ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Pomoc dla jarocińskiego szpitala - zaangażowały się nawet kawiarnie

12 dni temu    21.11.2020
Anna Konieczna
komentarzy 8 ocen 2 / 100%
A A A
Pomoc dla jarocińskiego szpitala - zaangażowały się nawet kawiarniePomoc dla jarocińskiego szpitala - zaangażowały się nawet kawiarnie fot. Zdjęcie poglądowe

Koronawirus. Szpital w Jarocinie. Pomoc. COVIV-19. Lekarze. Pielęgniarki. Jarociński szpital od jakiegoś czasu leczy osoby zakażone koronawirusem. Sytuacja, jak w każdej innej lecznicy, nie jest łatwa. W związku z tym ruszyła akcja pomocy i wsparcia dla personelu i pacjentów.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Jarociński szpital od 5 listopada ma oddział COVID-owy i 30 łóżek przeznaczonych dla pacjentów wymagających szpitalnego leczenia z powodu zakażenia koronawirusem.

 

Okazuje się, że pacjenci powinni pić dużo wody - szpital potrzebuje ponad 1.000 butelek na 10 dni. Dlatego pojawił się apel o dostarczanie jej do lecznicy.

 

Odzew był natychmiastowy i przerósł oczekiwania organizatorów. Poza wodą do szpitala trafiły także sprzęt - 4 respiratory podarowane przez burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego oraz kardiomonitory od wojewody wielkopolskiego. Poza tym dostarczone zostały środki ochrony dla personelu i pacjentów.

 

Do akcji pomocy włączyły się również dwie jarocińskie kawiarnie - Filmowa i Cafe Klimat.

 

„Dostarczamy całodobowe posiłki dla tych, którzy są na pierwszej linii walki, czyli prawnikom Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, oddziału COVID oraz Zespołów Ratownictwa Medycznego”

 

 

Kierownictwo jarocińskiej lecznicy wystosowało podziękowania do wszystkich darczyńców. Jednocześnie jednak prezes Henryk Szymczak zwrócił się z prośbą o wsparcie na zakup kolejnego, niezbędnego sprzętu [więcej szczegółów znajdziesz TUTAJ].

 

 

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (8)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Nie rozumiem tych apeli o wodę
11 dni temu ocena: 100%  8
20 pacjentów za 630 zł. 6 pacjentów pod respiratorem za 1154 zł. razem 20.000 na dobę. 600.000 na miesiąc. To nie pozwala zakupić wody przez szpital za 3.000 na miesiąc?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jesteśmy uratowani. Jesteśmy w dobrych rękach
11 dni temu ocena: 100%  7
Kolekcjonerka sweetfoci i specjalistka od apelowania.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nie rozumiem tego zarządu powiatu
11 dni temu ocena: 100%  6
Gdyby ta woda dostarczana do szpitala była oddolną inicjatywą, to wszystko byłoby ok. Ludzie chcą pomagać i należy się im wielki szacunek za to. Ale jeśli o wodę apeluje starosta Lidia Czechak, reprezentujący jednocześnie właściciela szpitala to może to wywoływać strach w społeczeństwie, pacjentach aktualnych i przyszłych że w szpitalu brak pieniędzy nawet na wodę która kosztuje 3.000 na miesiąc. To tym bardziej pewnie może brakować na leki, kroplówki które kosztują już nie kilka a kilkadziesiąt czy kilkaset tysięcy. Dla mnie jest to skrajna nieodpowiedzialność. Co ludzie mają sobie pomyśleć? Tym bardziej że starosta dysponuje budżetem powiatu idącym w kilkadziesiąt milionów. Po co ta szopka z wodą za 3.000?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cxyz
11 dni temu ocena: 100%  5
Rozumiem że pacjenci którzy trafiają do oddziału covidowego mają zapewnione materace odleżynowe, kardiomonitory, pulsoksymetry, pompy strzykawkowe. Kroplówki i leki takie same jak stosowane na Szwajcarskiej w Poznaniu etc. A personel jest zabezpieczony w środki ochrony osobistej zapewniające bezpieczeństwo.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 3,5 mln z NFZ co miesiąc dla szpitala w Jarocinie
11 dni temu ocena: 100%  4
Brawo dla darczyńców. Żółta jeśli nie czerwona kartka dla zarządu powiatu i zarządu szpitala, że nie jest w stanie zapewnić podstawowych środków jak woda i musi apelować do społeczeństwa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ heniu na chorobowym i ma w d. wszystko
12 dni temu ocena: 100%  3
szukanie wody dla szpitala to jaaś porażzka. Jak w szpitalu nie ma wody zdatnej do poicia to powinni szpital zamknąć natychmiast !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
12 dni temu ocena: 100%  2
Ale myśle że posiłki do szpitala sa dostarczane pracownikom a nie prawnikom .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacekpl
12 dni temu ocena: 100%  1
nie łóżek więcej potrzeba ,tylko wiedzy by nie trafić na łózko z CO19 dla widzących jeszcze tekst https://i.ibb.co/Wf2gpXT/15-49...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji