ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aszpital baner podstrona

Proces w sprawie śmiertelnego wypadku. Oskarżony: „Częściowo to jest moja wina”

› Aktualności› Wydarzenia 8 miesięcy temu    21.01.2020
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 7 ocen 0 / 0%
A A A
 Do akcji ratunkowej wezwano także LPR Do akcji ratunkowej wezwano także LPR  fot. Internauta jarocinska.pl

Dzisiaj przed jarocińskim sądem ruszył proces 62-letniego mieszkańca gminy Jarocin.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Mężczyzna jest oskarżony, że kierując skodą naruszył nieumyślnie zasady bezpieczeństwa i potrącił jadącą na hulajnodze 7-letnią dziewczynkę. Pomimo wysiłku lekarzy i ratowników, dziecka nie udało się uratować. Tragedia rozegrała się w Wielkim Tygodniu w Roszkowie [ZOBACZ TUTAJ]

 

 

Pierwszą rozprawę wyznaczono na grudzień. Proces nie ruszył, bo oskarżony przebywał w szpitalu. Dzisiaj 62-latek zasiadł na ławie oskarżonych.

 

Czy przyznaje się do winy?

 

Częściowo to jest moja wina - odpowiedział na pytanie sędziego.

 

Nie chciał składać wyjaśnień ani odpowiadać na pytania. Adwokat oskarżonego złożyła wniosek o dopuszczenie dowodu z opinii biegłego z dziedziny ruchu drogowego. Ekspert ma odtworzyć przebieg wypadku i odpowiedzieć na pytanie, czy, a jeżeli tak, to w jakim stopniu, małoletnia przyczyniła się do zaistnienia wypadku.

 

- Oskarżony stoi na stanowisku, że nie tylko on jest winny wypadkowi. Przepisy o ruchu drogowym wskazują jednoznacznie, że osoba poniżej siódmego roku życia nie może przebywać na drodze bez opieki, w tym opieki osoby powyżej dziesiątego roku życia lub osoby dorosłej - mówiła adwokat oskarżonego.

 

 

Sąd przychylił się do wniosku obrony.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (9)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Czarnoksiężnik
8 miesięcy temu ocena: 100%  9
Uważam, że gazeta Jarocinska to psy, rozdrapujecie temat śmierci małej dziewczynki, mimo iż rodziny tego nie chcą i sobie tego życzą. A komentujący powinni iść, jakiegoś krasnala z drewna wystrugać jak nie macie nic lepszego do roboty!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Era
8 miesięcy temu ocena: 88%  8
ja uważam że powinien być zakaz poruszania się na hulajnodze po drodze i chodnikach powinny być wyznaczone odpowiednie miejsca pracuje w markecie to dzieci nawet na rolkach jezdzaja po markecie gdzie sa rodzice
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ aga
8 miesięcy temu ocena: 90%  7
prosze o zablokowanie komantarzy bo to oby dwie rodziny czytaja a tylko jedna strone sie osadza.A druga zostaje bez winy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ B.
8 miesięcy temu ocena: 92%  6
Współczuję rodzicom i panu kierującemu. Olbrzymia tragedia. Oby obie strony patrzyły na tę drugą z wyrozumiałością.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bezstronniczy
8 miesięcy temu ocena: 88%  5
Straszna sprawa, współczuje rodzinie, jak i nieszczesnemu człowiekowi który musiał "trafić" na taką sytuacją. Najrozsądniejsze wyjscie z tej sprawy będzie umorzenie postępowania. Spokój, jest święty.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Michu
8 miesięcy temu ocena: 93%  4
Spokój to będzie jak on i rodzice za to odpowiedzą bo wina jest z jednej i drugiej strony