ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Powiat jarociński. Kolejne pieniądze dla szpitala

ponad rok temu    29.08.2019
Anna Konieczna
komentarzy 41 ocen 0 / 0%
A A A

Na dzisiaj - 29 sierpnia, przewodniczący Jan Szczerbań zwołał posiedzenie Rady Powiatu Jarocińskiego. W programie znalazło się 15 punktów, w tym 4 projekty uchwał. Radni będą decydować między innymi o pomocy finansowej dla jarocińskiego szpitala.

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Jarociński szpital znalazł się w poważnych tarapatach finansowych. Nowy prezes - Henryk Szymczak, po objęciu stanowiska w kwietniu tego roku [więcej o tym przeczytasz TUTAJ] nie ukrywał, że sytuacja jest dramatyczna, a dług lecznicy wynosi ok. 21 milionów złotych.

 

 

W tych okolicznościach potrzebna była natychmiastowa pomoc finansowa z powiatu, który jest właścicielem spółki szpitalnej.

 

 

[gmina Jarocin przekazała dofinansowanie dla kolejnego kościoła - więcej czytaj TUTAJ]

 

 

Od tego czasu samorząd kilka razy już ratował lecznicę pieniężnymi „zastrzykami”. Tak jest i teraz. Zanim rada powiatu zajmie się jednak sprawą dofinansowania, radni wysłuchają sprawozdania z finansów spółki szpitalnej za 2018 rok.

 

 

Zarząd powiatu zaproponował, aby tym razem przelać na konto szpitala 346 tysięcy złotych. Na co mają zostać przeznaczone te pieniądze?

 

 

[potrzebna jest pomoc w ratowaniu zdrowia i życia chorego na raka - zobacz, jak sie włączyć i jej udzielić - szczegóły TUTAJ]

 

 

Otóż 246 tysięcy złotych szpital potrzebuje na uregulowanie najpilniejszych zobowiązań. Z kolei pozostałe 100 tysięcy chce wydać na zakup niezbędnego wyposażenia dla laboratorium szpitalnego oraz pracowni endoskopii, które mają zostać w pierwszej kolejności przeniesione do nowo wybudowanej części lecznicy.

 

 

Poza tym w czasie posiedzenia radni ustalą regulamin wynagradzania nauczycieli ze szkół podległych powiatowi i wprowadzą zmiany w tegorocznym budżecie oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej.

 

 

[segregujesz odpady BIO - jak najszybciej złóż deklarację - więcej na ten temat czytaj TUTAJ]

 

 

Posiedzenie zostało wyznaczone na dzisiaj - 29 sierpnia, początek o godzinie 15.00 w Sali konferencyjnej starostwa powiatowego (pok. nr 30). Wstęp wolny.

 

 

[AKTUALIZACJA 17.10]

 

Radni powiatowy zatwierdzili propozycję przekazania dotacji dla szpitala. Towarzyszyła temu długa i chwilami burzliwa dyskusja.

 

Starosta Lidia Czechak poinformowała, że szpital stara się o pożyczkę z Banku Gospodarstwa Krajowego na odbudowę swoich finansów. Decyzja w sprawie przyznania kredytu jeszcze nia zapadła.

 

Rada powiatu wyczerpała program obrad i przewodniczący Jan Szczerbań zakończył posiedzenie.

 

O sytuacji szpitala na portalu jarocinska.pl i w Gazecie Jarocińskiej będziemy informowali na bieżąco.

