ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Potrzebujesz pomocy prawnika - zobacz, gdzie ją uzyskać za darmo

› Aktualności ponad rok temu    21.05.2019
Anna Konieczna
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Punkty bezpłatnej pomocy prawnej działają w gminach i powiatach od ponad dwóch lat. Od stycznia tego roku zakres tej pomocy znacznie się szerzył. Komu i w jakim zakresie prawnik może udzielić porady?

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Nieodpłatna pomoc prawna została uruchomiona po to, by zagwarantować dostęp do podstawowych usług prawniczych osobom, które z uwagi na swój status materialny lub sytuację życiową nie mają możliwości uzyskania profesjonalnej pomocy prawnej.


 

W ostatnim czasie do ustawy wprowadzono szereg zmian. Do listy usług od stycznia dołączyły także nieodpłatna mediacja przedsądowa oraz poradnictwo obywatelskie, które polega na udzieleniu pomocy w rozwiązywaniu problemów w zakresie: zadłużenia, spraw mieszkaniowych lub zabezpieczenia społecznego.

 

 

[kolejna odsłona Jarocin Festiwal 2019 - szczegóły TUTAJ]

 

 

Na terenie powiatu jarocińskiego mediacje i poradnictwo obywatelskie w ramach stałych dyżurów w wyznaczonych punktach zostanie uruchomione w 2020 roku. W 2019 roku mediacja będzie możliwa kilka razy w roku w wybranych miejscach.

 

 

Do tej pory katalog osób, które mogą skorzystać z darmowej pomocy był zamknięty. Znajdowały się w nim między innymi osoby, którym przyznano świadczenie z pomocy społecznej, posiadające Kartę Dużej Rodziny, które nie ukończyły 26. lat albo skończyły 65., będące w ciąży albo które poniosły straty w wyniku wystąpienia klęski żywiołowej. Od 2019 roku uprawniona będzie każda osoba, która złoży oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej.

 

 

[zagraniczna inwestycja w Jarocinie - czytaj TUTAJ]

 

 

Na wizytę u prawnika czy specjalisty będzie się jednak trzeba umówić. I tak mieszkańcy powiatu jarocińskiego będą mogli to zrobić przez internet na stronie: https://enpp.pl/ewidencja/event/reservation/148, telefonicznie pod nr tel. (62) 740-79-22 lub pod adresem: rejestracjanpp@powiat-jarocinski.pl

 

 

[jarociński szpital doceniony finansowo przez NFZ - wiecej TUTAJ]

 

 

Kobiety w ciąży będą mogły skorzystać z wsparcia poza kolejnością. Osobom ze znaczną niepełnosprawnością ruchową oraz z trudnościami w komunikowaniu się udzielanie pomocy będzie mogło odbywać się poza punktem lub z pomocą komunikatorów.

 

 

Od dnia 1 stycznia starosta jarociński ma obowiązek prowadzenia, aktualizacji i publikowania listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa dla mieszkańców powiatu jarocińskiego. Tak lista będzie dostępna na stronie internetowej starostwa - www.powiat-jarocinski.pl

 

 

Z BEZPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ MOŻNA SKORZYSTAĆ:

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Hmmm
ponad rok temu 1
Szkoda ze nie jest dodane kto udziela tych porad
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A