ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Protest w Jarocinie: ”My kościołów nie niszczymy!” [ZDJĘCIA WIDEO]

› Aktualności miesiąc temu    28.10.2020
Redakcja
komentarzy 157 ocen 16 / 63%
A A A
Trzeci protest kobiet na ulicach JarocinaTrzeci protest kobiet na ulicach Jarocina fot. Maciej Biegański

W środowym proteście ulicami Jarocina przeszło jeszcze więcej osób niż w niedzielę. Spacer trwał ponad dwie godziny. Maszerujący odpowiedzieli na apel starosty Lidii Czechak.

 

R E K L A M ABolsius Podstrona

To już trzeci protest, a właściwie spacer, bo tak oficjalnie jest on nazywany, przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który zaostrza prawo do aborcji i zabrania usuwania ciąży również wówczas, gdy płód jest martwy lub wiadomo, że wady dziecka są tak duże, iż zaraz po narodzinach ono umrze.

 

Pierwszy wielki protest kobiet w Jarocinie odbył się w niedzielę, 26 października. Ulicami miasta spacerowało około 1000 osób. Gros stanowili ludzie młodzi. Dzisiejszy marsz rozpoczął się kilka minut po 18.00 w parku przed Pałacem Radolińskich. Tym razem zebrało się jeszcze więcej ludzi niż w niedzielę. Dołączyła też spora grupa osób starszych. Przyszły z plakatami nawet panie po siedemdziesiątce.

Protest w Jarocinie: Walczymy o wolność i prawo wyboru

- Przyszłyśmy tu walczyć o naszą wolność i prawo wyboru - mówiła do megafonu dziewczyna w czerwonej kurtce. 

- Bo nikt nie urodził się w kajdanach - dorzuciła starsza pani w czerwonej chustce, która przyszła na marsz z kilkoma kartkami, na których widniały różne hasła.

- Super, że zebrało się tu Was tylu, ale proszę pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa i zachowaniu odstępów. Pamiętajmy , że wszyscy mówimy jednym głosem. Musimy się zgrać, ale pamiętajmy żeby nie dewastować dóbr narodowych. Wiadomo, że kierują nami bardzo silne emocje i jesteśmy bardzo źli, ale zachęcam gorąco, aby używać haseł bez wulgaryzmów - prosiła długowłosa blondynka.

Niestety, apel nie poskutkował. Młodzi ludzie praktycznie od razu zaczęli krzyczeć znane hasło przeciwko partii rządzącej i tak było przez ponad dwie godziny marszu.

Protest w Jarocinie: Kto nie skacze ten za PiSem

 

 

 

Tym razem spacerujący przeszli praktycznie wszystkimi ulicami miasta. Przechodzili obok kościoła św. Jerzego, gdzie wejścia chroniło czterech mężczyzn. Prawdopodobnie byli to członkowie Straży Narodowej, która dziś powstała [PRZECZYTASZ O TYM TU] 

Nikt jednak z idących nie miał absolutnie ochoty zakłócać mszy. Wszyscy grzecznie przeszli dalej.

Spacerowicze dłużej zatrzymali się na ul. Kościuszki przed budynkiem, gdzie kiedyś była siedziba PZPR, a teraz według informacji z Googla, powinna być siedziba partii PiS. Prowadzące protest zaczęły krzyczeć: „Kto nie skacze ten za „PiSem, hop, hop, hop” i tłum zafalował, ale zaraz wszyscy podchwycili drugie wulgarne hasło. Z samochodów, które trąbiły i migały światłami wspierając spacerowiczów leciała z głośników piosenka z refrenem „J…. PiS” i wszyscy ochoczo ją śpiewali.

Tłum zatrzymał się przed kościołem

Spacer wrócił ul. Niepodległości do parku, ale nikt nie miał ochoty się rozejść. Wszyscy ruszyli dalej na ul. Kasztanową, a potem Poznańską, ul. Moniuszki, Niepodległości i Kościuszki dalej. Cały czas protestującym towarzyszyły motory i samochody. Kierowcy mijanych, aut, którzy musieli na chwilę przystanąć nie denerwowali się, ale trąbili i krzyczeli słowa poparcia dla protestujących. Z okien supermarketu Kaufland kiwali przechodzącym pracownicy.

Stopniowo maszerujących ubywało, ale gdy spacer dotarł na ul. Batorego nadal było kilkaset osób. Zostali jednak młodsi uczestnicy. Gdy skręcili w Ul. Wojska Polskiego i dotarli pod Klasztor Ojców Franciszkanów. Na teren kościoła wjechał wóz policyjny i zablokował wejście na schody. Tłum zatrzymał się i… Wszyscy zaczęli krzyczeć: „My kościołów nie niszczymy!” . Młodzi ludzie ruszyli dalej na os. Konstytucji 3 Maja. Tam ludzie pozdrawiali z balkonów protestujących, klaskali, machali flagami.