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

Powiązane

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (41)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ M.
ponad rok temu ocena: 100%  41
Kiedy szpital zapłaci dostawcom za swoje zamówienia?? Czemu generuje się zamówienia skoro wiadomo że nie ma pieniędzy na ich zapłatę. Dostawcy też mają swoje koszty, trzeba zapłacić podatki od sprzedaży za którą nie dostało się pieniędzy od szpitala, trzeba zapłacić dostawcom za dostarczony do szpitala towar. Jak się nie ma czym zapłacić to się nie kupuje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gd
ponad rok temu ocena: 100%  40
Pisiorki info dla Was, g dzie sa kur.. Darmowe leki dla emerytów https://www.google.com/amp/s/w...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kurła kiedyś to było
ponad rok temu ocena: 75%  39
Gadali ludzie na Jantasa, a jakby nie patrzeć, ogarniał ten burdel i to tak, że było ciężko, ale lepiej jak w większości szpitali mimo tego, że nie było płacone za nadwykonania. No ale polityka ma za nic fachowców - liczą się swoi ludzie na dobrze opłacanych stanowiskach
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Barman
ponad rok temu ocena: 75%  38
Ale musisz być kretynem, żeby pomyśleć że to on napisał. Tylko jeden imbecyl przychodzi mi na myśl. Myśli, że zabłysnął inteligencją i inteligentnie obraził. Pijany fejsbukowicz Stanisław kandydat na kandydata, a teraz nawet kandydat. Wcześniej członek. Wtedy prostaczku też byłeś dumny do rana, kiedy po wytrzeźwieniu usuwałeś wpisy. Niestety dla ciebie w internecie nic nie ginie. I tak zostałeś gonadą.
~ Kelnera zatrudniałeś
ponad rok temu ocena: 0%  37
Marcin. Odstaw ty co pijesz. Pralnię pamiętasz?
~ Staś Gonada
ponad rok temu ocena: 94%  36
SZPITAL WYSZEDŁ NA PROSTĄ
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szew na jajach
ponad rok temu ocena: 80%  35
Takich prawdomównych, mówiących prawdę, nie wprowadzających ludzi w błąd, nie kłamliwych, do tego fachowców od szpitali powiatowych Polska potrzebuje. Głosujmy na Stasia prawie lekarza co zna każdą dziurę w szpitalu i stojące w nich miotły. Hehe. Do tego znawcę gonad i szwów je uciskających.
~ Gospodarne chłopy
ponad rok temu ocena: 77%  34
No to nieźle was Mazurek urządził. 5 milionów strat, za 2018. 1,5 miliona straty za I kwartał 2019. 1,7 miliona zobowiązań wymagalnych na koniec lipca. Henryk Szymczak jest już prezesem 5 miesięcy, a zacznie dopiero we wrześniu jak mu powiat przeleje 250.000 płacić faktury z terminem płatności przypadającym na luty i marzec kiedy prezesem był jeszcze Mazurek. Ewidentnie widać jakim gospodarnym gospodarzem był Mazurek prezes szef lokalnej Platformy Obywatelskiej, lokalny szef partyjny Martuzalskiego kandydata na posła, wcześniej odpowiedzialnego za szpital z ramienia członka zarządu powiatu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ alex
ponad rok temu ocena: 37%  33
Nie siejcie tu fermentu lizusy burmistrza. Sytuacja wszystkich szpitali w PL jest tragiczna. Oddziały są zamykane, ludzie umierają na SORach czekając pięć dni na "natychmiastową" pomoc. Co rusz słychać, że nie ma nowoczesnych leków, albo w ogóle szpital nie ma pieniędzy na leki. Podziękować można PISowi, który woli pompować miliony w Rydzyka i episkopat, a ich wymyślona sieć szpitali przez ministra Radziwiłła spowodowała, że szpitale są zadłużone jeszcze bardziej niż były. Sami mamy przykład u nas, że nasz burmistrz zamiast pomóc szpitalowi, to woli dać na kościół i remont dzwonnicy, bo tam będą mu robić kampanię, a w szpitalu wiadomo...każdy zajęty swoimi problemami. Podsumowując - przede wszystkim podziękować możemy PISowi za stan służby zdrowia, także naszego szpitala. Wszystkie procedury są niedoszacowane przez NFZ. Za szybko wypisują pacjentów do domu - bo redukują koszty. A stare powiedzenie mówi z g...na bata nie ukręcisz.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ponton menadżer oświaty
ponad rok temu ocena: 63%  32
"ZERO" to ty jesteś. 3/4 szpitali nie ma problemów z płynnością. Tylko o nich w mediach nie usłyszysz. Usłyszysz o tej 1/4 czyli np. o Jarocinie. Jakość zarządzania niestety również wpływa na sytuację finansową szpitala. O czym świadczy 3/4 szpitali. No ale u nas działacz partyjny musiał wykazać się w biznesie. No i się wykazał 5 milionami strat w jeden rok
