ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aszpital baner podstrona

Poszukiwali kogoś, kto, dokończy porzuconą budowę. Czym się to skończyło? [WIDEO]

ponad rok temu    9.05.2019
Anna Konieczna
komentarzy 47 ocen 1 / 0%
A A A
Na zdjęciu od lewej: Marek Antczak, własciciel firmy budowlanej z Kalisza, Marcin Jantas, prezes spółki Jarocin Sport i Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina Na zdjęciu od lewej: Marek Antczak, własciciel firmy budowlanej z Kalisza, Marcin Jantas, prezes spółki Jarocin Sport i Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina  fot. Fot. jarocinska.pl

Mija rok od czasu, kiedy poznańska firma Family House opuściła plac budowy na terenie spółki Jarocin Sport. Co z przerwaną inwestycją, czym skończyły się poszukiwania wykonawcy, który przejąłby porzuconą budowę?

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Rozbudowa Jarocin Sport rozpoczęła się pod koniec 2017 roku. Latem ubiegłego roku wykonawca - firma Family House z Poznania zszedł z placu budowy [szczegóły TUTAJ] i umowa ze spółką została rozwiązana [więcej TUTAJ].

 

 

Nie była to jedyna inwestycja na terenie Jarocina, której wykonania podjęła się poznańska firma. Drugą był drugi etap budowy osiedla mieszkań czynszowych przy ulicy Siedlemińskiej. Tam sytuacja była identyczna - w tym samym czasie, co w Jarocin Sport - ekipy budowlane Family House opuściły plac budowy przy ulicy Siedlemińskiej [na ten temat przeczytasz TUTAJ].

 

 

Prezesi obu gminnych spółek za zaistniałą sytuację winili wykonawcę. - Family House ma problemy z zasobami ludzkimi i kłopoty finansowe. A zarzuty wobec projektu są „totalną bzdurą” - twierdził Jerzy Wolski, szef Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

 

 

[budują duże rondo w Jarocinie - zobacz, jakie są efekty - szczegóły TUTAJ]

 

 

Family House z kolei obstawał przy tym, że przyczyny leżą po stronie Jarocin Sport i Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Z nieoficjalnych informacji wynika, że poznańska firma miała poważne zastrzeżenia do dokumentacji projektowej obu jarocińskich inwestycji.

 

 

Od tych wydarzeń minął rok i wszystko wskazuje na to, że przerwana rozbudowa obiektów spółki Jarocin Sport będzie kontynuowana [o poszukiwaniach wykonawcy - przeczytasz TUTAJ]. Spółka znalazła wykonawcę, który przejmie opuszczony plac budowy.

 

 

Spółka Jarocin Sport podpisała umowę z firmą budowlaną Marka Antczaka z Kalisza, która za 25,2 mln zł wybuduje salę sportowo-rekreacyjnie i eventowe, lodowisko, kręgielnię oraz niezbędne zaplecze.

 

 

- Jesteśmy w dobrej kondycji, realizujemy masę inwestycji na terenie całego kraju, miło nam będzie rozpocząć inwestycję także tutaj - zaznacza Marek Antczak, właściciel firmy z Klisza. - Jest to pierwsza nasza inwestycja w Jarocinie, ale myślę, że damy się poznać z dobrej strony i nie będzie to inwestycja ostatnia w tym mieście – dodaje.

 

 

Nowy wykonawca przejmie plac budowy, na którym wcześniej powstała już piwnica i ściany boczne budynku. Docelowo na tej bazie powstanie trzykondygnacyjny budynek o powierzchni 4 tysięcy metrów kwadratowych. W podpiwniczeniu nowego obiektu znajdą się: sześciotorowa kręgielnia, pomieszczenie klubowe z zapleczem oraz sala do tańca ze sceną.

 

 

- Na parterze budynku zlokalizowana zostanie sala sportowo-rekreacyjna, wielofunkcyjna fitness, która będzie również wykorzystywana do zajęć i rozgrywek tenisa stołowego oraz sportów siłowych - informuje Marcin Jantas, prezes spółki Jarocin Sport.

 

 

Tu również funkcjonować będzie kort do ricocheta, najszybszej gry rakietowej. Parter to również miejsce dla całego zaplecza, czyli toalet, natrysków, szatni, przebieralni, wypożyczalni sprzętu. Przewidziano również restaurację z częścią zewnętrzną - tarasową.

