ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Piesi przechodzili w niedozwolonych miejscach, a rowerzyści jeździli po chodnikach

› Aktualności› Na sygnale miesiąc temu    4.07.2020
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 12 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. Fanpage KPP w Jarocinie

51 wykroczeń ujawniła jarocińska policja w czasie czwartkowych działań Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego.

 

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1


- Niestety pokazały one, że spora ilość osób albo nie zna, albo nie szanuje obowiązujących przepisów - ocenia asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

 

 

 

Czytaj również: WAŻNE! Poszukują wiernych, którzy byli na mszy. Istniała możliwość zakażenia koronawirusem

 

 

Policjanci ujawnili 51 wykroczeń, w tym 18 popełnili rowerzyści. W większości dotyczyły one przejeżdżania przez przejścia dla pieszych. Funkcjonariusze przyłapali też cyklistów, którzy jeździli rowerami po chodnikach.

 


- Przypominamy, że chodnik to miejsce dla pieszych. Rowerzyści mogą z nich korzystać tylko w kilku ściśle określonych przypadkach. Właściciele jednośladów powinni jeździć po drogach dla rowerów, bądź jezdnią. Natomiast przez przejście dla pieszych rower należy przeprowadzić – podkreśla rzecznik prasowy jarocińskiej policji.Podczas akcji wpadło też 25 kierowców, którzy przekraczali prędkość.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

 

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (9)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Wnerwiony
miesiąc temu ocena: 100%  9
Piesi chodzący scieżką rowerową matki z wózkami i dzieciaki na hulajnogach,biegacze gdzie jest droga tylko dla rowerów a po drugiej stronie chodnik dla pieszych ul.Wrocławska Jarocin
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Okolica obwodnicy
miesiąc temu ocena: 78%  8
Zapraszam na nowe ronda w okolicach Leszczyc/Glinek albo na ulicę Batorego... Rzadko zdarzy mi się tam przejechać autem, kiedy jakiś rowerzysta nie jedzie ścieżką, tylko jezdnią... To jest jakaś paranoja... Na co tyle kasy poszło? Żeby komuś z tyłka garaż robić czy żeby było dla nich bezpieczniej? Oczywiście zanim się delikwenta minie często trzeba sporo zwolnić albo się całkiem zatrzymać, bo akurat z naprzeciwka coś jedzie... Rowery na ścieżki!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenorb
miesiąc temu ocena: 80%  7
Dzisiaj pojęcie "chodnik" jest względne, gdyż są miejsca w których na ścieżce rowerowej dopuszczony jest ruch pieszych np. dopisek "nie dotyczy pieszych" lub też odwrotnie na chodniku jest dopisek" Nie dotyczy rowerzystów". Po za tym bezpieczeństwo rowerzysty na drodze jest najważniejsze i w przypadku dużego natężenia ruchu na jezdni powinien on zjechać na chodnik, na którym i tak jest niewielu pieszych.Panowie policjanci proszę o podejście praktyczne i zdroworozsądkowe do jadącego chodnikiem rowerzysty.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ franek
miesiąc temu ocena: 100%  6
A czy oni coś takiego znają?
~ Brak słów
miesiąc temu ocena: 86%  5
Ja musze jeździć rowrem z powodu choroby w życiu nie pojadę jezdnia bo nawet uwierzcie mi na chodniku nawet by nieraz mnie samochód potrącił i to nie z mojej winy, a dwa jeżdżę powoli i ostrożnie, na przejściu przeprowadzam rower, ale też mnie szlag trafia bo młodzież zapier... Na rowerach i wogole nie patrzą czy jedzie samochód czy ktoś idzie..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sabina
miesiąc temu ocena: 85%  4
Panowie Policjanci sa bardzo pryncypialni w stosunku do emerytów i kobiet na zakupach, ale gdy widzą trzech czy czterech malolatów rozjeżdżających ludzi na chodniku to wolą tego nie widziec bo a nuż będzie to synek kolegi albo pana sędziego albo pana prezesa więc po co szukać guza.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
miesiąc temu ocena: 77%  3
Wolę poruszać się chodnikiem i dostać mandat niż jechać drogą i ma mnie zachaczyc jakiś "Janusz " który myśli że wszędzie ma pierwszeństwo lub przez zapier.... ciężarówki.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rakol
miesiąc temu ocena: 81%  2
Rowery na przejściach dla pieszych to jest jakaś tragedia ostatnio
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A