ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Ponad 4 tysiące złotych z festynu. Pomoc dla Michałka nadal potrzebna [ZDJĘCIA]

› Aktualności› Wydarzenia miesiąc temu    25.08.2020
Lidia Sokowicz
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Strażacy z OSP Witaszyce włączają się w akcję pomocy Michałkowi już od samego początkuStrażacy z OSP Witaszyce włączają się w akcję pomocy Michałkowi już od samego początku fot. Lidia Sokowicz

Mimo różnego rodzaju trudności - jak pandemia czy deszcz - w sobotę odbył się festyn charytatywny, z którego dochód przeznaczony zostanie na leczenie 3-letniego Michałka Jędrasiaka z Witaszyc.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

 

Chłopiec cierpi na padaczkę lekooporną i jedyną szansą dla niego na zdrowie, a nawet życie, ponieważ ataki powodują nieodwracalne zmiany w mózgu i wyczerpują organizm, jest operacja w Niemczech. Na koncie zbiórki prowadzonej do końca września na siepomaga.pl/waleczny-michalek brakuje jeszcze niecałe 50 tys. zł.

 

Po operacji potrzebna będzie też rehabilitacja, której koszt szacowany na kolejne 200 tysięcy złotych.

 

W trakcie festynu, który odbył się na terenie należącym do JTBS-u (obok „Bricomarche”) wystąpili m.in. uczniowie Szkoły Muzycznej Yamaha, DJ Bogusz, Paweł Zawieja. Było też wiele typowo festynowych atrakcji. Można było pomalować buzie czy paznokcie, zrobić zwierzęta z balonów, wielkie bańki mydlane, kwietne wianki albo kolorowe warkoczyki. Właściciele psów mogli zasięgnąć fachowych porad. Nie zabrakło dmuchańców i pokazów strażackich. Ponieważ dzień był od rana upalny, tym większą atrakcją była możliwość lania wody z węża. Później niestety popołudniowe plany pokrzyżował intensywny deszcz, który spadł po południu.

 

Mimo przeciwności udało się zebrać 4.403,52 zł.

 

Na facebooku cały czas działa grupa „Licytacje dla Michałka z Witaszyc”, w której można wylicytować ciekawe przedmioty, jak również samemu przekazać fanty.

 

Leczenie Michałka można też wspomóc np. przekazując nakrętki. Punkty ich odbioru uruchomiono m.in. w remizie OSP Witaszyce (w soboty w godz. 7.30-10.30), Studiu Kreacji Ruchu Arlety Piotrowskiej (os. Rzeczpospolitej 6, wejście od strony osiedla, we wtorki w godz. 15.00-21.00 i środy w godz. 16.00-19.45), sklepie Husqvarna (ul. Szubianki 17a od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-17.00, w soboty 8.00-14.00), Texas Barze w Jarocinie (ul. Sportowa 6) i sklepie GS w Hilarowie (godz. 6.00-15.00).

 

O CZYM PRZECZYTASZ W NAJNOWSZYM WYDANIU "GAZETY JAROCIŃSKIEJ" [ZOBACZ TUTAJ]

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ smród!!!!!
  miesiąc temu ocena: 67%  1
  BŁAGAM, ZRÓBCIE COŚ ZE SMRODEM W POWIETRZU M.IN. NA ŁUGACH. PRZECIEZ TO JUZ JEST NIE DO WYTRZYMANIA!!!!!!!!!!! ILE MOŻNA????
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji