ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Pożar w hospicjum. Czy jarocińskie placówki opiekuńcze są zabezpieczone od ognia?

› Aktualności› Na sygnale 5 miesięcy temu    11.01.2020
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 5 ocen 0 / 0%
A A A
Ubiegłoroczna akcja ratunkowa w DPS Kotlin Ubiegłoroczna akcja ratunkowa w DPS Kotlin  fot. Elżbieta Rzepczyk

Cała Polska śledziła akcję ratowniczą w Chojnicach (województwo pomorskie) po tym, jak w hospicjum wybuchł pożar. W płomieniach zginęły cztery osoby, a 24 trafiły do szpitala.

 

 

Poszkodowani to 20 pacjentów, dwie opiekunki placówki i dwóch policjantów, którzy brali udział w ewakuacji. Najprawdopodobniej przyczyną pożaru hospicjum było zaprószenie ognia przez jednego z pensjonariuszy. W placówce brakowało czujek informujących o potencjalnym zagrożeniu.

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Po tragedii pojawiły się pytania o zabezpieczenia przeciwpożarowe w hospicjach, zakładach opiekuńczych. Jak sytuacja wygląda w powiecie jarocińskim?
 

 

- Domy Pomocy Społecznej w Raszewach i Kotlinie są pod naszym stałym nadzorem. Nie widzimy potrzeby aby w zawiązku ze zdarzeniem w Chojnicach prowadzić jakieś wzmożone działania kontrolne. Obiekty są nam znane - mówi st. asp. Mariusz Banaszak, oficer prasowy KP PSP w Jarocinie.

 

 

Jak wypały inspekcje strażaków w tych instytucjach?

 

Czytaj również: Pijany pieszy poruszał się bez odblasków. Został ukarany mandatem

 

- Budynki pod względem technicznym spełniają wymagania z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Drobne niedociągnięcia organizacyjne jeśli się zdarzają, są na bieżąco usuwane. Podczas czynności często powtarzam, że nie chodzi nam o karanie, a bardziej o uświadamianie i wymianę doświadczeń. - Obiekt w Raszewach wyposażony jest w system sygnalizacji pożaru umożliwiający szybsze wykrycie zagrożenia. Z kolei kotlińska placówka posiada system sygnalizacji pożaru dodatkowo połączony z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie. W przypadku wystąpienia alarmu pożarowego sygnał w sposób automatyczny dociera do stanowiska kierowania w naszej komendzie - wyjaśnia st. asp. Banaszak.

 

 

 

W marcu 2019 roku wybuchł pożar Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie. Dzięki szybkiej akcji gaśniczej pensjonariusze nie ucierpieli. Ostatecznie okazało się, że przyczyną zdarzenia było podpalenie. Policja zatrzymała mężczyznę, który dopuścił się tego czynu [ZOBACZ TUTAJ].


Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Fuj!
5 miesięcy temu ocena: 50%  3
A gazeta zaonteresuje sie przychodnia w Witaszycach?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A