ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY
R E K L A M AMoto tech B1_09_2020

Polski lek na koronawirusa. Co o nim wiemy!

› Koronawirus - Raport 29 dni temu    23.09.2020
Karina Muszalska
komentarzy 3 ocen 2 / 50%
A A A
 fot. zdjęcie pogladowe

Polska pierwszym krajem na świecie, która stworzyła lek na COVID-19. Przed zastosowaniem preparatu trzeba go przebadać klinicznie.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Lubelska spółka Biomed poinformowała dzisiaj, że zakończyła pierwszy etap produkcji polskiego leku na COVID-19. Wstępne badania potwierdziły skuteczność wspomnianego leku. Teraz trafi on do badań klinicznych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to Polska już za kilka miesięcy będzie pierwszym krajem na świecie, posiadającym skuteczny lek "neutralizujący koronawirusa".

 

Najnowsze informacje na temat koronawirusa w powiecie jarocińskim.Według prof. Krzysztof Pyrcia, kierownika pracowni wirusologii Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, polski lek na COVID-19 zawiera przeciwciała ozdrowieńców. Jego skuteczność trzeba będzie potwierdził w badaniach klinicznych.

 

 

Co ciekawe do wyprodukowania polskiego leku na COWID-19 użyto 150 litrów osocza ozdrowieńców. Najwiecej materiału pobrano od ozdrowiałych górników. Według naukowców pracujących nad lekiem przeciwciała w nim zawarte nie tylko rozpoznają, ale i hamują zakażenie wirusem SARS-CoV-2. W przpadku powstania odpowiedniej szczepionki preparat ten będzie uzupełnieniem leczenia. 

 

 

Zdaniem prof. Pyrcia charakterystyka tego preparatu jest znana i jeżeli urzędy rejestracyjne się zgodzą - takie jak Europejska Agencja Leków i Główny Inspektorat Farmaceutyczny, to można będzie go podawać chorym.

 

 

Ścieżka rejestracyjna w tym przypadku może być znacznie krótsza, bo nie trzeba przeprowadzić badań wykazujących bezpieczeństwo preparatu. Znajdujące się w nim przeciwciała wyizolowano z krwi osób, które chorowały, ale były już zdrowe.


Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

+ 1 głosów: 2 (50%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Pure
28 dni temu 3
Najwiecej materiału pobrano od ozdrowiałych górników. https://8-ballpool.com/...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ twooj_nick
29 dni temu 2
Pierwsi na świecie? Bzdura. Mogę podesłać link do wiadomości o innych lekach. Ale nie za darmo. Płacicie dziennikarzom to niech się trochę wysilą, a nie powtarzają info z wiadomości TVP.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zainteresowany
29 dni temu ocena: 100%  1
Zacznijcie o tym pisać gdy naprawde pojawi się w aptekach i będzie naprawde stosowany . Lek jest fakt Ale na etapie badań kliczycznych. Ministerstwo zdrowia niekoniecznie może się zgodzić na dopuszczenie do sprzedaży bo nie pozwolą na to zagraniczne instytucje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji