ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M Abaseny a1
R E K L A M ADeka B1 06 2020
R E K L A M A

Policja, ochrona i SOP. Kto zapewniał bezpieczeństwo prezydentowi? [ZDJĘCIA]

7 miesięcy temu    9.11.2019
Anna Konieczna
komentarzy 4 ocen 2 / 50%
A A A
 fot. A. Majewski

W czasie wizyty prezydenta w Jarocinie agenci ochrony nie opuszczali Andrzeja Dudy ani na krok. Byli wszędzie. Środki bezpieczeństwa w czasie pobytu głowy państwa w naszym mieście zrobiły wrażenie na wszystkich - policja, radiowozy, wozy straży pożarnej i karetka pogotowia.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Prezydentowi towarzyszyli agenci Służby Ochrony Państwa. To oni - nieumundurowani - zapewniali bezpośrednie bezpieczeństwo Andrzejowi Dudzie na sali oraz w czasie wjazdu i wyjazdu kolumny prezydenckiej, kiedy obstawiali jadące w niej samochody.

 

Bezpośrednią relację z pobytu Andrzeja Dudy w naszym mieście - zobacz TUTAJ.

 

Największe wrażenie na uczestnikach spotkania zrobili jednak ci, którzy mieli mundury SOP-u oraz zamaskowane twarze.

 

 

[wzmożone kontrole policji na drogach - zobacz kiedy TUTAJ]

 

 

 

- Aż ciarki przechodzą, jak się na nich patrzy. Człowiek jednak czuje respekt, bo nie wiadomo, co taki zamaskowany agent może ci zrobić - stwierdziła kobieta, którą spotkaliśmy na holu Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie, gdzie odbywało się spotkanie prezydenta z mieszkańcami. Na tym samym holu, na którym stał zamaskowany SOP-owiec.

 

 

Drugą niecodzienną sytuacją, z jaką spotkali się wchodzący na salę, była kontrola osobista, którą przeprowadzali funkcjonariusze policji. Nie tylko sprawdzali wnoszone torby, ale inne przedmioty. Badali też każdego za pomocą wykrywacza metali.

 

 

[o wizycie prezydenta w Jarocinie szeroko pisaliśmy TUTAJ, obejrzyj także relację VIDEO]

 

 

Agenci ochrony prezydenta byli w Jarocinie już na kilka dni przed przyjazdem Andrzeja Dudy [więcej czytaj TUTAJ].

 

 

- Przetrząsnęli nam całą szkołę od podszewki. Zajrzeli w każdy kącik - przyznaje jeden z pracowników Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie. - Sprawdzali dosłownie wszystko, każdą rurkę, kazali usunąć śmietniki. To był jakiś obłęd. Ale widocznie tak musi być - dodaje.

 

 

 

W zabezpieczenie wizyty w Jarocinie i ochronę Andrzeja Dudy zaangażowanych było kilkudziesięciu policjantów z komendy wojewódzkiej i powiatowej oraz co najmniej tylu funkcjonariuszy SOP-u.

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

+ 1 głosów: 2 (50%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (4)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ ola
  7 miesięcy temu ocena: 0%  4
  Po o ta ochrona/ Boi się suwerena? A może konstytucji?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ gminnik
  7 miesięcy temu ocena: 100%  3
  Drogówkę powinni postawić w stan gotowości. Ta władza uwielbia grać w GTA na ulicach. Od ministra obrony narodowej, przez premiera na prezydencie skończywszy.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ola
  7 miesięcy temu ocena: 100%  2
  a szkoda ze niemowa nie przyjechała bo okazja do nowej kiecki
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Miki
  7 miesięcy temu ocena: 80%  1
  Przyjechał notariusz Jarka i wielkie halo Widać po tym ile było policji i innych służb w jakim kraju żyjemy Prezydent taki dobry że boi się ludzi Państwo policyjne mamy niestety
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A