ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS Jarocin A1 2021

Podszywają się pod pracowników ministerstwa. Wyłudzają pieniądze

› Aktualności› Na sygnale 6 miesięcy temu    26.07.2020
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. KGP

Pandemia koronawirusa nie odpuszcza. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu doby przybyły 443 przypadki zakażenia koronawirusem. Na COVID-19 zmarło siedem osób.

 

 

W Polsce odnotowano 43.065 przypadków zakażenia, zmarło 1.671 osób.

 

 

Trudną sytuację wykorzystują oszuści. Pojawia się coraz więcej doniesień medialnych dotyczących oszustw metodą „na bon turystyczny”. Polski Bon Turystyczny to forma wsparcia finansowego polskich rodzin z dziećmi, a także krajowej branży turystycznej. Został wprowadzony przez polski rząd w związku z trudną sytuacją tego sektora wywołaną epidemią Covid-19.

 

 

Czytaj również: Do domów dostają się przez okna. Kradną biżuterię i sprzęt RTV

 


- Przestępcy wykorzystują każdą okazję, aby wyłudzić pieniądze lub dane osobowe. Obecnie na celowniku oszustów znajdują się osoby, które mogą być rodzicami małoletnich dzieci. Sprawcy dzwonią do potencjalnych ofiar i podając się, np. za pracowników Ministerstwa Rozwoju, zachęcają do skorzystania ze "specjalnej oferty na voucher urlopowy", informując, że warunkiem przysłania vouchera, jest wpłacenie na podane konto, pieniędzy za dodatkowe 4 dni pobytu na wakacjach (rzekomo 3 dni są za darmo w ramach bonu) - informuje Komenda Główna Policji.

 Jeszcze inny „model" oszustwa opisują banki, do których docierają sygnały, że oszuści proszą o zalogowanie się na stronie internetowej i wpłatę części kosztów wyjazdu. Co więcej, mogą prosić o podanie loginu i hasła do bankowości internetowej lub danych karty płatniczej.
 

Należy pamiętać, że:

- nigdy, pod żadnym pozorem, nie ujawniamy danych umożliwiających zalogowanie się do bankowości elektronicznej (login, hasło),

- wiarygodne i prawdziwe informacje na temat bonu turystycznego znajdują się na stronie bonturystyczny.gov.pl i oficjalnych stronach Ministerstwa Rozwoju i Polskiej Organizacji Turystycznej,

- pracownicy żadnego z ministerstw nie dzwonią do nikogo ze "specjalną ofertą" wypoczynku wakacyjnego, Polski Bon Turystyczny przysługuje wyłącznie na dzieci do 18. roku życia i będzie można aktywować go samodzielnie w systemie PUE ZUS, co jasno wynika z komunikatów i informacji przekazywanych przez Ministerstwo Rozwoju, bon turystyczny nie będzie miał formy gotówkowej, środki nie będą wpłacane na konta rodziców.

Będzie to cyfrowe świadczenie udzielane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, z którego rozliczać będą się mogli przedsiębiorcy turystyczni lub organizacje pożytku publicznego, które zarejestrują się w Polskiej Organizacji Turystycznej.

 

Odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące BONU TURYSTYCZNEGO znajdziesz w najnowszym wydaniu Gazety Jarocińskiej [TUTAJ]

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!