ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Pielęgniarki protestują, bo w szpitalu dzieje się źle. Co robią? [WIDEO]

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    16.10.2018
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 83 ocen 23 / 83%
A A A
 fot. Elżbieta Rzepczyk

Jarocin. Szpital. Pielęgniarki i położne. Akcja protestacyjna

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

Zaostrzenie protestu zapowiadają jarocińskie pielęgniarki. W samo południe na budynku szpitala zawisły flagi związku zawodowego pielęgniarek i położnych. Biały personel w przerwie śniadaniowej wyszedł na chwilę przed szpital.

 - Od wielu lat w szpitalu dzieje się źle. Minister zdrowia wydał rozporządzenie, które przewiduje włączenie dodatku tzw. zembalowego do wynagrodzenia zasadniczego. Natomiast szpital nie chce tego zrealizować tak jak my to rozumiemy, czyli w wysokości 1.100 zł do podstawy wynagrodzenia - mówi Sławomir Zieliński, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych koło w Jarocinie [ZOBACZ TUTAJ]

Kolejne negocjacje związkowców z prezesem szpitala zaplanowano na jutro. Jeżeli nie uda się osiągnąć porozumienia w przyszłym tygodniu, biały personel odejdzie od łóżek.

Pielęgniarki i położne nie zamierzają poprzestać tylko na tym. Wzięły przykład z ratowników medycznych. Podobnie jak oni zamierzają złożyć wypowiedzenia z pracy [ZOBACZ TUTAJ]. 

 

- Zaczęliśmy zbierać wypowiedzenia pielęgniarek i położnych, które reprezentujemy. Już pierwsze wpłynęły. Są deponowane u pielęgniarek oddziałowych – mówi lider jarocińskiego związku.

 

 

