ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY
R E K L A M AMoto tech B1_09_2020

Prezes Zakładów Mięsnych Biernacki mówi w senacie o piątce dla zwierząt

› Aktualności› Wydarzenia 28 dni temu    24.09.2020
Redakcja
komentarzy 32 ocen 6 / 83%
A A A
Tomasz Kubik, przedstawiciel Zakładów Mięsnych Biernacki mówi w senacie o piątce dla zwierzątTomasz Kubik, przedstawiciel Zakładów Mięsnych Biernacki mówi w senacie o piątce dla zwierząt fot. Tomasz Kubik, przedstawiciel Zakładów Mięsnych Biernacki mówi w senacie o piątce dla zwierząt

W senacie waża się losy ważnej ustawy tzw. "Piątki dla zwierząt". 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Prezes Zakładów Mięsnych Biernacki z Goliny wystąpił w czasie dyskusji w Senacie o piątce dla zwierząt.

 

Sejm uchwalił w ubiegłym tygodniu nowelizację ustawy o ochronie zwierząt, która między innymi zakazuje hodowli zwierząt na futra i wprowadza ograniczenia uboju rytualnego.

 

Zgodnie z nowelą ubój rytualny ma być możliwy tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych.
Nowelizacja wprowadza też zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych i usuwa cyrki z listy podmiotów, które mogą sprowadzać zwierzęta z zagranicy.


Uchwalone przepisy zakazują trzymania zwierząt domowych na uwięzi na stałe oraz używania kolczatek, zaś w przypadku tymczasowego uwiązania długość uwięzi musi wynosić minimum 6 metrów i zapewniać zwierzęciu korzystanie z powierzchni co najmniej 20 mkw.

 

 Dzisiaj ustawą zajmuję się  Senat. W dyskusji wziął udział Tomasz Kubik, prezes Zakładów Mięsnych Biernacki z Goliny, które specjalizuje się w produkcji wołowiny. Jest to największy zakład na terenie powiatu jarocińskiego i jeden z większych w kraju.


 - Chciałbym zwrócić uwagę, że jesteśmy czternastym producentem mięsa z uboju  na świecie i piątym w Unii Europejskiej. Z przykrością stwierdzam, że przesłany do Senatu projekt ustawy  jest ponurym żartem. Proponuje nam się 30 dniowy okres vacatio legis. To jest brak poszanowania dla pracy milionów pracowników w rolnictwie, przetwórstwie, urzędników z ministerstwa rolnictwa, inspekcji weterynaryjnej, bo my przez ostatnie 10, 20 lat zdobywamy uprawnienia na rynki krajów trzecich,  aby móc eksportować polską żywność – mówił  Tomasz Kubik, prezes Zakładów Mięsnych Biernacki z Goliny.

 

Zaapelował do senatorów, aby przed głosowaniem nad ustawą wzięli pod uwagę aspekty społeczno-ekonomiczne, które wskazał w dyskusji. 

 

 - Jesteśmy za całkowitym odrzuceniem zmian w ustawie - dodał szef przedsiębiorstwa z Goliny.

 

Kilka lat temu  pracownicy zakładu i rolnicy z powiatu jarocińskiego protestowali pod Sejmem za przywróceniem uboju rytualnego.

 

              

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

+ 5 głosów: 6 (83%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (32)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ czy radni wiedzą?
27 dni temu ocena: 33%  32
czy radni mogą zapytać burmistrza gdzie i za ile jest sprzedawany z ZGO w Witaszyczkach tzw. posiew, urobek zwany "kompost nieużytkowy"? na sesji rady miejskiej w Srodzie dyskutowano na ten temat, bo jest ten kompost wywożony do tamtej gminy, wyszły na jaw ciekawe rzeczy finansowe a także o szkodliwości dla środowiska tego całego urobku z Witaszyczek!!!!!!!! czy te decyzje które zostały podjęte przez władze gminy Jarocin w tym zakresie są znane radnym, czy ten temat był dyskutowany w Jarocinie, czy czasem ten szkodliwy urobek nie jest też wysypywany w Jarocinie, tak się dzieje w gminie Sroda, tam zaczęli wyrównywać drogi ty dziadostwem, ale ludzie mają dość bo śmierdzi i jest szkodliwy. Co na to radni opozycyjni?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MH
27 dni temu ocena: 53%  31
Ten zakład daje zatrudnienie tak wielu ludziom, którzy się niestety nie potrafią utożsamić z pracodawcom. Każdy ma wolny wybór, ale ryzykują nieliczni. Pan Wojciech Biernacki jest bardzo zaangażowanym pracodawcą, zawsze w pracy pierwszy. Tylko ten, kto nie ma pojęcia o prowadzeniu własnej firmy może wypisywać takie oszczerstwa. Pracownik po opuszczeniu zakładu ma czas dla siebie, pracodawca zaś ten czas musi poświęcić na to byś ty miał, co robić. Pracodawca myśli 24h.Nie zazdrość mu więc samochodu czy innych rzeczy. Gdybyś zaryzykował to byś się przekonał, jaki to ciężki kawałek chleba. Pan prezes Tomasz Kubik to bardzo kompetentny człowiek, cechuje Go wysoka kultura osobista, profesjonalizm, takt. Posiada jeszcze wiele innych zalet takich jak subtelność, fachowość i godnie reprezentuje ten zakład. Życzę pracodawcy oraz prezesowi wielu sukcesów, więcej zrozumienia i oddania ze strony załogi. Jestem z Wami Panowie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zołza
27 dni temu ocena: 63%  30
Ale laurka -a rzeczywistość skrzeczy.
~ Po prawa
27 dni temu ocena: 50%  29
....pgnig zatrudnia.....tylko trza dać pp
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nick jak nick
27 dni temu ocena: 79%  28
I wpuścili go tam serio? Ludzie ze wschodu pracujący za śmieszne pieniądze w większości wypłacane w kopertach pod stołem i setki rolników którym nie płaci za bydło - faktury w termin które płaci dopiero po windykacji i rolnicy na skraju bankructwa przez takie działanie. Jakim prawem wypowiada się o krzywdzie rolników?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lech
27 dni temu ocena: 100%  27
za komuny nie było uboju rytualnego i rolnik nie narzekał dzis nagle molochy koncerny martwia sie o rolnika czy o swoja kasa
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Żenada
28 dni temu ocena: 79%  26
Niedługo będą na tym portalu tylko i wyłącznie artykuły partnera zadowalające ROZWÓJ Skazanego, oczywiście opłacone z naszych gminnych pieniędzy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zołza
28 dni temu ocena: 87%  25
Szkoda że nie wymienił ile z tych miliardów Biernacki zarobił.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hilton
28 dni temu ocena: 72%  24
Ze nie przeszkadza Ci to bydło na Wiejskiej jak traktują ludzi i mówią że masz zapier...c za miskę ryżu!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pracownica
28 dni temu ocena: 71%  23
albo Bienkowska- za 6 tys to idiota pracuje
~ Pracownik
28 dni temu ocena: 42%  22
Zosiu... Jeśli dajesz sie traktować jak popychadlo lub parobek to nie znaczy że inni dają się traktować
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pracownik
28 dni temu ocena: 59%  21
Masz rację jestem parobkiem który zarabia 4000 tys. Ciekawie gdzie taki parobek w Jarocinie tyle zarobi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Matt
28 dni temu ocena: 18%  20
Za "mondry" to Ty nie jesteś. Ja mam w Jarocinie 7000 na rękę i co szaraczku, zatkao kakao? Trzeba było się uczyć a nie kiblować w pierwszej podstawowce jak ten od zieleni.
~ 123
