ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Pieniądze dla jarocińskiego szpitala prosto od premiera

› Aktualności ponad rok temu    6.05.2019
Anna Konieczna
komentarzy 112 ocen 2 / 50%
A A A
konferencja prasowa. Na zdjęciu od lewej: wicestarosta Katarzyna Szymkowiak, sekretarz stanu w ministerstwie rozwoju Andżelika Możdżanowska, starosta Lidia Czechak konferencja prasowa. Na zdjęciu od lewej: wicestarosta Katarzyna Szymkowiak, sekretarz stanu w ministerstwie rozwoju Andżelika Możdżanowska, starosta Lidia Czechak  fot. A. Konieczna

Pieniądze dla jarocińskiego szpitala prosto z Warszawy od premiera Mateusza Morawieckiego przywiozła do Jarocina sekretarz stanu w ministerstwie rozwoju Andżelika Możdżanowska. Na co zostaną przeznaczone?

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

Sytuacja finansowa jarocińskiego szpitala nie jest łatwa. Rok 2018 zakończył się ponad 4-milionową stratą. Poza tym lecznica się rozbudowuje i potrzebne są pieniądze na wyposażenie nowej części.

 

 

Jako pierwszy do przenosin do nowego obiektu został wyznaczony oddział wewnętrzny, ponieważ przyjmuje najwięcej pacjentów. Następnie będzie się przeprowadzała ginekologia i położnictwo - pacjentki będą mogły liczyć na dwuosobowe pokoje z łazienkami i nową salę cesarskich cięć. Jako kolejne przeniesione zostaną: oddział noworodkowy, pracownia endoskopii i laboratorium

 

 

[o tegorocznych egzaminach maturalnych - szczegóły TUTAJ]

 

Na wyposażenie nowych pomieszczeń - oprócz sprzętu, który zostanie przeniesiony z dotychczasowych oddziałów - potrzeba kilku milionów.

 

 

Dla lecznicy bardzo ważne jest dobre funkcjonowanie oddziału ginekologiczno-położniczego, ponieważ jest on źródłem niemałych dochodów. Narodowy Fundusz Zdrowia płaci bowiem za porody bez limitu. Oznacza to, że im więcej ich będzie, tym więcej pieniędzy dostanie szpital.

 

 

Jednym z pomysłów poprzedniego prezesa Leszka Mazurka było wydzierżawienie części nowego sprzętu. Jego następca ma łatwiejsze zadanie.

 

 

[kolejny łącznik dla Jarocina, bedą wywłaszczenia - wiecej czytaj TUTAJ]

 

 

Nowy prezes Henryk Szymczak należy do Prawa i Sprawiedliwości - podobnie, jak starościna Lidia Czechak. Ich starania przyniosły rezultaty.

 

 

Poinformowano o tym na konferencji prasowej, która odbyła się w Starostwie Powiatowym w Jarocinie. Uczestniczyła w niej sekretarz stanu w ministerstwie rozwoju Andżelika Możdżanowska.

 

 

I to ona poinformowała, że Szpital Powiatowy w Jarocinie otrzyma dofinansowanie z rezerwy premiera.

 

 

- Mamy pozytywna opinie od pana wojewody i z ministerstwa zdrowia, dlatego myślę, że wszystko jest tylko kwestia czasu - stwierdziła sekretarz stanu.

 

 

Pieniądze mają być przeznaczone na wyposażenie oddziału ginekologicznego i położniczo-noworodkowego.

 

 

Całkowita wartość planowanego do zakupu sprzętu to ponad 3,3 miliona złotych. Powiat jarociński wnioskował o kwotę wsparcia 2,6 mln zł (80%). Wkład własny powiatu stanowi 664 tysięcy złotych.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

