ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Producent ciepła systemowego i energii w Jarocinie

› Gospodarka› Inwestycje 28 dni temu    14.07.2020
Artykuł partnera
komentarzy 2 ocen 3 / 33%
A A A

Veolia Energia Poznań  jest producentem ciepła systemowego i energii elektrycznej w kogeneracji czyli skojarzeniu (jednoczesnym wytwarzaniu obu rodzajów energii) oraz zarządza siecią ciepłowniczą w stolicy Wielkopolski [WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ][KLIK].

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Poza Poznaniem zarządza także systemami ciepłowniczymi w 34 miejscowościach, m.in. w Jarocinie. W skład instalacji w Jarocinie wchodzą dwa kotły węglowe oraz układ kogeneracyjny na gaz ziemny. Instalacja otrzymała pozwolenie na wprowadzanie gazów i pyłów do powietrza (wydane przez Starostwo Jarocińskie), które zobowiązuje do dotrzymywania standardów emisyjnych w zakresie emisji pyłu, tlenków azotu i dwutlenku siarki - jest to potwierdzane kilka razy w roku przez stosowne pomiary okresowe.

 

CZYTAJ TAKŻE: W powiecie jarocińskim koronwirus nie jest w odwrocie [KLIKNIJ]

 

Kotły węglowe posiadają dwustopniową instalację odpylania o skuteczności powyżej 90%. Na terenie miasta, w zróżnicowanych lokalizacjach,  zainstalowano trzy czujniki mierzące poziom zanieczyszczenia powietrza pyłami PM2.5 oraz PM10 - który można śledzić na stronie internetowej airly.eu.

 

To jeden z przykładów zaangażowania Veolii w walkę ze smogiem i dbałości o poprawę świadomości ekologicznej mieszkańców.

 

 

Artykuł przy współpracy z partnerem akcji Wspieram Jarocińskie. Więcej informacji znajdziesz na stronie:www.energiadlapoznania.pl

 

+ 1 głosów: 3 (33%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
R E K L A M A