ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Pięknieje podjarocińska wieś. Kolejne pieniądze. Na co tym razem?

ponad rok temu    16.07.2019
Anna Konieczna
komentarzy 6 ocen 2 / 100%
A A A

Dopiero co za upiększanie swojej miejscowości dostali nagrodę w konkursie „Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa”. Na swoje projektu pozyskują dodatkowe pieniądze z różnych źródeł. W ostatnim czasie na konto wsi wpłynęło kolejnych 30 tysięcy. Na co tym razem?

 

R E K L A M AGAZETA online SRT1

 

W konkursie „Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa” w kategorii „Najciekawszej inwestycji zrealizowanej w województwie wielkopolskim z udziałem środków funduszu sołeckiego” trzecie miejsce zajął projekt „Rewitalizacja stawu wiejskiego w Łuszczanowie wraz z doposażeniem infrastruktury rekreacyjno-edukacyjnej”.

 

 

A to jeszcze nie wszystko. W kategorii „Najaktywniejszy mieszkaniec wsi w województwie wielkopolskim” drugie miejsce zajął Łukasz Witczak, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Integracji i Rozwoju Wsi Łuszczanów, który jest inicjatorem i pomysłodawcą większości przedsięwzięć realizowanych w tej miejscowości [więcej na temat zdobytych nagród - czytaj więcej TUTAJ].

 

 

[nowości w szkołach - od kiedy i jakie - zobacz szczegóły TUTAJ]

 

 

Z wyróżnieniami wiązały się konkretne nagrody finansowe. Za trzecie miejsce Łuszczanów otrzymał 2.300 złotych. Z kolei za drugą pozycję Łukasz Witczak zyskał 1.200 złotych.

 

 

„Wracamy z nagrodami finansowymi w łącznej wysokości 3500 zł, które zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby sołectwa” - napisał w mediach społecznościowych sołtys Łuszczanowa Paweł Adamkiewicz.

 

 

[o sukcesie uczniów z Łuszczanowa - czytaj TUTAJ]

 

 

Z wyróżnieniami przywiezionymi z Lichenia zbiegła się wiadomość, że społecznicy z Łuszczanowa otrzymali kolejne dofinansowanie. Tym razem projekt „Modernizacja placu zabaw w Łuszczanowie” znalazł się na 2 miejscu listy rankingowej w IX edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś” (lista ma ok. 250 pozycji).

 

 

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego dołoży do placu zabaw kwotę 30 tysięcy złotych. Kolejne 25 tysięcy dołoży gmina Jarocin, a pozostałą cześć kosztów sołectwo Łuszczanów zabezpieczyło z funduszu sołeckiego, jako wkład własny w konkursie.

 

 

[place zabaw i miejsca rekreacji powstana także w innych miejscach - zobacz gdzie TUTAJ]

 

 

Na profilu Łuszczanowa w mediach społecznościowych inicjatorzy przedsięwzięcia napisali:

 

 

„Kolejny etap procesu odnowy wsi polegać będzie na modernizacji placu zabaw w centrum miejscowości. Uwspółcześnienie i podniesienie walorów estetycznych nastąpi poprzez wymianę urządzeń zabawowych wyposażenia placu, natomiast unowocześnienie i podniesienie walorów użytkowych planuje się przeprowadzić za pomocą montażu na urządzeniach zabawowych wysokowydajnych, sterowanych czujnikiem, reflektorów solarnych oraz przede wszystkim - czujnika jakości powietrza wraz z instalacją fotowoltaiczną. Powstanie w ten sposób inteligentny plac zabaw, informujący użytkowników o poziomie zapylenia i minimalizujący ryzyko dewastacji w porze nocnej.”

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ja
6 miesięcy temu ocena: 100%  6
Tylko pytanie dlaczego inne wioski nie dostaja funduszy żeby wioski były piękniejsze i zmodernizowane .Bo w innym wiosce nie ma sołtysa ktory jest radnym i ma poparcie .A jak nie ma się poparcia ti mozba sobie tylko pomarzyć o przyznaniu funduszy na to żeby wioska BYŁA PIĘKNIEJSZA.A potrzeba odrobinę EMPATII a zycie byłoby PIĘKNIEJSZE
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SŁOMA
ponad rok temu ocena: 25%  5
JA PIERNI.... WIOCHY O KTORYCH ŚWIAT ZAPOMNIOŁ, TAK SAMO JAK W SAMOZAORANYM JAROCKU, A TU JAKIEŚ NAJ NAJ NAJ, LUDZISKA ZAŚLEPIENI SZCZEŚCIEM KTÓREGO NIE MAJĄ. A ZOBOCZCIE TAKUM RZECZ: ILE ZJ MA LAJKÓW NA FEJSIE, A ILE ŁUSZCZANÓW MA LAJKÓW NA FEJSIE, WSIO SIĘ ZGADZA RÓWNO ;-)))
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Łukasz Witczak
ponad rok temu ocena: 100%  4
Akurat na promocję mojej strony na fb (Łuszczanów) pieniądze wydaję z własnej kieszeni. ;)
~ 1818
ponad rok temu ocena: 67%  3
A KTO TAM MIESZKA LUB BĘDZIE MIESZKAŁ Z ZIEMI JAROCIŃSKIEJ ?.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ada
ponad rok temu ocena: 0%  2
Qurwa ile zawiłosci kazdy ma prawo startować na sołtysa burmistrza a nawet prezydenta. coś robią żle nie robili też by zle było ludzie zastanówcie się czego wam qurwa brakuje
~ Skazony zo ...
ponad rok temu ocena: 70%  1
JO, W Kadzioku w sklepie tyż często jezdym
R E K L A M A