R E K L A M AWOLNE MIEJSCA AR1
+ 1 głosów: 2 (50%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (112)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Martuzalski może jakiś artykulik w DezInformatorze Powiatowym?
ponad rok temu ocena: 100%  112
Martuzalski twierdziłeś że w grudniu 2018 będziesz przeprowadzał pacjentów do nowej części szpitala. A teraz PIS się chwali że dopiero kombinuje jak tu załatwić 3 miliony na wyposażenie aby było to możliwe. O co z Panem chodzi Panie Martuzalski? Jest maj 2019. Co ty bredziłeś? Nie miałeś wiedzy, że nie ma pieniędzy w szpitalu na wyposażenie? A może chciałeś oklamać wyborców? A może znowu jak z tym wybrykiem na fejsie co wyzwałeś gościa od kmiotka, plebsu miałeś znowu pomroczność? Myślę że są to ważne pytania na które szczególnie Twoi wyborcy chcieliby poznać odpowiedzi. Na które nigdy nie usłyszeli odpowiedzi. No i wytłumaczysz co ci chodziło po głowie jak tworzyłeś w sierpniu 2018 ARTYKUŁ SZPITAL WYCHODZI NA PROSTĄ? Podczas gdy przez 15 miesięcy przyniósł ponad 6 milionów strat?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Geniusz Szczepanik
ponad rok temu ocena: 100%  111
Szkoda że nie wzięły rzecznika. Może by się wypowiedział czy ta trzecia też w jego opinii to fajny "towarek".
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Henryk jakieś propozycje podwyżek?
ponad rok temu ocena: 100%  110
Pamiętajmy, że dodatkowe pieniądze dopiero trafiły do dyrektorów lecznic, oni je dopiero otrzymali. Dopiero przeliczyliśmy ryczałt dla dyrektorów. Teraz wiemy, ile który szpital dostał. Myślę, że to jest dobry czas na rozmowy z dyrektorami. Myślę o fizjoterapeutach, technikach, diagnostach, żeby porozmawiali z dyrektorami szpitali - mówi Łukasz Szumowski w rozmowie z dziennikarzem RMF FM https://www.rmf24.pl/fakty/pol...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ to prawda?
ponad rok temu ocena: 100%  109
godzina pracy lekarza anestezjologa w szpitalu powiatowym wyceniana jest na 130-150 zł. Bez zapewnienia ciągłości pracy anestezjologa, przez 24 godziny na dobę, szpital nie może funkcjonować.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Brawo za sprawiedliwość
ponad rok temu ocena: 100%  108
.... co wymienieni pracownicy w miesiąc
~ Brawo za sprawiedliwość
ponad rok temu ocena: 100%  107
Czyli na jednym dyżurze 24h zarobi dwa razy tyle co rehabilitantkami, diagnostka laboratorium, pracownik administracji czy diagnostyki obrazowej.
~ kabejt
ponad rok temu ocena: 88%  106
Stawki lekarzy to bajońskie sumy. Nie zdziwiłabym się, jeśli ta wycena byłaby za dyżur nocny lub gotowość do pracy pod telefonem. W normalnych godzinach kwoty mogą być jeszcze większe.
~ Ola
ponad rok temu ocena: 94%  105
ludzie przejrzyjcie na oczy i zacznijcie mysleć, takie pieprzenie czemu wcześniej nikt nie wnioskował do premiera, halo, halo ciemniacy! a co by było z wniosku do premiera z PIS o dotację a wniosek podpisałby prezes szpita z Platformy O., wroga PIS!? przecież to wszystko to jest ustawka polityczna, a co wy myslicie że jakiś Morawiecki z PISu czy Możdzanowska zdrajczyniz PSLu teraz PIS nagle pokochali pacjentów w Jarocińskim szpitalu ? gdyby starostwem rzadzili z PO i w szpitalu z PO nie było by żadnych pieniędzy! przecież ten PISowski rząd nie ma serca ani empatii dla ludzi to czysta polityka bo wybory idą, to kiełbasa wyborcza, tak jak w kazdej gminie czy sołectwie, widać co wyprawiają , pierwsi w ławkach w kościele, pierwsi do Ewangelii i pierwsi żeby skrzywdzić człowieka
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pytanko
ponad rok temu ocena: 88%  104
a dałabyś pieniądze takiemu kmiotkowi? http://www.jarocinska.pl/artykuly/afera-martuzalski-hejtuje-kmiotek-prostaczek,48041.htm
~ Dr.Kamil
ponad rok temu ocena: 93%  103
nawet w Jarocinie piss wciska ciemnote
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tak się nie robi Panie Martuzalski!
ponad rok temu ocena: 100%  102
Jak ponad 4 miliony straty? Przecież miesiąc przed wyborami czytałem, że szpital wychodzi na prostą i nie musi generować strat? Pan Martuzalski tak twierdził w tej gazecie wydawanej przez powiat. Okłamal mnie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Będą robione biznesy na służbie zdrowia posłanka PO Sawicka
ponad rok temu ocena: 100%  101
Mazurek przez 15 miesięcy dokonał rzeczy genialnej. Wykręcił ponad 6 milionów straty w szpitalu. Dokładnie za rok 2018 i I kwartał roku 2019. Szkoda że go odwołali.
~ POmawiał innych a sam do pięt im nie dorasta
ponad rok temu ocena: 100%  100
Klamstwami próbował przykryć swoją i Mazurka nieudolność. Mały człowiek choć wysoki.
~ Jak można tak bezczelnie kłamać?
ponad rok temu ocena: 100%  99
Kłamstw było więcej. Np. że w grudniu 2018 będą przeprowadzać pacjentów. To co nie wiedział, że nie ma pieniędzy na wyposażenie. Jarociński Pinokio.
~ plik
ponad rok temu ocena: 94%  98
Dlaczego Szpital nie wnioskował o takie dofinansowanie wcześniej? Dlaczego?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Co to za pytanie?
ponad rok temu ocena: 95%  97
A po co? Jak można nabić kabzę prywatnemu i wydzierżawić sprzet. Przecież Platforma Obywatelska to partia elitarna i myśli o elitach, a nie o plebsie. Cóż to za pytanie. To partia reprezentująca ludzi bogatych, biznes ten mały i ten większy. Kmiotki i plebs niech płaci podatki jak chce mieć szpital. Ale inicjatywa prywatna musi z czegoś żyć.
~ Będą robione biznesy na służbie zdrowia. Kto to powiedział posłanka PO Sawicka
ponad rok temu ocena: 100%  96
Na dzierżawie firma może dobrze zarobić. No i szpital POpaść w jeszcze większe długi. A to warunek do przejęcia szpitala albo upadłości.
~ PO fachowcy od VAT
ponad rok temu ocena: 100%  95
Bo Leszek Mazurek był z PO. A w kraju rządzi PiS. Wnioskował do urzędu Marszałkowskiego gdzie rządzi PO i PSL. Ale go olali. Wniosek nie przeszedł na dofinansowanie starego skrzydła. Plan Mazurka był wydzierżawić sprzęt od firmy prywatnej i pewnie płacić jak za zboże. Patrz tomograf komputerowy. Dobrze ze juz nie ma Mazurka i Martuzalskiego z PO.
~ Czy PIS zadba o biednych? Czy znowu pieniądze pójdą dla lekarzy jak za czasów prezesa z PO?
ponad rok temu ocena: 95%  94
Prezesie Szpitala z PIS. Czy dałeś podwyżki rehabilitantkom, diagnostom laboratoryjnym, pracownikom administracji, apteki i diagnostyki obrazowej? Dostałeś na ten rok 1.200.000 z NFZ m.in. na podwyżki. "Minister zdrowia, odnosząc się do akcji fizjoterapeutów, powiedział mediom, że nie ma możliwości prawnej, aby przekazać "znaczone" pieniądze dla nieuregulowanych odrębnie grup, w tym dla fizjoterapeutów, na takich zasadach jak np. dla pielęgniarek. Podkreślił, że szpitale otrzymały podwyżki ryczałtu i dyrektorzy placówek mogą zastanowić się nad przekazaniem część środków na podwyżki dla pracowników."
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ taki pasztet
ponad rok temu ocena: 28%  93
Chyba ci się z głowie miesza. O personel niższy nie dbał Jantas. Zadbał natomiast o wyprzedaż majątku szpitala.
~ pracownik
ponad rok temu ocena: 95%  92
W maju dostał 400.000 z NFZ spłacone od stycznia do kwietnia plus 100.000 miesięczne od maja do końca roku jako podwyżka ryczałtu. Ciekawe czy Pan Henryk podzieli się tymi pieniędzmi z najmniej zarabiającymi czy trafią one do lekarzy?
~ info
ponad rok temu ocena: 95%  91
przewodniczący zarządu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii Tomasz Dybek zaznaczył, że we wtorek 5 tys. fizjoterapeutów z 450 placówek oddało krew w ramach akcji "Fizjoterapeuci-pacjentom"."Fizjoterapeuta po studiach magisterskich zarabia 1,6-1,8 tys. zł netto".
~ Czerwone Spodenki
ponad rok temu ocena: 36%  90
Kelner samotny i smutny siedzi w pokoju. Dziś nie ma jego pryncypała. I jakże tu uczynić mu akt łaski i szacunku? O czcigodny pryncypale! Wracaj do swego Kelnerka Hejterka i zrób mu dzień.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do kmiotka
ponad rok temu ocena: 82%  89
"Czyżby Pana również uwierał szew na jajach?" a może szew uwiera zwoje mózgowe i przelewasz na klawiaturę swoje brednie?
~ Listonosz
ponad rok temu ocena: 74%  88
Masz na myśli Szczepanika rzecznika? Widziałem dzisiaj "towarki", więc czemu kłamiesz że ich nie ma?
~ Gonada
ponad rok temu ocena: 93%  87
"Czyżby Pana również uwierał szew na jajach/" "Ty prostaczku wywodzący się jak domniemam z plebsu" "Ty kmiotku" http://www.jarocinska.pl/artykuly/afera-martuzalski-hejtuje-kmiotek-prostaczek,48041.htm
~ Rączka rączkę myje
ponad rok temu ocena: 97%  86
1,5 miliona poszło z powiatu na bieżącą działalność szpitala, żeby Mazurek mógł sobie przeliczyć emeryturę na wyższą. Czechak ty odpowiadasz politycznie za szpital. W ten sposób spłacałaś długi za bycie kierownikiem w arimie za czasów rządów PO i PSL w Państwie Polskim?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ !
ponad rok temu ocena: 31%  85
Hejterzy z czarnej ziemi paznokcie obgryzają z zazdrości. Powiat daje sobie znakomicie radę bez was nieudacznicy. Przypomnijcie jakich mieliście starostów. Jeden co jeszcze mleko pod nosem miał a drugi gazer.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gonada kmiotek - pijany fejsbukowicz
ponad rok temu ocena: 94%  84
Teraz jest za to listonosz, Pani Kateringowa przez współpracownika zwana "towarkiem" i Pani od dzielenia pieniędzy dla rolników przez rzecznika prasowego zwana również "towarkiem".
~ do kmiotka
ponad rok temu ocena: 84%  83
"Czyżby Pana również uwierał szew na jajach?"
~ mko
ponad rok temu ocena: 26%  82
Widzę że masz jakiś kompleks z jajami. Poza tym nie znasz innego słowa niż szpital, w którym sam nic nie zrobiłeś, a mogłeś. I to jest żenada. Jesteście nieudacznikami z wątpliwą reputacją.
~ Ewidentny brak jaj
ponad rok temu ocena: 82%  81
Tak tak. Tak daje radę że od objęcia władzy w listopadzie szpital przez pół roku szpital przyniósł prawie 4 miliony strat. Za szpital odpowiada Lidia Czechak. I w tym czasie powiat dopłacił już do bieżącej działalności szpitala prawie 1,5 miliona z budżetu powiatu. Dają radę zgodnie z hasłem wyborczym DAMY RADĘ. TRZYMAŁO PISOWCY szefa Platformy Obywatelskiej na stanowisku prezesa. Żenada. Oszołomy nawet w swoich szeregach nie mają menadżera który mogłby zastąpić menadżera oświaty z PO. Dopiero po pół roku się obudzili i rzucili emeryta na szpital. Żeby dorobił sobie do emerytury. Porażka i Szmal dla swojego działacza partyjnego.
~ Szef uwierający zwoje mózgowe
ponad rok temu ocena: 94%  80
Stanisław "szef na jajach" Gonada może skomentuje 4.600.000 strat w szpitalu w 2018 roku za czasów Martuzalskiego nadzorcy i szefa lokalnej Platformy Obywatelskiej Leszka Mazurka?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ w internecie nic nie ginie. Heheheh
ponad rok temu ocena: 100%  79
http://www.jarocinska.pl/artykuly/afera-martuzalski-hejtuje-kmiotek-prostaczek,48041.htm
~ Kiblowicz licealny
ponad rok temu ocena: 96%  78
4.600.000 no to się "prostaczek" i kmiotek " Gonada nie POpisał. Dobrze, że go nie powołali, bo byłaby upadłość szpitala.
~ Gonada z polskiego kiblowałeś?
ponad rok temu ocena: 97%  77
Szef zamiast szew, obcja zamiast opcja.
~ Trtg
ponad rok temu ocena: 100%  76
Możdzanowska a załatwisz kasę na podwyżki dla pracowników szpitala?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pytanie do prezesa szpitala z PiS i starosty z PIS
ponad rok temu ocena: 97%  75
Henryku Szymczak dostałeś 100.000 miesięcznie z NFZ, ze spłatą od początku roku na podwyżki dla rehabilitantek i laborantek, pracowników administracji, apteki i diagnostyki obrazowej. Minister stwierdził że nie będzie już znaczonych pieniędzy na podwyżki tak jak w przypadku pielęgniarek, położnych i ratowników. Podwyżki mają być sfinansowane ze wzrostu ryczałtu czyli w przypadku szpitala w Jarocinie z tych powyższych 100.000. Poinformowałeś już o tym fakcie pracowników szpitala? Przygotowujesz już aneksy?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kelnerowe plemie
ponad rok temu ocena: 23%  74
Pilnuj żeby w Jarocin sport dostali podwyżki.
~ Franciszek
ponad rok temu ocena: 93%  73
Heniu dej podwyżkę przed wyborami, to zagłosujemy na Angele z PSL na liście PiS
~ Ola
ponad rok temu ocena: 87%  72
OBIECANKI CACANKI A GŁUPIM RADOŚĆ!!!!!!!!! Kiedyś K. Szymkowiakowa mówiła o jednym z samorzadowców że nikt ci tyle nie da co ten naobiecuje, ale to było dawno, i jezeli prawda co kiedyś mówiła K. Szymkowiakowa to dzisiaj w obiecaniu wielu bije rekordy. Myślę, że taki tekord bije własnie p. Możdżanowska a przy okazji bo powtarzają do publiki jej dawna koleżanka z PSLu własnie Szymkowiakowa i L. Czechak, to są rekordy obiecanek, i tyle ile te panie w tym momencie obiecują nie da ludziom nikt, i jak to mówią w Jezioranach: taka jest prawda niestety
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Specjalista ds murów. Mury w kinie. Mury w szpitalu. I od zakopywania rowów co twierdził jak obejmował urząd burmistrza
ponad rok temu ocena: 100%  71
Martuzalski jak tam przenoszenie pacjentów w grudniu 2018 do nowych oddziałów szpitalnych? Tak twierdziłeś w październiku 2018. Znowu kłamałeś?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Złotousty platfus
ponad rok temu ocena: 100%  70
I specjalista od strat szpitalnych. Za jego starostowania w 2010 i pełnienia funkcji członka zarządu powiatu odpowiedzialnego za szpital SZPITAL WYSZEDŁ NA PROSTĄ i przyniósł około 10 milionów strat. Geniusz!
~ Fakty nie mity
ponad rok temu ocena: 100%  69
Jedyny fakt z tego newsa to informacja, że szpital w roku 2018 przyniósł ponad 4 miliony strat. Właściwie powinno być prawie 5 milionów strat. W końcu strata za 2018 wyniosła 4.600.000 za prezesa Mazurka szefa lokalnej Platformy Obywatelskiej i członka zarządu powiatu Martuzalskiego odpowiedzialnego za szpital członka Platformy Obywatelskiej. No i info że premier coś chce dać na wyposażenie. Ale nie wiadomo ile.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ O Kelnerze, co zapisywał się do PISu