Spacerowicze przekazali wodę dla szpitala

Spacer skończył się przed 21.00 przed Pałacem Radolińskich. Protestujący zawieźli do szpitala kilkadziesiąt litrów wody. Była to odpowiedź na apel starosty Lidii Czechak, która na Facebooku prosiła o pomoc i dary dla szpitala i pacjentów. Jarosław Urban wpadł na pomysł, by każdy z protestujących przyniósł małą butelkę płynu. Ludzie przekazali tę informację drogą pantoflową innym i tak udało się uzbierać kilkaset butelek wody dla pacjentów. Ten gest pokazał chyba, że są sprawy, które mogą łączyć wszystkich.

Popierasz protesty związane z wyrokiem TK w sprawie aborcji?

ankieta dodana 28.10.2020, ilość wszystkich głosów: 4826
Zdecydowanie tak
13%
Zdecydowanie nie
87%
Nie mam zdania
0%
Nie mam zdania
0%
+ 10 głosów: 16 (63%) 6 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (157)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Marcin 639
  2 dni temu 157
  Jedyne haslo to ..jebac PiS.. a rodzice na nich biora 500 plus... teraz manifestuja i popieraja Aborcje. Za kilka tygodni beda wspierac akcje mlodych ogrodników na dzieci niepełnosprawne... wprowadzajcie LGBT sciagajcie uchodźców zeby wam glowy odcinali i mordowali na ulicy.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ TiagoAlkantara
  10 dni temu 156
  Buy essay has taken a huge burden off me - I received a very well researched essay which was delivered a week before the deadline! The team is also very polite and catered to me in the best way possible. I will definitely be using https://domyhomeworkfor.me/exc... service again and highly recommend!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ EssayUK
  14 dni temu 155
  https://www.expertessaywriters... is the most renowned firm in the UK that offers essay help to the students throughout the semester. This helps students to maintain their grades and to clear the program. The essay writers are highly qualified and are capable of providing all kinds of essay writing services. It
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Lament
  miesiąc temu ocena: 100%  154
  Super komentarz o Polskich katolikacb, udostępniajcie i przekazujcie znajomym
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ament
  miesiąc temu ocena: 82%  153
  Polscy Katole reagują na „płacz” kilkutygodniowego, chorego i zdeformowanego zarodka, ale nie reagują na płacz dzieci wykorzystywanych przez księży pedofili. Takich mamy kato-patoli...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ papieska kremówka
  miesiąc temu ocena: 100%  152
  Ament, bardzo trafny koment...
  ~ Nasi bohaterowie
  miesiąc temu ocena: 60%  151
  U mnie pod blokiem kilku kiboli czyli obrońców kościoła się napiło i jak mówią patrzą komu wj...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mireczek
  miesiąc temu 150
  Janusz i Żrnek
  ~ PiSowska celebrytka
  miesiąc temu ocena: 79%  149
  Jak się pojawił trudnt temat to starościna Czechak jak zwykle uviekła. Tylko karaoke śpiewać potrafi?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ śmieszni ludzie
  miesiąc temu ocena: 75%  148
  i udawać bociana, hahahha
  ~ Qwert
  miesiąc temu ocena: 49%  147
  Każda Dżessika i każdy Brajanek z tych nielegalnych protestów powinien zadeklarować, ze w sytuacji zakażenie się COVID rezygnują z opieki medycznej. Wyznawcy świetego Jureczka maja gotowe wzory takich oświadczeń, można skorzystać w przypadku z problemem w napisaniu.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ewa
  miesiąc temu ocena: 100%  146
  Dzesika i Brajanek to wśród pisowców są.
  ~ Kiedy bezprawie staje się prawe obowiązkiem jest opór
  miesiąc temu ocena: 75%  145
  Wolność, kocham i rozumiem wolności....
  ~ Walczcie o większe wsparcie dla niepełnosprawnych i ich rodzin, brońcie życia
  miesiąc temu ocena: 57%  144
  Piękną mamy tą młodzież, łatwo wami sterować. Uważacie, że lewica jest lepsza haha dobre jeśli już to cały Sejm należałoby obalić nie tylko PIS... TVN, Onet, Wyborcza itp. to są media z kapitałem zagranicznym moi drodzy, tak na pewno chcą dobra Polski tacy wielkoduszni. Można protestować, ale bez tych wulgarnych haseł. Za chwilę będziecie wołać ,,komuno wróć" uczcie się, bo historii nie znacie własnego kraju, zamiast wydzierać się na ulicy, dziewczyny szanujcie się, bo potem będziecie beczeć. Hasło ,,To jest wojna" ludzie wasi dziadkowie, pradziadkowie, przodkowie walczyli i ginęli w czasie wojny, za nasz kraj krew przelewali, nie macie pojęcia co to jest wojna. Więcej kultury młodzieży nie dajcie się sprowadzać do poziomu ,,polityków", lewica chce was wykorzystać tylko, ładne wam wzory daje nie ma co
