ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Prawie 100 nowych laptopów dla uczniów jarocińskich szkół [SONDA]

miesiąc temu    12.08.2020
Anna Konieczna
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Zdjęcie poglądowe

Aż 11 firm zgłosiło się do przetargu i jest zainteresowanych dostarczeniem laptopów z oprogramowaniem do szkół gminy Jarocin. Ile będzie kosztował nowy sprzęt i kto za niego zapłaci?

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Pomoc finansowa na zakup komputerów ruszyła po tym, jak z powodu epidemii koronawirusa nauka ze szkół przeniosła się do domów uczniów. Nie wszyscy jednak posiadali odpowiedni sprzęt. Dlatego samorządy mogły się starać o finansowe wsparcie na zakup potrzebnych laptopów.

 

Gmina Jarocin pierwsze takie wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych z programem „Zdalna szkoła” otrzymała w maju. Wówczas do jarocińskich szkół a za ich pośrednictwem do domów uczniów przekazane zostały 42 laptopy.

 

[szkoły przygotowują się do przyjecia uczniów po wakacjach, jedna z nich ma dla nich ciekawe propozycje - wiecej o tym czytaj TUTAJ]

 

Komputery trafiły do 8 szkół podstawowych prowadzonych przez gminę: nr 2, nr 3, nr 4 i nr 5 w Jarocinie oraz w Cielczy, Golinie, Mieszkowie i Witaszycach.

 

Z programu „Zdalna szkoła” skorzystały również szkoły prowadzone przez: powiat jarociński i gminę Jarocin - po 100 tys. zł, gminy Żerków i Nowe Miasto - po 70 tys. zł oraz gminy Kotlin i Jaraczewo - po 60 tys. zł.

 

Tym razem jarocińskiemu samorządowi udało się pozyskać 145 tysięcy złotych z programu „Polska Cyfrowa” na 58 kolejnych laptopów.

 

[jest decyzja w sprawie powrotu uczniów do szkół od września - szczegóły znajdziesz TUTAJ]

 

Przetarg na zakup laptopów został już ogłoszony. Oferty złożyło aż 11 firm. Póki co nie wybrano najkorzystniejszej propozycji.

 

 

 

Nowy - 32. numer Gazety Jarocińskiej w 2020 roku dostępny już w sprzedaży. Przeczytasz w nim wiele ważnych i ciekawych materiałów oraz wywiadów. 

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

Czy Twoim zdaniem uczniowie wróca do zdalnej nauki w domu?

Czy Twoim zdaniem uczniowie wróca do zdalnej nauki w domu?

ankieta dodana 12.08.2020, ilość wszystkich głosów: 57
Tak
70%
Nie
30%
Nie interesuje mnie to
0%
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Jarocinianka
miesiąc temu ocena: 0%  1
Co trzeba zrobić aby moje dziecko skorzystało z takiego laptopa???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji