ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M ADeka B1 06 2020
R E K L A M A

Ponad półkilometrowy odcinek przebudowanej ulicy już otwarty [ZDJĘCIA]

8 dni temu    30.06.2020
Anna Konieczna
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Otwarcie gminnego odcinka ulicy Dworcowej Otwarcie gminnego odcinka ulicy Dworcowej  fot. UM Jarocin

Prawie 3,4 miliona złotych zapłaciła gmina Jarocin za przebudowę ponad 0,5 kilometrowego odcinka ulicy Dworcowej w Mieszkowie. Teraz oddano go do użytku.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Ulica Dworcowa ma dwóch właścicieli - powiat i gminę Jarocin - i to było główną przyczyną trudności z doprowadzeniem do generalnego remontu. W tym roku doszło wreszcie do zjednoczenia sił. Za przebudowę zabrało się dwóch wykonawców - każdy samorząd wyznaczył swojego.

 

Na gminnym - ponad 600-metrowym odcinku ulicy prowadzącym do dworca PKP najpierw Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wykonało kanalizację deszczową.

 

Później na drodze położony został asfalt. Przebudowa obejmowała także wykonanie parkingu na 128 miejsc postojowych oraz chodnika z kostki brukowej.

 

Gmina Jarocin przeznaczyła na to zadanie blisko 3,4 mln zł. Wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Drobud.

 

Podobny zakres ma modernizacja ponad kilometrowego odcinka należącego do powiatu - od skrzyżowania z ulicą Osiecką do przejazdu kolejowego. Tam roboty też są na ukończeniu.

 

Powiatowy projekt zakłada nową nawierzchnię oraz przebudowę i poszerzenie do 2 metrów chodnika.

 

Wykonawcą robót w tym przypadku jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S.A. Kalisz. Koszt inwestycji to ponad 1,7 mln zł, z czego nieco ponad 250 tys. zł stanowi dofinansowanie z gminy Jarocin. Termin zakończenia powiatowego odcinka wyznaczono na koniec czerwca.

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Skazany
  7 dni temu ocena: 100%  1
  Tylko Kanbud !
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A