ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Prezes jarocińskiego szpitala apeluje o pomoc. Potrzebny sprzęt [GALERIA]

› Koronawirus - Raport 14 dni temu    19.11.2020
Karina Muszalska
komentarzy 85 ocen 1 / 0%
A A A
Prezes jarocińskiego szpitala apeluje o pomoc. Potrzebny sprzętPrezes jarocińskiego szpitala apeluje o pomoc. Potrzebny sprzęt fot. zdjęcie pogladowe

Prezes jarocińskiego szpitala ponownie zwrócił się do wszystkich o pomoc. Lecznica pilnie potrzebuję sprzętu i aparatury medycznej. Jednym wszystkim tego, co jest potrzebne do leczenia pacjentów przebywających na oddziale covidowym.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Od wielu miesięcy trwa walka z epidemią koronawirusa. Chorych przybywa, wzrosła również liczba zgonów. Na pierwszej linii walki z wirusem oraz chorobą, jaką on wywołuje są szpitale. W marcu tego roku prezes jarocińskiego szpitala po raz pierwszy apelował o pomoc dla naszej lecznicy. Wtedy to brakowała przede wszystkim środków ochrony osobistej oraz płynów dezynfekujących. Na odzew nie trzeba było długo czekać. A szpital za zebrane pieniądze kupił również potrzebny sprzęt. Z czasem wszystko uległo stabilizacji.

 

 

Po tym, jak decyzją wojewody utworzono w Jarocinie oddział dla osób chorych na COVID-19, sytuacja lecznicy diametralnie się zmieniła. Łóżka przeznaczone dla covidowców zostały natychmiast zajęte. Na chwilę obecną szpital dysponuje 26 miejscami przeznaczonymi dla zakażonych SARS-CoV-2 pacjentów, w tym 6 łóżkami intensywnej terapii.

 

 

W związku z dramatyczną sytuacją epidemiologiczną wywołaną koronawirusem, ponownie zwracamy się do Państwa o wsparcie finansowe dla jarocińskiego Szpitala.Państwa pomoc jest nieoceniona w walce z pandemią koronawirusa i mamy nadzieję, że ostatecznie wygramy z tym niezwykle trudnym przeciwnikiem – czytamy na stronie szpitala.

 

 

Niestety liczba pacjentów wymagających hospitalizacji rośnie w zaskakujący tempie. Większość łóżek jest zajęta i wciąż przybywa chorych. Brakuje, więc odpowiedniego sprzętu, który jest niezbędny w opiece nad tak ciężko chorymi pacjentami. Potrzebny jest aparat RTG przyłóżkowy, urządzenie do terapii wysokoprzepływowej tlenowej, dozowniki rotametryczne do tleny, lampy bakteriobójcze, dezynfektory parowe oraz pompy infuzyjne.  

 

 

Każdy może dołożyć swoją „cegiełkę” wpłacając pieniądze na specjalnie utworzone subkonto:

 

PKO BP 88 1020 2212 0000 5902 0422 6916

 

 