28 dni temu ocena: 100%  19
4 000 000 ... to ładne masz zarobki ...
~ Smacznego
28 dni temu ocena: 69%  18
Zosiu...Gdyby wszystkie zakłady produkcji były przeszklone to nie jadlabys wcale.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jabol
28 dni temu ocena: 50%  17
Pierdolisz jak jebniety,
~ Zszokowany
28 dni temu ocena: 30%  16
Zosiu Jeśli zamknęli "Twój zaklad" jak to pięknie nazwałas to musiałaś nim słabo zarządzać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zosia
28 dni temu ocena: 68%  15
Wiesz kiedyś ludzie, się utożsamiali ze swoim zakładem pracy. Rozumiem że to nie twój zakład pracy tylko jaśnie pana Biernackiego, a Ty jesteś tam parobkiem- robolem-czy innym popychadłem - wybierz co Ci pasuje.
~ Zainteresowany
28 dni temu ocena: 49%  14
Zosiu... Wytłumacz rolnikom że mają przestać hodować bydło i zaczęli skręcać długopisy bo "król jarek tak wymyślił " wytłumacz przedsiębiorcom że muszą znalesc inny sposób na spłatę kredytów składki i wypłat dla pracowników bo mają zakaz skupu bydla bo " król jarek tak wymyslil " wytłumacz pracownikom że mają szukać pracy gdzie indziej najlepiej za granicą bo "król jarek tak wymyślił " Zosiu... przez jednego taboreta wiele ludzi musi na nowo uczyć się nowego fachu...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zosia
28 dni temu ocena: 73%  13
Jeśli nasze rolnictwo stoi tylko na uboju rytualnym to biedne to nasze rolnictwo- jaki zakaz skupu bydła ? Czego się napiłeś. A tak w ogóle rolnicy głosowali w większości na PIS bo już widzieli te krowy+, świnie+ chcieli to mają.
~ Zosia
28 dni temu ocena: 59%  12
Nie rozumiem jednego dlaczego tak nie chcecie tych muzułmańskich uchodzców? Jeszcze więcej byście zarobili o ile więcej by zjedli tego waszego mięsa. Tacy są be a po cichu żydom i arabom w tyłek włazicie.
~ Ciekawski
28 dni temu ocena: 52%  11
Zosiu tak twierdzisz bo tam nikt z twojej rodziny tam nie pracuje.Ja mam na utrzymaniu żonę oraz 3 dzieci.W Golinie pracuję już 6 lat i gdzie ja mam teraz szukać pracy.Do emerytury brakuje jeszcze ładnych parę lat
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zosia
27 dni temu ocena: 83%  10
Jak jesteś "dobry" w swoim fachu pracę na pewno znajdziesz. Zresztą nikt nie każe im tej mordowni zlikwidować ma nie być tylko uboju rytualnego.Zresztą Biernacki sobie poradzi i jeśli tam pracujesz to nie muszę Ci tłumaczyć w jaki sposób bo dobrze wiesz.Już kiedyś obowiązywał zakaz, a TVN znalazł w Izraelu mięso z Goliny.
~ Ciekawski
27 dni temu ocena: 67%  9
Do Zosi .Ja jestem z zawodu rzeżnikiem więc gdzie mam szukać pracy u Mroza czy może u Bieguna.Może mi dodoradzisz gdzie mam szukać
~ Zosia
28 dni temu ocena: 68%  8
Mój zakład zlikwidowali w latach 90-tych z dnia na dzień i nikt się mnie nie pytał co dam dzieciom jeść, jak widzisz żyję do dziś - więc zmień pracę.
~ True story
28 dni temu ocena: 31%  7
Zosiu...mamy XXI wiek. Chcemy lecieć na marsa A Ty nadal te mięsko jesz. Czy zastanawiasz się w jaki sposób zwierzę zostało zabite wkładając mięso do garnka ? No chyba nie... jak 99% innych ludzi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zosia
28 dni temu ocena: 68%  6
I tu się mylisz dokładnie wyobraz sobie wiem jak to "mięsko" zostało zabite.Ale jest taka różnica,że ja nie wymagam - jak obce nam kulturowo religie-aby to biedne zwierze rzezać na żywca i przysparzać mu dodatkowych cierpień, i to w imię czego? kasy oczywiście. a po drugie może nie jem mięska. Ktoś kiedyś powiedział niestety nie wiem kto że gdyby rzeznie miały szklane przezroczyste ściany połowa ludzi nie jadła by mięsa.
~ Zosia
28 dni temu ocena: 74%  5
Ubój rytualny to barbarzyństwo-w 21 wieku czas wreszcie to zmienić, chcemy lecieć na Marsa , a zabijamy zwierzęta w tak okrutny sposób, jak w czasach starożytnych.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zosia
28 dni temu ocena: 81%  4
Do Yyy Kurcze nie mdlej może jeszcze coś napiszę to poczytasz sobie.
~ Zołza
28 dni temu ocena: 74%  3
Zosia ma rację- popieram w całości. A jak widać niektórych prawda boli.
~ Yyy
28 dni temu ocena: 43%  2
no ty pani Zosiu jesteś wybitna jak czyram twoje komentarze to mdleje