ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M Abaseny a1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Planują wyciąć kilkaset drzew z parku w Jarocinie. Oznaczą pomniki

› Gospodarka› Samorząd ponad rok temu    26.01.2016
Bartek Nawrocki
komentarzy 26 ocen 10 / 30%
A A A
Drzewa przygotowane do wycięcia z parku miejskiegoDrzewa przygotowane do wycięcia z parku miejskiego fot. Materiały UM w Jarocinie

Ponad 200 drzew rosnących w Parku Miejskim w Jarocinie ma zostać wyciętych. Tak zdecydowali specjaliści dendrolodzy pracujący od ubiegłego roku nad rewitalizacją zielonej części miasta.

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Będąc w parku łatwo się zorientować, które drzewa czeka wkrótce spotkanie z piłą łańcuchową, a które będą poddane leczeniu lub zabiegom pielęgnacyjnym. Te pierwsze oznaczono pomarańczowymi krzyżykami.  

Od ubiegłego roku trwa rewitalizacja parku miejskiego. Jej częścią jest prowadzona inwentaryzacja drzewostan w kwaterach między ulicami Kasztanową, Poznańską, św. Ducha aż do ścieżki wiodącej z os. Kasztanowa do Zespołu Szkół nr 5. Do dokumentacji trafiły drzewa o obwodzie powyżej 15 cm. Wszystkie mają opis stanu zachowania i zalecenia, co do sposobu pielęgnacji lub wycinki. W ten sposób do usunięcia wyznaczono 201 drzew.

- W ostatnich dniach na terenie całego parku krzyżykiem oznaczyliśmy drzewa, które należy wyciąć, ponieważ zagrażają bezpieczeństwu. Poza tym w dwóch sektorach parku zaplanowane są prace pielęgnacyjne i te drzewa te oznaczyliśmy kółkiem – informuje Marzena Jeleniewska-Jankowska, miejski inspektor terenów zieleni, cytowany przez urzędników. - Oznaczenie drzew w ten sposób było konieczne, żeby podczas oględzin łatwiej mogli zidentyfikować je pracownicy Wielkopolskiego Urzędu Ochrony Zabytków w Poznaniu, który wyda ostateczną zgodę na wycięcie drzew - dodaje Marzena Jeleniewska-Jankowska.

Eksperci przekonują, że w trakcie liczenia odkryli wiele wyjątkowych na skalę Polski okazów drzew. - Już teraz wiadomo, że w parku miejskim w Jarocinie pojawi się przynajmniej kilka oznaczeń pomników przyrody – zapowiada magistrat.

Jak wam się podobają te plany?

+ 3 głosów: 10 (30%) 7 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (26)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
  ~ logic
  ponad rok temu 26
  Moim zdaniem, powinno się zająć ścieżkami w parku, są w opłakanym stanie. W szczególności o tej porze roku, wszędzie błoto albo cegły wystające, że można się o nie zbić. Spacer po takim parku to istny tor przeszkód.
  ~ Rumcajs
  ponad rok temu ocena: 33%  25
  a co ze szpetnym "Kopcem Szurygajły" który zniszczył panoramę widokową polany. To musi zniknąć.
  ~ pilarz
  ponad rok temu ocena: 100%  24
  wytne te drzewa dużo taniej mam ponad 20 lat doswiadczenia
  ~ dystans
  ponad rok temu ocena: 83%  23
  Kiedy przyjeżdża TVN? Nasza władza jest w koalicji z PiS?
  ~ aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  ponad rok temu ocena: 93%  22
  A TAK PRZY OKAZJI WYTNIJCIE TROSZKĘ CHORYCH LUDZI Z RATUSZA !!!!!!!!!!!!!!!!
  ~ Rumcajs
  ponad rok temu ocena: 100%  21
  Co do oznaczeniach tabliczkami pomników przyrody to owe takie tabliczki wisiały na drzewach w latach 70 ubiegłego wieku.
  ~ ktoś
  ponad rok temu ocena: 82%  20
  201 drzew to chyba z połowę wytną jak nie 3/4. Już widzę strajkujących ekologów, tvn24, TVP Poznań i inne. I tak Adaś próbuje rozsławić Jarocin. A ciekawe co zamierzają zrobić z taką ilością drewna?
  ~ poskdaopsoa
  ponad rok temu ocena: 14%  19
  sieroto życiowa dwieście drzew to potrafi rosnąć na niewielkim terenie, te młode wąskie też były liczone, jak dla ciebie tyle to 3/4 parku to za karę powinieneś dostać wpierdol od swojej matematyczki za brak logicznego myślenia
  ~ kkl
  ponad rok temu ocena: 94%  18
  zlom ukradli to i dzrzewa zwina
  ~ ń
  ponad rok temu ocena: 100%  17
  "Eksperci przekonują, że w trakcie liczenia odkryli wiele wyjątkowych na skalę Polski okazów drzew. - Już teraz wiadomo, że w parku miejskim w Jarocinie pojawi się przynajmniej kilka oznaczeń pomników przyrody – zapowiada magistrat" Strach pomyśleć, co by się stało gdyby nie zaangażowanie JNP Burmistrza Jarocina Pana Adama Pawlickiego. W parku jest przynajmniej kilka pomników przyrody. Wyrosły wczoraj, czy ktoś je cichcem przesadził w nocy do naszego parku ? Od ilu lat, z przerwą na "pisanie" książki, Jarocinem "rządzi" JNP Adam Pawlicki i jego ZJ ? Eksperci odkryli wiele wyjątkowych na skalę Polski okazów drzew - mocno powiedziane, a jakieś konkretne przykłady podali tych wyjątkowych okazów ? Rozumiem, że jeżeli jest mowa o wyjątkach to będzie ich najwyżej dziesięć na terenie całej Polski. Chyba, że eksperci brali pod uwagę, że każde drzewo jest inne i to są te wyjątkowe okazy.
  ~ jo
  ponad rok temu ocena: 100%  16
  Ciekawe gdzie był ekolog fałszywy magister?
  ~ sssss
  ponad rok temu ocena: 39%  15
  i dobrze, bo to był LAS a nie PARK !!!!
  ~ sssss
  ponad rok temu ocena: 36%  14
  i to mówili mi przyjeżdżający do Jarocina i dziwili się, że to nazywamy parkiem.....
  ~ JAROCINIAK
  ponad rok temu ocena: 74%  13
  Kilkaset drzew ? .... to zostaną tylko krzaki !
  ~ komentator
  ponad rok temu ocena: 13%  12
  Drzew jest 3 tys.
  ~ Sołtys
  ponad rok temu ocena: 93%  11
  W cuglach tę robotę wygra firma Plener, to znani w ratuszu fachowcy.
  ~ złomiarz
  ponad rok temu ocena: 96%  10
  A drewno z wycinki zniknie jak złom....
  ~ ROZWÓJ
  ponad rok temu ocena: 100%  9
  Dokładnie, pójdzie zapytanie o cenę i ROZWÓJ gwarantowany....
  ~ drzazgacz
  ponad rok temu ocena: 93%  8
  może sołtys wytnie je w ramach opieki nad parkiem? Ma przecież umowę na obsługę parku za 100 tysiaków.
  ~ dystans
  ponad rok temu ocena: 86%  7
  Uruchamiamy akcje "Ratujmy park" przed Adamem P. i jego kolegami? Facebook, media wielkopolskie? Rynku nie udało się uratować
  ~ komentator
  ponad rok temu ocena: 0%  6
  Nie uprawiaj kolego polityki kosztem naszego parku. Szkodzisz tylko miastu.
  ~ alex
  ponad rok temu ocena: 17%  5
  Ratuj siebie z takim rozumowaniem
  ~ dystans
  ponad rok temu ocena: 94%  4
  Liczy się rozpoczęcie akcji, może uda się coś w tej kadencji uratować. Trzeba spróbować. Może gazeta pomoże ;-) pamiętam kto się angazowal w akcje "ratujmy rynek".
  ~ dystans
  ponad rok temu ocena: 73%  3
  Liczy się rozpoczęcie akcji, może uda się coś w tej kadencji uratować. Trzeba spróbować. Może gazeta pomoże ;-) pamiętam kto się angazowal w akcje "ratujmy rynek".
  ~ Opozycja
  ponad rok temu ocena: 88%  2
  Oni mają gdzieś zdanie ludu więc sie nie uda
  ~ ROZWÓJ
  ponad rok temu ocena: 94%  1
  To się "SOŁTYS" rozwinie :-))))
  R E K L A M A