Dopisując w tytule przelewu: „DAROWIZNA”.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (85)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ To mało?
  11 dni temu ocena: 100%  85
  630 zł za osobodobę w przypadku saturacji poniżej 95%, 1154 zł za dobę za pacjenta wentylowanego mechanicznie poza oddziałem OIOM. Do 5.300 dla wentylowanego mechanicznie pacjenta na oddziale OIOM.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Na co możemy liczyć za 600.000 z NFZ na miesiąc?
  11 dni temu ocena: 86%  84
  Podajcie najpierw do publicznej wiadomości ile kosztują leki, które dawkujecie takiemu pacjentowi. Na jaką pomoc może liczyć pacjent który do Was trafia. Jakie leki stosujecie. Czy standard leczenia nie odbiega od tego np. W szpitalu im Strusia w Poznaniu czy Szpitalu MSW w Warszawie. Wszak im NFZ płaci tyle samo. Kto na tym oddziale leczy? Jacy specjaliści? A dopiero potem apelujcie o wodę.
  ~ Nie rozumiem tych apeli o wodę
  11 dni temu ocena: 100%  83
  20 pacjentów za 630 zł. 6 pacjentów pod respiratorem za 1154 zł. razem 20.000 na dobę. 600.000 na miesiąc. To nie pozwala zakupić wody przez szpital za 3.000 na miesiąc?
  ~ Radni od brania kasy
  11 dni temu ocena: 100%  82
  Gdzie wybrańcy narodu NASI POWIATOWI RADNI z PIS i PSL którzy wybrali tak nieporadny zarząd powiatu, który nie potrafi wesprzeć jedynej spółki jaką mają w powiecie czyli szpitala kwotą kilkuset tysiącami aby zakupić ten potrzebny sprzęt?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Tomasz
  12 dni temu ocena: 100%  81
  NFZ przelewa co miesiąc do szpitala 3,5 mln zł. Jak nie wystarcza to może warto zatrudnić menadżera w tym szpitalu a nie kolejnego po Mazurku radnego - polityka partyjnego, który pewnie chce sprawdzić się w biznesie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Pani Czechak, rozumiem że to za mało, żeby kupić wodę za 3 tysiące? aby kupuc
  11 dni temu ocena: 100%  80
  Plus 600.000 na miesiąc za oddział covidowy przy 100% obłożenie 26 łóżkowego oddziału.
  ~ Stanisław
  12 dni temu ocena: 100%  79
  Czechak najpierw zakomunikuj społeczeństwu że szpital za twojego nadzorowania przyniósł około 10 milionów złotych straty i kompletnie sobie nie radzicie w sprawach finansów szpitala. A dopiero potem apeluj o kasę do ludzi dobrej woli.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Sweetfociowy poziom
  11 dni temu ocena: 100%  78
  Lidkę z Kasią zadanie przerosło.
  ~ jeszcze raz do tych co modla się do pisowskich fundamentalistów
  12 dni temu ocena: 100%  77
  ~ Żeby nie było za późno.... wczoraj 20:16 ocena: 100% 64Pani Czechak, Pani Szymkowiak czemu nie przeznaczycie i zawnioskujecie o poparcie do Waszych radnych z PiS i PSL o przeznaczenie pieniędzy z budżetu powiatu na potrzebny sprzęt a liczycie na dobro ludzi którzy ten sprzęt sfinansują? Przecież pacjenci chorzy na covid już są w szpitalu. Być może już go potrzebują. Może wielu z nich tego sprzętu zakupionego ze zbiórki nie doczekać. A może już nie doczekało? Proszę Was o zastanowienie się nad własnymi decyzjami. ~ Odpowiedzielnoś Lidki Czechak wczoraj 12:47 ocena: 96% 49Pytanie do pani Lidki Czechak - starosty Powiatu Jarocińskiego, członka partii Prawo i Sprawiedliwość, które rządzi Polską. Czy jako osoba ustawowo odpowiedzialna i sprawująca nadzór właścicielski nad szpitalem powiatowym, jako osoba która podpisała nominacje dla obecnego prezesa szpitala, Henryka Szymczaka, również członka PiS, czuje się odpowiedzialna za fatalną sytuację szpitala? Czy jako osoba ochocza publikując
