ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Podzielili ponad 10 milionów na drogi. Kto dostał pieniądze?

ponad rok temu    19.07.2019
Anna Konieczna
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A

Po raz kolejny samorząd województwa wielkopolskiego przyznał gminom dofinansowania na budowę i modernizację dróg dojazdowych do pól. Zobacz, kto dostał pieniądze i ile?

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

- Rozbudowa oraz inwestycje w drogi jest niezwykle ważna dla całej okolicy, do której pomoc trafia - podkreśla Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

 

 

[na ten remont czekali 30 lat - szczegóły TUTAJ]

 

 

 

Podniesione zostaje bezpieczeństwo użytkowników, a wielu mieszkańców i rolników może bez trudu dotrzeć do oddalonych od głównych tras komunikacyjnych miejsc i pól, gdzie często deszczowa aura oraz nieustabilizowane podłoże drogi utrudniały poruszanie się - dodaje wicemarszałek.

 

 

 

Wsparcie finansowe wyznaczone na ten cel przez samorząd województwa wielkopolskiego pochodzi z programu ochrony, rekultywacji i poprawy jakości gruntów rolnych. Jednym z jego zadań jest modernizacja dróg dojazdowych do pól

 

 

[kolejne pieniądze trafiły do jdnej z podjarocińskich wsi - zobacz, do której, ile i na co - TUTAJ]

 

 

Potrzebę inwestowania w tym kierunku wymusza stale unowocześniające się gospodarstwa oraz postęp techniczny dokonujące się w obszarach wiejskich wyprzedzają możliwości okolicznej infrastruktury.

 

 

Zadania prowadzone z tego programu polegają najczęściej na wyłożeniu asfaltu na istniejącej drodze, ustabilizowaniu utwardzonej wcześniej nawierzchni przez jej odwodnienie, a także budowie nowych zjazdów do pól.

 

 

[będzie kolejny łącznik dla Jarocina - zobacz, gdzie tym razem TUTAJ]

 

 

W tym roku dotację na zadania modernizacji dróg dojazdowych do pól otrzymało 105 wielkopolskich gmin, które wnioskowało o taką pomoc. Łączną kwota pomocy na ten cel wynosi 10.248 tysięcy złotych. Każda gmina dostała wsparcie w wysokości 97,6 tysiąca złotych.

 

 

Wśród nich były trzy gminy z powiatu jarocińskiego - Jaraczewo, Żerków i Kotlin.

 

 

[jeszcze jedna powiatowa inwestycja w gminie Jaraczewo - więcej na ten temat TUTAJ]

 

 

 

Rolnicy, unowocześniając swoje gospodarstwa, korzystają z coraz większego sprzętu, do którego przemieszczania się wiele lokalnych dróg oraz dojazdów do działek nie jest przystosowana. Stąd potrzeba rozbudowy i adaptacji dróg do aktualnych potrzeb rolników i mieszkańców wsi - stwierdza wicemarszałek Krzysztof Grabowski.

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ zniesmaczony
ponad rok temu ocena: 80%  1
A gdzie gmina Jarocin? czyżby ktoś zaspał i nie złożył wniosku?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A