+ 19 głosów: 23 (83%) 4 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (83)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ berti
ponad rok temu ocena: 100%  83
A dziś TVN24 w szpitalu!Ponoć wieczorem emisja.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wdqd
ponad rok temu ocena: 100%  82
o której??
~ Ccc do xyz
ponad rok temu ocena: 30%  81
Mysle ze kazdy chcialby zobaczyc jaki lekarz podpisal sie pod taka ocena rozwoju demencji.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
ponad rok temu ocena: 59%  80
Do XYZ.Jezeli masz jakieś uwagi do pracy piel.na chirurgii to masz prawo to zgłosić.Ale nie oczerniaj calej grupy zawodowej bo to nie fer. Bo ja akurat spotkałem się z ciężka i oddaną pracą na innym oddziale i mowienie ze pieniądze im sie nie naleza to twoja opinia .Co gdyby ktos mowil o tobie na podstawie pracy twoich wspolpracownikow.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ XYZ
ponad rok temu ocena: 100%  79
Czytaj ze zrozumieniem. Ja mam zastrzeżenia do JAROCIŃSKIEGO SZPITALA i pracy pielęgniarek i wyższego personelu jarocińskiego szpitala. Mam porównanie bo jeżeli rodzina wzywa karetkę to ja lub członkowie mojej rodziny leczeni są w JAROCIŃSKIM SZPITALU. Gdy mam skierowanie do szpitala czekam/y na miejsce w Pleszewie, Poznaniu lub gdzie indziej. Z JAROCIŃSKIM SZPITALEM coś należy zrobić. Może wymienić kadrę, może popracować nad podejściem do pacjenta, może zmienić procedury bo w żadnym innym szpitalu nie spotkałam się z takim podejściem do pacjentów. Chociażby szpital a właściwie Centrum Medyczne w Pleszewie... tam inaczej szkolą chociażby lekarzy rezydentów, pielęgniarki...pozyskują środki finansowe z innych źródeł, centrum jest lepiej wyposażone...być może, że personel zarabia lepiej ale LEPIEJ pracuje.
~ XYZ
ponad rok temu ocena: 59%  78
Po ocenie, komentarzy niewygodnych dla pielęgniarek widać, że cały czas siedzą w telefonach. No panie pielęgniarki wypisz wymaluj obraz jaki widziałam odwiedzając oddział chirurgiczny jarocińskiego szpitala. Pielęgniarka = pani w telefonie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxx
ponad rok temu ocena: 69%  77
Wedle mnie niech zamkną w końcu tą Jarocińską patologie nazwaną Szpitalem dziesięć razy wole jechać do Pleszewa lub Środy Wlkp bo to są szpitale a nie kurnik
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ XYZ
ponad rok temu ocena: 75%  76
I tu przyznają 100 % racji. WSZYSCY JEŻDŻĄ DO PLESZEWA. Po co wiec rozbudowywać ten szpital???? Niech pieniądze idą za pacjentem czyli do Pleszewa. Ja też jeżdżę do Pleszewa, Poznania. Jedyny przypadek jak karetka przyjedzie to wiozą na Jarocin ale jak można przewieźć samochodem cała rodzina jeździ do Pleszewa.
~ Do abc
ponad rok temu ocena: 46%  75
Gdyby pielegniarki na kontrakcie mialy godziwa stawke to problemy by sie rozwiazaly rozne.Niestety na terenie Jarocina na kontrakcie trzeba pracowac grubo ponad 300 godzin zeby sie kalkulowalo.A to jest bezpieczne dla pacjentow?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
ponad rok temu ocena: 25%  74
A dlaczego tyle sm zgoszono do moderacji i po pewnym czasie skasowano .Czyżby prawda ZABOLAŁA??A lepsza jest gorzka PRAWDA niz słodkie KŁAMSTWO .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ berti
ponad rok temu ocena: 100%  73
Bo to nie weiec polityczny. A problem poważny. Do rozwiązania przez dorosłych. Precz z chuliganami na forum.
~ abc
ponad rok temu ocena: 24%  72
Panie Pielęgniarki - minister Wam obiecał podwyżki, jest uchwalone tzw. zembalowe, tylko dlaczego minister czy rząd nie dał na te obietnice pieniędzy? Jeżeli sejm uchwala przepis prawny, który pociąga za sobą konieczność wydatkowania pieniędzy to rząd powinien zabezpieczyć na ten cel środki. Nie można wymagać przecież, aby szpitale ponosiły konsekwencje takich działań sejmu i rządu. W całej Polsce ok. 80% szpitali ma kłopoty finansowe m.in.przez obietnice rządu w sprawie podwyżek dla pielęgniarek, lekarzy, rezydentów. niedoszacowania procedur medycznych, itp. Taka jest rzeczywistość. Szanuję pracę pielęgniarek, ale z drugiej strony jeśli im się nie podoba na etacie to zawsze mogą otworzyć swoją działalność gospodarcza i świadczyć usługi. Ciekawe, jakie wtedy by zarabiały pieniądze, gdyby musiały ponosić wszystkie koszty związane choćby z ZUS.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SALOWA
ponad rok temu ocena: 69%  71
nIE DOBRE JEST TO ŻE PIELĘGNIARKI NIE MAJĄ WSPÓŁNEGO JĘZYKA POŁOŻNA kUBIAK STALE FOTOGRAFUJE SIĘ Z pAWLICKIM A oLESIŃSKA Z mAZURKIEM CHYBA TO NIE JEST DOBRE
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do salowa
ponad rok temu ocena: 83%  70
pewnie ze nie dobre,na takich stanowiskach osoby powinny być bezpartyjne, każda foty strzela sobie za swoim idolem ;)
~ Ja
ponad rok temu ocena: 75%  69
A co to ma do sprawy?
~ XYZ
ponad rok temu ocena: 45%  68
Do niedawna uważałam, że pielęgniarki zarabiają zbyt mało, zawód trudny, wyczerpujący. Na początku czerwca moja Mama znalazła się na SORze a potem na oddziale chirurgicznym. Drogie Panie pielęgniarki NIE ROBICIE NIC. Wchodzę na oddział godzina 10. Mama nie może chodzić. Nieumyta, nie zawieziona do WC, jedzenie rzucone na stolik. Trzy pielęgniarki siedzą i nic nie robią, a raczej siedzą w telefonach, smartfonach. Widzą, że szukam wózka by zawieźć Mamę do łazienki. Nadal zapatrzone w telefony. Umyłam Mamę, dałam jej jeść, posiedziałam przy niej (później zmieniła mnie córka) a Panie pielęgniarki nadal w telefonach. Mama była tylko na obserwacji i trzeciego dnia ją przywieziono z wysoką gorączką i początkiem zapalenia oskrzeli, całkowicie ogłupioną, z galopującą demencją starczą spowodowaną złą opieką pielęgniarską na co mam stosowne dokumenty, opinie lekarskie. Zatem za co panie chcecie podwyżki????!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ XYZ
ponad rok temu ocena: 71%  67
Ccc Nie. BRAK opieki a nie zła opieka bo pielęgniarki siedziały TYLKO w telefonach spowodował GWAŁTOWNE PRZYSPIESZENIE demencji starczej. Miała ją ale lekką. Ccc chcesz zobaczyć opinię lekarską czy od razu pielęgniarki chcą zobaczyć w sądzie???
~ Ccc
ponad rok temu ocena: 56%  66
Demencja spowodowana zla opieka pielegniarska???cos sie pani pomylilo chyba????
~ Pacjent
ponad rok temu ocena: 39%  65
To niech sobie wybiora inna role protestu a nie zeby zostawic pacjenta od wieczora do rana jedzcie sobie na warszawe
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ berti
ponad rok temu ocena: 86%  64
Są przecież lekarze
~ Ccc
ponad rok temu ocena: 89%  63
A Ty znow o czym??nigdy zaden pacjent nigdzie w zadnym szpitalu w czasie protestow nie byl sam!wiec paniki nie siej czlowieku.
~ XYZ
ponad rok temu ocena: 44%  62
Przecież one tak nie podchodzą nawet do pacjenta.
~ Rzeźnik
ponad rok temu ocena: 86%  61
Jestem z wami. Nie dajcie się. Czy ktoś was pyta czy przyjdziecie do pracy NIE jest grafik i basta. Świątek piątek czy niedziela. Dzień, noc, sylwester, weekend majowy itp.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pielęgniarka z Jarocińskiego Szpitala
ponad rok temu ocena: 94%  60
Mam 2000 zł podstawy po 35 latach pracy. Ratuję zdrowie i życie mieszkańców powiatu. Przez 9 miesięcy 13000 pacjentów.Mało? Osobiście odpowiadam za każdy błąd. Również za bład lekarza,którego nie wyłapię.On jest zmęczony. Ale ja ..... też! Pracuję w dwóch innych szpitalach.Tam zarabiam więcej. 4 godziny tracę na dojazdy. Może czas odpocząć. Jarociniacy przepraszam nie mam siły! Odchodzę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pielęgniarka z Jarocińskiego Szpitala