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Az żal patrzeć
  12 dni temu ocena: 100%  76
  Do portier : to zapytaj ile zarabia pielęgniarka bez kontraktu az sam sie przerazisz...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ SZPITAL WYCHODZI NA PROSTĄ
  13 dni temu ocena: 95%  75
  Szpital powiatowy w Jarocinie. Rządy koalicji PO, PSL, PiS w 2018 - 4,6 miliona zł straty. Rządy koalicji PSL, PiS w 2019 - 4,1 miliona złotych straty. Rządy kolicji 2020 za 8 miesięcy tego roku 5 milionów złotych straty. Pozostaje zarządzanie przez apelowanie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jesteśmy w dobrych rękach
  12 dni temu ocena: 100%  74
  Prawie 4 lata rządów polityków z PO i PiS wspieranych przez większość koalicyjną najpierw PO, PIS PSL a teraz PiS, PSL finansowo przygotowało szpital na walkę z pandemią. Pozostaje apelować o wodę, sprzęt, maseczki, kombinezony z darów. Ewentualnie wpłacanie pieniędzy przez darczyńców na zakupy przez szpital. Nie chciałbym trafić jako pacjent do tak pogrążonego finansowo szpitala.
  ~ Przygotowani na pandemię
  12 dni temu ocena: 100%  73
  Od objęcia władzy w powiecie w styczniu 2017 roku przez członków partyjnych z PO, PIS, PSL, a później w listopadzie 2018 przez koalicję PiS, PSL za czasów 2-letnich rządów Mazurka z PO i ponad 1,5- letnich RZĄDÓW prezesa Szymczaka z PIS szpital osiągnął 16 milionów strat! To nie ma co się dziwić że mamy apele o wodę dla pacjentów.
  ~ Ula
  13 dni temu ocena: 100%  72
  Burmistrz dał 4 respiratory, powiat nie nie zakupił żadnego tylko żebrzą. Nawet podziękować nie umieją.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ale dar
  wczoraj 11:17 71
  Burmistrz nie żebrał. Przecież te byle jakie respiratory pochodzą ze składek społeczeństwa . Sama latałam za strażakami żeby się dołożyć. Jaką funkcję oni spełnią na oddziale cov jeśli 2 są dla dzieci a dwa do karetki. Biedni Ci pacjenci. LIczą się popisy przed kamerami. Siada dwóch kolesi przed obiektywem i proszę patrzcie na tę hojność. Inni jak chcieli coś ofiarować to nie potrzebowali publiki
  ~ Cash
  13 dni temu ocena: 100%  70
  Ile NFZ płaci za dobę pobytu pacjenta chorego na covid? Ktoś wie?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jerzy Klausa
  13 dni temu ocena: 100%  69
  Czy mamy informacje ilu pacjentów zmarło na Covid-19 w szpitalu w Jarocinie na oddziale Covid-19? Czy to tajne?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Żeby nie było za późno....
  13 dni temu ocena: 100%  68
  Pani Czechak, Pani Szymkowiak czemu nie przeznaczycie i zawnioskujecie o poparcie do Waszych radnych z PiS i PSL o przeznaczenie pieniędzy z budżetu powiatu na potrzebny sprzęt a liczycie na dobro ludzi którzy ten sprzęt sfinansują? Przecież pacjenci chorzy na covid już są w szpitalu. Być może już go potrzebują. Może wielu z nich tego sprzętu zakupionego ze zbiórki nie doczekać. A może już nie doczekało? Proszę Was o zastanowienie się nad własnymi decyzjami.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Sobie radzą pisowcy
  13 dni temu ocena: 95%  67
