ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY
R E K L A M AMoto tech B1_09_2020

Praca w Wielkopolsce - na jakie zawody jest szczególne zapotrzebowanie?

› Praca 3 miesiące temu    17.07.2020
Artykuł partnera
komentarzy 0 ocen 2 / 0%
A A A

Jak wynika z danych „Barometru zawodów” na rok 2020, technik usług kosmetycznych oraz technik masażysta są zawodami deficytowymi w znacznej części Wielkopolski. Zapotrzebowanie na pracowników tych profesji jest szczególnie wysokie m.in. w powiatach jarocińskim, średzkim, śremskim, gostyński, rawickim, wolsztyńskim, grodziskim, nowotomyskim, kolskim czy kępińskim. Oznacza to, że absolwenci szkół policealnych, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje, mają szansę na sprawne znalezienie pewnego miejsca zatrudnienia. 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Jakie szanse na zatrudnienie ma technik usług kosmetycznych w Poznaniu?

 

    W Wielkopolsce największym problemem jest deficyt osób posiadających umiejętności zawodowe oraz szkolenia zgodne z bieżącymi trendami. Zainteresowani pracą nie mają ponadto doświadczenia lub nie są wystarczająco dyspozycyjni. Na pewne zatrudnienie mogą zatem liczyć zawodowi technicy usług kosmetycznych, których kwalifikacje potwierdza dyplom.

Absolwenci szkoły kosmetycznej w Poznaniu posiadają nie tylko wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczną. W trakcie zajęć poznają oni podstawy dermatologii, kosmetyki, fizykoterapii, anatomii i fizjologii. Uczą się także kosmetyki i preparatyki kosmetycznej oraz obsługi aparatów do wykonywania zabiegów. Pracownie zajęciowe wyposażone zostały w profesjonalny sprzęt, z którego na co dzień korzystają zawodowcy. Mowa o m.in. lampach Sollux, urządzeniach do mikrodermabrazji, kawitacji, darsonwalizacji, galwanizacji, mezoterapii i wielu innych. Słuchacze mają także możliwość odbycia dodatkowych szkoleń i zdobycia certyfikatów z przedłużania rzęs, manicure hybrydowego, pierwszej pomocy czy depilacji woskiem. Ukończenie szkoły jest szansą na znalezienie zatrudnienia w miejscach takich jak gabinety odnowy biologicznej, salony kosmetyczne, ośrodki SPA, laboratoria czy hotele. 

 

Technik masażysta w Poznaniu - czy znalezienie pracy będzie łatwe?


    W przypadku profesji technika masażysty, wiele osób zainteresowanych pracą nie posiada wykształcenia kierunkowego, doświadczenia praktycznego w zawodzie oraz aktualnych uprawnień. Pracodawcy wymagają ponadto podnoszenia kompetencji i pogłębiania wiedzy, ponieważ w zawodzie tym samorozwój ma niezwykle duże znaczenie. Absolwenci kierunku technik masażysta w Poznaniu, którzy stale dążą do samodoskonalenia, uczestniczą w kursach, konferencjach lub warsztatach, będą mogli liczyć na pewne i stabilne zatrudnienie. Szczególnie, że mogą oni pochwalić się zarówno wiedzą teoretyczną, jak i znajomością wielu różnorodnych technik masażu. W Szkole Policealnej GoWork.pl, poznają oni zagadnienia takie jak anatomia i fizjologia, podstawy fizjoterapii, zdrowie publiczne czy komunikacja interpersonalna. Oprócz tego odbywają zajęcia praktyczne w pracowniach, gdzie mają dostęp do najwyższej klasy sprzętu, łóżek i materacy do masażu, drabinek rehabilitacyjnych, wałków, półwałków, klinów oraz licznych akcesoriów. Po zdobyciu dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, mogą oni szukać zatrudnienia w miejscach takich jak przychodnie, sanatoria, ośrodki rehabilitacyjne czy kluby sportowe.

+ 0 głosów: 2 (0%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.