~ Jest mnóstwo szpitali które sobie nieźle radzą.
ponad rok temu ocena: 81%  31
Ile było %PKB przeznaczanych na służbę zdrowia w 2015 kiedy ustępowała po 8 latach rządów PO? Alex 6%?tylko zły PiS zmniejszył ten procent. Kolejek nie było, nadmiar lekarzy i pielęgniarek. A na SORach obsługiwali do 15 minut. Podobnie było za SLD w 2005.
~ alex
ponad rok temu ocena: 32%  30
Jak nie ma argumentów, to atakują ad personam. Jakie to typowo pisowskie, w waszych wypowiedziach jak zwykle zero merytoryki. Pokażcie mi ile jest szpitali w Polsce, które na dzień dzisiejszy nie mają problemów z lekarzami, płynnością finansową, zaopatrzeniem w leki, w których nie ma kolejek, a na oddziałach jest więcej wypoczętych pielęgniarek niż pacjentów. Podpowiem: ZERO. Nie jestem "platfusem" ni "matołem". Poglądy mam lewicowe, a wykształcenie adekwatne do posiadanej wiedzy na temat zarządzania jednostkami służby zdrowia. Jarocin nie jest tu żadnym wyjątkiem, wpisuje się w trendy rządzących pisowców. Wolą dotować księżulków, niż podnieść wydatki na służbę zdrowia do poziomu 6% PKB. Jesteśmy na samym końcu Europy jeśli chodzi o finansowanie, a rząd cały czas kłamie i czaruje rzeczywistość w tej materii. Radzę zapoznac się z nowym budżetem, ile zaplanowali na 2020 rok wydatki na służbę zdrowia. Bez odbioru.
~ Smutne....
ponad rok temu ocena: 79%  29
Jeszcze we wrześniu 2018 wg Martuzalskiego z PO "Szpital wychodził na prostą". Martuzalski w Informatorze Powiatowym tak chwalił prezesa Mazurka również z PO. Ani słowem się nie zająknął o NFZ. Po prostu dobry fachowiec Mazurek radził sobie po mistrzowsku. No ale było przed wyborami lokalnymi, trzeba było nakłamać opinii publicznej i wmówić jej jacy to z Mazurka i z Martuzalskiego są ZBAWCY SZPITALA. i nagle opinia publiczna poznała wynik szpitala za 2018 rok. PRAWIE 5 MILIONÓW STRAT. KRÓL OKAZAŁ SIĘ NAGI. I do tego wyszło jacy z nich klamcy. A co teraz po wyborach twierdzi Martuzalski? W obronie nieudolności prezesa Mazurka ciągle tylko mówi o polityce PISu i NFZ i niedofinansowaniu szpitala z tej polityki wynikającego. Nagle się obudził jak trzeba bronić swojego kolegi partyjnego. Dwa lata wmawiał opinii publicznej że wszystkiemu jest winny jantas, o NFZ nawet w jednym zdaniu nie wspomniał. A teraz nagle po wyborach NFZ to dla niego Narodowa Fikcja Zdrowia. Manipulacja na najwyższym poziomie.
~ PO fachowcy od VAT u
ponad rok temu ocena: 80%  28
Wszystkich? Chyba tam gdzie rządzą nominanci Partii Oszustów, którzy zamiast zatrudniać fachowców zatrudniają działaczy partyjnych.
~ Gonada
ponad rok temu ocena: 85%  27
Tragiczna sytuacja szpitali jest tam gdzie rządzą menadżerowie partyjni poziomu pontona.
~ Abc
ponad rok temu ocena: 76%  26
Są zamykane gdzie rządzą tacy nieudacznicy jak nasze pełusy
~ 1.700.000 zł z faktur przeterminowanych na koniec lipca 2019
ponad rok temu ocena: 81%  25
To się nazywa totalna ignorancja. Dążymy do tego, abyśmy nie mieli przeterminowanych faktur z terminem dłuższym niż pół roku. Dlatego musimy z powiatu przelać 250.000 na faktury w których termin płatności upływał w lutym i marcu 2019. Nieźle was Martuzalski z Mazurkiem urządzili.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fachowcy partyjni
ponad rok temu ocena: 85%  24
Mazurek, Martuzalski panowie z Platformy Obywatelskiej mają sukces ponad 4,5 miliona straty w szpitalu za rok 2018. Mazurek już wiesz teraz za co cię zwolnili? Czy nadal zdziwiony? Gdyby nie pieniądze z powiatu szpital po dwóch latach rządów i nadzoru członków Platformy Obywatelskiej byłby zlikwidowany. Nowy zarząd powiatu musiał podjąć decyzję o dalszym istnieniu spółki. Płaczą i płacą. Nadal uważasz Szczerbań że mazurek był dobrym gospodarzem?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nika
ponad rok temu ocena: 14%  23
no to rozbudowali szpita a mieli zadłuzenie na 21 mil to czemu nie zwrocii sie do nfz by i zacił co za nieudacznicy rzadzii
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Stachu masz kolejny sukces
ponad rok temu ocena: 89%  22
4.600.000 STRATY W SZPITALU W 2018 za Mazurka prezesa i nadzorcy członka zarządu powiatu Martuzalskiego kandydata na posła. Brawo. Znając wasze możliwości dziwię się że była tak mała strata. Raptem 5 milionów złotych.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Portos
ponad rok temu ocena: 100%  21