ponad rok temu ocena: 91%  59
Drogi Pacjencie 600 do 1000 w podstawie więcej.Co do pracy,to zapraszam do Jarocina.Będą wolne miejsca.A ... jeszcze studia trzeba skończyć.
~ Pacjent
ponad rok temu ocena: 15%  58
Ciekawe ile zarabiasz w tym 2 szpitalu juz tego nie napisalas ja zeby zarobic 5 tys to robie po 15 h dziennie zapierdalm wrecz i tez odpowiadam za 30 ludzi
~ Kora
ponad rok temu ocena: 24%  57
Na pierwszym planie widzę kandydatkę w wyborach od Pawlickiego. Coś tu jest nie tak. Celowe podjudzanie przed wyborami, robienie zamieszania? Pielęgniarką należą się podwyżki, ale kandydatka od Pawlickiego nie dodaje powagi tej sprawie, a wręcz odwrotnie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ !!!!
ponad rok temu ocena: 76%  56
ta pani jest jedna z lepszych połoznych ...odczep sie od niej ciezko pracuje na soj wizerunek
~ susel.
ponad rok temu ocena: 50%  55
Gallu anonimie Erracie czy kimkolwiek jesteś piszesz to pisz pod jednym nickiem jak CBA będzie cię chciało dopaść to cię znajdą nawet na intensywnej terapii.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dopadną, ale was jak zostaniecie posprzątani w nadchodzących wyborach szpitalni fachowcy....
ponad rok temu ocena: 57%  54
Jakbyś zrozumiał ERRATA ZNACZY (łac. errata, l.mn. od erratum „błąd”). Naliczyłem 6 fachowców od służby zdrowia z PO PSL i PIS to poprawiłem wpis w którym było 5 i nazwałem ERRATA. a ty ze służb że szpiclujesz nawet kto które wpisy robi? Pewnie Juryś z Bagien vel Susel jesteś.
~ Ewe
ponad rok temu ocena: 96%  53
Jarocińskie pielęgniarki zarabiają mało ... Za mało ... Ja jestem pielęgniarką pracującą w Poznaniu i obiecane przez Rząd 1100zl do podstawy utrzymałam. Nie wiem jak to możliwe że tutaj tak nie jest ! Czyżby prezes szpitala był ponad prawem ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ susel.
ponad rok temu ocena: 69%  52
Proszę podać ile zarabia pielęgniarka w naszym szpitalu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ susel.
ponad rok temu ocena: 80%  51
Do suseł bez odbioru ale podgrzałem ci kite nie wytrzymałeś i pokazałeś ile w tobie chamstwa i nienawiści nawet do biednego padalca.
~ do susel - bez odbioru
ponad rok temu ocena: 50%  50
Susel ty innych chcesz uczyć kultury??? Pytasz się "ile zarabia pielęgniarka która będzie ci myła tyłek po zabiegu"????? Ty prostaku, miernoto platformerska, dno intelektualne. W mojej opinii jesteś KRETYNEM. Bez odbioru PADALCU. PS Jedyne co cię tłumaczy to, to że miałeś wpis "konwój wstydu dla Adasia", więc wnioskuję że jesteś wyborcą PO PSL PISU albo referendystów. I wszystko jasne.
~ do susel
ponad rok temu ocena: 33%  49
Kultury? Prawda w oczy kole?
~ susel.
ponad rok temu ocena: 75%  48
Do Ewe dziękuje za odpowiedzi na pytanie to stanowczo za mało. A Erratowi radzę nauczyć się kultury.
~ Ewe
ponad rok temu ocena: 71%  47
Z dostępnej mi wiedzy to na pełen etat 1900 -2000 na rękę...
~ susel.
ponad rok temu ocena: 53%  46
Zabolało moje pytanie? ja chcę tylko wiedzieć ile zarabia pielęgniarka która będzie mi tyłek myła po zabiegu, a ty wyskakujesz z prezesami.
~ ERRATA
ponad rok temu ocena: 71%  45
Raptem 6 nie 5. Sześciu do ... brania kasy. A efekty ponad 4,5 miliona strat za prawie 20 miesięcy rządzenia powiatem Panów i Pań z PO, PSL, PIS.
~ Do dociekliwego!
ponad rok temu ocena: 71%  44
A dla kogo ten wywiad? Może zapytaj ile zarabia prezes szpitala Leszek Mazurek z PO, ile zarabia członek zarządu powiatu od szpitala Stanisław Martuzalski z PO, ile zarabia starosta Grobelny z PSL, wicestarosta z PiS. Ile zarabia członek rady nadzorczej szpitala Henryk Szymczak z PIS, przewodniczący rady nadzorczej szpitala Grzyb z PSL? Podpowiem kosztują budżet szpitala i powiatu około 720.000 rocznie. Raptem 5 osób. A jakie są efekty? Ponad 2.700.000 zł STRATY ZA 8 MIESIĘCY TEGO ROKU.