  W dniu 28 październik 2020 zaszły w firmie SZPITAL POWIATOWY W JAROCINIE SP. Z O.O. następujące zmiany dla Rada nadzorcza: Odwołano SOBCZYK, MAŁGORZATA MARTA (Kobieta, ur. 1981), Funkcja/Stanowisko: Członek Powołano KRAWIEC, JANUSZ MARIAN (Mężczyzna, ur. 1959), Funkcja/Stanowisko: Członek
  ~ 456
  13 dni temu ocena: 100%  66
  Za chwilę może skończyć się to dramatem i szpital będzie musiał przeznaczyć miliony na odszkodowania. Decyzja o utworzeniu oddziału to wielka odpowiedzialność za tych pacjentów. Mam tylko nadzieję, że jesteście do tego przygotowani. Choć te apele o pieniądze i sprzęt podważają moją nadzieję. A nie że była to decyzja żeby zadowolić wojewodę. A minister mógł się chwalić zapewnieniem dużej ilości łóżek covidowych.
  ~ Wypowiedź z Polski. A jak jest u nas?
  13 dni temu ocena: 100%  65
  Wieszasz kartkę na drzwiach: "Oddział covidowy" – i już! Ale co to za oddział covidowy bez respiratorów, sprzętu, personelu? Sprzęt w kartonach: cewniki naczyniowe, cewniki pęcherzowe. Personel przypadkowy, z łapanki
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ 14.000 wolnych łóżek covidowych
  13 dni temu ocena: 100%  64
  Wypowiedź lekarza anestezjologa z jakiegoś szpitala w Polsce: "Jeszcze pójdziemy za to siedzieć. To jest przecież sprawa do prokuratury. I co ja powiem: ‘Pacjent zmarł, bo skończyła się butla z tlenem, bo nie było komu przypilnować, bo jest mało pielęgniarek’? A co to obchodzi żonę tego faceta? Albo pana prokuratora? Jak widzisz, trudno przeżyć w moim szpitalu. Tu musisz mieć szczęście. Jak ktoś spostrzeże, że butla się kończy, będzie OK."
  ~ Daj Pan dychę
  13 dni temu ocena: 100%  63
  Żeby był w kartonach to pół biedy.
  ~ Do rozważenia dla dobra covid owych pacjentów
  13 dni temu ocena: 100%  62
  A czy u nas przypadkiem nie jest tak, że najpierw decyzja o utworzeniu oddziału, kasa z nfz już leci, a później apele o sprzęt? Chciałbym się mylić, tylko ten apel o sprzęt nie napawa optymizmem. Jak miałbym wybór wolałbym trafić jednak do Poznania jak nasz ratownik. Naprawdę Pani Starosto nie można przeznaczyć z 0,5 miliona z budżetu powiatu?
  ~ Przyzwoitość i uczciwość tak by nakazywała
  13 dni temu ocena: 100%  61
  Zanim poproszą o złotówkę, powinni upublicznić stan finansów szpitala. Jasno powinni powiedzieć kto ile zarabia, ile co kosztuje, ile mają długów, niezapłaconych faktur itp. A może jest tak że zarabiają po kilkanaście, kilkadziesiąt tysięcy a przed nami zgrywają że nie mają 2 tysięcy na wodę.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ to nie sa standardy tej wladzy, niestety
  13 dni temu ocena: 100%  60
  tak powinno być masz rację!!!!!!!!!!!
  ~ Przyzwoitość i uczciwość tak by nakazywała
  13 dni temu ocena: 100%  59
  Zanim poproszą o złotówkę, powinni upublicznić stan finansów szpitala. Jasno powinni powiedzieć kto ile zarabia, ile co kosztuje, ile mają długów, niezapłaconych faktur itp. A może jest tak że zarabiają po kilkanaście, kilkadziesiąt tysięcy a przed nami zgrywają że nie mają 2 tysięcy na wodę.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jaa
  13 dni temu ocena: 100%  58
  Ręce opadają. Co za kraj!!! Nasze powiatowe władze wstydu nie mają!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ BRAK SŁÓW
  13 dni temu ocena: 95%  57
  Ciągle tyle pieniędzy było i jest przekazywane z budźetu powiatowego i gminnego na SZPITAL Jarociński i i i i CIĄGLE NIE MA i NIE MA ! Pytam się ,gdzie się podziały te pieniążki za które miał być zakupiony sprzęt do szpitala. ? Kto za to odpowiada ? Jak Ci radni rządzą , jak sprawdzają te wydatki tych prezesów szpitala i innych. W ostatnim czasie to szły na szpita setki tysięcy złotych I CO GDZIE TO JEST. Nic za to nie kupili ? WSYD
  ~ Odpowiedzialnosc
  13 dni temu ocena: 16%  56
  Pytanie do Pana Pawlickiego - burmistrza Jarocina, członka partii Porozumienia, które współrządzi Polską, czy Pan bierze odpowiedzialność za rządy Zjednoczonej Prawicy, która poprzez NFZ rozdziela pieniądze na funkcjonowanie szpitali ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Zadanie ich przerosło
  12 dni temu ocena: 100%  55
  Szpital w Jarocinie nie jest rządowy tylko powiatowy. Jeśli 3,5 miliona co miesiąc z NFZ Wam nie wystarcza, to albo jako właściciele czyli zarząd powiatu i koalicja PIS I PSL dorzucicie brakującą kasę z budżetu powiatu, albo ten szpital upadnie. A wcześniej procesy sądowe Was finansowo rozjadą. Ewidentnie zarządzanie i nadzorowanie szpitalem Was przerosło. Dla dobra przyszłości szpitala wskazane byłyby Wasze dymisje. 16 mln strat w ostatnie Wasze 3,5 roku pokazuje Waszą jakość.
  ~ Do odpowiedzialność
  12 dni temu ocena: 100%  54
  NFZ przelewa co miesiąc do szpitala 3,5 mln zł. Jak nie wystarcza to może warto zatrudnić menadżera w tym szpitalu a nie kolejnego po Mazurku radnego - polityka partyjnego, który pewnie chce sprawdzić się w biznesie.
  ~ Odpowiedzialnosc
  12 dni temu ocena: 14%  53
  Przypomnę że służba zdrowia finansowana jest z budżetu państwa, które rzadzone jest przez Zjednoczona Prawica, do której należy Porozumienie, którego członkiem jest burmistrz Pawlicki
  ~ portier
  13 dni temu ocena: 93%  52
  Pytać piętro niżej co się robi z przekazanymi pieniążkami , tam jest nagminnie brak wszystkiego , a to dlatego ,ze nie ma odpowiedznich osób na odpowiednich stanowiskach. Beczka bez dna, Płacimy składki na Fundusz zdrowia i to duże ,ąle ciągle im za mamlo, bo pensje lekarzy i pielęgniarek to wciaż im mało,
  ~ Odpowiedzielnoś Lidki Czechak
  13 dni temu ocena: 97%  51
  Pytanie do pani Lidki Czechak - starosty Powiatu Jarocińskiego, członka partii Prawo i Sprawiedliwość, które rządzi Polską. Czy jako osoba ustawowo odpowiedzialna i sprawująca nadzór właścicielski nad szpitalem powiatowym, jako osoba która podpisała nominacje dla obecnego prezesa szpitala, Henryka Szymczaka, również członka PiS, czuje się odpowiedzialna za fatalną sytuację szpitala? Czy jako osoba ochocza publikująca na swoich profilach wspólne zdjęcia z Jarosławem Kaczyńskim, premierem Morawieckim, prezydentem Dudą podpisuje się pod ich decyzjami, czy zgadza się na sposób w jaki są rozdzielane pieniądze dla służby zdrowia przez NFZ i rząd?
  ~ DOBRA RADA
  13 dni temu ocena: 97%  50
  Przypomnę, że szpital nie należy do państwa tylko do samorządu powiatowego. Powiat Jarocinski jest właścicielem szpitala funkcjonującego jako spółka. Posiadanie własności to nie tylko profity polegające np. na rozdawaniu stanowisk dla swoich przykładowo prezesa zarządu, rady nadzorczej. To także obowiązki i odpowiedzialność np. za pacjentów. Nikt wam Szanowni koalicjanci powiatowi z PIS i PSL nie kazał otwierać oddziału covidowego a tym bardziej żadne prawo nie zmusza Was do posiadania szpitala. Jeśli się tej funkcji podjęliście to wywiązujecie się z niej tak żeby co niektórzy z Was nie skończyli z wyrokami.