ponad rok temu ocena: 30%  68
Biedny Kelner Hejter. Znowu w życiu mu nie wyszło... Co teraz? WIOSNA? Predyspozycje są?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do kmiotka
ponad rok temu ocena: 90%  67
"Czyżby Pana również uwierał szew na jajach?" a moze szef uwiera zwoje mózgowe i przelewasz na klawiaturę swoje brednie?
~ dajcie spokój nie opowiadajcie bzdur bo żadnych pieniędzy jeszcze nie ma!!!!!!!
ponad rok temu ocena: 95%  66
Dzisiaj robią szum, opowiadaja cuda niewidy, znowu foto i usmiechy do kamery, a to rtylko zbijanie kapitału politycznego przez Możdżanowską, za kilkanascie dni są wybory do euro, a ta pani potrzebuje głosy więc mówi ze już przywiozła pieniadze a tak naprawdę jeszcze tych pieniędzy niema!!! i to jest fakt, jeszcze nic ta pani nie przywiozła!!!! po wyborach okaże się ze moze pieniadze są ale jakaś część albo wcale!! I tak to się skończy, przecież ta pani mówiła kiedyś że pis kłamiał, kłamie i kłamał będzie, więc może okazać się ze ta pani minister ma rację.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kelner
ponad rok temu ocena: 86%  65
Laskę to ty "towarku" możesz zrobić kelnerowi. Ale wątpię żeby miał aż tak bujną wyobraźnię.
~ Trochę samokrytyki towarkom powiatowym by się przydało...
ponad rok temu ocena: 92%  64
Lepiej robić za słonecznik niż za fotomodelki powiatowo-sweetfociowe.
~ U la la
ponad rok temu ocena: 29%  63
Kelner robi za słonecznik.
~ Do wypasionych świnek. Towaroznawca
ponad rok temu ocena: 81%  62
Do świnek. Kelner to, kelner tamto.... Jakiś kompleks? Do roboty się lepiej weźcie. Konkret, a nie opowieści dziwnej treści....
~ Laska kelnera
ponad rok temu ocena: 33%  61
Kelner naiwny jesteś i żal ci dupsko ściska.
~ Szymczak dostałeś 1.200.000. Przygotowałeś podwyżki dla rehabilitantek?
ponad rok temu ocena: 100%  60
"Maj bez fizjoterapeutów". Kolejna grupa zawodowa domaga się podwyżek. https://www.money.pl/gospodark...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do personel niższy a naprawdę to kto? Gonada, POnton?
ponad rok temu ocena: 95%  59
Personel niższy ale się uśmiałem z twojej wypowiedzi. Zmartwiony że były prezio dał podwyżki tylko niektórym lekarzom a nie wszystkim? Znalazł się mecenas lekarzy z personelu niższego? Trochę wiarygodności w dobieraniu nicka. Ten zupełnie kłamliwy.
~ Do personel niższy
ponad rok temu ocena: 96%  58
Jantas dał lekarzom? Chyba Mazurek dał w samym 2018 milion podwyżki. Plus kolejne 600.000 w pierwszym kwartale 2019. Jantasa zwolnili w lutym 2017, a wszystkie umowy z lekarzami kończyły się do czerwca 2017. I wartość podwyżek wyniosła nawet nie 200.000 w skali roku. Które można było cofnąć, bo od lutego był Mazurek i Martuzalski nadzorca,a w czerwcu kończyły się wszystkie umowy z lekarzami. PS. Martw się lepiej żeby 1.200.000 które NFZ dał na 2019 rok zostały przeznaczone dla niższego personelu, a nie dla lekarzy.
~ personel niższy
ponad rok temu ocena: 25%  57
Jantas na odchodne dał podwyżkę co niektórym lekarzom, a resztę miał w głębokim poważaniu. To był mistrz ściemniania.
~ PIS to nie PO. Szymczak pokaż jak dbasz o biednych. Czy znowu tylko lekarze mogą myśleć o podwyżkach?
ponad rok temu ocena: 100%  56
Lepiej niech Henryk Szymczak zrealizuje oczekiwanie NFZ i Ministra Zdrowia i przeznaczy 1.200.000 które dostał pod koniec kwietnia w związku ze wzrostem ryczałtu na podwyżki dla pracowników szpitala nie objętych zembalowym czyli rehabilitantek, diagnostów laboratoryjnych, pracownikom apteki, diagnostyki obrazowej, pracownikom administracji.
~ Mazurek ładował lekarzom. Może Szymczak pomyśli o biednych, tym bardziej że dostał 1.200.000 na to
ponad rok temu ocena: 100%  55
Także diagności laboratoryjni przygotowują się do protestu, żądają podwyżek w wysokości 1500 zł brutto.
~ Uważają ludzi za matołów?
ponad rok temu ocena: 95%  54
Rzucą ochłap z podatku VAT który szpital zapłacił w związku z tą inwestycją i jeszcze ich za to wielb i głosuj na zdrajcę z PSL.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fakt
ponad rok temu ocena: 100%  53
1,6 miliona VAT zapłacił szpital w trakcie tej inwestycji. Którego urząd skarbowy mu nie zwróci. Więc jak dadzą taką kwotę na wyposażenie to będzie na zero. Więc bez podniety proszę.
~ nik
ponad rok temu ocena: 100%  52
