ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Płynie kasa do wsi ku zadowoleniu mieszkańców

9 miesięcy temu    10.10.2019
Anna Konieczna
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Korzystają z każdej okazji i każdego źródła, żeby zdobyć pieniądze na upiększenie swojej wsi oraz poprawę jakości życia mieszkańców. Dzięki temu powstał już kompleks sportowo-rekreacyjny z boiskiem, placem zabaw i miejscem do relaksu [o tym pisaliśmy także TUTAJ]. A to nie koniec. Właśnie się dowiedzieli, że na ich konto wpłynie kolejna suma.

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Tylko w tym roku Stowarzyszenia na Rzecz Integracji i Rozwoju Wsi Łuszczanów pozyskało prawie 50 tysięcy złotych. Z programu Wielkopolska Odnowa Wsi na swój projekt zgłoszony do konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś” dostali najwyższe dofinansowanie - 30 tysięcy złotych [szczegóły TUTAJ].

 

 

W innym konkursie - „Nasza wieś, naszą wspólną sprawą” przyznano im 10 tysięcy złotych.

 

 

3,5 tysiąca złotych przywieźli z Lichenia [więcej na ten temat czytaj TUTAJ], gdzie odbyło się rozstrzygniecie konkursu „Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa”. Tam ich projekt uzyskał nagrodę w wysokości 2,3 tysiąca. Natomiast szef Stowarzyszenia na Rzecz Integracji i Rozwoju Wsi Łuszczanów - Łukasz Witczak za zajęcie drugiego miejsca w rywalizacji o tytuł „Najaktywniejszego mieszkańca wsi w województwie wielkopolskim” otrzymał kolejne 1,2 tysiąca. Obydwie kwoty zasiliły konto łuszczanowskiego stowarzyszenia.

 

 

[mieszka w Łuszczanowie, właśnie został nowym dyrektorem w jarocińskim magistracie]

 

 

Kilka dni temu samorząd województwa wielkopolskiego nagrodził aktywne sołectwa. Wśród nich znalazł się Łuszczanów. W VII edycji konkursu „Odnowa wsi szansą dla aktywnych sołectw” projekt tej miejscowości znalazł się na 3 miejscu listy rankingowej - na 136 zgłoszonych.

 

 

Nagrodą jest 5 tysięcy złotych, za które zamierzają wymienić krzesła w sali głównej Centrum Aktywności Lokalnej i kupić materiały promocyjne.

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A