ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Premier dał już na drogę. Teraz wszystko zależy od wójta [WIDEO]

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    18.05.2019
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 12 ocen 0 / 0%
A A A
  Starosta Lidia Czechak na sesji w Kotlinie  Starosta Lidia Czechak na sesji w Kotlinie  fot. Elżbieta Rzepczyk

Starosta Lidia Czechak i jej zastępczyni gościły w Kotlinie. Prosiły kotliński samorząd o pieniądze na budowę drogi Magnuszewice - Kotlin.

Lidia Czechak zaznaczyła, że powiat na realizacje zadanie ubiega się o zewnętrze środki. Projekt uzyskał maksymalną ilość punktów.

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

- To jest rok, w którym będziemy mogli pozyskać pieniądze na jeszcze inne zadania, a nie ma zbyt wielu środków inwestycyjnych w budżecie powiatu. Liczymy na współpracę. Cała inwestycja kosztuje ponad 7 mln zł. Jest to droga ze ścieżką rowerową. Będzie to bardzo dobra i cenna inwestycja nie tylko dla mieszkańców Magnuszewic, ale mieszkańców całej gminy - podkreśliła Lidia Czechak.

 

 

Już po wizycie władz starostwa w Kotlinie okazało się, że samorząd powiatowy na realizację zadania pozyskał ponad 5 milionów złotych [ZOBACZ TUTAJ]

„Powiat Jarociński z największym dofinansowaniem w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. DZIĘKUJEMY Panu Premierowi, Pani minister Andżelice Możdżanowskiej, Panu wojewodzie Zbigniewowi Hoffmannowi i wszystkim którzy nam wspierali.” - napisała starosta Lidia Czechak w mediach społecznościowych.   

 

 

Wójt Kotlina  nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi, czy gmina dofinansuje budowę drogi Magnuszewice – Kotlin

 

-  Potrzeby gminy są bardzo duże i nie chciałbym ich ograniczać, ale z drugiej strony bardzo przychylnie patrzę na inwestycje powiatowe, bo one w konsekwencji również zostają w gminie Kotlin - stwierdził Mirosław Paterczyk.

 

 

 

Pod koniec maja  kotlińscy radni  spotkają się na sesji. Być może wtedy zdecydują o wsparciu wspomnianego przedsięwzięcia.    

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE Wczoraj strażacy gasili kilka godzin pożar domu w Jarocinie.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  
 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (12)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ no i co
ponad rok temu ocena: 0%  12
Zmiany budżetu przygotowuje Wójt.Radni mogą je uchwalić albo nie.W tym roku pewnie da kasę bo to ulica którą jest osobiście zainteresowany.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec powiatu
ponad rok temu ocena: 100%  11
A co z droga żerków komorze przybysławskie??
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ghu
ponad rok temu ocena: 100%  10
Jak słyszę słowo premier to przypomina mis się Sowa. Jak słyszę nazwisko Możdżanowska to słyszę słowa 'Pis kłamał kłamie i będzie kłamał" I mam ogólne torsje jak to widzę
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ News bez pokrycia
ponad rok temu ocena: 100%  9
W jarocińskiej czytałem o drodze powiatowej która będzie robiona. Jeśli to prawda to czemu wczoraj jak aktualizowali budżet powiatu i wpisywali drogę Magnuszewice Kotlin to czemu też nie wpisali drogi w Mieszkowie? Droga wyborcza?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Michu
ponad rok temu ocena: 100%  8
To raczej ja dałem w podatkach, Pinokio tylko te pieniądze przekazuje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Prawda
ponad rok temu ocena: 92%  7
Premier nic nie daje , bo nic nie ma
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ KOTLINIOK
ponad rok temu ocena: 100%  6
A CO Z UL. KOŁŁĄTAJA
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gminnik
ponad rok temu ocena: 90%  5
Drogi dziennikarzu. Premier nie dał ani grosza, ponieważ NIE MOŻE DAĆ. Można uzyskać pieniądze z budżetu, ale to środki zgromadzone z podatków, pobranych z kolei od obywateli. Jeśli ktoś "dał" to byli to sami obywatele.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cały PIS
ponad rok temu ocena: 67%  4
Kaczyński przed kampanią samorządową powiedział, że będzie dawał tam, gdzie bedzie rządzić PIS.To daje, bo oni tak to rozumieją. Mam władzę to łaskawie możemy dać lub nie dać.
~ b
ponad rok temu ocena: 40%  3
ale pierniczysz....
~ Inne gminy też będą partycypować 2% Panie Szczerbań?
ponad rok temu ocena: 78%  2
I gdzie my jesteśmy? Co to za dziady? Inwestycja warta 7 milionów złotych. Powiat wnioskuje do gminy Kotlin o 140.000 czyli 2% wartości inwestycji!!!! A ten paterczyk jak panienka nie wiem, może, radni zadecydują pod koniec maja. Żenada.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mali ludzie
ponad rok temu ocena: 70%  1
A jak gmina Jarocin chce dać 50% na ścieżkę Jarocin Wilkowyja to powiat tak samo mlaska jak Paterczyk. Sami wyciągnijcie wnioski o radnych powiatowych z PiS z gminy Jarocin Czechak, Drzazga czy z PSL Matuszak Szymkowiakowa.
R E K L A M A