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ do smutna
  miesiąc temu ocena: 58%  143
  Bądźmy normalni, "wojna" to przenośnia
  ~ Ab 1
  miesiąc temu ocena: 57%  142
  Przyznaję rację pani Następnym żądaniem będzie zabijanie już narodzonych niepełnosprawnych dzieci upośledzonych umysłowo lub ruchowo inwalidów po wypadkach a także ludzi starszych schorowanych oraz ludzi nieuleczalnie chorych bo w.g. ich narracji po co mają zawadzać w zdrowym tęczowym społeczeństwie WIĘC TRZEBA TO JAK SĄ MANIPULOWANI UŚWIADAMIAĆ MŁODYM LUDZIOM BO I NA NICH KIEDYŚ PRZYJDZIE CZAS LECZ WTEDY JU BĘDZIE ZA PÓŹNO
  ~ Smutna
  miesiąc temu ocena: 63%  141
  Słowa "wojna" to nie powinni wypowiadać!!!!
  ~ Mariusz
  miesiąc temu ocena: 65%  140
  Bardzo mądry komentarz. Zgadzam się w pełni. Mam 32 lata.
  ~ PANI STAROSTO
  miesiąc temu ocena: 39%  139
  Dlaczego pozwala Pani na gromadzenie się młodzieży w dobie Pandemii. Policja zamiast zapobiegać to stoi i obserwuje nielegalne zgromadzenia.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dość kłamstw
  miesiąc temu ocena: 100%  138
  Chyba plandemii
  ~ Kaczor tworzy neoORMO
  miesiąc temu ocena: 58%  137
  Lidko Czechak czy tak samo chętnie będziesz bronić kościołów i księży pedofili tak jak to robi Twoja partia? Nie wstyd ci tak po ludzku?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Maciej
  miesiąc temu ocena: 20%  136
  Nie wstyd ci zadawać takie pytanie.
  ~ Mariusz
  miesiąc temu ocena: 85%  135
  Fakt, Pani Lidia powinna zabrać głos.
  ~ Jow
  miesiąc temu ocena: 68%  134
  Innymi słowami się nie da bo miło już było, zreszta nie tylko młodzi ludzie krzyczeli to hasło. Brawo dla wszystkich protestujących!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Do Mariusz
  miesiąc temu ocena: 67%  133
  Co ty chłopie wiesz?!?!?
  ~ Mariusz
  miesiąc temu ocena: 53%  132
  Niestety nie masz racji. I tak jesteście już teraz marionetkami w rękach skrajnej lewicy a prawdziwe przesłanie tych protestów odchodzi w zapomnienie. Antifa niemiecka już przyjechała.
  ~ Robert
  miesiąc temu ocena: 79%  131
  dzisiaj PIS owcy chronią kościoły ....ale przed kim.... Może zacznijcie bronić dzieciaki przed księżmi pedofilami i zwyrodnialcami, przed biskupami gwałcicielami, bo właśnie na czele kościoła stoją takie bestie i zboczeńcy.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ papieska kremówka
  miesiąc temu ocena: 57%  130
  tylko że 'celebrysie' nie czynią się pośrednikami między Stwórcą a człowiekiem...- i dlatego większy ciężar gatunkowy to ma...a że ten obrzydliwy proceder jest obecny w różnych środowiskach to rzecz powszechnie wiadoma. w obrębie rodziny też się zdarza.
  ~ Mariusz
  miesiąc temu ocena: 57%  129
  Z pedofilią w kościele muszą zrobić porządek, czekam na to. Ale popieram ten właściwy kościół, ludzki, należę do niego. Myślisz że to tylko jego problem, sprawdź co robią celebrysie z którymi młodzi tak chętnie utożsamiają się bo są tacy cool i trendi. Sprawdź w jakich klubach bywali, teraz oczywiście mówią że nie wiedzieli co się tam działo. Np. K. Wojewódzki błazen - Zatoka Sztuki
  ~ sskk
  miesiąc temu ocena: 29%  128
  Przez hipokryzje Kaczora teraz lewactwo chce się wybić !
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Sandra
  miesiąc temu ocena: 35%  127
  Połowa tych dzieciorow poszła se do beki na ten marsz a nie w konkretnym celu.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jarek myje okna w Windowsie
  miesiąc temu ocena: 100%  126
  Jesteś chyba człowiekiem małej wiary. Mimo, że szkoła i cały system edukacji to jakaś farsa. Wiem, że Ci młodzi ludzie mimo braku czasu że strony rodziców, FB, IG, TT są ogarnięci. Sorry tv nie jest jedynym źródłem informacji, a Bezprawie i Niesprawiedliwość to nie jedyna słuszna partia. Poglądy kształtuje życie.
  ~ do Sandra
  miesiąc temu ocena: 100%  125
  Sądzisz po sobie
  ~ Masz wybór, jeszcze masz wybór
  miesiąc temu ocena: 86%  124
  A co ci do tego. Siedź w domu i dalej oglądaj łżetvp i inne
  ~ Hmm
  miesiąc temu ocena: 75%  123
