ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS Jarocin A1 2021

Powstaje Straż Narodowa. Ma bronić kościołów. Wśród zwolenników organizacji są jarociniacy

› Aktualności› Wydarzenia 2 miesiące temu    28.10.2020
Lidia Sokowicz
komentarzy 46 ocen 16 / 56%
A A A
 fot. https://straznarodowa.org

Jarocin. Straż Narodowa. Straż Narodowa w Jarocinie. Członkowie Straży Narodowej z Jarocina. Chcą bronić kościołów. 

 

 

"W obliczu masowych ataków na miejsca kultu postanowiliśmy powołać samoobronę wiernych" - czytamy na stronie internetowej Straży Narodowej. W internecie trwa zbiórka środków na szkolenie jej członków i sprzęt.

 

Cel określono na 30 tysięcy złotych, ale już teraz kwota na zrzutce przekroczyła 150 tys. zł.

 

 

- Środowiska lewicowe mówią, że to jest wojna. Tak, to jest wojna i my do tej wojny przystępujemy - powiedział prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz, ogłaszając w poniedziałek powstanie nowej organizacji o nazwie "Straż Narodowa", której celem będzie m.in. obrona kościołów.

 

Do organizacji można się zapisać poprzez stronę internetową. Fanpage na facebooku ma już prawie 30 tysięcy polubień. Media ogólnopolskie informują, że SN tworzą ludzie związani z ruchami narodowościowymi, którzy działają m.in. w stowarzyszeniu Marsz Niepodległości. 

 

Wśród sympatyków są również jarociniacy m.in. radni miejscy Dorota Czechak (Prawo i Sprawiedliwość) a także Tomasz Klauza (Dialog i Zaufanie). Kilka osób w tym znany wykonawca muzyki śląskiej - Jakub Tomaszewski deklaruje, że chce przystąpić do organizacji (jej uzewnętrznieniem ma być znaczek na zdjęciu profilowym w mediach społecznościowych z tzw. krzyżem jerozolimskim).  

 

 

- Nie jestem narodowcem, nie mam nic wspólnego ze środowiskiem kibiców żadnej drużyny, mógłbym nawet rzec, że ideologicznie moje serce jest po lewej stronie, ale jestem katolikiem i nie podoba mi się, że przy okazji akcji związanej z protestami dotyczącymi wyroku TK, pewne środowiska wchodzą do kościołów, czego przykład mieliśmy w Poznaniu - mówi portalowi osoba zainteresowana inicjatywą. - Mam nadzieję, że nie dojdzie do żadnej konfrontacji i unikniemy wojny polsko - polskiej. - Naród mamy mądry, co niestety nie zawsze można powiedzieć o naszych politykach. 

 

 

Wczoraj wieczorem w przemówieniu do obrony Kościoła wezwał lider PiS Jarosław Kaczyński. 

 

W niedzielę doszło do masowych ataków na Kościół Katolicki. Po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego na rzecz nienarodzonych dzieci skrajna lewica wpadła w furię. Swój gniew postanowili przenieść na chrześcijan. W wyniku tego doszło do przynajmniej kilkudziesięciu dewastacji miejsc kultu, profanacji i zakłóceń sprawowanych Liturgii Mszy Świętej. Wiedząc, że może do tego dojść ledwie kilka godzin wcześniej, zaplanowaliśmy PEŁNĄ MOBILIZACJĘ naszych wolontariuszy ze Straży Narodowej. Ludzi wyszkolonych do tego, aby profesjonalnie ochraniać zgromadzenia i służyć pomocą. Nasza akcja odniosła skutek i dzięki naszym interwencjom nie do doszło do przerwania kilkunastu Mszy Świętych i dewastacji kilku warszawskich kościołów - czytamy na stronie zbiórki.

 

Pomoc finansowa ma pozwolić członkom organizacji się rozwijać i profesjonalizować m.in. szkoleń, obozów, zakupu sprzętu czy szybkiej mobilizacji wolontariuszy. Środki zostaną także wykorzystane na pomoc prawną.

Członkowie Stowarzyszenia Marsz Niepodległości mają zamiar występować na drogę sądową przeciwko dziennikarzom, którzy "kolportowali informacje, że wczoraj (tzn. w niedzielę 25 października) dochodziło do jakichś incydentów czy pobić".

 

[ZOBACZ TEŻ] Na prostesty w związku z zaostrzeniem ustawy antyaborcyjnej, które obecnie trwają w Jarocinie, również przychodzą głównie młodzi ludzie. Dzisiaj wieczorem ma się odbyć kolejny marsz. Frekwencja była zaskakująco duża

W naszym mieście nie doszło do żadnych aktów wandalizmu ani agresji. Marsze miały charakter pokojowy. Nie atakowano kościołów ani nie zakłócano mszy św.

 

A jak nasi decydenci I NIE TYLKO komentują wyrok Trybunału Konstytucyjnego? [ZOBACZ TUTAJ]

 

Dr. Mateusz Grzesiak - psycholog ekonomista i wykładowca akademicki na swoim profilu facebookowym napisał m.in. takie słowa:

Dzisiaj Jarosław Kaczyński wezwał w swym oświadczeniu do obrony kościołów, co może doprowadzić do różnych konsekwencji - między innymi powstania bojówek narodowców i spolaryzowania jeszcze bardziej społeczeństwa, więc sugeruję:

- NIE DAJCIE SIĘ WCIĄGNĄĆ W TĘ NARRACJĘ

Władza może pasożytować na podziale społeczeństwa - więc próbuje ustawić jednych Polaków przeciwko innym. Pamiętajcie - inni Polacy nie są naszymi wrogami. Są nimi: chora ideologia, wprowadzanie podziałów, manipulacja, dzielenie nas na lepszy i gorszy sort.

- PODSTAWIONE PROWOKACJE

Mogą pojawić się podstawieni ludzie dokonujący aktów wandalizmu, wmieszani w tłum. Ich celem jest prowokacja - dzięki niej powstanie powód, by stworzyć zagrożenie i tym samym uzasadniać swoje działania. Należy oddzielić ich od pokojowych działań.

- NIE NISZCZCIE CZEGOKOLWIEK

Nie dość, że nie tędy droga, to dodatkowo dalibyście wodę na młyn władzy. Potem w mediach będą to pokazywać i przekonywać ludzi do obrony kościołów, państwa, etc. Nie dajcie im powodu! Ta zmiana będzie ciężka, ale nie musi stać się agresywną wojną domową.

 

Jarocin. Kobiety w proteście przeszły przez miasto. "To jest wojna" [ZDJĘCIA]

 

Nowy - 43. numer Gazety Jarocińskiej w 2020 roku dostępny już w sprzedaży. Przeczytasz w nim wiele ważnych i aktualnych materiałów oraz ciekawych wywiadów.

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

Czy uważasz, że powołanie Straży Narodowej jest potrzebne?

ankieta dodana 28.10.2020, ilość wszystkich głosów: 366
Tak, państwo sobie nie radzi
38%
Nie, od porządku jest policja i inne służby
60%
Nie mam zdania
2%
+ 9 głosów: 16 (56%) 7 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.