ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Płyną pieniądze do powiatu jarocińskiego. Tym razem na most

› Aktualności ponad rok temu    4.06.2019
Anna Konieczna
komentarzy 22 ocen 2 / 50%
A A A
Most w Cerekwicy czeka na przebudowęMost w Cerekwicy czeka na przebudowę fot. Starostwo Powiatowe Jarocin

Po raz kolejny dociera do nas informacja o pieniądzach, które płyną do naszego powiatu na inwestycje. Z zapowiedzi, jakie jakiś czas temu przekazywała starosta Lidia Czechak wynikało, że samorząd złożył wnioski o dofinansowania do zadań na terenie każdej z gmin powiatu. Kotlin już dostał kilka milionów złotych. Która gmina skorzystała jako kolejna?

 

 

Tegoroczny budżet powiatu jarocińskiego na inwestycje, czyli drogi, chodniki i tym podobne zadania był bardzo mizerny i chyba najmniejszy od wielu lat. Samorząd zamierzał przeznaczyć na ten cel około 4 milionów złotych.

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

 

Co można zrobić z tak małej kwoty - jak na cztery gminy wchodzące w skład powiatu? Tym bardziej, że połowę z niej miała pochłonąć budowa ścieżki rowerowej między Jarocinem a Żerkowem.

 

 

[o innych dodatkowych pieniądzach, które pozyskał powiat - tym razem dla seniorów - szczegóły TUTAJ]

 

 

To też, kiedy po wyborach samorządowych - jesienią ubiegłego roku - do władzy doszły Lidia Czechak, jako starosta i Katarzyna Szymkowiak, jako jej zastępczyni - mówiło się, że oprócz administrowania, to obie panie nie będą miały zbyt dużo pracy.

 

 

Tymczasem przedstawione na majowej konferencji prasowej fakty pokazały coś zupełnie innego. Bilansem pięciu miesięcy rządów dwóch kobiet w starostwie są inwestycje planowane w każdej z gmin powiatu na prawie 13 milionów złotych [więcej na ten temat TUTAJ].

 

 

 

Największym sukcesem jest uzyskanie dofinansowania do przebudowy drogi Magnuszewice - Kotlin.

 

 

[zwiększenie ryczałtu przez NFZ dla jarocińskiego szpitala - wiecej czytaj TUTAJ] 

 

 

Powiat wnioskował o wsparcie w wysokości ponad 3,5 mln zł, czyli 50% wartości inwestycji, a otrzymał ponad 5,6 mln zł, czyli 80%. Wkład własny samorządu powiatowego do tej inwestycji to 1,4 mln zł (ogólna wartość zadania to ponad 7,1 mln zł - przyp. red.). Lidia Czechak nie ukrywa, że liczy na pomoc finansową ze strony gminy Kotlin na poziomie 10% wartości zadania [szczegóły TUTAJ].

 

 

Przebudowa będzie obejmować wykonanie na długości 3 km nowej nawierzchni jezdni z poszerzeniem jej do 5,5 m. Powstać ma ponad 900 m nowych chodników i 2 przejścia dla pieszych. Przebudowie ulegnie także ponad 1,5 km chodników, 1 przejście dla pieszych i 2 przystanki autobusowe.

 

 

Na tym panie starosty nie poprzestały, zamierzają również inwestować na terenie pozostałych gmin - Jaraczewo, Żerków i Jarocin.

 

 

[rodzina z ulicy Żerkowskiej w Jarocinie straciła w pożarze dach nad głową - zobacz, jak jej pomóc TUTAJ]

 

 

W ostatnich dnia nadeszła kolejna dobra wiadomość - powiat otrzymał 350 tysięcy złotych z Ministerstwa Infrastruktury na przebudowę mostu w Cerekwicy (gmina Jaraczewo). Do tego środki własne z budżetu samorządu powiatowego w wysokości 178 tys. zł i tyle samo z gminy Jaraczewo.

 

 

W gminie Jarocin przebudowana ma zostać ulica Dworcowa w Mieszkowie Z kolei dla gminy Żerków zapowiadane są środki na budowę ścieżki rowerowej do Jarocina. Do tego zadania - na odcinku Jarocin - Wilkowyja dotację w wysokości niespełna 1,5 miliona złotych przekazali także jarocińscy radni. 

 

 

Skorzystać ma także Szpital Powiatowy w Jarocinie, dla którego samorząd powiatowy wnioskował o dofinansowanie do wyposażenie oddziału ginekologiczno-położniczego i noworodkowego, które już wkrótce będą się przenosiły do nowej części lecznicy.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