  W Jarocinie, nie wiem? Karolina Piotrowska z ordo Iuris nawet sądziła, że młode kobiety nie wiedzą co robią, choć rówieśniczki, większość rówieśniczek i młodszych osób jest bardzo dobrze wykształconych.
  ~ Mariusz
  miesiąc temu ocena: 74%  122
  Jestem negatywnie nastawiony do tych protestów i w tej formie. Szkoda że naruszono kompromis. Jednak pragnę zaznaczyć że kobiety to najwspanialszy cud jaki mamy na tym świecie, prawdziwi faceci zawszę będą Was uwielbiać, szanować i walczyć o Was. Tylko proszę bądźcie kobietami a nie tym czymś co widziałem...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ja
  miesiąc temu 121
  Twoje zdanie nikogo nie obchodzi :)
  ~ PiS się skompromitował
  miesiąc temu ocena: 77%  120
  Lidio Czechak powiedz jako kobieta czy jesteś zadowolona z tego jak twoja partia traktuje kobiety?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Och!
  29 dni temu ocena: 100%  119
  Nieważne zadawolenie. Ważne wybicie się na tej partii,która jest na topie. Kariera i kasa to się liczy.
  ~ Tomek
  miesiąc temu ocena: 42%  118
  nie zmieniać tematu jest wirus proste wychodzicie strajkować nie liczcie się że zdrowiem innych służby porządkowe też mają rodziny jak wychodzicie to robicie to świadomie spisywać i dane do szpitali kto nie przestrzegał zdrowia i leczyć najpierw tych co zależało im na zdrowiu a przede wszystkim służby porządkowe bo oni się muszą narażać I robić zdjęcia żeby było wiadomo kto wychodzi na strajki i sąsiedzi żeby wiedzieli ...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Nigdy się nie poddawaj. SLAVA
  miesiąc temu ocena: 100%  117
  Ja pierd.le wy cały czas z tą pandemia. Ludzie ogarnijcie się, wykreowali pseudo plandemie na podstawie fałszywych testów, a wy to łykacie jak pelikany. Noś posłusznie kaganiec, siedź cicho w domu i patrz jak okradaja cie z wolności
  ~ Pączek
  miesiąc temu ocena: 60%  116
  PiSowcy chcą zniszczyć Polskę. Odbierają prawa kobietom a pedofile w sutannach chodzą wolno. To zwykła obłuda. Jak wam nie wstyd Lidio Czechak i Janie Szczerbaniu
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mariusz
  miesiąc temu ocena: 75%  115
  Za pedofilie w kościele kula w łeb. Za każdą inną pedofilie kula w łeb! Kościół nie jest bez grzechu ale łatwo robić z niego ofiarę.
  ~ Musolini
  miesiąc temu ocena: 88%  114
  Przypomina to marsz czarnych koszul na Rzym.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ PiS wywołał rewolucję
  miesiąc temu ocena: 64%  113
  Która pgrąży tę partie w biebycie. Skończą się dobre czasy dla tych wszystkich oportunistów pokroju Lidii Czechak i Janusza Krawca
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Wnikliwy
  miesiąc temu ocena: 71%  112
  Skoro demonstranci Jarocinscy nie niszczą dóbr narodowych, tylko walczą o swoje to dlaczego nie???Jestem za kobietami,popieram ich demonstracje, i dajcie im spokój Ci co dupki nie ruszaja sprzed monitora. To tyle.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Gość
  miesiąc temu ocena: 53%  111
  Ta chołota darła papy na ul. Węglowej szły dzieciaki które powinny lekcje odrabiać w domu do szkoły to problem z pójściem ale szli nie wiedząc po co idą.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Robert
  miesiąc temu ocena: 50%  110
  myślę ,że chołota to TY śmieciu. Różaniec w łapę i kościoła pilnować przed takimi katolikami jak ty fajo.
  ~ wyPAD
  miesiąc temu ocena: 65%  109
  Typowy Janusz popierający PiS
  ~ Protestujący
  miesiąc temu ocena: 59%  108
  Żeby te dziewczyny wiedziały o co walczą. Połowa tych dzieci to powinna się do uczyć czytania, bo najwyraźniej nie przeczytały tego, przeciwko czemu tak ostro "walczą". Nie dziwię się, że stali i pilnowali kościoła skoro szla babska hołota i bezmyślnie krzyczała hasełka. Kto wie, co by takim przyszło do głowy głupiego.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kamil
  miesiąc temu ocena: 74%  107
  Straszne jakim musisz być małym człowiekiem , i nie mającym pojęcia o temacie na jaki się wypowiadasz .
  ~ Apel do jarocińskich PiSowców
  miesiąc temu ocena: 65%  106
  Lidio Czechak, Zbigniewie Surdukowski, Januszu Krawcu ten kraj mimo wygranych wyborów nie jest waszą własnością żebyście z Kaczyńskim go niszczyli
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ SMUTNA
  miesiąc temu ocena: 47%  105
