ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Prowadzi Gdańsk, potem są Pabianice i Wałcz. A jak kręci Jarocin? ZOBACZ

ponad rok temu    23.09.2018
Bartek Nawrocki
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Materiały organizatora

Jarocin, a w zasadzie rowerzyści z Jarocina, od kilku lat uczestniczą w akcji kręć kilometry. Dzięki wysiłkom naszych cyklistów do miasta trafiły między innymi charakterystyczne stojaki rowerowe (JOK, Jarocin Sport).

Jak informują organizatorzy na razie w rywalizacji o ten tytuł prowadzi Gdańsk. W kampanii społecznej Kręć Kilometry po technologię walczy 1100 polskich miast i miasteczek. W gronie najbardziej aktywnych rowerowo miast są jeszcze Wałcz, Pabianice, Warszawa i Poznań. Walka trwa do 30 września.

„Nasza kampania organizowana jest od 7 lat. W tym roku jeździ z nami ponad 200 tysięcy Polaków. To ogromny sukces, bo udało się nam zaangażować wielu indywidualnych rowerzystów, ale także setki zorganizowanych grup” - mówi Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet.

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Pod koniec tygodnia Jarocin był w pierwszej pięćdziesiątce, a dokładnie na miejscu 41. z wynikiem ponad 53.000 przejechanych kilometrów.

Organizator przypomina, że uczestnicy kampanii jeżdżą z aplikacją Kręć Kilometry lub innymi aplikacjami sportowymi, które mierzą ich rowerowe aktywności. Wskazują miasto i mają szansę na zdobycie nagród rzeczowych. Ponadto pięć najlepszych miast również otrzyma wyjątkowe nagrody.

 

„Tytuł najbardziej rowerowego miasta jest prestiżowy, ale Fundacja Allegro All For Planet od lat nagradza też rowerowymi stojakami, by wysiłek mieszkańców zamienić na coś trwałego. W tym roku w 5 miejscowościach, które zdobędą najwięcej kilometrów w rankingu postawimy klimatyczne parkingi rowerowe wyposażone w samoobsługowe stacje serwisowe” - tłumaczy Krzysztof Śpiewek.

 

Rywalizacja w ramach kampanii Kręć Kilometry po technologię trwa do 30 września. Ranking można śledzić na stronie https://kreckilometry.pl.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Ert
  ponad rok temu 2
  Trzebabyło informowć o tym 1 maja jak ruszyła akcja, a nie terz jak ludzie ppowoli rowery chowają. Akcja na finiszu
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Andrzejek z Kanbudu
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  No w Jarocinie to Skazany za ... ładnie kręci :-)))
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A