Nigdy nie będziemy krajem wysoko rozwiniętym gospodarczo jeżeli o tym czy np taki szpital w Jarocinie będzie funkcjonował dzięki układom znajomościom i koligacjom (patrz "ogromna pomoc finansowa od premiera z PIS) Szpital powinien działać dzięki wiedzy kompetencji i umiejętnościom zarządzających i kierujących tą placówką O dogonieniu zachodu za 20 lat o czym wspomniał prezes PIS w takich okolicznościach możemy uznać jako BAJKA
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nik
ponad rok temu ocena: 92%  51
Do Erererr - "ogromna" napisałem w cudzysłowu
~ Erererr
ponad rok temu ocena: 100%  50
Jaka ogromna? Zwrócą tylko VAT który szpital zapłacił w tamtym roku. Lepiej niech Henryk Szymczak zrealizuje oczekiwanie NFZ i Ministra Zdrowia i przeznaczy 1.200.000 które dostał pod koniec kwietnia w związku ze wzrostem ryczałtu na podwyżki dla pracowników szpitala nie objętych zembalowym czyli rehabilitantek, diagnostów laboratoryjnych, pracownikom apteki, diagnostyki obrazowej, pracownikom administracji.
~ MALINA ZE W$I
ponad rok temu ocena: 96%  49
konieczna mogła bys sie trochhe wysilic i jak juz piszesz o mącicielu malinie szymczaku ze nalezy do pis to napisz do wszystkiego czego on nalezy - unia kulczykowa skarbnik gjeneralny
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Odjechał kompletnie
ponad rok temu ocena: 92%  48
Martuzalski twierdziłeś w października, że w grudniu 2018 będziesz przeprowadzał z Mazurkiem pacjentów do nowego skrzydła. Jak chciałeś to zrobić jak nie zabezpieczyłeś pieniędzy na wyposażenie. Nie miałeś tej wiedzy? Czy miałeś i kłamałeś? Jest maj 2019, a nowy prezes mówi o potrzebnych ponad 3 milionach na wyposażenie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ prawda o PI$
ponad rok temu ocena: 96%  47
Ludzie zacznijcie myśleć. 26 wybory PE TA ANDZELA MA 2 MIEJSCE NA LIŚCIE PIS WCZEŚNIEJ PLUŁA NA PIS BODO PSL NALEZAŁA POMYSLCIE TAKŻE JAK TRAKTUJE PIS WAS WIELKOPOLAN 1 NA LISCIE WARSZAWIAK Z CHOSZCZNA 2 ANDZELA Z PSL 3 LICHOCKA Z WARSZAWY KTÓRAJUZ PO WYBORACH NA POSŁĄ MIAŁĄ SIE PRZEPROWADZAĆ ALE Z JEJ OBIETNIC WYBORCZYCH NAWET TO NIE WYSZŁO 4 NA LISCIE DOPIERO Z POZNANIA ALE TO MIEJSCE NIE BIORACE
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MATOŁY teraz zrozumiały mechanizmy wyborcze?
ponad rok temu ocena: 97%  46
Inwestycja kosztowała 9,5 miliona brutto. Na tyle powiat zaciągnął obligacji i kredyt. Netto to 7,7 mln. Gdyby szpital mógł uzyskać zwrot VAT jak ma to miejsce w spółkach gminnych to inwestycja kosztowałaby 7,7 mln. Ale nie może, bo usługi medyczne są zwolnione z VAT. Czyli najpierw szpital musiał zapłacić 1,7 mln VATu, a teraz tercet partyjny PSL i PiS przyjeżdża z dobrą nowiną jak prawidłowo zagłosujecie może wam ten 1,7 mln podatku oddamy. Choć pewności nie ma, bo nawet symbolicznego czeku nie ma.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pycha i Szmal
ponad rok temu ocena: 93%  45
WŁAŚNIE BIZNES ZACZĄŁROBIĆ SZYMCZAK MALINA Z UNI KULCZYKOWEJ ZA PRZYZWOLENIEM PIS
~ Będą robione biznesy na służbie zdrowia posłanka PO Sawicka
ponad rok temu ocena: 100%  44
Oczywiście nie zmienia to faktu, że Pani Lidii należą się gratulacje, bo jakby rządził Mazurek i Martuzalski to nawet tego by nie było. Dzierzawili by sprzęt pewnie za 0,5 miliona rocznie. Następny numer już mieli jak zrobić biznes na służbie zdrowia jak z tomografem.
~ Ile tych pieniędzy? Wiadomo? Proste pytanie.
ponad rok temu ocena: 96%  43
Dadzą milion, może półtora. A szumu narobili jakby PiS sfinansował całą rozbudowę za 10 mln. Czemu od razu nie przywiozła symbolicznego czeku z wartością dotacji wypisaną na nim? Albo kiełbasa wyborcza, albo ta wartość dofinansowania nie rzuci na kolana. ALE KAŻDA SUMA NAWET MILION TO BĘDZIE SUKCES. Martuzalski z Mazurkiem nawet u Marszałka województwa gdzie rządzi PO z PSL złotówki darmowej na szpital nie potrafił załatwić. W tym czasie w gminie rządzonej przez Adama Pawlickiego chociażby 12 mln na parki udało się pozyskać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jaś Fasola
ponad rok temu ocena: 100%  42
Dziwisz się? Nawet swoi na poważnie go nie biorą. Nawet POnton się z niego naigrywa.
~ Won z Jarocina
ponad rok temu ocena: 84%  41
Obrzydliwy PiS wybory się zbliżają to kasę nam przywożą to jest tak obrzydliwe ze brak słów
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wszyscy byle nie Platforma Obywatelska
ponad rok temu ocena: 77%  40
A co wolałbyś platfusków? I ich biznesiki na służbie zdrowia o których mówiła ich posłanka Sawicka? Przykłady z Jarocina? Dzierżawa tomografu. Teraz czytam dzierżawa sprzętu. Nie ma glupszych pomysłów niż dzierżawa, która zabija finansowo ten szpital. Ale może o to platfusom chodziło?
~ Botoks
ponad rok temu ocena: 100%  39
Kto tego arbuzika tak naciągnął?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szczepanik