~ czekamy na wypowiedź publiczną kandydatki na burmistrza K. Szymkowiak, czy jest za strajkujacymi czy popiera Mazurka, Martuzalskiego i Drzazgę!!! Niech sie pani nie chowa tylko otwarcie mówi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ponad rok temu ocena: 75%  43
pani kandydatjo Katarzyno Szymkowiak mówi pani dużo o dialogu, zaufaniu o prawdziwym obliczu, niech się pani wypowie w sprawie strajku w szpitalu, jakie jest pani zdanie???!! przecież chce pani być burmistrzem!!! proszę nie tchórzyć, nie chować w piasek głowy tylko publicznie powiedzieć czy popiera pani strajkujacych czy popiera pani Mazurka, Martuzalskiego i Drzazgę??!! Niech ludzie zobacza jaka jest naprawdę kandydatka na burmistrza Ka Szymkowiak!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ susel.
ponad rok temu ocena: 42%  42
Konwój wstydu dla Adasia.
~ PACJENT
ponad rok temu ocena: 53%  41
Co ma kandydatka na burmistrza do szpitala,niech każdy odpowiada za swoją działkę,szpital jest zarządzany przez starostwo i tam rozwiążą ten problem-co za głupie pytanie
~ Sławek nazwisko Państwo znacie
ponad rok temu ocena: 75%  40
Pamiętajcie, że w zespole Szpitala są pielęgniarki i położne,ale inni.Sekretarki medyczne, Panie które dbają o czystość,Panowie zaplecza technicznego,lekarze,rehabilitanci i fizjoterapeuci,ratownicy medyczni,Panie z działów administracyjnych i inni,których nie wymienię.Miejsca nie starczy. TO JEST SZPITAL POWIATOWY W JAROCINIE. Budynek,stary czy nowy,to cenny dodatek.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zdegustowana
ponad rok temu ocena: 89%  39
no jak w informatorze powiatowym pisza ze tak cudownie jest w szpitalu !!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Powiatowy DezInformator
ponad rok temu ocena: 100%  38
"Szpital wychodzi na prostą." MARTUZALSKI SAM TO WYMYŚLIŁEŚ?
~ Sławek nazwisko Państwo znacie
ponad rok temu ocena: 86%  37
Chcemy spokojnie i godnie pracować. Ostrzegaliśmy,że mury to nie wszystko. I zmiana szyldu nie zadziała jak magiczna różdżka.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sławek Zieliński
ponad rok temu ocena: 60%  36
Uwolnijcie nas od tych politycznych agitatorów na forum.Sprawa jest poważna! PROSZĘ. Wszyscy oni już mieli czas, gdy zamieszali w Szpitalu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Haha
ponad rok temu ocena: 43%  35
Na pierwszym planie kandydatka z ZJ. Czy to przypadek?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bleble
ponad rok temu ocena: 50%  34
Trzeba było się wstrzymać parę dni. Jak ktoś jest okradany to do prokuratury. Wiadomo kto jest złodziejem?
~ Florence N.
ponad rok temu ocena: 64%  33
Kandydatka to jedyny "polityk" który zainteresowany/a jest przyszłością Szpitala? Tak Haha pytam przed wyborami.
~ proste
ponad rok temu ocena: 64%  32
JEST OKRADANA JAK POZOSTAŁE PIELĘGNIARKI
~ KAROL
ponad rok temu ocena: 81%  31
Ten prostest jest apolityczny pajacu
~ twój nick
ponad rok temu ocena: 38%  30
Przedwyborcza polityka.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ciekawy pacjent
ponad rok temu ocena: 83%  29
TAKA PRAWDA i PACJENTKA. Kto jest tak faboryzowany przez Prezesa ??? Bo jak mam dość układom !!! Trzeba zmienić tą władzę w szpitalu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ola
ponad rok temu ocena: 72%  28
Popieram Protest! !!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sygnalista z żerkowa
ponad rok temu ocena: 45%  27
iii, goguś się zmęczył...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Florence N.
ponad rok temu ocena: 87%  26
Tak trzymać. I do przodu!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A