ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AMoto tech A1_09_2020

Przekroczył prędkość o 100 km/h! Będzie musiał znowu zdawać prawo jazdy

› Z policji 2 miesiące temu    16.07.2020
Jakub Niewiada
komentarzy 13 ocen 3 / 100%
A A A
 fot. KPP Jarocin

Jarocin. Młody kierowca przekroczył prędkość o 100 km/h. W związku z tym stracił prawo jazdy na zawsze. Żeby znowu mógł poruszać się samochodami będzie musiał zdać po raz kolejny egzamin państwowy.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

 

W niedzielę (12 lipca) policjanci z Jarocina nadzorujący ruch drogowy w gminie Jaraczewo zatrzymali samochód osobowy marki Peugeot, który pędził z olbrzymią prędkością. Z relacji policji wynika, że w miejscu zabudowanym 22-latek jechał z prędkością aż 150 km/h. Przypominamy, że w terenie zabudowanym obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

 

Okazało się, że kierowca to 22-letni mieszkaniec gminy Jaraczewo, który posiadał prawo jazdy od niespełna roku. Nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzny poskutkowało zatrzymaniem mu prawa jazdy przez funkcjonariuszy.

 

- Zgodnie z przepisami uprawnienia do kierowania powinny mu zostać zatrzymane na okres 3 miesięcy. W tym przypadku jednak tak się nie stanie. Mężczyzna, żeby móc usiąść kiedyś jeszcze za kierownicą samochodu, będzie musiał zdać ponownie egzamin na prawo jazdy - tłumaczy asp. Agnieszka Zaworska z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

 

 

CZYTAJ TAKŻE: Prawie przejechała dziadka z wnuczką na przejściu. Mamy oświadczenie kierującej [WIDEO] [KLIKNIJ]

 

Młody kierowca nie pierwszy raz miał styczność z policją. Policjanci sprawdzili, że 22-latek ma już na swoim koncie kilka wykroczeń, a także kilkanaście punktów karnych. Za przekroczenie prędkości o 100 km/h został ukarany kolejnymi 10 punktami, co spowodowało przekroczenie dozwolonych 20 punktów. Taka jest dopuszczalna ilość dla młodego kierowcy. 

 

Jeśli 22-latek będzie jeszcze kiedyś chciał jeździć samochodem, będzie musiał po raz kolejny przystąpić do egzaminu państwowego.

 

- Pomimo wielokrotnych apeli Policji o bezpieczeństwo na drogach, przekazów z tragicznych wypadków, wciąż nie brakuje osób, które wsiadając do samochodu, wykazują się kompletną bezmyślnością i brakiem wyobraźni. Zapominają, że prędkość zabija. W tym przypadku kierowcą mknął przez teren wiejski, środkiem drogi. Nie trudno wyobrazić sobie, jak zakończyłaby się ta brawurowa podróż, gdyby na tej drodze nagle pojawiła się jakaś przeszkoda - ostrzegają policjanci.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (14)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ 456
2 miesiące temu ocena: 100%  14
Pegaz również na trasie Golina - Zakrzew
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aaa
2 miesiące temu ocena: 33%  13
Szanowny kierowco. Może troszkę poczytać przepisy. To że się nie zatrzymał radiowóz to jeszcze nic nie znaczy. Puki co nie ma przepisu żeby sie obligarotyjnie zatrzymać i przepuścić pieszego. Proszę poczytać art2 kodeksu drogowego gdzie jest napisane kiedy mówimy o nieustapieniu pierwszeństwa przejazdu lub przejścia......
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kierowca
2 miesiące temu ocena: 50%  12
To znaczy bardzo wiele ,przepisy do których mnie odsyłasz określają to jednoznacznie Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.Pieszy/dziecko/ pokonał już połową jezdni i gdyby nagle się nie zatrzymał potrącony by został przez jadący radiowóz.
~ Do uważny
2 miesiące temu ocena: 60%  11
Tylko pogratulować! Twój tok myślenia jest prawidłowy... ale chba tylko dla Ciebie samego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ uważny
2 miesiące temu ocena: 75%  10
Czytaj ze zrozumieniem.To cytat eksperta.
~ jarocek
2 miesiące temu ocena: 50%  9
https://tvn24.pl/poznan/jaroci...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwator
2 miesiące temu ocena: 100%  8
Ciekawe jakie byłoby tłumaczenie tej pani, jakby zatrzymał się nieoznakowany radiowóz? Dochodzi wtedy do takiej samej sytuacji
~ pegaz
2 miesiące temu ocena: 80%  7
Do,! ~~kierowca, nie rób tego, dla własnego i innych ludzi bezpieczeństwa. A,??co będzie jak przejedziesz dziecko lub starszą osobę z Twojej rodziny. zastanów się, życzę Ci bezpiecznej jazdy bez wypadków. Szaleńcom prawo jazdy odbierać na zawsze, a idiotom wlepiać kary i podawać dane osobowe.PS. przydałyby się""""lotne fotoradary " i tzw. kontrole kaskadowe np. odcinek - Jaraczewo- Góra, czy Jarocin- Wilkowyja, albo -Rusko- Potarzyca, czy Jarocin- Nosków.Kierowcy- trochę rozsądku, to samo szanowni rowerzyści.
~ kierowca
2 miesiące temu ocena: 60%  6
Ja już nie ustępuję pieszym po tym jak na tej samej ulicy zatrzymałem się aby przepuścić dziecko,a z przeciwka przemknął radiowóz jarocińskiej policji,którego kierowca był tak zajęty rozmową przez telefonże wydawało mu się że przepuszczam go chcąc skręcić w Wodną a ja zatrzymałem się tam aby przepuścić dziecko.Od tego czau nie zatrzymuję się aby umożliwić komukolwiek przejście.
~ prawo dla maluczkich
2 miesiące temu ocena: 100%  5
A Policja do dziś nie ustaliła ,kto był pasażerem zszokowanego po dachowaniu wójta Żelazkowa.Powinni zapytać wiewiórek .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ uważny
2 miesiące temu ocena: 75%  4
“Jeśli pojazd jedzie bez sygnałów świetlnych i dźwiękowych, to nie wolno mu przekraczać prędkości. Nigdzie nie jest powiedziane, że w związku wykonywaniem pomiaru prędkości policjant ma prawo przekraczać dopuszczalne limity. Możliwe jest to w wyjątkowych przypadkach, gdy wiąże się ze stanem wyższej konieczności. Dlatego moim zdaniem policjant, przekraczając rażąco prędkość, nie tylko powinien mieć zatrzymane prawo jazdy, ale też odpowiadać za popełnienie wykroczenia”Prof.Ryszard Stefanski w wywiadzie dla Gazety Prawnej
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zamyślony
2 miesiące temu ocena: 100%  3
Temu Panu już lepiej by było podziękować na zawsze, a nie tylko do kolejnego zdania prawka. Dla naszego bezpieczeństwa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tiesto
2 miesiące temu ocena: 100%  2
Proponuje naszym mundurowym stanac w ktorys dzien miedzy 4.00 a 7.00 rano na przystanku autobusowym.Wtedy taklch ,,kierowcow'' bedzie wiecej
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji