ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY
R E K L A M AMoto tech B1_09_2020

Protest pielęgniarek: Lekarze się czują bogami, żyją jak...

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    7.02.2015
Karol Górski
komentarzy 66 ocen 28 / 96%
A A A
Prezes szpitala Marcin Jantas zaprosił protestujących do sali konferencyjnejPrezes szpitala Marcin Jantas zaprosił protestujących do sali konferencyjnej fot. Anna Konieczna

Ponad 30 osób protestowało wczoraj pod Szpitalem Powiatowym w Jarocinie. Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych, NSZZ „Solidarność” oraz Koło Zakładowe NSZZ Ratowników Medycznych domagali się m.in. podniesienia wynagrodzeń. Związkowcy poinformowali, że przygotowują się do przeprowadzenia referendum strajkowego.
 

R E K L A M ABolsius

W pikiecie - oprócz pielęgniarek, położnych i ratowników medycznych - wzięli udział przedstawiciele i przedstawicielki pozostałaych grup zawodowych m.in. fizjoterapeutów i farmaceutów.

 

 Jesteśmy na etapie restrukturyzacji, ograniczenia kosztów, w zdecydowanej mierze związanej z wynagrodzeniami lekarzy. To jest nie tylko kwestia zmniejszenia tych wynagrodzeń, ale też pewne rozwiązania organizacyjne, które mają ograniczyć ilość lekarzy. Jeśli będą tutaj zakładane oszczędności, to tylko w ten sposób mogą się znaleźć pieniądze na podwyżki – powiedział prezes szpitala Marcin Jantas.

– Rozumiemy, że kosztem lekarzy będziemy cały czas coraz mniej zarabiać, prawda? – spytała jedna z protestujących kobiet. – Nas za chwilę nie będzie, bo nikt nie przyjdzie do pracy za te pieniądze – wtórowała jej inna uczestniczka spotkania.

Pielęgniarki zwracały uwagę, że w Jarocinie są najniższe pensje. – Rozmawiacie o połączeniu szpitala w Jarocinie i Środzie Wlkp. Czy pan ma świadomość, że tam wynagrodzenie zasadnicze pielęgniarek zaczyna się od 2 tys. zł? To jest kilkaset złotych więcej niż u nas – mówił Sławomir Zieliński z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Tak jak inni zebrani chciał wiedzieć, co się stanie po połączeniu obu szpitali. Prezes w odpowiedzi powtarzał jedynie, że na razie jest tylko zielone światło dla przeprowadzenia analiz dotyczących połączenia placówek, więc nic więcej nie wiadomo. Nie potrafił jednoznacznie powiedzieć, kto wpadł na pomysł fuzji. – Za miesiąc z „Gazety Jarocińskiej” dowiemy się, co zostało zrobione – oburzała się jedna z uczestniczek spotkania.

Pracownicy przypominali, że gdy pięć lat temu jarociński szpital przekształcano w spółkę, to wskazywano na wiele korzyści, które miały się z tym wiązać – m.in. możliwość przeprowadzania komercyjnych zabiegów. Ich zdaniem teraz już widać, że nic się nie zmieniło. – Mieliśmy zarabiać pieniądze, komercyjnie. I gdzie są te pieniądze? Ciągle ich nie ma – denerwowała się Krystyna Mankiewicz z NSZZ „Solidarność”. – Po co było to przekształcenie? – pytała. Jej zdaniem każde kolejne władze powiatowe oszukiwały pracowników. Protestujący pytali, dlaczego nie ma komercyjnej poradni ortopedycznej, diabetologicznej, oddziału laryngologicznego czy paliatywnego.

Zebrani wielokrotnie zwracali uwagę na ogromne dysproporcje między warunkami zatrudnienia i wynagrodzeniami lekarzy a pozostałych pracowników. Mówili, że pielęgniarka zarabia 12-15 zł na godzinę, a lekarz ponad 100 zł. – Pan wie doskonale, że gros lekarzy przychodzi, wyspani idą do domu… – mówiła jedna z protestujących. – I stawiają sobie apartamenty – wtrąciła inna kobieta. – Żyją sobie po prostu jak w hotelu. Od czasu do czasu wykonają jakąś procedurę. (…) Lwia część pracy spoczywa nie na barkach personelu lekarskiego. Tam jest może większa odpowiedzialność, rozumiem. Ale wie pan, co? Nawet za tych lekarzy trzeba sprawdzać dokumentację – kontynuowała. – Lekarze się czują bogami.

Jeden z pracowników zwrócił uwagę, że lekarze na kontraktach, którzy przyjeżdżają do Jarocina, są przemęczeni i coraz częściej popełniają błędy. – Zarzucał pan pewnym osobom łamanie prawa, więc pana obowiązkiem jest pójść na prokuraturę. A jak nie, to niech pan się wycofa – odparł zdenerwowany prezes. – Pan robi to, co robił jeden radny, mówiąc, że szpital to… nie dokończę – odniósł się Jantas do przedwyborczej konferencji prasowej Mariusza Taczały, zdaniem którego niektórzy mieszkańcy nazywają szpital rzeźnią.

Kolejne spotkanie związków zawodowych z prezesem Marcinem Jantasem odbędzie się w środę.

Więcej w kolejnym wydaniu „Gazety Jarocińskiej”. Zobacz WIDEO

Ankieta nie istnieje
+ 27 głosów: 28 (96%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (66)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ akin
  ponad rok temu 66
  Pielęgniarkom należą się większe zarobki! To ciężka praca, Dlaczego jest tak jak jest...?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Krakus
  ponad rok temu ocena: 100%  65
  Ludzie weźcie się w garść ! Aby hejty lecą ;-;. Moja mam też jest pielęgniarką w tym szpitalu i jakoś żyjemy za jej pieniądze choć biednie ale żyjemy. Gdyby nie szpital w Jarocinie nie wiem co by było z moim tatą , ponieważ szpital w Pleszewie miał nas głęboko. Gdyby nie pani A.O i cały oddział wewnętrzny to nie wiem czy by mój tata przeżył . PS; Pozdrawiam CAŁY oddział wewnętrzny wraz z oddziałową oraz panią A.O
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ fizjo
  ponad rok temu ocena: 100%  64
  Diagnoza lekarza na skierowaniu na zabiegi fizjoterapeutyczne: "zespół bolesnego barku", "ból pleców", "rwa kulszowa". Drodzy lekarze. Zarabiacie wielokrotność pensji fizjoterapeutów, a rozpoznania jakie stawiacie są po prostu błędne. To tak jakby wykwalifikowany mechanik samochodowy, przebadał samochód i postawił diagnozę "stukanie pod maską". Z resztą... można popatrzeć w karty pacjentów, ile lat są leczeni na "rwę", "bóle krzyża", "łokieć tenisisty". I na wszystko masaże, lasery i ultradźwięki. Nie daje wam do myślenia, że przepisujecie te same zlecenia x razy i nadal pacjent przychodzi do was z tym samym problemem?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ aaa
  ponad rok temu 63
  ale to nie jest artykuł o lekarzach!!!!!!!!!!!!!!!
  ~ Moziar
  ponad rok temu ocena: 73%  62
  Lekarze to grupa zlodziei w bialych kitlach niema uczciwych konowalow.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mazix39
  ponad rok temu ocena: 92%  61
  Mam mame pielęgniarke w tym to szpitalu , wiem jak mama wraca po dyzurach zmordowana i z ta najnizszą krajową da sie żyć?. Nie róbmy ludzie jaj ledwo można wiazac koniec z końcem przy takiej pensji . To jest mordownia a nie praca, a lekarz siedzi sobie i zbija bąki . Wakacje? kpina chyba jakaś , zapomnijmy :) .
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ukr
  ponad rok temu ocena: 100%  60
  WSZYSCY "Lekarzu" nie mogą być... lekarzami, a nie daj Panie Boże: "doktórami". No gdzie tu sens i logika? Nieprawdaż.
  ~ Lekarz
  ponad rok temu ocena: 21%  59
  Medycyna nie jest zamkniętym kierunkiem studiów. Trzeba było na niego iść.
  ~ tom
  ponad rok temu ocena: 29%  58
  Tak wkur.... pACJENCIE przyjdż popracować na sor jak przerobisz 50-70 osób na dyżurze to zapomnisz nazwiska i imienia. Nie jesteś pępkiem swiata i przestań pierd... bzdury!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ pacjent "wieczorynki"
  ponad rok temu ocena: 47%  57
  Najlepsi lekarze to ci z "wieczorynki", sztuka jak w wojsku, dać zastrzyk i następny do golenia. Broniłbym lekarzy jakby nie brali kopert, ale biorą więc trzeba obniżyć im to co zarabiają oficjalnie i dać to personelowi średniemu, a lekarze odrobią różnicę kopertami, proste co??
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ an
  ponad rok temu ocena: 29%  56
  to po co tam chodzisz? jedź gdzie indziej jak ci źle w tyłku
  ~ Wkurwiony pacjent
  ponad rok temu ocena: 46%  55
  Jakiś czas temu miałem "przyjemność" być pacjentem Jarocińskiego SOR'u. Nie piszę tu pełnej nazwy aby nie obrazić innych szpitalnych oddziałów ratunkowych! Przez prawie godzinę siedząc na korytarzu liczyłem że, ktoś zauważy moją rozbitą głowę i że, brakuje już mi papierowych chusteczek do tamowania krwi. Niestety ! Na krześle zostawiłem kartkę z inwektywami podpisaną "wkurwiony pacjent !!!" Tej kartki, podejrzewa także nikt niezauważył. Innym razem będąc tam z zawałem serca (podobno ważna jest każda minuta) przez czterdzieści minut "zgadywano" co mi jest. Wijąc się z bólu dopiero tupaniem w podłogę "wywalczyłem" leki przeciw bólowe! Gustownie ubrany pan w czerwony kubrak z napisem "RATOWNIK" skwitował mnie "że nie jest z tond" ODNIOSŁEM WRAŻENIE ŻE WSZYSCY MAJA MNIE DUPIE !!!!!!! PRACOWNICY SŁUŻBY ZDROWIA !!!!!!!! Ja wiem że, Wasza praca jest ciężka i trudna ale za nim zaczniecie domagać się wyższych zarobków pokażcie mi !!!!!!! PACJENTOWI !!!!!! SZACUNEK!!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ pracownik
  ponad rok temu ocena: 75%  54
  Z mojej strony, oprocz obelg , ktore musze znosic od pijanych konfliktowych pacjentow, traktuje ich w sposob ksiażęcy niemalże , co skutecznie studzi ich zapał do bycia niemilym w stosunku do Mnie i kolegow jesli to nie pomaga wzywamy Policje, po prostu....Inwektywy pod adresem czlowieka slużby p6blicznej jest karalne, a ja nie mam zamiaru sluchac tego przez caly dyżur...co do Panskiej oceny min mojej pracy, ma pan racje , że bol w kl. pier. wymaga natychmiastowej interwencji, dam sobie jednak ręke uciać , że pan tego po prostu nie powiedział....
  ~ Pracownik
  ponad rok temu ocena: 67%  53
  chyba miales zawal mózgu kolego, a tak poważnie nikogo nie obrażając ....są dni gdzie nie ma czasu na nic oprocz tzw ,,obrabiania pacjentow ,, Soru i wybacz , ale przychodząc o wlasnych nogach byleś na Izbie przyjeć, Sor jest dla pacjentow przywożonych zespolami karetek !,P,, I ,,S,,.... nie wierze też , że każdy omijal Ci lukiem i nic nie powiedział!!!! Tym bardziej ze zglaszanym bolem w kl. piersiowej !!! ....co do rany glowy, musielismy miec dużo pacjentöw , bo kawke to pijemy jak nikogo nie ma, a Ty przypuszczalnie, byleś po wplywem alkoholu przytomny , uciskaleś sobie rane glowy, pierwsza pomoc przedmedyczna zastosowana :)!!! czyli ktokolwiek kto przechodzil od ,, nas ,, musial Pana szanowny Panie uświadomić , iż musi pan poczekać.... co do bolu w kl. piersiowej , to też leży w pana gestii , powiedzenie komukolwiek , że pana bolii, jak inaczej ktoś ma pana ,,przepuscic,, w kolejce ...do I.P czy Soru, a przyszedl pan na wlasnych nogach prawda???
  ~ Wkurwiony pacjent
  ponad rok temu ocena: 57%  52
  To JA jestem Waszym żywicielem, pracodawcą, dyrektorem czy prezesem! Puki Wy macie mnie w dupie ja także mam gdzieś strajki pracowników tego szpitala od najniższego szczebla po górę!!!! Będę sie leczył tam gdzie chory jest najważniejszym ogniwem! Nie obchodzi mnie czy ktoś zalajkuje ten wpis czy się oburzy! Puki nie zrozumiecie kto jest tu podmiotem ten szpital można przekształcić w kolejny "market" czy pralnię chemiczną!
  ~ lekarz, naprawdę
  ponad rok temu ocena: 50%  51
  Wiele informacji na tym forum jest nieprawdziwych i uderzających w lekarzy. W jarocińskim szpitalu lekarze zatrudnieni są w dwóch formach: etatowej-mniejszość, wynika z ogólnopolskiej polityki szpitali oraz kontraktowej. W pierwszym przypadku wysokość wynagrodzenia miesięcznego netto wynosi mniej niż 3 tys. netto. Naprawdę! Wynagrodzenia lekarzy kontraktowych są bardzo różne i zależą od indywidualnej stawki godzinowej zawartej w kontrakcie. Kwoty, które padają w postach na tym forum są albo zmyślone, albo dotyczą pojedynczych osób. Od takiego dochodu lekarz indywidualnie odprowadza podatek, ZUS i ubezpieczenia zawodowe, opłaca księgową. Stawka kontraktowa-są to dochody brutto. Wysokości stawek lekarzy na kontrakcie są niejawne - wymaga tego ustawa oraz są bardzo różne. Dotyczą również godzin pracy dyżurowych- ponad podstawowy wymiar pracy, często wymuszany na lekarzu z powodu braku wystarczającej ilości kadry lekarskiej na oddziale. Tyle celem rzetelnego wyjaśnienia...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ukr
  ponad rok temu ocena: 67%  50
  A ja myślę doktorze, że nie pisze Pan szczerze do nas, teraz i tutaj. To skąd u państwa te wille, drogie samochody, wczasy zagraniczne? Ze średniej krajowej? he, he, nie rozśmieszaj mnie Pan, bo dziecko w to panu nie uwierzy. Szkoda, że nie może Pan zeskanować paska swojej wypłaty ze szpitalnego oddziału w którym Pan jest zatrudniony i wrzucić na portal GJ, za pomocą dziennikarzy, ORAZ POBORÓW z innych miejsc, gdzie Pan "dorabia". Oczywiście to dużo by wyjaśniło, albo... i nic. Być może, można by uznać to za WIARYGODNE. Ja tu nie zauważyłem nikogo z internautów piszących w temacie, że jest szczucie przeciw, jeden drugiemu, trzeciemu itd. To pańska subiektywna OPINIA "doktorze", jeżeli w ogóle jest Nim Pan [lekarzem szpitala ww Jarocinie, czy gdziekolwiek]???.
  ~ lekarz, naprawdę
  ponad rok temu ocena: 53%  49
  Zgadzam się z uzasadnionymi pretensjami i żądaniami co do wysokości wynagrodzenia pielęgniarek, położnych i ratowników. Zarówno ja, jak i wielu moich kolegów, ubolewamy nad sytuacją finansową szpitala i potwierdzam,że wynagrodzenia w tej placówce (pracuję również w kilku innych), są najniższe w Wielkopolsce. Trudno się pracuję z taką świadomością. Proszę jednak o nie podżeganie i nie prowokowanie do konfliktu na linii pielęgniarki/ położne- lekarze, bo są to różne grupy zawodowe, jednakże wzajemnie zależne od siebie i dobro pacjenta w dużej mierze zależy od wzajemnego,dobrego porozumienia między nimi. Każdy powinien być zadowolony z wynagrodzenia za swoją ciężką pracę, odpowiedzialność, jaką ponosi z tytułu jej wykonywania i czas, jaki jej poświęca.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ cvb
  ponad rok temu ocena: 90%  48
  Nie znam pana, który "rozmawia " z pielęgniarkami na filmiku – domyślam się, że to ktoś z zarządu, ale sposób rozmowy zapewne nie ma nic wspólnego z rozmową. Dyktatura w całym tego słowa znaczeniu! Zachłyśnięcie władzą tego pana jest tak obrzydliwe, że pytania w stylu: "czy było zgłaszane, a nie teraz przy mediach" – moja odpowiedź: a czy ta pani jest architektem? A sam tego nie zauważyłeś? a już teksty - "złóżcie doniesienie na prokuraturę" – człowieku! masz pomagać pracownikom - wysłuchać ich a nie ucinać problemem niczym pan i władca w sposób zastraszający i upokarzający – kto będzie na swoich donosił? Wystarczy dopilnować pewnych spraw-wystarczy wysłuchać pielęgniarek i pomóc rozwiązać problem! Boziu kto takich ludzi mnoży? Masakra jak niekompetentni ludzie pracują w Jarocinie! Boże, uchowaj nas od takich „szefów”!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ tom
  ponad rok temu ocena: 83%  47
  Każdy kierownik oddziału oprócz pensji bierze ok.10- 12 tys za funkcje a większość lub całość roboty odwalają za nich oddziałowe. I jak ma być dobrze w szpitalu? Nie można powierzyć tą funkcje pielęgniarkom z wyższym wykształceniem wtedy będzie znacznie taniej i wystarczy pieniędzy dla innych grup pracujących w szpitalu.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ nick jak nikt
  ponad rok temu ocena: 74%  46
  a wiecie że przed wyborami Pawlicki dał podwyżkę pielęgniarką i personelowi medycznemu- całe 100zł, które po wyborach zaraz zabrał!! robi z nas idiotów, poszczuł ludzi a teraz się śmieje
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ dhl
  ponad rok temu ocena: 45%  45
  Jak Pawlicki przed wyborami mógł dać podwyżkę, skoro 1- szpital jest POWIATOWY, 2- nie pełnił przed wyborami żadnej publicznej funkcji?
  ~ lik
  ponad rok temu ocena: 50%  44
  pewnie odebrał za niedouczenie...błędy ortograficzne???
  ~ doktor
  ponad rok temu ocena: 16%  43
  Lekarz zarabiający 30 tys to wcale nie za dużo na jego pracę, myślę że powinniśmy dostać podwyżkę.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ukr
  ponad rok temu ocena: 79%  42
  Nie pozwólmy tym chorym pomysłom zj na ich wdrożenie: https://www.youtube.com/watch?... Następnie, jeden z tych szpitali zlikwidują.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ tomaszek
  ponad rok temu ocena: 64%  41
  Pomysły typu przedwyborcze konferencje prasowe pod szpitalem osób statujących z list przychylnych gazecie ugrupowań bezczeszczęcych ciężką pracę i należytą służbę społeczeństwu niesioną przez personel medyczny urąga wszelkim normom i granicą przyzwoitości. Pomysły restrukturyzacji poprzez obnizki dla ratowników medycznych, a tekże przez ilość i wysokość personelu medycznego stanowi o braku koncepcji zarzadzania( też przez poprzedników wywodzących się z jafo które zburzono i stoi market). To szczególnie średni personel medyczny dotyka każdorazowa próba nieudolnej zmiany. Istotą zmian winno być nie ograniczanie kosztów często pozorne a dywersyfikacja przychodów poza NFZ które nawet nie wymagają inowacyjnego spojrzenia. Pomysły przeniesiania oddziału wewnętrznego na jeden poziom 'dla dobra pacjentów' pomimo największego ponad 5 mln kontraktu , przy opustoszałej otopedi, brak zagospodarowania opuszczonych oddziałów, oczekiwanie na prospozycje od personelu itd pozostwiam bez komentarza.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ tomaszek
  ponad rok temu ocena: 67%  40
  Szpital Powiatowy jako jednostka podległa powiatowi jarocińskiemu działajacy jako społka zoo to istytucja której po za posiadanymi zasobami majatkowymi posiada nieocenione i często niedocenione zasoby ludzkie w postaci wieloletniego personelu medycznego Pań Pielęgniarek niosących ulge w potrzebie chorym leczonym w tej jednostce. Szpital to też strefa interesów innych osób o których prezes nie ma pojęcia. Jako jednostka powiatowa szpital i pracujący tam personel medyczny nie miał szczęscia do organów zarzadzających wybór na radnych powiatowych osób na codzień zajmujących się weterynarią, pszczelarstwem, budowlańców,histeryków,magazynierów z jafo,rolnictwem itp których nadrzędnym celem po objęciu posady i zaprzysiężeniu'dla dobra społeczeństwa'było objęcie intratnych funkcji posad i maksymalne obsadzenie funkcji często jako urzedu ds urzedowania przez członków rodzin za uposażenie przekraczające wynagrodzenia wieloletnio ciężko sumiennie pracujących z wielkim oddaniem Pań Pielegniarek.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ G.P.
  ponad rok temu ocena: 62%  39
  cyt: "Pracownicy przypominali, że gdy pięć lat temu jarociński szpital przekształcano w spółkę, to wskazywano na wiele korzyści, które miały się z tym wiązać – m.in. możliwość przeprowadzania komercyjnych zabiegów. Ich zdaniem teraz już widać, że nic się nie zmieniło. " Czy pracownicy nie słyszeli o tym: http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/jan-krzysztof-bielecki-obieca-amerykanom-bedzie-prywatyzacja-suzby-zdrowia_205672.html#Scene_1 Teraz słychać o protestach w służbie zdrowia lub w związku z oświatą, ale wobec tego, kto wybrał władze Jarocina ? Jaka to była większość ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Artur
  ponad rok temu ocena: 68%  38
  Jestem za Wami ! Kilka razy byłem w szpitalu i wiem jaka to ciężka praca. Większośc pań jest spokojna , uśmiechnięta i niesie pomoc innym (wiem że pojedyncze przypadki inne też się zdarzają, ale to w każdej grupie zawodowej) . Jedno jest pewne łączenie, prywatyzacja, oddanie w ręce jeszcze nigdy nie skutkowały niczym dobrym, a na pewno nie polepszeniem warunków pracy pracy i świadczeń !
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ amare
  ponad rok temu ocena: 29%  37
  jarociński szpital powinno się zamknąć. Opinia o nim w regionie jest skandaliczna. kto może to sobie załatwia gdzie indziej. Pleszew lub Poznań. To co jest tu to jest chore!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ l
  ponad rok temu ocena: 86%  36
  Jeśli zamkli by szpital w Jarocinie, to ciekawe skąd przyjechałaby karetka np. po kogoś z twojej rodziny w razie zawału, z Pleszewa? No to powodzenia z czekaniem, bo kawałek drogi z Pleszewa jest, a zanim by ulice znaleźli ...
  ~ Lola
  ponad rok temu ocena: 88%  35
  Wszyscy wiedza ze konowaly to najgorsza mafia biora pieniadze za nieleczenie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ///
  ponad rok temu ocena: 50%  34
  lekarz, agento, szogun,s, ww, znowu się nawaliłeś...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ piguły najlepsze są!!!
  ponad rok temu ocena: 36%  33
  to są porządne dziewuchy- musisz mieć dużego i za czekolade zaopiekują sie tobą perfekcyjnie!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mela
  ponad rok temu ocena: 65%  32
  Takiego ładnego prezesa maja i jeszcze strajkuja ? W głowach im sie przewrociło .
  ~ Biały czepek
  ponad rok temu ocena: 81%  31
  to ty widocznie masz małego i czekolady nie dałeś ze tu poskarżyć się musiałeś
  ~ cenzor
  ponad rok temu ocena: 71%  30
  lekarz, agento, szogun itd. znowu nadajesz bzdury pod wieloma nickami ..., to już jest nudne
  ~ luz
  ponad rok temu ocena: 29%  29
  czy personel średni ma tylko jeden argument- że lekarze zarabiają więcej?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ukr
