia o nim to on MUSI być....To samo z Tobą, pożyjesz, podoświadczasz, nabierzesz poglądów...U mnie np. było tak, że żona potrafiła koło mnie siedzącego w fotelu przejść, kopiąc w nogę z rozmachem. Byle tylko sprowokowac. Po pół roku wytrwałości nie wytrzymałem i wstałem, dałem kopniaka w sam zad. 15 min później była policja, 2h później miałem wystawione walizki, a nasza 8letnia córka na to patrzyła. 4 miesiące później był rozwód, z mojej winy, niebieska karta jako dowód obciążający. Powód jaki kierowałem eks żoną? tydzien po mojej wyprowadzce wprowadził się nowy PAN do żony.Także zanim wydasz opinię zerojedynkową DZIENNIKARZU to trochę pożyj na tym świecie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Karol Górski
ponad rok temu ocena: 86%  8
[quote name="Olaf"]żonę masz Pismaczku mądry? Szczęśliwi jesteście? To się ciesz. I nie chcij jak jej kiedyś palma odbije i zechce się Ciebie pozbyć dla innego np. Wtedy zgotuje Ci piekło, a wtedy inaczej będziesz ćwierkał. Idealisto za dychę.[/quote][b]NIC[/b] nie usprawiedliwia przemocy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Olaf
ponad rok temu ocena: 62%  7
Ojej, przepraszam. Nasza Klasa mówi, ze masz całe 22lata, więc zapewne już miałeś ze 3 żony i 2 rozwody, więc wiesz co to znaczy piekło zgotowane przez kobietę_Twojego_życia. Przepraszam, oddalam się w pośpiechu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Olaf
ponad rok temu ocena: 15%  6
[quote name="kgórski"]Nie wiem, jak Państwo mogą usprawiedliwiać jakąkolwiek przemoc! Być może sami jesteście sprawcami lub ofiarami znęcania się, bo innego wytłumaczenia nie widzę... To smutne, że nie widzą Państwo tragedii kobiet (przede wszystkim), nad którymi psychicznie i fizycznie znęcają się mężowie. I w sumie nie ma się co dziwić, skoro jest na to przyzwolenie społeczne...[/quote]żonę masz Pismaczku mądry? Szczęśliwi jesteście? To się ciesz. I nie chcij jak jej kiedyś palma odbije i zechce się Ciebie pozbyć dla innego np. Wtedy zgotuje Ci piekło, a wtedy inaczej będziesz ćwierkał. Idealisto za dychę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Karol Górski
ponad rok temu ocena: 79%  5
Nie wiem, jak Państwo mogą usprawiedliwiać jakąkolwiek przemoc! Być może sami jesteście sprawcami lub ofiarami znęcania się, bo innego wytłumaczenia nie widzę... To smutne, że nie widzą Państwo tragedii kobiet (przede wszystkim), nad którymi psychicznie i fizycznie znęcają się mężowie. I w sumie nie ma się co dziwić, skoro jest na to przyzwolenie społeczne...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ synek
ponad rok temu ocena: 20%  4
baby są wredne :sad:
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarocin
ponad rok temu ocena: 39%  3
Zgadzam się z Olafem- myślę tak na przykładzie swojej sąsiadki- się miało taka sąsiadkę co prowokowała pijanego konkubenta, i nic jej nie interesowało oprócz darcia swojej jadaczki- nawet płaczące w kącie dziecko. To i przyp.... jej. I niejeden sąsiad by jej przyp... za takie zachowanie. Biedne są tylko dzieci- nie umniejszając jednak problemu przemocy tak w stosunku do kobiet jak i do mężczyzn.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ewa
ponad rok temu ocena: 23%  2
Jak chlop baby nie bije to jej watroba gnije :-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Olaf
ponad rok temu ocena: 25%  1
Wcale się nie dziwię tym mężczyznom, że leją. Oczywiście nie w każdym przypadku. Ale są po prostu takie baby, które tak prowokują, że żaden facet nie wytrzyma i pier*olnie prędzej czy później. Plus do tego ile kobiet umyślnie prowokuje mężów, bo jak pobije, policja przyjedzie to super podkładka pod rozwód. Ze tez nikt nie mówi ile to kobiet terroryzuje psychicznie mężczyzn, bo to jest dopiero zjawisko nagminne.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A