ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS Jarocin A1 2021

Pod Jarocinem chcą kształcić pielęgniarki - już od października [SONDA]

6 miesięcy temu    11.07.2020
Anna Konieczna
komentarzy 1 ocen 8 / 100%
A A A
Podpisanie listu intencyjnego - od prawej: prof. Jacek Piątek, prezes szpitala Henryk Szymczak, dyrektor szkoly w Tarcach Sławomir WilakPodpisanie listu intencyjnego - od prawej: prof. Jacek Piątek, prezes szpitala Henryk Szymczak, dyrektor szkoly w Tarcach Sławomir Wilak fot. A. Konieczna

To, że brakuje pielęgniarek, a średnia wieku tych, które pracują w szpitalach jest bardzo wysoka, nie jest dla nikogo tajemnicą. Nie czekając na pogorszenie sytuacji prezes lecznicy w Jarocinie podjął kroki, aby wykształcić nowe pokolenia średniego personelu medycznego.

 

Średnia wieku około 80% pielęgniarek z jarocińskiego szpitala mieści się w granicach między 40 a 60 rokiem życia, a 7% powyżej 60 roku życia. Prezes lecznicy uważa, że jeśli nie podejmie się zawczasu odpowiednich kroków, to może się tak zdarzyć, że zabraknie pielęgniarek w szpitalu.

 

- Dlatego podjęliśmy decyzję o współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Kaliszu, która kształci miedzy innymi pielęgniarki - informuje Henryk Szymczak.

 

Dlaczego akurat z tą placówką. Między innymi dlatego, że dziekanem wydziału nauk o zdrowiu jest tam prof. Jacek Piątek, ordynator oddziału chorób wewnętrznych w jarocińskim szpitalu.

 

Współpraca nabrała już realnych kształtów i od października zostaną uruchomione dzienne studia licencjackie dla pielęgniarek. Zajęcia będą się odbywały w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach.

 

[pielęgniarki walczące z koronawirusem nakręciły niezwykły film - zobacz TUTAJ]

 

Co najważniejsze, będą bezpłatne i potrwają 7 semestrów. W szpitalu został właśnie podpisany list intencyjny w tej sprawie.

 

Kadra prowadząca zajęcia będzie przyjeżdżała z Kalisza. Nauczania przedmiotów ogólnokształcących, takich jak na przykład język obcy, podejmą się nauczyciele ze szkoły w Tarcach.

 

Dlaczego akurat w Tarcach? Ponieważ szkoła od kilku lat kształci między innymi opiekunów w trzech dziedzinach: medycznych, osób starszych i dziecięcych oraz techników masażystów.

 

- Jesteśmy przygotowani na tego typu zajęcia - zapewnia dyrektor Sławomir Wilak. - Na kierunkach pomaturalnych zajęcia też prowadzone są w systemie weekendowym - dodaje.

 

[WIĘCEJ o pielęgniarkach z jarocińskiego szpitala przeczytasz TUTAJ]

 

Dlaczego 7 semestrów? Z wyjaśnień prof. Piątka wynika, że dzięki temu, zajęcia mogą zostać tak rozłożone, żeby odbywały się tylko w weekendy.

 

- Myślę, że 90% zajęć poprowadzonych przez pracowników z Kalisza będzie mogło odbywać w szkole w Tarcach. Na pozostałe studenci pierwszego o drugiego roku - może raz, może dwa razy w miesiącu - jeździliby do Kalisza do Centrum Symulacji Medycznej, jednego z najnowocześniejszych w Polsce. Tam odbywałyby się zajęcia praktyczne - tłumaczy prof. Jacek Piątek.

 

Aby uruchomić studia w Tarcach potrzebna jest jednak minimalna liczba kandydatów, która wynosi 20. Nabór na pierwszy semestr, który ma się rozpocząć w październiku tego roku rozpocznie się 1 sierpnia. Wszyscy chętni bedą się wtedy mogli zgłaszać do placówki w Tarcach. 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Czy Twoim zdaniem uruchomienie studiów dla pielęgniarek to dobry pomysł?

Czy Twoim zdaniem uruchomienie studiów dla pielęgniarek to dobry pomysł?

ankieta dodana 08.07.2020, ilość wszystkich głosów: 306
Tak
82%
Nie
17%
Nie mam zdania
1%
+ 8 głosów: 8 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ zainteresowana
6 miesięcy temu 1
na stronie której ze szkół będzie odbywać się rekrutacja?, czy te studia będą tylko weekendowo?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji