ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Prezydent wraca do Jarocina, bo „atmosfera była świetna” [VIDEO]

9 miesięcy temu    7.11.2019
Anna Konieczna
komentarzy 46 ocen 3 / 100%
A A A
Prezydent Andrzej Duda fotografuje się z uczestnikami spotkania w JarociniePrezydent Andrzej Duda fotografuje się z uczestnikami spotkania w Jarocinie fot. A. Konieczna

Wczorajsza wizyta prezydenta RP w Jarocinie już odbiła się szerokim echem nie tylko w relacjach telewizyjnych, ale i w mediach społecznościowych. Do pobytu w Jarocinie odniósł się także sam Andrzej Duda. - Świetna atmosfera w Jarocinie - napisał na twitterze.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Prezydent niemal natychmiast po wyjeździe z Jarocina wrócił myślami i wspomnieniami do wizyty w naszym mieście. Na twitterze napisał: „Świetna atmosfera w Jarocinie. Mieszkańcom Miasta i Powiatu bardzo dziękuję za spotkanie w ten środowy wieczór i ciekawe rozmowy. Wszystkich jeszcze raz serdecznie pozdrawiam!”

 

 

Zdjęcia z wizyty w Jarocina ukazały się także na fanpage prezydenta oraz na profilach naszych samorządowców, między innymi starosty Lidii Czechak i burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego. A my możemy powoli podsumowywać pobyt Andrzeja Dudy w Jarocinie. Czego oczekiwali mieszkańcy po spotkaniu z głową państwa i jak oceniają jego wizytę w Jarocinie? [zobacz także nasz film WIDEO poniżej]

 

 

Prezydent przyjechał do Jarocina na zaproszenie starosty Lidii Czechak. Była to wizyta na progu kampanii przed przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi [bezpośrednia relacja z wizyty ze zdjęciami i video - zobacz TUTAJ].

 

 

Program wizyty przewidywał dwa spotkania. Jedno z samorządowcami i przedstawicielami władz - o godzinie 17.00 oraz drugie z mieszkańcami - o godzinie 17.30. Obydwa te wydarzenia miały miejsce w sali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie (ul. Franciszkańska 2).

 

 

[z jakimi utrudnieniami musieli liczyć się jarociniacy w czasie wizyty prezydenta - o tym pisaliśmy TUTAJ]

 

 

Zanim Andrzej Duda wszedł na salę miał okazję porozmawiać z samorządowcami. Liczba uczestników tego spotkania została ograniczona przez kancelarię z Warszawy do 30 osób.

 

 

Dlatego na salę weszli tylko radni powiatowi, burmistrzowie i wójt gmin powiatu jarocińskiego oraz przedstawiciele urzędu wojewódzkiego i posłowie partii rządzącej PiS.

 

 

Bramki dla mieszkańców zostały otwarte od godziny 16.00. Spotkanie miało charakter otwarty. Z biegiem czasu kolejka przed wejściem się wydłużała. Stali w niej ludzie w różnym wieku - od starszych po małe dzieci.

 

 

[o spotkaniu służb odpowiedzialnych za bezieczeństwo prezydenta - czytaj wiecej TUTAJ]

 

 

Do sali mogło wejść około 1.500 osób (miejsca stojące). Ostatecznie jednak okazało się, że chętnych na to, aby zobaczyć i porozmawiać z prezydentem było mniej.

 

 

Zdecydowaną większość stanowili zwolennicy Andrzeja Dudy.

 

 

- Przyszliśmy zobaczyć pana prezydenta i pokazać, że jesteśmy z nim. Oby jak najdłużej rządził Polską i zdrowie mu dopisywało - stwierdził pan Eugeniusz tuż przed wejściem na salę.

 

 

 

[co mieszkańcy Jarocina chcieliby powiedzieć prezydentowi - zobacz naszą SONDĘ TUTAJ]

 

 

Zgodnie z programem prezydenta powitała starosta Lidia Czechak.

 

 

- Jesteśmy zaszczyceni. Przyjazd prezydenta to historyczna chwila dla powiatu jarocińskiego Jestem dumna, że jest nas tutaj tylu - mówiła starosta. Na koniec swojego wystąpienia dodała: - Ja wiem, że każdy tak paniu prezydentowi mpówi, ze jego powiat jest piękny, ale ja zdradzę panu sekret - panie prezydencie, nasz powiat jest najpiękniejszy.

 

 

 

Lidia Czechak mówiła przede wszystkim o tym, że Ziemia Jarocińska łączy piękne karty historii z prężnym rozwojem. Wspomniała miedzy innymi o związkach Jarocina z Powstaniem Wielkopolskim.