Powiązane

+ 1 głosów: 2 (50%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (22)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Kaja
8 miesięcy temu 22
Czy w urzędzie są jakieś dofinansowania do działalności? Potrzebuję tego typu mebli- https://www.wyposazenie-salonu... jednak brakuje mi środków. Czy mogę gdzieś złożyć wniosek o dofinansowanie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ula
ponad rok temu ocena: 25%  21
A kiedy ścieżka rowerowa z Jarocina do Goliny! !!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kamila
ponad rok temu ocena: 67%  20
Jarocin to nie pępek świata. Inne gminy tez potrzebują ścieżek rowerowych. Z Jarocina do Brzostowa i dalej do Góry potrzebna jest ścieżka rowerowa. Ludzie dojeżdżają rowerami do pracy w Golinie i Jarocinie. Dla niezorientowanych dodam, że jadą rowerami drogą krajową nr 12. Czasem jak tir przejedzie to w rowie ląduję.
~ Mała asda
ponad rok temu ocena: 64%  19
Oj, komuś to nie na rękę. Powiat będzie robił inwestycję dla wszystkich A nie dla wybranych.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PO historia Jarocina
ponad rok temu ocena: 100%  18
Platforma Obywatelska POzamiatana w gminie i powiecie. Dwóch radnych na 40tu. Czyli poparcie PO na poziomie 5%. Martuzalski zamelduj wyprowadzenie sztandaru PO.
~ derio
ponad rok temu ocena: 67%  17
Ziemne ludki nie wypowiedzą się, toż to dla nich policzek.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pomyśl zanim coś napiszesz
ponad rok temu ocena: 57%  16
A na jaki mieliby dać? Na terenie innej gminy? Poziom imbecyla. Z tą łaską to nie pyskuj, bo gdyby nie odcinek na terenie gminy Jarocin, to te 2 miliony wydane na terenie gminy Zerków byłyby pieniędzmi wyrzuconymi w błoto, bo nikt z niego nie będzie korzystał. Jechałem tam samochodem kilkakrotnie i żadnego roweru nie uświadczyłem. Więc Adam Pawlicki ratuje wizerunek powiatu przekazując 1,5 miliona. Bo byście mieli TVN i ubaw na całą Polskę jak z zakazem imienin w powiecie.
~ Marek
ponad rok temu ocena: 29%  15
Zgo dostało dotację dużą, ale za to mamy syf i smród zwieziony ze wszystkich okolicznych gmin i powiatów. Chciałbym poznać prawdziwe zadłużenie gminy Jarocin i spółek.
~ smad
ponad rok temu ocena: 24%  14
Do ~ Dyskutuj samze sobą. Przekazujecie pieniądze na odcinek leżący na terenie gminy Jarocin, a nie na odcinek do Żerkowa. Łaski nie robicie. A co do krytykowania, to już się przymierzaliście do tego, po tym jak Adam wyleciał z listy Kukiz. Wcześniej siedzieliście cicho, bo gdyby był na listach PIS to nie wypadało krytykować.
~ Fffg
ponad rok temu ocena: 60%  13
Do 300 milionów bezwrotnych pieniędzy pozyskanych na pomysły Adama Pawlickiego jeszcze im daleko. Ale gratulujemy Pani Lidii Czechak. Najważniejsze że realizuje program WYBIERZMY ROZWÓJ
~ Dyskutuj samze sobą
ponad rok temu ocena: 67%  12
To chyba twoja chora psychika? Jak są inwestycje na terenie gminy Jarocin to czemu mieliby krytykować? Przykładowo z budżetu gminy Jarocin zostanie przekazane 1,5 miliona na ścieżkę powiatową do Żerkowa.
~ można
ponad rok temu ocena: 67%  11
Widzisz Pawlicki ? Można ? Nie zadłużanie mieszkańców gminy, można ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nie można
ponad rok temu ocena: 100%  10
NIkt mieszkańców gminy nie zadłuża kolego! Swoje krytykujesz a cudze chwalisz WSTYD
~ DAMY RADĘ
ponad rok temu ocena: 83%  9
Nie chwal dnia przed zachodem słońca. Poczekaj do końca roku. Przyjdzie czas podsumowań. Ale wszyscy się cieszą, że w Jarocinie i powiecie rządzi Zjednoczona Prawica. W gminie członek Porozumienia, a w powiecie członkini PIS. Tak trzymać. Zgoda buduje. A ci co tu chcą skłócić to pewnie przegrańcy z PO typu Stanisław specjalista ds strat w szpitalu.
~ qaz
ponad rok temu ocena: 45%  8
Bo gdzie diabeł nie może tam kobietę pośle.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ NIK
ponad rok temu ocena: 100%  7
Czy to prawda ? Zobaczymy dalej , czy wyciągnie konsekwencje od osób co doprowadziły do niepotrzebnej straty powiatu ........z tyt. .....zobaczymy . Teraz te pieniądzeco powiat stracił to muszą gdzieś panie wypłakać !
~ Ona
ponad rok temu ocena: 50%  6
I to się nazywa moc kobiet..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jacuś
ponad rok temu ocena: 100%  5
Moc towarów
~ ON
ponad rok temu ocena: 100%  4
Moc kobiet ? Nie przesadzajcie ludzie .Jaka moc ? Gdzie ją widać ?
~ sokół
ponad rok temu ocena: 58%  3
Gdzie ci hejterzy, którzy trąbili, że powiat jarociński nic nie będzie robił? A tu taka niespodzianka. Podnieście juz szczęki z podłogi i pomyślcie zanim kiedykolwiek zaczniecie krytykować. Nie sztuką jest zaciągać kredyty i chwalić się wielomilionowymi inwestycjami.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sprawiedliwy
ponad rok temu ocena: 100%  2
Powiat to się tylko chwali że coś robi ale dla gmin ościennych, a dla naszego Jarocina to nic jeszcze nie zrobił i do niczego sie nie dołożył . Trzeba być sprawiedliwym i samokrytycznym, trzeba patrzeć realnie na te pochwały dla powiatu. Teraz to nalężą się tylko pochwały ale dla BURMISTRZA .Adama Pawlickiego za piękny ROZWÓJ JAROCINA bo nik dotąt tekiego wyczynu jak On nie dokonał. !!!!!! GRATULACJE !
~ Wersd
ponad rok temu ocena: 80%  1
Na razie jeszcze nic nie robi. Więc nie szczytuj. Ale życzymy realizacji zapowiadanych inwestycji. I gratulujemy pozyskania pieniędzy. Niech się PO uczy jak pozyskiwać pieniądze.
R E K L A M A