ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS Jarocin A1 2021

Pilnie potrzebne osocze. Burmistrz Jarocina ma propozycję dla dawców

2 miesiące temu    3.11.2020
Anna Konieczna
komentarzy 11 ocen 3 / 67%
A A A
 fot. Zdjęcie poglądowe

Pilnie potrzebne jest osocze od osób, które przechorowały COVID-19 lub przebyły bezobjawowe zakażenie koronawirusem. O oddawanie cennego leku apeluje między innymi burmistrz Jarocina i oferuje bezpłatny transport do punktu pobrań w Poznaniu.Niewiele jest sposobów leczenia osób, które ciężko przechodzą zakażenie koronawirusem. Jednym z nich jest podanie osocza z krwi ozdrowieńców.
 

Jeśli więc przechorowałeś COVID-19 i już czujesz się dobrze lub przebyły bezobjawowe zakażenie koronawirusem, oddaj osocze ze swojej krwi, aby ratować i ulżyć w cierpieniu innym chorym.
 

[specjaly RAPORT o sytuacji związanej z koronawirusem w krtaju, naszym województwie i regionie - znajdziesz TUTAJ]

 

Osocze zawiera przeciwciała, które mogą wspomagać leczenie chorych na COVID-19 z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami zakażenia.
 

Zabieg pobrania krwi i wyodrębnienia z niej osocza odbywa się w centrach krwiodawstwa i krwiolecznictwa. Bardzo prosimy o telefoniczny kontakt z najbliższym centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa wyłącznie osoby, które spełniają następujące warunki:

- przechorowały COVID-19, zostały uznane za wyleczone i czują się zdrowe,

- przeszły bezobjawowe zakażenie wirusem SARS-CoV-2, dysponują wynikiem badania RNA SARS-CoV-2, który potwierdził zakażenie lub dodatnim wynikiem przeciwciał anty-SARS-CoV-2,

- są w wieku 18-60 lat i nie chorują przewlekle,

- od zakończenia izolacji musi minąć okres co najmniej 28 dni,

- od ustąpienia objawów zakażenia SARS-CoV-2 musi minąć okres co najmniej 28 dni,

- od dodatniego wyniku przeciwciał anty-SARS-CoV-2 musi minąć co najmniej 14 dni (pod warunkiem że dana osoba nie miała objawów COVID-19)
 

[kolejna zmiana w zasadach kwarantanny - więcej przeczytasz TUTAJ]

 

WAŻNE! Każda osoba będąca ozdrowieńcem musi się wcześniej skontaktować z Działem Dawców Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu w celu ustalenia terminu wizyty - na ma możliwości oddania osocza bez wcześniejszego ustalenia terminu. Można to zrobić w godzinach od 7.30 do 14.30 od poniedziałku do piątku, pod numerem telefonu: (61) 886-33-54 lub mailowo: ozdrowieniec@rckik.poznan.pl
 

 

Żeby oddać osocze trzeba także spełniać standardowe kryteria dawcy krwi, między innymi: stanu zdrowia, wagi, wzrostu, nieprzebywania w obszarach o szczególnej sytuacji epidemiologicznej (obszary występowania wirusa Zika, wirusa Zachodniego Nilu czy też endemicznego występowania malarii - szczegóły TUTAJ). Ostateczną i decyzję o pobraniu osocza podejmuje lekarz w dniu kwalifikacji lekarskiej.

 

[chcesz wykonaćtest na obecność koronawirusa, musisz to wiedzieć - szczegóły TUTAJ]

 

O oddanie osocza apeluje między innymi burmistrz Jarocina.
 

 

„Apeluję do osób, które wyzdrowiały po przechorowaniu COVID-19 lub przebyły bezobjawowe zakażenie wirusem SARS-CoV-2 możecie pomóc innym. Wasze osocze zawiera przeciwciała, które mogą wspomagać leczenie chorych na COVID-19 z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami zakażenia” - napisał Adam Pawlicki na swoim profilu w mediach społecznościowych.
 

 

I dodał:
 

„Osobom, które będą miały wyznaczony termin na oddanie osocza zapewnimy bezpłatny transport do Poznania. Wystarczy zadzwonić do jarocińskiej Fundacji Rozwoju Południowej Wielkopolski - 516-175-060. W tych trudnych czasach solidarność jest potrzebna ze zdwojoną siłą. Ale dobro wraca, dlatego każdy, kto zdecyduje się na oddanie osocza, otrzyma roczny karnet na basen w jarocińskim Aquaparku.”

 

W najnowszy wydaniu Gazety Jarocinskiej można przeczytać obszerny artykuła o osobie, która zdecydowała się oddać osocze, o jej przeżyciach w czasie choroby, o wyzrowieniu i motywacji, którą się kierowała oddając cenny składnik swojej krwi - więcej szczegółó na temat aktualnego numery Gazety PONIŻEJ.