 

 

Prezydent z kolei w swoim wystąpieniu nawiązał do wkładu wielkopolan i tym samym jarociniaków w odzyskanie przez Polskę niepodległości oraz w dzisiejszą pozycję naszego kraju. Zebrani na sali przerywali mu oklaskami i skandowali: - Andrzej Duda, Andrzej Duda!

 

 

Prezydent uczestniczył także w ceremonii przekazania sztandaru Zespołowi Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie im Powstania Wielkopolskiego.

 

 

Po oficjalnej części prezydent wyszedł do mieszkańców, rozmawiał z nimi, witał się i fotografował. Ludzie przede wszystkim życzyli mu zdrowia i kolejnej kadencji na stanowisku głowy państwa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (46)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ K3
  9 miesięcy temu ocena: 50%  46
  Skoro chętnych było mniej niż miejsc, to czemu ok. setki osób chcących wejść na spotkanie z Prezydentem nie wpuszczono tłumacząc się, że nie ma już miejsca?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Wykorzystali program mieszkanie plus zeby sie wypromować
  9 miesięcy temu ocena: 80%  45
  Andrzej tak trzymać !No świetna robota wybudowali jakieś tam mieszkania z państwowego programu a później je kupili nie wiadomo po co
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Abc
  9 miesięcy temu ocena: 100%  44
  Mądrzy tego świata - Słyszeliście o moralności Kalego ? Jeżeli nie, to szukać i czytać proszę. (tylko ze zrozumieniem)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ja
  9 miesięcy temu ocena: 78%  43
  Do pana Eu-geniusza i jemu podobnych geniuszy: prezydent w Polsce nie rządzi krajem, ma na tyle okrojone uprawnienia, że rządzeniem tego nazwać nie można. Ale jak widać dla pewnej części społeczeństwa to za trudne.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Urszowy
  9 miesięcy temu ocena: 31%  42
  Przyjechał i dobrze. Pochwalił Jarocin że jako pierwszy w Polsce wybudował 366 mieszkań w programie MIESZKANIE +. Dziękujemy burmistrzowi Adamowi Pawlickiemu za te i wiele innych inwestycji o których mówił prezydent ale GJ nie napisała bo nienawidzi Pawlickiego. Powiatu nie miał za co pochwalić bo nic nie zrobił . Jedynie pusty bezużyteczny i niezagospodarowany szpital ! Karygodne żeby wybudowana za wiele milionów inwestycja była pusta i bezużyteczna. Po co to budowali ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ a burmistrz Pawlicki w cieniu jakby się nie liczył
  9 miesięcy temu ocena: 73%  41
  sukcesy Pawlickiego skonsumowała Czechakowa, nic nie zrobiła a prezydent chwalił powiat a burmistrza Pawlickiego nawet nie wspomniał, niezła manipulacja wizerunkowo propagandowa, a Pawlicki został ostatni w tyle jak nic nie znaczący ktoś
  ~ doris
  9 miesięcy temu ocena: 61%  40
  Wiadomo, że było mniej, bo kto chciałby go słuchać i oglądać. Mam nadzieją, że nigdy więcej do Jarocina nie przyjedzie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ewa
  9 miesięcy temu ocena: 41%  39
  To jest twoje zdanie, ja mam inne i mam nadzieję że jeszcze przyjedzie do Jarocina. Twoje widzimisię nikogo nie interesuje.
  ~ uczeń
  9 miesięcy temu ocena: 89%  38
  Pani Lidia to niech najpierw nauczy sie cofac samochodem =P
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ZNAWCA TEMATU
  9 miesięcy temu ocena: 39%  37
  Nasz prezydent jest super!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wójt
  9 miesięcy temu ocena: 84%  36
  Cyrk Korona i tyle....jak za Gierka...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dziadzia
  9 miesięcy temu ocena: 35%  35
  Do Jaśmin.Należę do ciemnego ludu,całe życie pracowałem na własny rachunek,przez co mam dzisiaj minimalną emeryturę ale na starość nie muszę się wstydzić za swojego prezydenta.Jestem dumny,że w każdym miejscu na świecie nie przynosi Polsce wstydu tak jak wielu przed nim.Co do złodziejstwa to trzeba mieć naprawdę krótki wzrok aby tego nie widzieć.Poza tym musi pan(pani) trochę wyluzować i nie ma obowiązku bicia braw panu prezydentowi.Można bić swoim to się nazywa demokracja.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ yeti
  9 miesięcy temu ocena: 75%  34
  masz chłopie (dziadzia) rację że trzeba mieć krótki wzrok by nie widzieć p.Banasia jak wyłudza VAT na swoja korzyść oszukując przy tym Państwo, jak żona p.kossakowskiego w swoim sklepie zmienia nazewnictwo produktów by płacić mniejszy VAT od sprzedaży....już nie wspomnę o aferze "GetBack "gdzie dzięki pisowi 30 tyś osób straciło na obligacjach 2,3 mld złotych co przy waszym wypominaniu AmberGold jest prawie 3 razy wyższa kwotą..... Także "Dziadzia" zajmij się może słuchaniem radia maryja bo rydzyk już z góry patrzy (jak zarobić na was)...
  ~ Jaśmin
  9 miesięcy temu ocena: 77%  33
  Dziadzia mów za siebie z tym prezydentem, jak chcesz możesz nawet szanować dziurawe wiadro twoja sprawa, ale ja mam inne zdanie, i skoro jednak żyjesz za takie grosze to tylko się dziwić ze nic nie rozumiesz i klaszczesz PISowi, kompletnie jesteście ludzie otumanieni, zal mi was biedni jarociniacy
  ~ porażka organizacyjna
  9 miesięcy temu ocena: 79%  32
  organizatorzy tych ceregieli to nawet flagi biało czerwonej nie wystawili, o unijnej czy powiatowej nie wspomnę, porażka organizacyjna
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dudi
  9 miesięcy temu ocena: 33%  31
  Flaga wisi jakby ktoś nie widział
  ~ toti
  9 miesięcy temu ocena: 74%  30
  Muszę stwierdzić, że frekwencja nie dopisała. Miłościwie nam paujący z nadania bożego taty narodu z Żoliborza zjawił sie u nas i co??? Ludu, owieczki gdzie byliście?!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Skazany za ...
  9 miesięcy temu ocena: 68%  29
  Szkoda że Pan prezydent nie wspomniał o mnie , o łączniku i o składowisku azbestu. Smuteczek.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wlwl
  9 miesięcy temu ocena: 50%  28
  Bo gówno znaczysz dla tego świata, to dlatego.
  ~ Jaśmin
  9 miesięcy temu ocena: 75%  27
  prezydent przyjechał do Jarocina i powiedział że można wykorzystać miliardy bo zostały zabrane złodziejom, a ciemny lud bił brawa. To skandal. Jakoś nigdzie nie pokazano tych niby złodziei, nikt ich nie nazwał, nie pokazano że stanęli przed sądem, kim byli!!!!!!!!!!!!!!! Jeżeli ktoś kradnie zwłaszcza miliony to powinno się pokazać społeczeństwu kto to jest, a tu cisza. To zwykłe pustosłowie prezydenta, zwykła socjotechnika do zmanipulowania słuchaczy. Te miliardy którymi zarządza i rozdaje rząd (PIS) to pochodzą od ciężko pracujących podatników, czyżby ich miał na myśli pan prezydent? jestem zniesmaczony retoryką prezydenta, który nie pochwalił się marnotrastwem ludzi z PISu, Kuchciński, Karczewski, Banaś, etc,i wszyscy którzy dostali premie ponad trzydzieści tysięcy, w tym także obecna starościna Czechak. Ludzie po 40 ponad latach pracy dostają ledwo 1300 emerytury, a PIS rozdaje tym którzy nigdy nie byli w pracy nawet jednego dnia, to mają być praworządne i sprawiedliwe rządy PISu?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Do ślepego i głuchego Jaśmina
  9 miesięcy temu ocena: 53%  26
  Ślepy Jaśminie, POprzednicy nie zrobili nic by uszczelnić system podatkowy. Miliardy złotych zostały wykradzione poprzez oszustwa podatkowe. Rządzący wiedzieli o tym jednak nic z tym nie zrobili. Tak jakby im na takiej sytuacji zależało. Sprzedawali wszystko co się dało, a najchętniej zagranicznym kontrahentom. Wstyd i hańba.
  ~ lłwkkkkkkdededee
  9 miesięcy temu ocena: 14%  25
  A ty wciąż o pieniądzach, a sam jesteś sfrustrowanym biedakiem...
  ~ no yes
  9 miesięcy temu ocena: 67%  24
  yes - zapomniałes o Banasiu i Kuchcinskim
  ~ Jaśmin
  9 miesięcy temu ocena: 64%  23
  do ~ yes: to są publiczne oskarżenia a że w internecie nie jesteś anonimowy będziesz musiał za swój komentarz odpowiedzieć
  ~ no
  9 miesięcy temu ocena: 75%  22
  yes to przedstaw kto z nich kiedy ukradl, ile ukrad, komu ukradl. Zacznij uzywac mozgu, bo obecnie mysli za ciebie propaganda pis
  ~ yes
  9 miesięcy temu ocena: 29%  21
  Zlodzieje to PO. m.in tusk, bronek komór, to babsko jak ona ma ewa kopacz itd. Brawo Andrzeju.
  ~ Lidzik
  9 miesięcy temu ocena: 85%  20
  Miła i sympatyczna to może nasza pani starosta jest ale sposób w jaki się wypowiada i treść są dramatyczne i zawstydzajace dla wszystkich mieszkańców powiatu
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kit
  9 miesięcy temu ocena: 88%  19
  Jaki powiat taki starosta?
  ~ pliszka
  9 miesięcy temu ocena: 91%  18
  to prawda niestety!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nie zawsze sama legitymacja pisu wystarczy
  ~ ojciec ucznia
  9 miesięcy temu ocena: 69%  17
  szkoda tylko ze uczniowie byli zmuszani zeby isc na to spotkanie. Wracaja stare czasy wracaja i to systematycznie dziedzina po dziedzinie
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ uczeń
  9 miesięcy temu ocena: 100%  16
  To chyba nie wina Pisu, tylko szkoły :))
  ~ Marek
  9 miesięcy temu ocena: 49%  15
  Trzeba szanować każdego demokratycznie wybranego prezydenta. Jaki by nie był ale jest nasz.I cieszę się, że wiele osób to rozumie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jaśmin
  9 miesięcy temu ocena: 72%  14
  ludzi szanuje się za to czego dokonują, za szanowanie i respektowanie zasad, za przyzwoitość, za to że nie dzieli się ludzi i za walkę ze szkodliwymi ideologiami. Pisanie że należy kogoś szanować bo został wybrany to bełkot ciemniactwa
  ~ Rozwój ???
  9 miesięcy temu ocena: 79%  13
  Rozwojem przepraszam czego Pani Czechak ??? Ile miejsc pracy Pani zdaniem powstało w Jarocinie przez ostanie kilka lat?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ do pracy rodacy ;)
  9 miesięcy temu ocena: 67%  12
  do ~ wtfuck: nie wiem jakie masz oczekiwania/aspiracje.. na każdym Dino wiszą ogłoszenia, nie każdy z magistrem idzie za biurko, każda szwalnia przyjmuje, na ręczne prace w innych branżach też, wystarczy chcieć pracować a nie patrzeć kuroniówki i socjalu, jak w UP nie rejestrują to chyba z jakiegoś powodu
  ~ Jaśmin
  9 miesięcy temu ocena: 77%  11
  do ~ wtfuck: no widzisz jaki dobrobyt zesłał Polakom Kaczyński z tym swoim pisem, tylko cwaniaki na urzędowych stołkach z nadania pisowskiego mają się dobrze i ich rodziny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ~ droga
  9 miesięcy temu ocena: 100%  10
  A wladza buguje sobie drogi za 2 banie w srodku pola jakby nigdy nic. Dobrobyt
  ~ wtfuck
  9 miesięcy temu ocena: 75%  9
  ~W jarocinie nie ma bezrobocia: co ty chrzanisz? Nie ma bo albo urzad odmawia ci z byle pierdy zarejestrowania. (Moja znajoma 3 razy chodzila i nie udalo sie jej zarejestrowac. Znam 10 osob bezrobotnych niezarejestrowanych bo nie spelniaja warunkow) Ukraincy to tania sila robocza i robia za byle grosz. Ja mam tytul Magistra ( sama ciężko pracowalam w spozywce na czesne na studia) potem pracowalam 7 lat firmie ktora upadla po 21 latach istnienia. Mam 30 lat i jestem 6mcy na bezrobociu, 6 miesięcy wysylam cv, jestem gotowa przyjac prace nawet na pol etatu za750zl na miesiąc w jakims normalnym miejscu byle miec jakiekolwiek srodki na życie i co? Jajco!!! Przez 6 mcy nikt sie nie odezwal. Co ty na to cwaniaczku? I nie wyjeżdżaj mi tu z przemyslem miesnym albo rybami.
  ~ tak tak
  9 miesięcy temu ocena: 60%  8
  do kogoś co sie podpisał jako ~ w Jarocinie nie ma bezrobocia: jesteś zwykłym tępym prostackim skurwielem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ~ w Jarocinie nie ma bezrobocia
  9 miesięcy temu ocena: 33%  7
  Zapytaj przedsiębiorców z Jarocina i okolic z czym mają największy problem: właśnie z brakiem rąk do pracy. I to wcale nie za najniższą pensję Tylko nygusy nie pracują bo nie chcą. Nie rozumiem po co ludzie jeżdżą do Poznania, a u nas trzeba się posiłkować pracownikami z Ukrainy
  ~ ala
  9 miesięcy temu ocena: 67%  6
  gdyby nie dzieci to byłoby pusto
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jankes
  9 miesięcy temu ocena: 61%  5
  Prezydent pochwalił Jarocin za realizację jako pierwszej gminy w Polsce programu ‚mieszkanie + „ ale Nawrocki o tym nie napisze, bo to nie zasługa PSL i PiS tylko Pawlickiego i Ziemi Jarovińskiej
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Aga123
  9 miesięcy temu ocena: 62%  4
  Pan prezydent dużo opowiada i zazwyczaj są to bajki dla naiwnych
  R E K L A M A