ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Ponad 1.000 mieszkańców w 366 mieszkaniach czynszowych [WIDEO]

miesiąc temu    24.06.2020
Anna Konieczna
komentarzy 9 ocen 2 / 50%
A A A
Uroczystość oddania mieszkań czynszowych przy ul. Siedlemińskiej w JarocinieUroczystość oddania mieszkań czynszowych przy ul. Siedlemińskiej w Jarocinie fot. A. Konieczna

W 366 nowych mieszkaniach czynszowych pobudowanych przez Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zamieszkało ponad 1.100 osób - ponad 400 spośród nich to dzieci w wieku szkolnym.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Zakończył się projekt budowy mieszkań czynszowych w gminie Jarocin. inicjatorem przedsięwzięcia był burmistrz Jarocina Adam Pawlicki, a realizacji podjęło się Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

 

Pierwszych 96 mieszkań wybudowanych w Siedleminie przekazano lokatorom dwa lata temu. Kolejne osiedle - dla 120 rodzin, powstało w Jarocinie przy ulicy Siedlemińskiej - I etap w ty miejscu. W II etapie klucze otrzymało 108 lokatorów. Najmniejsze osiedle - z 42 lokalami, powstało przy ul. Leszczyce.

 

[kiedy ruszy jarociński aquapark - jest data i nowe zasady funkcjonowania - szczegóły TUTAJ]

 

Do nowych mieszkań można się było od razu wprowadzać, ponieważ zostały one wyposażone „pod klucz”. W dwu- i trzypokojowych lokalach o powierzchni 36 m2 lub 55 m2 były wymalowane ściany, a na podłogach położone płytki i panele.

 

Kuchnia i łazienka zostały częściowo wyposażone, między innymi w kuchenki gazowe i pełną armaturę. Brakowało tylko mebli. Każde mieszkanie wyposażono także w indywidualne ogrzewanie gazowe.

 

Prezes JTBS-u przyznaje, że stawia przede wszystkim na lokatorów z dziećmi w wieku szkolnym i przedszkolnym.

 

- W ten sposób nowi mieszkańcy stali się ratunkiem dla szkoły w Siedleminie, która borykała się z coraz bardziej zmniejszającą się liczbą uczniów - wyjaśnia Jerzy Wolski.

 

 

 

Chętnych na mieszkanie nie brakowało. Przed oddaniem pierwszych lokali w Siedleminie prezes JTBS-u przyznał, że zainteresowanie przerosło jego oczekiwania.

 

- Do tej pory spłynęło do nas około tysiąca wniosków o przydział mieszkania czynszowego w nowych budynkach. I codziennie w poczcie mamy po kilka kolejnych. Ludzie przyjeżdżają z całej Polski, a nawet z zagranicy - informował Jerzy Wolski.

 

 

Burmistrz Jarocina podsumowując projekt budowy 366 lokali czynszowych [na ten temat więcej przeczytasz TUTAJ] zwrócił uwagę na determinację z jaką do jego realizacji dążył prezes Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Jerzy Wolski .

 

- Jurek, jak taran szedł poprzez przeciwności, które się oczywiście zdarzały. Nie było łatwo, ale dzięki determinacji pana prezesa udało się to zrobić - zaznaczył Adam Pawlicki. I dodał: - Cieszę się, że mamy nowych mieszkańców. Niektórzy z nich, dzięki temu projektowi zdecydowali się przenieść z innych części Wielkopolski i nie tylko, żeby żyć w Jarocinie.

 

W planach JTBS-u są kolejne lokalizacje mieszkań. Pierwsze mają powstać w Potarzycy, gdzie - podobnie, jak w Siedleminie - mają one wesprzeć funkcjonowanie miejscowej szkoły. Kolejne osiedle ma być wybudowane w Witaszycach przy ul. Zatorze.

 

 

Nowy - 25. numer Gazety Jarocińskiej w 2020 roku dostępny już w sprzedaży. Przeczytasz w nim wiele ważnych i ciekawych materiałów oraz wywiadów. 

 

+ 1 głosów: 2 (50%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (11)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ona
miesiąc temu 11
Niestety nie prawdą jest że mieszkania otrzymują przede wszystkim lokatorzy z dziećmi w wieku szkolnym i przedszkolnym, ponieważ znam wiele rodzin z właśnie takimi małymi dziećmi które mieszkań nie otrzymały. Mniejsze mieszkania otrzymują głównie osoby które nie posiadają dzieci. Gdzie tu mądre przydzielanie mieszkań?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ona
miesiąc temu ocena: 0%  10
Ratunek dla szkoły w Siedleminie? Teraz to rodzice potrzebują ratunku. Wiele dzieci nie dostało się do przedszkola bo nie ma miejsc. Dzieci z Siedlemina do Jarocina trzeba wozić a do Siedlemina z Jarocina przyjezdzaja. Gdzie jest rejonizacja itp?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dora
miesiąc temu ocena: 50%  9
I ciekawe gdzie przyjeżdżający z różnych regionów Polski i z zagranicy będą pracować? Gdzie wszyscy obiecani inwestorzy?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ccc
miesiąc temu ocena: 80%  8
A może gazeta napisze jak poschły krzewy posadzone przy słynnym rondzie za 40 milionów koło ul. Węglowej. Badziewie niesamowite. Ale cóż Jarocin bardzo bogatym miastem, można wywalać pieniądze mieszkańców na byle co i byle gdzie. O jeszcze jeden kredyt nie chodzi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ CCC
miesiąc temu ocena: 78%  7
ZADŁUŻAM JAROCIN, PODNOSZĘ OPŁATY, DOTRZYMAŁEM SŁOWA.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
miesiąc temu ocena: 63%  6
Gdyby jeszcze przy wjeździe był kontener na papier było by super. I tak każdy wjeżdża jedną stroną więc raczej tam powinien być (a przy placu zabaw po kilka) było by super. Straszą karami za nie segregowanie a sami nie dopilnują żeby każdy miał dostęp do tego. Nie każdy codziennie biega na koniec bloku żeby z każdym kartonikiem tam iść a w domu raczej nikt magazynu robić nie będzie żeby zbierać i autem podjeżdżać (nie każdy posiada auto) z makulaturą
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Monia
miesiąc temu ocena: 67%  5
No przecież nikt nie będzie chodzi z kartonem na drugi koniec bloku. Po co postawić kontener jak można wysłać upomnienia i podnieść koszt śmieci. Ważne żeby pieniądze się zgadzały a to że można coś ulepszyć to już mniej ważne. Na końcu stoi zdublowana ilość koszy a to że część osób jedzie autem i przy wjeździe wyrzuca to już nie ważne bo kto się będzie cofał jak tutaj ma po drodze. Nie którzy w ogóle nie segregują ale jak przyjdzie do płacenia to nawet ci co segregują będą mieli podwyższone.
~ Zdzicha
miesiąc temu ocena: 71%  4
I o wiele lepiej wykończone niż te pierwsze... Ładniejsze płytki i panele...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Użytkownik
miesiąc temu ocena: 100%  3
I napewno mniej błędów niż przy pierwszych.
~ widzisz a nie grzmisz
miesiąc temu ocena: 86%  2
Ponad 1.000 nowych mieszkańców Jarocina znam 4 rodziny ktore cale zycie mieszkaja w jarocinie i otrzymaly to mieszkanie i jest takich rodzin wiecej wiec to nie nowi mieszkancy jarocina bardzo chwytliwy tytul
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Osoba
miesiąc temu ocena: 71%  1
To jak jest tyle chętnych na mieszkanie to zacząć budować kolejne.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A