  ~ Pytanie do zarządu powiatu
  13 dni temu ocena: 100%  49
  Mam pytanie do zarządu powiatu Lidii Czechak i Katarzyny Szymkowiak sprawującej nadzór właścicielski nad spółką szpitalną. A co w przypadku kiedy ludzie dobrej woli nie powpłacaliby pieniędzy na konto szpitala? Czy wtedy tego potrzebnego zakładam sprzętu nie będzie dla pacjentów? Czy wtedy będzie większe prawdopodobieństwo że ktoś smutno skończy?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Miru$
  13 dni temu ocena: 100%  48
  wtedy będzie jeszcze większe prawdopodobieństwo, że nikt za to wszystko nie odpowie
  ~ sza
  13 dni temu ocena: 100%  47
  pościeli i kocy brakuje również,można się wkurzać,ale pracownicy nie są temu winni..
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Nospa
  14 dni temu ocena: 100%  46
  Na wszystko nospe dają przez telefon na tele poradzie gdyby nie Pleszew Sor bym się przekręcil dziękuję temu rzeznikowi z jarocinskiego sor przepraszam wieczorynki że nie musiałem mu spojrzeć w slepia.......
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Odpowiedzialnosc
  14 dni temu ocena: 42%  45
  Po przeczytaniu komentarzy ziemianów jarocińskich, odnoszę wrażenie, że nie bardzo chcą się chwalić przynaleznoscia burmistrza Jarocina do Porozumienia-czlonka Zjednoczonej Prawicy ? Wstydzicie się szefa w związku z m.in. nieudolną próbą sprzedazy ok 42 ha ziemi ?????
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Twoje wnioski jak zwykle debilne. Ale cóż. Tak już masz
  12 dni temu ocena: 100%  44
  Wstydzić to się można przynależności do joteresu. Partia Gowina Porozumienie to jedna z rozsądniejszych partii zasiadających w sejmie. A Jarosław Gowin to jeden z mądrzejszych i rozsądnych posłów.
  ~ Zegarek Nowaka
  13 dni temu ocena: 64%  43
  Jarosław Gowin to jeden z mądrzejszych w tym sejmie. Więc wstydzić się nie ma kogo.
  ~ asdam
  14 dni temu ocena: 94%  42
  A w TVP mówią, że sprzętu nie brakuje, dlatego niech prezes zadzwoni do Kurskiego.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ radny
  13 dni temu ocena: 100%  41
  Jest od tego Jasiu Szcz,,,,,n Mądry w ga...niu . Przewodniczący RP
  ~ Xxx
  14 dni temu ocena: 83%  40
  Kiedy zburzą w końcu ten Szpital w Jarocinie? Ratownika z oddziału Jaroxinskiego Wysyłają do Poznańskiego Szpitala Śmiech i Żenada Waro inwestować w coś co nie jest warte złotówki?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Pielęgniarka
  13 dni temu ocena: 22%  39
  Dla wielkiej niewiadomej Pan ratownik wymagał opieki szpitala wyższej referencji.Ludzie myślcie trochę!!!
  ~ Górol
  14 dni temu ocena: 97%  38
  Prezes zwolnij się będzie więcej kasy dla szpitala. Czy ty jesteś czy cię nie ma to i tak bez różnicy
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ oj
  13 dni temu ocena: 33%  37
  Naprawdę tak sadzisz, z ręką na sercu !
  ~ już lete do banku
  14 dni temu ocena: 97%  36
