ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Policja ujęła wszystkich sprawców rozbojów

› Aktualności› Na sygnale 7 miesięcy temu    8.02.2020
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Uniwersalne jarocinska.pl

Policja podsumowała miniony rok. Ile odnotowała przestępstw? Które są wykrywane w stu procentach?

 558 przestępstw miało miejsce w 2019 r. na terenie powiatu jarocińskiego. To oznacza, że przestępczość spadła aż o 35 procent (862 w roku 2018). Średnio daje to 1,5 zdarzenia na dobę. Policji udało się wykryć 82,1% sprawców.

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

- Nigdy nie ma stuprocentowej wykrywalności, ale i tak jest wysoka i na pewno będziemy dążyli do tego, aby w kolejnych latach była jeszcze wyższa - mówi asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

 

 

Podkreśla, że w przypadku rozboju, bójki czy pobicia policjantom udało się ustalić i zatrzymać wszystkich sprawców, którzy poniosą odpowiedzialność.

Pod koniec maja pijany mężczyzna napadł na kobietę w środku nocy. Około północy do cyklistki poruszającej się ulicą Bema w Jarocinie podjechał inny rowerzysta i ukradł jej torebkę, w której znajdowały się pieniądze, telefon oraz dokumenty. Mężczyzna wykorzystał fakt, że torebka znajdowała się w koszyczku umieszczonym na kierownicy jednośladu. Pomimo późnej godziny, kobieta sama rozpoczęła pościg rowerowy za amatorem cudzej własności. Z pomocą kobiecie przyszli policjanci. Sprawcę udało się ująć [ZOBACZ TUATAJ] 

 


W minionym roku nie było przestępstw najcięższego kalibru - morderstw i zabójstw.

 

 

Niestety doszło do jednego gwałtu. 41-letni sprawca został po półtorej godziny zatrzymany przez policję [ZOBACZ TUTAJ]

 

 

Jarociński sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy. Prokuratura nie zakończyła jeszcze śledztwa. Akt oskarżenia nie trafił jeszcze do sądu.

 

Spadająca ilość przestępstw to jeden z powodów do zadowolenia jarocińskiej policji. Drugim zapewne jest zakup nowych radiowozów [ZOBACZ TUTAJ]. 

 

W minionym roku ośmiu jarocińskich policjantów zostało odznaczonych Kryształowymi Gwiazdami. [ZOBACZ TUTAJ]. 

 

Pod koniec maja o jednym z jarocińskich funkcjonariuszy usłyszała cała Polska. Sierż. sztab. Piotr Berus został najlepszym Policjantem Służby Kryminalnej Roku 2019.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

R E K L A M ADzień chłopaka_2020
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Łesper
7 miesięcy temu ocena: 100%  2
Jedno jest pewne. Kradzież radii w samochodach spadnie do zera.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rami
7 miesięcy temu ocena: 50%  1
Ale jesteś pusty człowieku.