  My kościołów nie niszczymy!!???!A co Wy byście jeszcze do kościoła chcieli wejść???Tak???To wejdźcie i spojrzyjcie w oczy Proboszczowi Matusiakowi ,Ojcu Cordianowi...Ale nie bo tu się wszyscy znają , mała miejscowość .Wstyd????? NAJLEPIEJ JESZCZE WYWALCIE RELIGIE I WSZYSTKIE WARTOŚCI WYBIJCIE MŁODYM Z GŁOWY.Takimi się łatwiej steruje .Tylko potem nie płaczcie !!!A i obejście sobie nie przypomnieli że za moment Jezus się narodzi...i na Pasterkę trzeba...Żal...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Robert
  miesiąc temu ocena: 54%  104
  Kościół żyje dzieki takiej ciemnocie ja ty, kościół zawsze chytry i zawsze walczący o wpływy i profity. Boże broń nas przed takim kościołem
  ~ ja
  miesiąc temu ocena: 71%  103
  Nie, my nie chcemy do kościołów wchodzić ale zarzuca nam się chęć ich niszczenia. Stąd hasło my kościołów nie niszyczymy. Więc proszę nie odwracać kota ogonem. Na temat księży lepiej się nie wypowiadać, swoją drogą... Ciekawe czy córka Proboszcza Matusiaka też bierze udział w proteście czy nie.
  ~ PiSowców wywieź na taczce
  miesiąc temu ocena: 61%  102
  PiS to najgorsza partia jaka sprawowała władzę. Ci lokalni nie nic lepsi od tych z Warszawy
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Do Mariusz
  miesiąc temu ocena: 100%  101
  Mariusz skończ z tą retoryką "przez ostatnie 8 lat...." przypominam, że ten nierząd sprawuje władze już po a 5 lat!!!! Całe odium odpowiedzialności za katastrofę finansowa, edukacyjna, zdrowotna, światopoglądowo ponosi PIS. Wiem, że mają oni dobrego nauczyciela niejakiego Jakimowicza, który jak mantrę powtarza swoją sentencje... "jak złapią cie za rękę, to powiedz, że to nie twoja ręka". Mariusz przecież pracujesz w państwowej firmie to wiesz....
  ~ Mariusz
  miesiąc temu ocena: 75%  100
  PO też nam zabierało - OFE i nie tylko
  ~ do pisiora
  miesiąc temu ocena: 59%  99
  500 +idio9tov nie idzie z kieszeni Pisiorów tylko z kieszeni tych co pracują podatników.Pisiory najpierw zabierają a potem rozdają na prawo lewo .
  ~ ja
  miesiąc temu ocena: 56%  98
  do Pisora - dobrze że kupuje adidasy bo twoje 500+ stary przechleje i jeszcze wpierdol spuści.
  ~ Pisior
  miesiąc temu ocena: 48%  97
  A Adidasy to mama za 500 + tobie kupuje.bo byś musiał w trampkach po starszym bracie chodzić.
  ~ Xcxc
  miesiąc temu ocena: 62%  96
  Lidka byłaś? Wydaje mi się że cię widziałem.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dzidzia
  miesiąc temu ocena: 56%  95
  Co ty? Zamkneła się w piwnicy i czeka na rozkazy Karakana.
  ~ Fox
  miesiąc temu ocena: 71%  94
  Jarocińscy pisowcy są przeciwko prawom kobiet ale do bojówek kaczyńskiego chętnie się zapiszą - taki ich obraz
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Tomek
  miesiąc temu ocena: 55%  93
  ale dobrze że robi się zdjęcia strajkujących przynajmniej wiadomo kto jaki jest
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ szybki
  miesiąc temu ocena: 67%  92
  Mariusz może chodzi o to że brakuje wyjazdów na szparagi a zaś jak co to można by a teraz nie da rady
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mariusz
  miesiąc temu ocena: 100%  91
  Dla przypomnienia: https://www.youtube.com/watch?...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ szybki
  miesiąc temu ocena: 60%  90
  jest korona wirus nic sobie nie robicie z wirusa skoro nic sobie nie robicie. I narażacie innych.I służby to policja powinna spisywać. strajkujących i dane w szpitalach powinny być i pierwszeństwo powinni mieć Ci co dbali o zdrowie
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Wolna
  miesiąc temu ocena: 80%  89
  Jakie pierwszeństwo? Chyba przy kasie w biedronce co najwyżej ;) tam nie zarażają według Ciebie. Zamelinuj się w bunkrze i siedź żeby Cię wirus nie dopadł.
  ~ wyPAD
  miesiąc temu ocena: 40%  88
  Kiedyś takich jak ty nazywano konfidentami, a dzisiaj miernotami z Pisu
  ~ Mariusz
  miesiąc temu ocena: 56%  87
  Niemcy też nie mogą na pis patrzeć bo jest problem z pracownikami do szparagów i tym podobnych prac. Lepiej było być sługusem Europy za Tuska co nie ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ POLKA
  14 dni temu 86
  Zmień lekarza - sekta wyprała ci mozg
  ~ Romek
  miesiąc temu ocena: 100%  85
  Oni są sługusami masonerii
  ~ Lidio Czechak prosimy o odpowiedź
  miesiąc temu ocena: 80%  84
  Czy jesteś dumna i czy popierasz działania swojego partyjnego naczelnika który próbuje wręcz wywołać wojnę domową?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mierny ale wierny pisowiec
  miesiąc temu ocena: 100%  83
  Zawsze i wszędzie popierać będzie.
  ~ PiSowska wdzięczność
  miesiąc temu ocena: 73%  82
  Starościna to wstydu nie ma! Prosi strajkujących o wodę dla szpitala bo sama tego nie potrafi zorganizować razem ze swoimi pisowskimi kolegami Szymczakiem i Krawcem, a Kaczyński wyzywa protestujących od faszystów
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ PiSowcy ormowcy
  miesiąc temu ocena: 68%  81
  Lidzia jak idzie montowanie nowych odziałów ORMO do rozganiania protestów? Kaczor kazał ich bić, nie zawiedź wodza
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ nika
  miesiąc temu ocena: 41%  80
  Do protestujących kkochani módcie się o wiarrę i rozum
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dość czarnej zarazy
  miesiąc temu ocena: 70%  79
  Kochana módl się za siebie a innych zostaw w spokoju.
  ~ Gdzie jest Ly Da
  miesiąc temu ocena: 75%  78
  I co masz do powiedzenia tym wszystkum młodym ludziom którym życie chce obrzydzić twoja totalitarna partyjka?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Do Vaso
  miesiąc temu 77
  Pomysł, kto jest na tyle wpływowy, że jest wstanie tak ogłupic świat fałszywa pandemia. Poczytaj o Deep State, o światowym resecie, posłuchaj prof Krajskiego, Pająka itp. Polecam chwdp.tv, irokez slava itd.
  ~ Vaso
  miesiąc temu 76
  W Polsce działaja słuzby, ale z tą masonerią to już są teorie spiskowe. Jeżeli dobrze kojarzę, to p. Braun jest przeciwko roszczeniom żydowskim? Prawda?
  ~ Do Vaso
  miesiąc temu ocena: 100%  75
  Nie ma opozycji, musi powstać jakiś nowy ruch. Dzisiaj każda partia jest w rękach służb, które kreują rzeczywistość. Mówią co ludzie chcą usłyszeć. Masoneria trzyma kraj w potrzasku. Jonny Daniels, Aaron Paz i inni spiskują z władzą. Czytaj, pytaj, obudź się. Konfederacja niczym się nie różni od innych partii jeśli chodzi o ustępstwa w stosunku do Deep State
  ~ Vaso
  miesiąc temu ocena: 50%  74
  No to proszę podać przyszłościową partię. Konfederacja skład się z różnych grup, zgoda, ale mimo to są jakąś alternatywą niż ta banda okrągłostołowa. PO i PIS to partie socjalne, które zadłużają nasz kraj na potęge. Dzięki Tuskowi Polska płaci 4 razy więcej za gaz od Rosjan niż Niemcy. Dziękuję za uwagę
  ~ Do Vasco
  miesiąc temu ocena: 80%  73
  Chyba żartujesz. Konfederacja składa się z wielu skrajnych grup i oni dla mnie nie są wiarygodni. Może gospodarczo da się ich słucha, ale światopoglądowo i ustrojowo nie do zaakceptowania. Pseudo katolicy, którzy dzisiaj mówią co ludzie chcą usłyszeć żeby tyło słupki rosły. Na koniec coś z Bosaka;Usuwanie ciąży przy zagrożeniu życia płodu jest niedopuszczalne, również karanie dziecka śmiercią za krzywdę wyrządzoną jego matce jest niewłaściwe. Źródło: IV RP: katolicka albo żadna, krytykapolityczna.pl, 2 stycznia 2006. W
  ~ Vaso
  miesiąc temu ocena: 10%  72
  By głosowali w przyszłych wyborach na Konfederację. Nikt ich nie będzie karał podatkiem za pracę. Skończy się 500 plus, ale pamiętaj. Nie będą dawać, ale nic będą zabierali. Super.
  ~ pol
  miesiąc temu ocena: 79%  71
  Kościoła musi bronić policja. Gratuluję panom w sukienkach.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ uwaga
  miesiąc temu ocena: 45%  70
  wczoraj darli sie na proteście a jutro bedą roznosić korone. Uczestnicy tych marszy to nieodpowiedzialni ludzie
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Open your mind
  miesiąc temu ocena: 33%  69
  Korona to ściema. Ludzie na całym świecie protestują, bo mają już dosyć tej zabawy w plandemie.
  ~ Obserwator
  miesiąc temu ocena: 43%  68
  Na spacerze się nie przeklina i nie krzyczy na lewo i prawo obelg. Zwykła zadyma znudzonych dzieci żaden spacer
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kordian
  miesiąc temu ocena: 62%  67
  Młodość ma swoje prawa. A kto ma wyjść na ulicę i walczy o swoje??? Stare ramole, które oglądają TV i karmią się propagandą?
  ~ zxcv
  miesiąc temu ocena: 58%  66
  ceimny idiota
  ~ Ja
  miesiąc temu ocena: 41%  65
  Tym dzieciom się nudzi. Policja powinna dowody osobiste sprawdzić bo większość to tylko legitymację szkolne posiada.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ sdfg
  miesiąc temu ocena: 73%  64
  A ty pierdzisz w fotel. Tacy ludzie jak ty są najgorsi
  ~ Stop plandemii
  miesiąc temu ocena: 50%  63
  Jest podobno demokracja, swoboda wypowiedzi i manifestowania. Wara od podstawowych praw!!! Władzy zależy żeby ludzie posłusznie wykonywali wszystkie polecenia i żeby cicho siedzieli w domach. To młodzi dzisiaj pokazują, że mają swoje zdanie, że w jedności siła. Każda władza się tego boi. We Włoszech walki z policją, w UK, Australii protesty, Hiszpanii, Czechach, Słowacji. Koniec że ściema plandemii.
  ~ Marcin 639
  miesiąc temu ocena: 56%  62
  Przejezdzalem akurat obok tego spaceru. Dzieci niosly transparenty. ..mamy dosc.. Ciekawe czego moz miec dosc dziecko 15 letnie. Bo taka srednia wieku wyszla. Byli tez starsi ale wiekszosc to byly dzieci. Glowne hasla- j c PiS. Jak one nawet nie maja prawa wyboru. Zeby zaglosowac trzeba miec 18 lat.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Rodzic
  miesiąc temu ocena: 65%  61
  To chyba jesteś z urzędu statystycznego, albo jesteś zwykłym Pisowskim sygnalista. Ja jestem po 40 i będę ich wspierał.
  ~ zgred
  miesiąc temu ocena: 67%  60
  Nie stawiaj tezy że jak ktoś jest młody to nic nie rozumie.To oni za kilka lat jeśli nie wyjadą z Polski będą utrzymywali Ciebie na emeryturze. Dlatego że są młodzi nie mają żadnych obciążeń i są prawdziwi w tym co robią i myślą w przeciwieństwie do " starych" co kalkulują czy warto coś powiedzieć bo mają kredyt , stracą pracę itp.Gdyby nie młodzi nie byłoby postępu. To mówię ja 57 letni zgred
  ~ Za życiem
  miesiąc temu ocena: 53%  59
  Drogie Panie! To co chcecie osiągnąć to jest przez "niewidzialne ludziki" obracane w polityczne gierki. Macie prawo walczyć o swoje racje lecz w tej sile gniewu na "waszych plecach" inni chcą się wybić. Proszę byście też myślały nad swoimi słowami np. "Moje ciało i sama chcę o nim decydować" bo tem mały człowiek który będzie się rozwijał pod waszym sercem też by nie chciał by ktoś inny decydował o jego ciele i życiu.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ 44
  miesiąc temu ocena: 72%  58
  Szatan szczeka pyskami swoich sług!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ sdfg
  miesiąc temu ocena: 60%  57
  kolejny nawiedzony baran
  ~ Zatroskany rodzhc
  miesiąc temu ocena: 65%  56
  W dzisiejszych czasach młodzież jest bardzo roszczeniowa.Egoistyczna.Mysla tylko o wlasnej wygodzie.Nie liczą sie z drugim człowiekiem.Zeruja na rodzicach i dziadkach.Nie wszyscy tacy są ale jest taki trend. Jeszcze nic w swoim życiu nie zbudowali A chcą zmieniać rządy itd.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ***** ***
  miesiąc temu ocena: 63%  55
  Mam 66 lat rozumiem i wspieram młodzież
  ~ Wujek samo dobro
  miesiąc temu ocena: 100%  54
  Jeśli trzeba powiedzieć coś dosadnie, to używa się mocnych słów. Ty na pewno ą, ę i jeszcze do tego wierszem. A może spieprzaj dziadu, zdradzieckie mordy???
  ~ Ojciec Mateusz
  miesiąc temu ocena: 80%  53
  A kto ich wychował?
  ~ Matka i babcia
  miesiąc temu ocena: 54%  52
  Te "dzieci "nas reprezentują w Jarocinie i drą ryja w naszym imieniu. W imieniu rodziców,babć,ciotek itd itp które nie mogą wyjść na ulicę bo np zajmują się wnukami. W Jarocinie mamy przedstawicielkę Kaczyńskiego wręcz fanatyczke i to pod jej dom powinni iść ja uświadomić .brawo młodzież Jarocina i proszę się nie przejmować wpisami jarocińskich pisowskich troli takich jak Elżbieta Krawczyk i księdz Ograbek który we wszystkich wpisach uświadamia mnie ,że dobrze zrobiłam przestając chodzić do kościoła.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ POLKA
  14 dni temu 51
  Super - Dziękuje w imieniu młodych
  ~ Vaso
  miesiąc temu ocena: 75%  50
  Chodzicie do Kościoła dla księdza czy pomodlić się do Boga? Ksiądz Ci przeszkadza w modlitwie? To idz po mszy do księdza i mu powiedz co Ci lezy na sercu. Jestescie obłudnikami i właśnie tacy faryzeusze jak Ty niszczą polski Kościół i wprowadzają zamęt . Ludzie mają zlinczować panią Czechak tylko z tego względu, że jest z PiS?
  ~ Grzegorz W.
  miesiąc temu ocena: 62%  49
  Powinni jej wiadro pomyj zanieść. Nawet boi się własnych poglądów przedstawić ! Pewnie nie ma poglądów tylko poszła za korytem do PiS
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ radny
  miesiąc temu ocena: 29%  48
  Przykro patrzeć na te głupiutkie dzieci, Tylko zapłakac nad WAMI . A co na to rodzice . NIC
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Rodzic
  miesiąc temu ocena: 0%  47
  Zapraszam w sobotę na protest, będę punktualnie pod księgarnia na rogu. Tylko zapytaj mamy czy możesz.
  ~ Zbyszko z Bogdańca
  miesiąc temu ocena: 67%  46
  Gdzie jesteście piowskie aparatczyki co Adamowi palec trzymacie w du.ie?!?! W swoich szeregach macie rozwodników, chłopów bijących swoje kobiety, alkoholików, oszustów i chcecie innych pouczać? Nie ma takiej opcji
  ~ Słońce
  miesiąc temu ocena: 71%  45
  ~Rodzic od kiedy dzieciaku jesteś rodzicem, masz misie i czujesz się już dorosły. Piwko Ci zaszkodziło.
  ~ Rodzic
  miesiąc temu ocena: 69%  44
  Widocznie rodzic madrzejszy od ciebie i kaczora twojego dyktatora
  ~ BERNARD
  miesiąc temu ocena: 33%  43
  SZALENSTWO TYCH MŁODYCH LUDZI NIE ZNA GRANIC . Przyjdzie wojna i wielu z nich zginie. Nawet nie doczekają NOWEGO ROKU .' Im nie chodzi o żadne dobro matki i dziecka !! IM CHODZI O RUCHANIE SIE !!! Proszę obejrzeć zdjęcia i napisy na transparentach .. Tak napisali na transparentack które niosa zesobą.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Buk jest sprawiedliwy
  miesiąc temu ocena: 67%  42
  Zazdrościsz, bo Ty już nie możesz.
  ~ JA
  miesiąc temu ocena: 60%  41
  ~ ja 17 minut temu 2 Proszę nie mierzyć wszystkich jedną miarą. Nie każdy w tym tłumie szedł właśnie z takimi hasłami. Ja udział w proteście brałam, jako matka i żona (mąż był również ze mną). I nie po to, by się bezkarnie r****ć. Ale fakt, takie hasła nam nie pomagają, a wręcz przeciwnie strzelają w kolano. Nie chodzi tu przecież o aborcje na żądanie. Przynajmniej większości z nas nie o to chodzi. Panie organizatorki nawoływały aby nie używać wulgaryzmów w hasłach, jednak widać młodzi ludzie, najmłodsi z protestujących nie potrafią tego pojąć.
  ~ kobieta
  miesiąc temu ocena: 14%  40
  jestes nawiedzonym człowiekiem sam pewnie ruchasz co wpadnie ci na k...sa Wy....a
  ~ do Ojoj
  miesiąc temu ocena: 25%  39
  Do Ojoj Tak pisze jaj napisano ,. nic dodać nic ując., umiemy czytać i rozumiemy co czytamy. Prosze sie nie tłumaczyć tylko oglądnać dorze wszystkie zfjęcia i przeczytać dokładnie to co tam napiali.
  ~ Ojoj
  miesiąc temu ocena: 74%  38
  Polecam przede wszystkim przeczytać dokładnie co pisze na tych transparentach.. I pomyśleć co to za sobą niesie. Nam, protestującym chodzi tylko i wyłącznie o przywrócenie praw kobiet i żeby w żadnym wypadku komuś w rządzie nie przyszło do głowy, żeby więcej tych praw odbierać! Także polecam czytać, a przede wszystkim oglądać ze zrozumieniem.
  ~ Ja
  miesiąc temu ocena: 50%  37
  To przykre kłócą się ci z lewej strony i ci z prawej strony czasy zrobiły się przykre i nie wiadomo co dalej zastrakcujcie przeciw podwyszką wszystkiego bo zaraz pieniądze rządu zaras się skończą a i ludzią zarazem też bo wypłaty nie starczą A do kościoła chodzę bo lubię. A księży nie wszystkich
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Radosław
  miesiąc temu ocena: 33%  36
  To temat zastępczy. PiS zniszczył gospodarczo ten kraj, zniszczył TK, SN, szkolnictwo, służbę zdrowia, jednak nie daruje tej władzy skłócenia Polaków. Ten mały dyktator i jego pomocnicy muszą odejść od władzy i ponieść konsekwencje swoich decyzji.
  ~ Prezes covid
  miesiąc temu ocena: 63%  35
  Wiedział PiS i Kaczor z kim zadrzeć z kobietami a z nimi się nie przejdzie z rolnikami pisowi się udało ale z tym się nie uda
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ JM
  miesiąc temu ocena: 60%  34
  Wypierd...tak młodzi mówią do PIS, nic dodać nic ująć BRAWO
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Vaso
  miesiąc temu ocena: 92%  33
  Naród wspaniały, tylko ludzie curwy!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ :)
  miesiąc temu ocena: 90%  32
  No i to jest protest. Nikt nic nie niszczy.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ 5g
  miesiąc temu ocena: 83%  31
  Za chwilę wszyscy wyjdą na ulicę. Nie ma wolnej woli, jest to co system nakazuje.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dość tego nierządu
  miesiąc temu ocena: 80%  30
  Tylko "jeść, spać, pić jak".. Jarek chce
  ~ podatnik
  miesiąc temu ocena: 89%  29
  PIJ używaj jak za króla sasa ALE ZA SWOJE a nie za CUDZE