 

 

[oni zorganizują tegoroczny Jarocin Festiwal - przeczytaj skąd si.ę zwięli i za ile to zrobią - szczegóły TUTAJ]

 

 

Na piętrze budynku zlokalizowane zostaną dwie sale konferencyjno-eventowe z zapleczem gastronomicznym, gdzie będzie można organizować imprezy i konferencje.

 

 

W ramach zadania - w systemie lekkiej hali - wybudowane zostanie zadaszone lodowisko. Taka funkcja wykorzystywana będzie od listopada do marca.

 

 

- Hala będzie zbudowana w ten sposób, że jej dwa boki składać się będą z przesuwnych rolet. Umożliwi to organizowanie imprez plenerowych ze sceną zlokalizowaną na powierzchni lodowiska, także poza sezonem zimowym - wyjaśnia szef Jarocin Sport.

 

 

 

Halę będzie można również wykorzystać jako boisko sportowe, czy rolkowisko . - (…) Hotel i cały ośrodek, wzbogaci się o sale konferencyjne, których teraz tak bardzo brakuje. Uatrakcyjnią one ten obiekt. Większe możliwości spółki, zwiększą jej przychody, co polepszy funkcjonowanie - podkreśla burmistrz Jarocina Adam Pawlicki.

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

R E K L A M ADzień chłopaka_2020
+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (48)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Boba
ponad rok temu ocena: 75%  48
Alex i co tu Ci się dzieje takiego złego, wy tylko narzekać umiecie a sama coś potrafisz zrobić.? Wystartuje w wyborach, może będziesz miała fuksa. Lotto ma rację, że za chwilę na leczenie będziesz miała do Pleszewa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ alex
ponad rok temu ocena: 49%  47
Forumowy atak fanów burmistrza XD macie pełne galoty, że prawda wyjdzie na jaw. Pawlicki fuksem wygrał, niestety nie ucieknie na ciepłą posadkę do europarlamentu. A dyskusja z opozycją za pomocą prokuratury?? Dno dna. I nie jestem referendystą, tylko zwykłą mieszkanką, która widzi co się dzieje na tej ziemi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ponad 6 milionów strat w szpitalu w 15 miesięcy. Mazurek jesteś "miszczem"
ponad rok temu ocena: 83%  46
Prawda wyjdzie na jaw i Cię wyzwoli jak Henryk Szymczak upubliczni dokonania Mazurka. W szczególności stratę za 2018 rok i I kwartał 2019. Kieruj swe żale, ale pod inny adres
~ Do Alexis
ponad rok temu ocena: 94%  45
Zwykłą mieszanką? A z wypowiedzi wynika, że niezwykłą. Hehe zwykły jest tylko przerost formy nad treścią.
~ Lotto
ponad rok temu ocena: 78%  44
Ooo nawet 5 razy pod rząd tego fuksa się uzbiwrało. Faktycznie zero talentu, umiejętności, zdolności. Zero dokonań, osiągnięć. Tylko fuks. Weź się kobieto lecz, byle szybko, bo za chwilę najbliżej będziesz miała do Pleszewa.
~ Lotto
ponad rok temu ocena: 82%  43
Fuksem wygrał 4 razy pod rząd. Hehe. Przypomnę 2002, 2006, 2010, 2014, 2018. Faktycznie ma szczęście. Hehe
~ takaprawda
ponad rok temu ocena: 39%  42
Jego spółkowych i deweloperskich przydupasów.
~ Komuna wróciła?
ponad rok temu ocena: 60%  41
Słyszałem że nowy prezes szpitala ma pierwszy sukces. Wnioskował do zarządu powiatu o wyrażenie zgody na dalsze istnienie spółki, bo strata przerosła połowę kapitałów własnych spółki. I mu się zgodzili że może dalej istnieć. Szkoda że na takie newsy jest embargo w lokalnej prasie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kmiotek i prostak Gonada specjalista ds strat
ponad rok temu ocena: 96%  40
Szpital wychodzi na prostą wg Martuzalskiego z 2018 roku. Faktycznie ma rację 5 mln strat za 2018, 1,5 mln za 1 kwartał 2019. Prawie 8 mln strat za ostatnie dwa lata rządów POpaprańców. 10 mln strat za czasów Martuzalskiego starosty bądź członka zarządu powiatu.
~ Juryś z Bagien ty już jak Gonada jesteś historią
ponad rok temu ocena: 65%  39
u referendystów żałoba. Otwieraliby szampana gdyby nic się nie działo i budowa stała. Wy już rządziliście. Kutera z wyrokiem w JOKu za lepkie rączki, prezes od odpadów z zarzutami, prezes od bloków z działaniem na szkodę spółki musiał kasę spólce oddawać za biznesy z kuzynem burmisia, Mazurek kupujący plytki od syna, który złamał ustawę antykorupcyjną i musieli go odwołać, żeby na tym samym posiedzeniu powołać znowu. To już było i Jarociniacy powiedzieli wam dość złodziejstwa. Jestęście już przeszłością i na nic te wasze zmiany logo raz Peło raz JOTeres a za chwilę wolni i zależni.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ JURYŚ DORADZAŁ?
ponad rok temu ocena: 100%  38
Barak Martuzalskiego remont 6.000 za metr kwadratowy. Złote klamki i złote żyrandole w każdym pomieszczeniu.
~ Basen szpitalny
ponad rok temu ocena: 67%  37
Lepiej niech zrobią zbiórkę na szpital, bo zaliczy upadłość jak nadal nim będą rządzić tacy specjaliści referendyści jak Mazurek albo nadzorca Martuzalski za czasów którego szpital w jeden rok przyniósł prawie 5 milionów strat.
~ Jurij żołnierz Gonady
ponad rok temu ocena: 69%  36
JO Teres chciałbym znowu rządzić.
~ sukcesy
ponad rok temu ocena: 69%  35
Zapomniałeś o sukcesie jakim jest budowla przy pekesie.
~ Ktoś
ponad rok temu ocena: 63%  34
PiS ma poparcie niekoniecznie dlatego, że przekupił ludzi za pomocą “500+”, czy dlatego, że ludziom podoba się “dobra zmiana”. PiS ma poparcie, bo atakując bezpardonowo elity sprawił, że polski cham czuje się dumny ze swego chamstwa, polski nieuk - ze swego nieuctwa, a polski nieudaczni czuje, że winni jego porażek są ci, którzy odnieśli sukces. To ostatnie zdanie najbardziej pasuje do jarocińskiej opozycji i frustratów wypisujących swoje żale na tym portalu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ktoś
ponad rok temu ocena: 35%  33
~ czerwone chamstwo Człowieku czas wziąć dzisiejsze tabletki, mamy 2019 rok wojna się skończyła 74 lata temu a komuna 20 lat temu więc ludzie o których mówisz albo nie żyją albo są na głodowej emeryturze. Dzisiejsi ludzie sukcesu znają te czasy z podręczników historii, więc przestańcie już pieprzyć o ruskich itd.
~ czerwone chamstwo
ponad rok temu ocena: 62%  32
W Polsce tzw elity to potomkowie ruskich gwalcicieli ktorzy przyjechali na ruskich czolgach a pozniej ich wnukowie wiernie sluza w sld i po i psl
~ Ktoś
ponad rok temu ocena: 75%  31
~ Iza, czytaj ze zrozumieniem, ja nie pisze o rozwoju tylko o traktowaniu ludzi sukcesu i inteligencji przez elektorat PiSu.
~ Iza
ponad rok temu ocena: 24%  30
Nic bardziej mylnego, to twoja demagogia. Jak nie masz argumentu to stosujesz taki sposób wypowiedzi. Póki co Polska pod rządami PiSu jest najszybciej rozwijająca się gospodarka w Europie, a ty jesteś zwykłym malkontentem.
~ ???
ponad rok temu ocena: 11%  29
Co się dzieje na stronie gazety? Dlaczego zniknął artykuł : http://www.jarocinska.pl/artykuly/radni-wzywaja-burmistrza-jarocina-do-natychmiastow,99274.htm
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zadowolony/a?
ponad rok temu ocena: 95%  28
bo się pojawił pod tym linkiem http://www.jarocinska.pl/artykuly/afera-martuzalski-hejtuje-kmiotek-prostaczek,48041.htm
~ nick
ponad rok temu ocena: 95%  27
Jak ktoś kogoś pomawia zarzucając mu przestępstwo, to idzie z tym do prokuratury. A jak nie idzie do prokuratury tylko do gazety to oznacza że działa z pobudek politycznych i tylko o sianie fermentu mu chodzi. może to kiedyś rozumiesz....
~ !
ponad rok temu ocena: 14%  26
Artykuł dotyczył wezwania radnych opozycji do burmistrza w sprawie sprzedaży gruntów gminnych.
~ Boba
ponad rok temu ocena: 57%  25
