ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1_AKTYWNY

Pojemnik w kształcie serc stanął na naszym terenie. Zobacz, gdzie

› Aktualności› Wydarzenia miesiąc temu    13.08.2020
Karina Muszalska
komentarzy 10 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Gmina Żerków

Pojemniki na nakrętki w kształcie serc. Żerków. Gmina Żerków. 

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Kupujemy napoje, wodę mineralną, a po butelkach bardzo często pozostają plastikowe nakrętki, które wiele osób odkłada. Problem w tym, że chociaż w naszych domach często takich nakrętek przybywa, to nie zawsze wiemy, komu je oddać, która z organizacji aktualnie prowadzi zbiórkę.

 

Czy opłata śmieciowa pójdzie w górę?

 

Nakrętki zrobione są z plastiku dobrej jakości, który może być w łatwy sposób przetworzony. Przede wszystkim są one ogólnodostępne, łatwo można je przetransportować i każdy ma z nimi do czynienia. Ich zbieranie jest zatem stosunkowo łatwe, zakrętki pozwalają na odzyskanie plastiku, który można ponownie wykorzystać.

 

Porzucony samochód przy trasie z Jarocina do Żerkowa. Policja wyjaśnia sprawę.

 

W polskich miastach coraz częściej pojawia się pomysł z ustawieniem specjalnych pojemników. Można je spotkać w Płocku, Kutnie, Ciechanowie czy w Nysie. Również do akcji przyłączył się jako pierwszy w naszym powiecie Żerków. Pojemnik w kształcie serca stanął przy miejscowym basenie. 

 

Od jakiegoś czasu myśleliśmy o tego typu pojemniku. Postawiliśmy go przy basenie, ale we wrześniu przeniesiemy go do miejscowej szkoły. Nie wyznaczyliśmy jeszcze na kogo zbieramy nakrętki. Często pojawiają się akcje, w których zbiera się je po prostu zbiera. Jak się pojawi jakaś potrzeba to wtedy przekażemy je na wybrany cel.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

R E K L A M ADzień chłopaka_2020
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (11)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Po
  miesiąc temu ocena: 100%  11
  Powinien stanąć taki na rynku w Żerkowie
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ segregująca
  miesiąc temu ocena: 43%  10
  A dlaczego aby pozbyć się nakrętek,trzeba wcześniej wykupić bilet na basen? Czy ten pojemnik nie mógłby stać w miejscu ogólnodostępnym? Ja mam nakrętki do pozbycia ale nie mam dzieci z bezpłatnym karnetem,a płacić za bilet aby pozbyć się nakrętek to kiepski pomysł. Ponoć nad pomysłem pracowały dwie głowy.Przydała bu się jeszcze jedna-myśląca.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ryba
  miesiąc temu ocena: 100%  9
  Te serce stoi przed bramką, gdzie kasują, więc podjedź i wrzuć!
  ~ MłodyJarociniak
  miesiąc temu ocena: 100%  8
  Pojemniki czy pojemnik? bo ja widze tu tylko jeden a nie kilka...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ stary jarociniak
  miesiąc temu ocena: 100%  7
  A ten obok w niebieskiej koszuli to co ?
  ~ dyrektywa
  miesiąc temu ocena: 91%  6
  A wg jakich przesłanek ta pomoc będzie udzielana?Jęśli już zbierają a regulamin zbiórki jest nieznany to może się okazać że pomoc dostanie nie ten najbardziej potrzebujący,A beneficjentami zbiórki będzie ktoś namaszczony przez miłościwie nam panujących,znajomy czy pociotek naszego króliczka.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ do cyulik
  miesiąc temu ocena: 100%  5
  Jest jeszcze kryterium BMW czyli Bierny,Mierny,Wierny.Także stosowane od lat kilku.
  ~ cyrulik
  miesiąc temu ocena: 100%  4
  Te przesłanki wdrożył i przekazał do kontynuacji poprzednik. Zgodnie z taką nową tradycję są one kultywowane.Najważniejsze z nich to nepotyzm i kolesiostwo.
  ~ co dwie głowy
  miesiąc temu ocena: 93%  3
  Super pomysł,jak się mpomyśli to się wymyśli.Będzie można sfinansować komuś potrzebującemu np.wózek za około 7000zł.Potrzebne będzie na ten cel tylko ok 450.000 nakrętek.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mieszkaniec
  miesiąc temu ocena: 100%  2
  Z tymi koszami na śmieci to prawda. Tylko na rynku, na Mickiewicza kilka stoi i baseny obfitują niepodważalnie. Ale.... na osiedlu, trasie z Dino do osiedla, kierunek Biezdziadow, Górki, Kolejowa, Jarocińska, Kościelna, w sumie wszystko poza rynkiem i Mickiewicza (pokazówka) nie ma nic. Zero koszy na śmieci. A śmieci w rowach multum.
  ~ podatnik
  miesiąc temu ocena: 100%  1
  Dobrym pomysłem było by ustawienie koszy na śmieci na ulicach,a tak mamy ulice zaśmiecone petami,butelkami.papierami po lodach itp. Ale jak tu strzelić fotę przy koszu na śmieci?