Czym innym jest dług a czym innym strata. Dług to zobowiązanie typu kredyt do spłacenia. A strata to wynik księgowy. Można mieć stratę i nie powiększać długu, bo np. strata jest mniejsza niż koszt amortyzacji.
~ Menadżer oświaty
ponad rok temu ocena: 92%  20
5 milionów straty w szpitalu dotyczyło roku 2018. W I kwartale 2019 mazurek wykrecił 1,5 miliona straty. A za 2017 rok strata wyniosła prawie 2,5 miliona.
~ Księgowość
ponad rok temu ocena: 100%  19
Mazurek 8 milionów strat w dwa lata i dwa miesiące. Paczkowski 7 milionów strat w dwa lata. Jantas 6 milionów strat w cztery i pół roku że stratą na poziomie amortyzacji czyli zysk ebitda uzyskał tylko Jantas. Zysk który nie uwzględnia kosztu amortyzacji czyli kosztu księgowego a nie kasowego.
~ Rozsądny
ponad rok temu ocena: 15%  18
No właśnie. Czyli pozostałe 16 milionów długu powstało za czasów kogo?? Chodzi mi po głowie nazwisko na J. Był też prezesem w hotelu.
~ Gonada
ponad rok temu ocena: 88%  17
Z takimi sukcesami jak PO będzie miało większość to Martuzalski zapewne zostanie Ministrem Zdrowia. Wszak "wie wszystko o każdej dziurze w szpitalu i stojących w nich miotłach" hehe złotousty "prawie lekarz" . Tak twierdził na jednej z sesji.
~ Szpital wyszedł na prostą po dwóch latach rządów Mazurka i nadzory "prawie lekarza"
ponad rok temu ocena: 95%  16
Szpital terminy platności wydłuża sobie o pół roku. Takie info z wczorajszej sesji. Ale żeby tego dokonać powiat musi sukcesywnie przelewać kasę,srednio 250.000 na miesiac. Wczoraj uchwalił pieniądze dla szpitala na zapłacenie faktur które powinny być zapłacone w lutym. 1.700.000 mają przeterminowanych faktur.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do Skazanego za ...
ponad rok temu ocena: 49%  15
Tak to jest jak się Starostą zrobiło na chwilę Kelnera :-((((
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PRZYNAJMNIEJ BYŁO ŚMIESZNIE
ponad rok temu ocena: 86%  14
Zielony TEO z PSL który wsławił się "trzymam rękę na pulsie" jak zwalniano pracowników Pagedu i "chce mi się siku" jak go pytała dziennikarka o szpital i pognał do kibelka nie był taki kiepski. Miał wiele zalet.
~ Zenek
ponad rok temu ocena: 79%  13
chodzi Ci o M. Dyzgę byłego V-ice staroste, oj narobili długów
~ Anka
ponad rok temu ocena: 57%  12
Co tam ciekawego u burmistrza? Agenci jeszcze siedzą w urzędzie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ asd
ponad rok temu ocena: 38%  11
Agenci w urzędzie a grucha w kiblu.
~ Michu
ponad rok temu ocena: 88%  10
A te 300 k to na co? Na prąd?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tak może być
ponad rok temu ocena: 45%  9
na pieluchy, bo jak w październiku pisowcy przerąbią wybory to mogą dostać....
~ pytanie
ponad rok temu ocena: 79%  8
mam pytanie do radnych i zarządu powiatu, czy w starostwie funkcjonowała a może funkcjonuje "ferma trolli"???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ odp.
ponad rok temu ocena: 93%  7
Tak tak to Jacek Sz. i U.oraz W sa na bieżaco Mówimy o ciężkich towarach ?
~ ???
ponad rok temu ocena: 88%  6
czy rzecznik powiatu Jacek Sz. może się wypowiedzieć czy była w starostwie "ferma trolli", czy coś o tym wie? czy ta "ferma trolli" może obecnie funkcjonuje? czy pani starościna coś o tym wie?
~ Tak było?
ponad rok temu ocena: 55%  5
Mówimy o farmie trolli im. Żelowanego Kelnerka Hejterka herbu Zaginiony Złom? Farma zlikwidowana po widowiskowym usunięciu szczytu niekompetencji, czyli Kelnera Hejtera. Aktualnie farma trolli wznowiła działalność w innych lokalizacjach: PRALNIA, RAJ i Burdel na Niepodległej. Koordynator: Kelner Hejter.
~ nnn
ponad rok temu ocena: 88%  4
najpilniejszych zobowiązań czyli zobowiązań wymagalnych - przeterminowanych faktur.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Całe PEŁO
ponad rok temu ocena: 78%  3
Prawie 5 milionów straty w szpitalu w roku 2018. Gratulacje dla byłego prezesa szpitala Mazurka i byłego członka powiatowego Martuzalskiego. A tacy byli mocni w gębie. A tu król okazał się nagi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ po wodzie pływa i kaczka się nazywa
ponad rok temu ocena: 25%  2
a ci co teraz są to kto to jest? po wodzie pływa i kaczka się nazywa. za chwilę okażą się zupełnie nadzy a ludzie zobaczą nie tylko ich bezwstydność ale i to że nie mają serca
~ bbb
ponad rok temu ocena: 92%  1
Mart! i do sejmowej komisji ds zdrowia.