Pewne zwycięstwo Jaroty z niedoszłym beniaminkiem

Pewne zwycięstwo Jaroty z niedoszłym beniaminkiem - Zdjęcie główne

Pewną wygraną 5:1 zakończyło się spotkanie Jaroty Jarocin z mistrzem IV ligi – LKS Gołuchów, który jednak nie otrzymał licencji na występy w III lidze.

Dla podopiecznych Piotra Garbarka było to trzecie spotkanie w ciągu ostatnich ośmiu dni. Przed tygodniem w sobotę JKS przegrał z Sokołem Kleczew, a w ubiegłą środę pokonał Polonię Środa Wlkp.

Jako pierwsi lepszą okazję stworzyli sobie goście po niespełna kwadransie gry, ale dobrze interweniował Marcin Antczak. Po 20 minutach to Jarota przejęła inicjatywę, czego efektem były dwie bramki. Najpierw świetnie lewą stroną włączył się Piotr Skokowski i dośrodkował idealnie na głowę Michała Niedźwiedzkiego, który uderzeniem przy słupku otworzył wynik. Tuż przed przerwą właśnie kapitan Jaroty podwyższył na 2:0 uderzeniem z rzutu wolnego.

Podobnie padła trzecia bramka w meczu, już po zmianie stron. Tym razem do stojącej piłki podszedł Damian Pawlak i również technicznym uderzeniem nad murem nie dał szans bramkarzowi gości. Gołuchów chwilę później zdobył bramkę na 3:1, ale w samej końcówce spotkania Jarota odpowiedziała dwoma trafieniami. Najpierw po raz drugi do siatki trafił Pawlak, dobijając strzał kolegi niemal do pustej bramki, a chwilę później wynik na 5:1 ustalił jeden z testowanych zawodników.

Przed Jarotą jeszcze dwa spotkania sparingowe przed startem sezonu. W najbliższą sobotę podopieczni Piotra Garbarka zmierzą się z KKS Kalisz. Miejsce rozegrania meczu jeszcze nie zostało ustalone.

Jarota: Marcin Antczak (46’ Sebastian Kmiecik) – Piotr Skokowski, Dawid Idzikowski, Jędrzej Ludwiczak (46’ Sebastian Golak), Szymon Komendziński (66’ Krystian Wawrzyniak) – Marcin Maćkowiak, Kacper Szymankiewicz (46’ Szymon Piekarski) – Mateusz Dunaj (46’ Patryk Rzepka, 65’ zawodnik testowany), zawodnik testowany (46’ Damian Pawlak), Miłosz Kowalski (46’ zawodnik testowany) – Michał Niedźwiedzki (46’ Krzysztof Bartoszak)