ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Ponad 200 uczniów z gminy Nowe Miasto nad Wartą już wkrótce rozpocznie naukę

› Aktualności› Samorząd 7 miesięcy temu    11.02.2020
Anna Kopras Fijolek
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. pixabay

Nowomiejskiemu samorządowi udało się pozyskać pieniądze na dodatkowe zajęcia dla uczniów ze wszystkich szkół funkcjonujących na terenie gminy.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Projekt "Umiem pływać" adresowany jest do uczniów klas I-III z terenu gminy.

 

 

 

- Wójt gminy, Aleksander Podemski podpisał z Wielkopolskim Zrzeszeniem LZS w Poznaniu deklarację udziału w programie powszechnej nauki pływania realizowanej w 2020 r. Związek w naszym imieniu oraz innych zainteresowanych złożył wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dofinansowane nauki pływania w ramach programu „Umiem pływać” - mówi Wiesław Schreiber, zastępca wójta gminy Nowe Miasto nad Wartą.

 

 

Wraz z Mariolą Bąk, dyrektorką Centrum Usług Wspólnych w Nowym Mieście przeprowadził wywiad w szkołach na temat zainteresowania rodziców udziałem ich pociech w programie oraz możliwości zapewnienia opieki przez nauczycieli Do dnia dzisiejszego chęć udziału w programie zadeklarowali rodzice 212 uczniów.

 

 

- Dzieci powinny opanować umiejętność pływania jak najwcześniej. Im wcześniej zaczniemy naukę, tym większe szanse na powodzenie i bezpieczny pobyt na wakacjach w sąsiedztwie wody. Umiejętność pływania zostanie już na całe życie. Jeżeli uchronimy choć jedną osobę od nieszczęścia, będziemy mogli sobie powiedzieć, że się opłacało

 

- dodaje Wiesław Schreiber, zastępca wójta gminy Nowe Miasto nad Wartą.

 

            Finansowanie programu przy konieczności pokrycia kosztów transportu lub dojazdu uczestników: 

- wkład Ministerstwa  Sportu i Turystyki na jednego uczestnika - 180 zł,

- wkład samorządu lokalnego na każdego uczestnika zajęć - 170 zł.

 

 

            Wielkopolskie Zrzeszenie LZS, jako realizator programu, pokrywa wszystkie koszty związane z transportem uczestników na pływalnie, wejściem na pływalnię, ubezpieczeniem, opłaceniem instruktorów nauki pływania i opiekunów oraz organizacją zawodów (łącznie z dojazdem uczestników) potwierdzających nabycie umiejętności pływania. Z tych środków, zgodnie z założeniami MSiT maksymalnie 5% zostanie wykorzystane na obsługę zadania.

 

 

- W poniedziałek spotkaliśmy się z dyrektorami szkół w celu ustalenia terminów zajęć nauki pływania, tak aby nie kolidowały one z funkcjonującym planem lekcji. Musieliśmy dostosować się do grafiku wolnych godzin w Aquapark Jarocin. Pierwsze zajęcia planowane są w dniu 24 lutego - mówi Wiesław Schreiber.

 

 

ZOBACZ TEŻ - CZWORO CHĘTNYCH NA TRZY STANOWISKA DYREKTORSKIE

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ii
7 miesięcy temu 7
ludzie za darmo zle , płacicie zle 500 zl za darmo jest prosze wysłać na naukę zobaczyć ile to kosztuje !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xyz
7 miesięcy temu 6
W Chociczy to przydałby się nowy dyrektor....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ;0
7 miesięcy temu 5
oj w Chociczy dowiadują sie rodzice z gazet....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tata
7 miesięcy temu ocena: 33%  4
Przez to samo stowarzyszenie pisze o srodki ŻERKÓW. "Wielkopolskie Zrzeszenie LZS, jako realizator programu, pokrywa wszystkie koszty związane z transportem uczestników na pływalnie, wejściem na pływalnię, ubezpieczeniem, opłaceniem instruktorów nauki pływania i opiekunów" DLACZEGO OSZUKUJECIE? Chcemy żeby nasze dzieci umiały pływać a nie dotować MCT!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxx
7 miesięcy temu 3
W szkole w Chociczy nikt nie rozmawiał z rodzicami na temat tego projektu. Prawie nikt on nie wiedział. To jak mogły być one omawiane z rodzicami. Chyba rozmawiał sam dyrektor z nauczycielami.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mama
8 miesięcy temu ocena: 82%  2
Tylko Żerków nie ma zamiaru nauczyć dzieci pływać. Uprawiają fikcję w okresie letnim, Wstyd włodarze.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bierełka
7 miesięcy temu ocena: 0%  1
Bo tu chodzi, zeby fikcje robić po to żeby kasa na utrzymanie bmw była...