ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Policjanci w czasie wolnym ratowali ludzi z pożaru

› Aktualności› Na sygnale ponad rok temu    25.05.2019
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
 Jarocińscy dzielnicowi, którzy ruszyli na ratunek Jarocińscy dzielnicowi, którzy ruszyli na ratunek  fot. KPP w Jarocinie

Ponad tydzień temu na ul. Żerkowskiej w Jarocinie wybuchł pożar. W ogniu stanął dom jednorodzinny. W akcję ratunkową było zaangażowanych wiele osób [ZOBACZ TUTAJ]

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

 

Jarocińska policja na swojej stronie poinformowała, że znaleźli się wśród nich dzielnicowi z jarocińskiej komendy, którzy byli po służbie.

Funkcjonariusze wolny czas spędzali u jednego z kolegów. Zauważyli, że w jednym z pobliskich domów z poddasza wydobywa się dym.

 

 

- Z posesji dochodziło też wzywanie o pomoc, skierowane do jednego z policjantów. Mundurowi natychmiast zareagowali i udali się do płonącego budynku. Gdy dotarli na miejsce, sytuacja wyglądała bardzo dramatycznie. W budynku, w którym przebywało kilka osób, w tym dwoje dzieci i ich babcia, ogień opanował większość dachu – relacjonuje asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

 

Funkcjonariusze: mł. asp. Tomasz Woelke, mł. asp. Marcin Andrzejewski, mł. asp. Piotr Bielawski, sierż. sztab. Marcin Kozłowski, asp. Bartosz Szymkowiak, asp. Paweł Kaczmarek i asp. Nikodem Hojak natychmiast pomogli będącej na miejscu kobiecie wyprowadzić z budynku przebywającą tam osobę a następnie zaopiekowali się dziećmi. Jeden z funkcjonariuszy zajął się też psem.

 

 - Nie wiedząc, czy służby ratunkowe zostały poinformowane o zdarzeniu, policjanci wezwali na miejsce pogotowie i straż pożarną.  Inni w tym czasie jeszcze raz dokładnie sprawdzili wnętrze domu. Ponieważ z palącego się dachu na teren posesji spadały płonące elementy, mundurowi wyprowadzili z posesji znajdujące się tam pojazdy, by nie uległy one zniszczeniu – dodaje rzecznik prasowy  KPP w Jarocinie

 

 

Jeden z funkcjonariuszy udzielił pierwszej pomocy kobiecie, która zemdlała. Strażacy z pożarem walczyli kilka godzin.

 

 

Dach nad głową stracił ojciec samotnie wychowujący dzieci. Ruszyła zbiórka pieniędzy na odbudowę mieszkania. Każdy może ją wesprzeć. [ZOBACZ SZCZEGÓŁY AKCJI].

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  
 

 

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Adam
ponad rok temu 1
Przecież są wyszkoleni z kpp do tego ,to mieli taki obowiązek,zeby udzielic pomocy. Też mi sensacja.bohaterowie, że hoho.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A