ponad rok temu ocena: 100%  38
Przy takich towarach trudno nie być pieskiem i nie szczekać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Yukom
ponad rok temu ocena: 97%  37
Wreszcie szydło wyszło z worka. Dwie Panie z PSL i kolaborantka.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec powiatu
ponad rok temu ocena: 61%  36
Gratulacje! Super wiadomość!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gonada
ponad rok temu ocena: 100%  35
Czyli jaka? Ponad 4 miliony straty szpitala za 2018 rok?
~ gminnik
ponad rok temu ocena: 91%  34
Premier nie mógł DAĆ bo premier nikomu nie rozdaje swojej kasy. Ludzie zrzucili się w podatkach i cześć tej kasy trafi do szpitala w ramach REDYSTRYBUCJI. "Od premiera" to tani chwyt dla ekonomicznych ignorantów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Twój referendysta
ponad rok temu ocena: 16%  33
To samo możesz powiedzieć o gminnych dotacjach z unii, tylko zrzutka miała miejsce na terenie całej UE. A co do 128 milionów to drugie tyle trzeba z własnej, dodajmy PUSTEJ kieszeni wyłożyć, ale to jest niewygodne bo wszyscy wiedzą, że kredyt na to poszedł i trzeba będzie oddać ze 180 milionów.
~ dajcie spokój nie opowiadajcie bzdur bo żadnych pieniędzy jeszcze nie ma!!!!!!!
ponad rok temu ocena: 95%  32
Dzisiaj robią szum, opowiadaja cuda niewidy, znowu foto i usmiechy do kamery, a to rtylko zbijanie kapitału politycznego przez Możdżanowską, za kilkanascie dni są wybory do euro, a ta pani potrzebuje głosy więc mówi ze już przywiozła pieniadze a tak naprawdę jeszcze tych pieniędzy niema!!! i to jest fakt, jeszcze nic ta pani nie przywiozła!!!! po wyborach okaże się ze moze pieniadze są ale jakaś część albo wcale!! I tak to się skończy, przecież ta pani mówiła kiedyś że pis kłamiał, kłamie i kłamał będzie, więc może okazać się ze ta pani minister ma rację.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ fgy
ponad rok temu ocena: 100%  31
No SUPER SPOSTRZEŻENIE!! A ta pani tak mówiła o PIS ie? A z jakiej jest partii Od Gowina?
~ Czytajcie ze zrozumieniem
ponad rok temu ocena: 86%  30
2,6 miliona? Jakoś nie widzę tych pieniędzy na stronie powiatu. Na tyle liczą. Ile będzie, zobaczymy. Na razie są to wirtualne pieniądze. Rzeczywiste pieniądze są na razie w gminie rzadzonej przez Pana Burmistrza Adama Pawlickiego. 12 milionów na parki, 128 mln na os. Kopernika, Śródmieście, stację uzdatniania wody w Stefanowie, oczyszczalnie ścieków. 2 mln na boiska. A tych 2,6 mln co się podniecacie, to czytajcie ze zrozumieniem to tylko redaktor gazety sugeruje. Nie ma tych pieniędzy w tej kwocie w wypowiedziach Czechach czy Móżdzanowskiej. Ale miejmy nadzieję, że będą. Czego życzymy powyższym Paniom, a przede wszystkim mieszkańcom powiatu jarocińskiego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gonada
ponad rok temu ocena: 96%  29
W szpitalu rzeczywistych długów jest 25.000.000. A przy stracie rzędu 5 milionów jak za zwolennika referendum Martuzalskiego i jego szefa partyjnego Mazurka, to dosyć że nie ma z czego spłacać tych długów, tylko przybywa parę baniek co roku. Aż tyle przybędzie, że będzie musiał upaść. No ale Mazurka i Martuzalskiego już nie ma, więc jest nadzieja na inny scenariusz.
~ abc...
ponad rok temu ocena: 21%  28
Napisz coś o rzeczywistych długach i odsetkach od tych długów w gminie rządzonej przez Pana Burmistrza Adama Pawlickiego. Poczytamy ze zrozumieniem.
~ Jaka jest różnica miedzy czarodziejką a czarownicą ? odpowiedz 20 lat
ponad rok temu ocena: 90%  27
ooooooooooo co za nowy ima$z kolare koloru kolorowego
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gminnik
ponad rok temu ocena: 82%  26
Dobre. Zacny suchar. Plus od gminnika. Ja dodam jeszcze: "Jaka jest różnica między flirtem i molestowaniem? Jak przystojny to flirt, a jak brzydki to molestowanie".
~ kameleon
ponad rok temu ocena: 95%  25
tylko te pióra nadal nieuczesane jaki to salon ?
~ Alleluja i do przodu !
ponad rok temu ocena: 34%  24
Jakby nadal rządził Kelner ze Skazanym za ...., to by załatwili festiwal disco-polo :-))))
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do Alleluja...
ponad rok temu ocena: 94%  23
o łączniku? Proszę bardzo 12 mln dofinansowania na łączniki, imbecylu referendalny albo świętoszku szczerbaty
~ Alleluja i do przodu !
ponad rok temu ocena: 28%  22
Barman o łączniku napisz, tam to dopiero pieniążki poszły :-))))
~ Barman
ponad rok temu ocena: 73%  21
Co ty pierd.... 12 milionów na parki, amfiteatr, 128 milionów na modernizację oczyszczalni, Śródmieścia, OS. KOPERNIKA. 2 MILIONY NA BOISKA.
~ SŁUGU$
ponad rok temu ocena: 75%  20
kru$ nie ośmieszaj sie pachołku od wpisów Jak matka partia przeminie to bedziaszmiał ALLE CHUJA
~ Cześć i hfała bochaterowi !
ponad rok temu ocena: 91%  19
Mirek jedyny najwiekszy akt Twojej odwagi odnajduję, gdy mając obiecane stanowisko starosty po Bartoszu na jego konwencji wyborczej w JOK waliłeś w czeszaczkę jak w bemben, big bemben jakaa to ona pusta. Brawo Mirku nie wstydzisz sie prawdy Mops to zgrał i jej wysłał - to dopiero konfident !!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ qaz
ponad rok temu ocena: 24%  18
Brawo. PIS róbcie swoje i nie słuchajcie zawistnych malkontentów. Teraz plują na Was, a jeszcze niedawno niektórzy chcieli na Waszych plecach intratne posady zdobyć. Pognać batem takich figurantów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ NIE DAJCIE SIE NABRAC NA WYBORCZE KITY
ponad rok temu ocena: 87%  17
ONA NIC PO ZA OBIETNICAMI NIE PRZYWIOZŁA JEJ ZALEZY ZEBY PLEPS CIEMN Y NA NIA GŁOSOWAŁ TEJ OBOK TEZ ZALEZY BO JAK TA NIE WEJDZIE DO PARLAMENT EUROPEJSKI TO BEDA OBIE NA LISCIE SEJMOWEJ I ZNÓW JEJ ZABRAKNIE Z 2000 ZŁOSÓW ZOBZCZCIE NAWET RECE DO BOZI ZŁOZYŁA
~ !
ponad rok temu ocena: 25%  16
No i super. Niedorajda kelner nic nie załatwił dla szpitala. Karierowicz na sznurku opalonego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ UFO gonady
ponad rok temu ocena: 87%  15
Gdyby dalej rządził Martuzalski z Mazurkiem to stałyby mury. Martuzalski twierdził w październiku 2018 że w grudniu 2018 będą przeprowadzać pacjentów. Buhaha. Jest maj a tu info, że dopiero załatwiają pieniądze na dofinansowanie. Martuzalski za co ty brałeś pieniądze? Pojęcia o rzeczywistości nie miałeś? Odleciałeś kompletnie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kłamał, żeby go wybrali?
ponad rok temu ocena: 96%  14
Wg Martuzalskiego szpital wychodzi na prostą, a tu info, że szpital w 2018 przyniósł ponad 4 miliony straty. Dokładnie 4.600.000. Martuzalski kłamałeś przed wyborami? Aby ludzie uwierzyli jacy z Was z Mazurkiem fachowcy od służby zdrowia? Aby was wybrali? I drugie kłamstwo Martuzalskiego, że w grudniu 2018 będą przeprowadzać pacjentów.
~ PoO fachowcy od VAT u
ponad rok temu ocena: 81%  13
Martuzalski z Mazurkiem nawet nie potrafili załatwić dofinansowania na modernizację starego skrzydła w Urzędzie Marszałkowskim gdzie rządzi PO z PSL. Dobrze ze ich odwołano. Patrz Martuzalski jak się załatwia darmowe pieniądze. Ty tylko potrafiłeś zadłużyć szpital na 3 miliony kredytu do oddania na mury. Gratulacje dla Lidki Czechak.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Michu
ponad rok temu ocena: 31%  12
No i co że szpital dostanie jak się nic nie poprawi? To jest jak wskrzeszanie zmarłego i tak nic nie pomoże
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kat
ponad rok temu ocena: 68%  11
No ale kto to powiedział? - "PIS kłamał kłamie i będzie kłamał" Aha informacja dla tych co nie znają ekonomii. Te pieniądze to nasze pieniądze z podatków
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kłamca przedwyborczy
ponad rok temu ocena: 83%  10
Nie PiS tylko Martuzalski z PO
~ Qwer
ponad rok temu ocena: 35%  9
Lepiej dawać kasę na szpitale które nie mają długów. Bo dawanie kasy zadłużonym tak im nie pomoże.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ i jak teraz wyglądasz kelner
ponad rok temu ocena: 37%  8
kelner się załamał jak to przeczytał, tyle się chłop napisał i wszystko w łeb wzięło, kto podnosi rękę kelner na powiat ten podnosi na Polskę, zapamiętaj to sobie!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gonadowy
ponad rok temu ocena: 92%  7
a czemu miał się załamać? Te wirtualne pieniądze, zaznaczam z treści newsa wynika, że nie wiadomo ile ich będzie, ale nawet gdyby było by to 2,6 mln, bo tyle oczekuje powiat to niecałe 2% tego co załatwił Burmistrz Adam Pawlicki.
~ PO historia polityczna Jarocina
ponad rok temu ocena: 83%  6
Problemem szpitala jest finansowanie bieżącej działalności która przez ostatnie dwa lata przyniosła prawie 8 milionów strat. Ale rządził Martuzalski z Mazurkiem. Więc jest nadzieja, że Henryk wyciągnie szpital z bagna finansowego w które wpędził szpital szef lokalnej Platformy Obywatelskiej.
~ 12 milionów na parki.
ponad rok temu ocena: 82%  5
Co ty bredzisz? Co ma dofinansowanie do sprzętu do bieżących strat szpitala? 4.600. 000 straty w 2018. Prawie 5 milionów. Za 3 miesiące 1,5 miliona straty w tym roku. A dofinansowanie super sprawa. Gratulujemy Pani Lidii Czechak i Henrykowi Szymczakowi. Martuzalski z Mazurkiem dalej by topili finanse szpitala dzietżawiąc sprzęt.
R E K L A M A