  A prezes szpitala z prezesowską pensją ile wpłacił na wskazane wyżej konto? i władze powiatu? Prędzej stojącym pod kauflandem dam pieniądze, niż jarocińskiemu szpitalowi, gdzie człowiek żadnej pomocy uzyskać nie może. Za te chamskie odzywki przez telefon lekarzy na jarocińskiej wieczorynce przelew zrobiony dla szpitala w Środzie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ sąsiad
  13 dni temu ocena: 20%  35
  To wydaje mi się, że nie będziesz więcej korzystał z jarocińskiego szpitala,To ,że Szpital w Środzie przyjmuje przelewy to Ciebie nie denerwuje, a w Jarocinie już tak !
  ~ jacekpl
  14 dni temu ocena: 0%  34
  WHO potwierdza (niechcący), że Covid nie jest bardziej niebezpieczny niż grypa http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=29659&Itemid=47 teraz myślcie ???? Influenza and COVID-19 https://www.medrxiv.org/conten... https://www.covid19treatmentgu... https://cordis.europa.eu/proje... https://www.cebm.net/covid-19/... https://www.sciencedirect.com/... https://pubmed.ncbi.nlm.nih.go... https://www.pharmacytimes.com/... http://www.sci-news.com/medicine/2019-ncov-outbreak-sars-h1n1-pandemic-08072.html https://en.ssi.dk/surveillance... https://www.nature.com/article...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ jacekpl
  14 dni temu ocena: 14%  33
  COVID ( nazwa dana by łatwiej po angielsku wymówić ) a co to jest grypa z dodatkami jak SARS
  ~ Mokra z pleszewskiego rynku
  14 dni temu ocena: 91%  32
  Łatwiej apelować niż dupe ruszyć do NFZ, Ministerstwa Zdrowia albo Kancelarii Premiera. A ze sweetfoci wynikało że lokalne pisiorki to takie dobre funfle z najważniejszymi w tym państwie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ no
  14 dni temu ocena: 42%  31
  Mówicie że rząd, k''a nie łuki. PO rządziło i co k..a było. Likwidacja oddziałów w tym u Nas w Jarocinie zakaźnego. Pensja tylko rosła doktorom a pielęgniarkom zero. Na górze była tylko prywacizna gdzie lekarze mieli udział a dół to było do nich tylko mięso armatnie do walk z rządami. Nadal pielęgniarki są mięsem armatnim do walk wyższej sfery z rządem. Stachu przestań pisać pierdoły bo i jak wygracie wybory to i tak kasy na szpitalu nie zarobisz. Do drugiego Stacha a jak synuś kibol ile samochodów zniszczy. No w Jarocinie mamy już S11.
  ~ błazenada a nie rządy
  14 dni temu ocena: 93%  30
  te pisowskie rządy na wszystkich szczeblach to błazenada i obciach, jak ludzie mogą należeć do takiej partii,
  ~ Nieporadni, niezaradni, nieudaczni
  14 dni temu ocena: 95%  29
  Przypominamy jaka koalicja rządzi w powiecie PIS z PSL i odpowiada merytorycznie i politycznie za szpital. Wdrożyli nowy styl zarządzania. Zarządzanie poprzez apelowanie. Gratulujemy!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ apele
  13 dni temu ocena: 10%  28
  Niestety doczekaliśmy takich czasów, że tylko na ludziom z dobrym sercem można liczyć,a nie hejterów, Takie zarządzanie właśnie przez apele ma uznanie wśród mądrego społeczeństwa.
  ~ aaaaa
  14 dni temu ocena: 100%  27
  chyba nagroda nobla w postaci bobla
  ~ Malinka
  14 dni temu ocena: 94%  26
  Za ten nowy styl zarządzania nominujemy Lidkę do nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii. W roku 2021, bo za 2020 Nobel już przyznany.
  ~ Huu
  14 dni temu ocena: 91%  25
  Proszę zgłaszać do powiatu. Pani Lidka zadzoni do Pinokio i będzie. Ewentualnie Bayer Full.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ pfu
  14 dni temu ocena: 91%  24
  mokre majteczki w kropeczki i pół bańki, to sa rządy nierządy
  ~ Odpowiedzialnosc
  14 dni temu ocena: 40%  23
  Może burmistrz miasta i gminy JAROCIN należący do Porozumienia pomoże. W końcu Polska rządzi Zjednoczona Prawica a nie tylko PiS.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Do lokalnego polityka PiS
  12 dni temu ocena: 100%  22
  NFZ przelewa co miesiąc do szpitala 3,5 mln zł. Jak nie wystarcza to może warto zatrudnić menadżera w tym szpitalu a nie kolejnego po Mazurku radnego - polityka partyjnego, który pewnie chce sprawdzić się w biznesie.
  ~ PiS da
  13 dni temu ocena: 92%  21
  Tak to Adam zły i niedobry. Ale jak wam się sufit na łeb wali i okazuje się że nawet wody dla szpitala nie umiecie kupić to nagle gadka 'niech burmistrz pomoże' niestety nie nadajecie się do samorządu i oby ludzie o tym pamiętali podczas następnych wyborów
  ~ byli
  13 dni temu ocena: 11%  20
  Szkoda gadać, oni rządzili i co ?
  ~ Żenada
  14 dni temu ocena: 96%  19
  Do odpowiedzialność. Wy pisuarki do brania kasy po kilkanaście tysięcy miesięcznie, a burmistrz ma za Was zapierd....? Obsadzone wszystkie stołki przez Was. A jak potrzebni to apele do Wszystkich..... Nie radzicie sobie to najwyższy czas aby podać się do dymisji. Nikt nie będzie płakał.
  ~ Odpowiedzialnosc
  14 dni temu ocena: 14%  18
  A ja myślę ze w takiej sytuacji potrzebne jest wsparcie wszystkich.
  ~ Ghan
  14 dni temu ocena: 93%  17
  Szpital jest powiatowy więc podlega pod Lidię Czechak, Katarzynę Szymkowiak i Mariusza Stoleckiego. Myślę że pisowcom nie jest potrzebne wsparcie polityczne burmistrza kiedy premier i prezydent jest z Pis
  ~ Obiektywnie
  14 dni temu ocena: 91%  16
  ...niczyje jeszcze nigdy w historii nie działało i przenigdy w przyszłości nie zadziała. UTO(PI$)A
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jojo
  14 dni temu ocena: 95%  15
  Panie Szymczak, dramatyczny to jest sposób w jaki zarządzasz tą placówką i to w jaki sposób nadzoruje cię starościna Lidia Czechak
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Inic
  13 dni temu ocena: 100%  14
  Był na drugim miejscu w Wielkopolsce za 2018 pod względem wielkości straty ebitda spośród szpitali powiatowych. A ty o jakiej kategorii piszesz?
  ~ Jak nie wiesz to się nie wypowiadaj
  13 dni temu ocena: 100%  13
  5 milionów strat w szpitalu za 8 miesięcy tego roku. Zapytaj się ile mają zobowiązań wymagalnych. To nawet Mazurek nie dobił do 5 milionów strat. Miał 4,6 mln za 2018 rok. A uchwała zarządu powiatu o zgodzie na dalsze istnienie spółki czym była spowodowana? Zyskami?
  ~ DAR
  13 dni temu ocena: 10%  12
  Szpital wcale nie jest bankrutujący,gdyż jest na pierwszym miejscu w rankingu szpitali, ale ty z zawiści nie chcesz przyjąć tego do wiadomości. Prośba o pomoc do darczyńców jest jak najbardziej na miejscu w tak krytycznej sytuacji. Jak długo będziecie zło życzyć temu szpitalowi i jego pacjentom, a wkrótce może będziesz jego pacjentem ?
  ~ Szpital
  14 dni temu ocena: 100%  11
  A czy przypadkiem miesiąc temu szpital nie chciał sprzedać działki z dawnym pogotowiem? Tylko nie było chętnych. I unieważnili sprzedaż.
  ~ Nina
  14 dni temu ocena: 45%  10
  Dramatyczne czasy dla szpitala były wtedy, kiedy rozprzedawano jego majątek. A to było za rządów ZJ.