  ponad rok temu ocena: 75%  28
  Dla mnie to MEGA ARGUMENT------------------>> KLUCZOWY!!! Bo dzieli personel medyczny i wprowadza niepotrzebną w służbie zdrowia: HIERARCHIĘ!!!
  ~ iwona
  ponad rok temu ocena: 55%  27
  ten szpital powienien byc juz dawno zamkniety to oddzial ,,spychologii' rzadko pomagaja pacjent zajmuje lozko na 2-3 dni i do domu bez rzadnych efektow szkoda kasy na ten obiekt
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ marynia
  ponad rok temu ocena: 57%  26
  Ty chyba nie wiesz o czym piszesz . Zamknąć szpital , i co będziemy jeździć do Pleszewa . Tam nie jest też tak wspaniale , byłam widziałam i wiem . teraz w styczniu byłam w naszym szpitalu, pielęgniarki super, tylko ciągle w biegu za mało personelu średniego zależy też od oddziału .
  ~ monika
  ponad rok temu ocena: 52%  25
  to po co tam się udajesz?
  ~ ferdek
  ponad rok temu ocena: 68%  24
  Jantas niech odda ze swej pensji po 3000,lekarze po 1500 i przekazać pielegniarkom.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ukr
  ponad rok temu ocena: 69%  23
  Jestem ZA, a najlepiej, żeby wrócił PACZKOWSKI, w Jantasa rolę. Szpital lepiej wtedy "prosperował", a nawet się "rozwinął".
  ~ aab
  ponad rok temu ocena: 20%  22
  a z jakiej niby racji?
  ~ do lekarza
  ponad rok temu ocena: 80%  21
  Ty się uczyłeś a pielęgniarki co robiły?Tobie tatuś załatwił studia a ty miałeś się tylko utrzymać.Każdy przeciętny polak skończy każde studia tylko trzeba na nie mieć pieniądze.Tobie za sponsorował tatuś a nie wszyscy mają bogatych rodziców
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ www
  ponad rok temu ocena: 50%  20
  do S...a syn tego lekarza Szarifigo co studia moze skończył i jego żona? nie, wiec to przykład, ze nie kazdy bogacz konczy studia! Za to znam mase osob z biednych rodzin, ktore pokończyły politechnike i maja super prace, teraz, ale rodzice wcale nie byli bogaczami, chyba nie wiesz, jakie sa mozliwosci dla zdolnych , ale biednych , jest mase..stypendia naukowe,socjalne, zapomogi, kredyty sepcjalne dla studentow....
  ~ s
  ponad rok temu ocena: 50%  19
  Znałam mase ludzi, ktorzy nie mieli bogatych rodzicow, a studiowali na dziennych, bo sami chcieli, rodzice ich na siłe nie pchali, mieli za to sypendia naukowe, zapomogi oraz stypendia socjalne i super z dobrymi wynikami studia konczyli, to kwestia ambicji , a nie rodziców! Mało w Jarocinie bogatych synusiów bogatych tatusiów, co synkowie studiów nie zaczęli nawet, chociaz mieli kase ich rodzie, ale nie mieli zadnych ambicji, ani celów! Wszystko dostali od taty, wiec po co meczyc sie na studiach. Znam takich co na kredytach jechali studenckich, a do dzisiaj spłacaja, znam takich, to rodzice faktycznie pomogali, chociaz wcale nie byli bogaci, rodzice po prostu rezygnowali z nie wiem nowego tv, super mebli, czy samochodu, za to inwestowali w dzieci...a wcale nie byli bogaci! Chciec to moc, do lekarza i ty mogłes sie kształcic, widocznie nie miałes takiej potrzeby! Jak sie chce to nie ma, ze nie mozna, przeszkody sa w naszej głowie, jak lęki!!!
  ~ Ukr
  ponad rok temu ocena: 93%  18