Referendysci z dziećmi nad jeziorko, niech zaczerpna trochę natury. Przecież macie 500+ więc was stać by jechać, a nie samopas na basen puścić w ten chlor i niech ratownik pilnuje. Co by się nie działo w dupach źle.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ aaa
ponad rok temu ocena: 54%  24
"Wybuduje salę sportowo-rekreacyjnie"... To ją wybudują sportowo, czy jednak bardziej rekreacyjnie? Redaktorzyny, a nie dziennikarze.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
ponad rok temu ocena: 90%  23
aaa, Ale ty mi teraz zaimponowałem swoją elkowencja
~ Opozycja się cieszy jak nie idzie. Są żałośni
ponad rok temu ocena: 55%  22
Zamiast się cieszyć że budowa w końcu rusza to oszołomy w żałobie. Żal mi was. Najlepiej jakby nie było ofert. Wtedy by zwoływali sesję nadzwyczajną i z wielką zakłamaną troską robili by raban na pół powiatu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Faryzeusze
ponad rok temu ocena: 66%  21
Typowe zachowaniu ludzi przepełnionych nienawiścią.
~ Specyalysty z zj
ponad rok temu ocena: 53%  20
Kolejny rok basen w jarocinie zamkniety. Trzeba jezdzic z dziecmi do innych gmin. Wszedzie tak jakby normalniej...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Specjalista referendysta
ponad rok temu ocena: 61%  19
5.000.000 (5 milionów strat w szpitalu w jeden rok) i tu nie widzisz problemu? Bo rządził wasz referendalny żołnierz Mazurek? Za chwilę szpital będą licytować komornicy jak tak dalej pójdzie.
~ Dostrzegasz różnicę czy jesteś zaślepiony nienawiścią wynikającą z polityki?
ponad rok temu ocena: 69%  18
Rozróżnij pieniądze od Właściciela spółek jakim jest gmina na inwestycje od pieniędzy od właściela na bieżącą działalność czyli na przejedzenie jak ma to w powiecie zarządzanym przez partyjniaków którzy przekazują pieniądze do szpitala zarządzanego przez działaczy partyjnych jak Mazurek. W ciągu 4 miesiecy na koszty bieżącej działalności przekazali prawie 1,5 miliona złotych. Inaczej szpital by zbańczył.
~ jarocin
ponad rok temu ocena: 39%  17
taka sama kroplówka leci z gminy do spółek, bo same niedorajdy tym zarządzają
~ jarocin
ponad rok temu ocena: 40%  16
nie będzie basenu już nigdy hahahaha
~ Znalazł się książę co wszystko chciałby mieć w Jarocinie jakby to Poznań albo Warszawa była
ponad rok temu ocena: 60%  15
Odezwał się referendysta. Martw się lepiej żebyś do Pleszewa nie musiał jeździć się leczyć, bo szpitalem rządzą menadżerowie partyjni i gdyby nie kroplówka z powiatu już byłby licytowany.
~ Nic nie robić, nic nie mówić, być nikim. Wtedy nikt nie będzie miał co krytykować
ponad rok temu ocena: 50%  14
Wszędzie też jakby ludzie normalnielsi, nie tacy jak ty malkotenci. Jaki widzisz problem żeby pojechać z dziećmi np. do Żerkowa na baseny. W końcu PiS dał 500 plus. No ale ty wolałbyś je przepić, a dziecko wysłać samopas na basen. Rusz dupę wsadź dziecko w samochód i poświęć mu trochę czasu. Baseny będą, ale wszystkiego nie da się od razu zbudować.
~
ponad rok temu ocena: 55%  13
Ale o budowie basenu nikt nic nie mówi. Kręgielnia, zaplecze, sale, ale basenu nikt nie wymienia w tekście. To będzie on budowany czy nie...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarocin
ponad rok temu ocena: 38%  12
NIE BĘDZIE BASENU!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Poczytajcie sobie projekt
~ Ppppppop
ponad rok temu ocena: 55%  11
Nie od razu Kraków zbudowano. :-) musi być gorzej żeby było lepiej. Dla ciebie referendysto zrobią najpiękniejszy basen odkryty w wlkp. Dzięki za czujność rewolucyjną.
~ selen
ponad rok temu ocena: 47%  10
A chłopiec w przykrótkich porciętach po co tam jest, dla lansu? Ma jakiś tik nerwowy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarocin
ponad rok temu ocena: 32%  9
ma tik bo rządy Pawlickiego sie kończą.