 

Nowy - 44. numer Gazety Jarocińskiej w 2020 roku dostępny już w sprzedaży. Przeczytasz w nim wiele ważnych i aktualnych materiałów oraz ciekawych wywiadów.

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

 

Powiązane

+ 2 głosów: 3 (67%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (11)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ kat
2 miesiące temu ocena: 78%  11
A ja myślałem , ze burmistrz za swoje opłaci dawców a on daje nasze - wspólne. Swego czasu Zagłoba dawał królowi Szwecji Niderlandy - widzę tu podobieństwo
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ prosimy tutaj o informacje
2 miesiące temu ocena: 100%  10
mamy pytanie, jeżeli jak pisała gazeta jarocińska, stan chorych podopiecznych DPSu jest poważny i brakowało tlenu, gazeta pisała o tym także, to dlaczego tych chorych nie przewieziono do szpitali gdzie przyjmuja zakażonych Covidem do hospitalizacji? Przecież DPS to placówka opiekuńcza a nie lecznicza. Jestem pełen podziwu dla osób które tam pracują łacznie z p. Kasia Szymkowiak vicestarostową, ale mam inne pytanie, czy ci chorzy pensjonariusze są pod stałą opieką lekarską, jaki jest najcięższy stan pensjonariuszy ilu takich jest i czy mają właśnie stałą opiekę medyczną? Nie rozumiem określenia:" Placówkę zamknięto z częścią załogi i pensjonariuszami. " czy sa tam lekarze? piszecie że Lionsi dokupili koncentrator tlenu, super! tylko dlaczego tych osób potrzebujacych wspomagania tlenem nie kieruje się do szpitali? kto o tym decyduje? DPS nie jest jednostka leczniczą? jak wyglada opieka medyczna w tej chwili w DPSie w Kotlinie? Kto nad
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mela
2 miesiące temu ocena: 77%  9
jak trwoga to do mieszkańców... ale jak odwrotnie, to nie ma nic !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ covid
2 miesiące temu 8
Jak to nic? W dobie pandemii cyt. "respiratory od Adam to 2 sztuki dla dzieci i dwa transportowe.". Tyle i aż tyle, O nie jeszcze paczki dla dobrze zarabiających pielęgniarek i dwie maseczki. Zawsze to jakiś poklask będzie!
~ Krwiodawca
2 miesiące temu ocena: 82%  7
Podziękujmy burmistrzowi że jarocin nie posiada własnego punktu krwiodastwa. Oddaje krew od wielu lat i muszę jeździć do Krotoszyna gdzie krew można oddać od poniedziałku do piątku a nie tylko we wtorek w marnych warunkach.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomi Lee
2 miesiące temu ocena: 56%  6
PANIE BURMISTRZU JAK TRWOGA TO DO BOGA, A W NASZYM MIESCIE NIC DLA KRWIODASTWA NIE MA WYSTARCZY SPOJRZEC NA KALISZ PLESZEW OSTROW ,KINA AQUA PARKI ITP.WSZEDZIE COŚ DLA TYCH LUDZI JEST A KTO KREW ODDAJE TO I TAK ODDA OSOCZE CZY PAN DOWIEZIE CZY SAMI POJADA BEZ RÓZNICY
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Krwiodawca
2 miesiące temu ocena: 89%  5
Było tyle obiecanek od burmistrza dla HONOROWYCH DAWCÓW KRWI a potem tylko kłody. Oddałem już ponad 40 litrów krwi.Oddam pewnie jeszcze wiele bez obiecanek pana Adama. Kończ Waść .........Kiedyś przychodził na zebrania krwiodawców, obiecywał, później przysyłał zastępcę a później to już nic.Krwiodawstwo w Jarocinie drogi Panie burmistrzu rozwija się bez pana apelu i pomocy. Ludzi, którzy bezinteresownie podzielą się cząstką siebie nigdy nie zabraknie.
~ Edek
2 miesiące temu ocena: 100%  4
Dobrze by było jakbym wiedział, że przechorowalem, wtedy oddalbym osocze, ale testu darmowego nie mam , jak np. posłowie czy senatorowie, a na wydanie 400 zł mnie nie nie stać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ..
2 miesiące temu ocena: 100%  3
Dokladnie o tym samym pomyślałam, żeby mieć wynik testu na obecność przeciwciał trzeba to najpierw zrobić. Może jeszcze mam za to zapłacić? Dziękuję za transport do Poznania, drogę znam i umiem dojechać. Lepiej byście wyzdrowionym testy na przeciwciała oplacili, a nie karnet na basen dawali, który zresztą zaraz pewnie zamkną. Wielka mi łaska.
~ twooj_nick
2 miesiące temu ocena: 71%  2
Dlaczego zniknęły komentarze pod relacją z nieudanego przemarszu przez miasto? Tego marszu, na którym pojawiła się garstka osób, a z czasem było ich coraz mniej...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bo były politycznie niepoprawne ? ;-)
2 miesiące temu ocena: 80%  1
to taki "lewel jarocin" prasy lokalnej i lokalnej polityki