  Podwyższyć PIELĘGNIARKOM i RATOWNIKOM MEDYCZNYM wynagrodzenia o 100%, a lekarzom obniżyć uposażenia o 50%!!! tego co teraz biorą. Rozwiązać nikomu niepotrzebną Radę Nadzorczą szpitala, a środki z niej przeznaczyć na leczenie chorych w szpitalu, i doposażać go. NIE DLA FUZJI SZPITALA POWIATOWEGO W JAROCINIE ZE SZPITALEM W ŚRODZIE WLKP.!!! Przywrócić BEZPŁATNĄ dla CUKRZYKÓW-wreszcie!!!- PRZYCHODNIĘ DIABETOLOGICZNĄ, z lekarzem prowadzącym tam: Doktor Barbarą Śliwińską-Knast. Najwięcej jest zgonów wśród chorych na CUKRZYCĘ, Z POWODU WIELU POWIKŁAŃ-WIELONARZĄDOWYCH. Do roboty, żłoby zarządzajace, usługami medycznymi, bo, jak dotąd g. co robicie w tych tematach, a pobieracie niemałe wynagrodzenia [NIEWIADOMO, ZA CO!!!].
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ nowy
  ponad rok temu ocena: 85%  17
  adaś niech bierze swoich giermków i spierdala do Turcji im ratować gospodarkę a nie nam mydli oczy
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ukr
  ponad rok temu ocena: 85%  16
  ... a najlepiej wystrzelić tą hołotę opaloną w KOSMOS, bez powrotnego biletu.
  ~ piguła
  ponad rok temu ocena: 76%  15
  Ale brzydki płascz kuzynie opalonego !!! Fuj
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ukr
  ponad rok temu ocena: 94%  14
  Na wyprzedaży nabył u Armani'ego, ha, ha, ha...
  ~ rocco
  ponad rok temu ocena: 86%  13
  Macie raję strajkujcie. Burmistrz i lekarze ze szpitala to swięte krowy.Oni kasę mają. A reszta niech kombinuje
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ JESIEŃ WASZA, WIOSNA NASZA
  ponad rok temu ocena: 82%  12
  Burmistrzowie, prezesi robią w tym mieście, co im się żywnie podoba. To samo pier.....ie, co w przypadku oświaty. Ludzie nie dajcie się!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ aaaaaaaaaa
  ponad rok temu ocena: 79%  11
  a nasz słynny jar medic jak chcesz iść do swojego lekarza nie ma miejsc a jak zrobisz wojne to są a co lepsze gdy idziesz do innego co cię zapiszą to cie zjebie że nie jego pacjent zróbcie coś z tą przychodnia, to farsa a ja chce do swojego lekarza a panie rejestratorki jak rolnic blokują drogę to one mi kontakt z moim rodzinnym
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Gwiazdka
  ponad rok temu ocena: 50%  10
  aaaaa- lub jak wolisz -i co: Nie porównuj nauki pielęgniarki do lekarza, bo w takim wymiarze, to owszem, jest gorsza. Każdy myślący człowiek wie jaka jest różnica między studiami medycyny a szkólką pielęgniarską. I dlatego nie mogą zarabiać tyle samo. Każdy myślący człowiek Ci to powie. Czym innym jest jednak fakt, ze w Polsce zrobiła się przepaść między lekarzami, często ( bez kas fiskalnych) biorących pieniądze w kilku punktach i tym samym zarabiającymi naprawdę ogromne pieniądze a tymi co ledwo wiążą koniec z końcem np. pielęgniarkami.
  ~ nac
  ponad rok temu ocena: 17%  9
  zawsze możesz zmienić przychodnie.... a nie marudzisz tylko
  ~ Pan Sułek
  ponad rok temu ocena: 77%  8
  Lekarzu a czegoś ty się tak wielce uczył ? Wiedzę ogólna masz prawdopodobnie na poziomie ,,sredniaka-gimnazjalisty'' a medyczną na poziomie felczera. Stul mordę bo na medycynę poszedłeś albo dlatego że sąsiad był ,,łapiduchem'' i zazdrościłeś mu keszu albo twoi starzy cię wysłali ,,po znajomościach''
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ aab
  ponad rok temu ocena: 23%  7
  a ty panie sułek jaką masz wiedzę, pewnie na poziomie podstawówki
  ~ Lekarz
  ponad rok temu ocena: 13%  6
  Trzeba się było uczyć.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ aab
  ponad rok temu ocena: 11%  5
  święta racja!!!
  ~ Ukr
  ponad rok temu ocena: 91%  4
  Nie pier... "lekarzu".
  ~ i co
  ponad rok temu ocena: 80%  3
  pielęgniarka też się uczyła , i co jest gorsza od lekarza